Neden alçı levha raflar: yüklemek için 5 Neden – nwhistorycourse.org

The Blogkartonpiyer yapılmış raflar herhangi binanın iç süslemeleri olacakherhangi pomescheniyaV şu anda alçıpan içini dekore edecek kartonpiyer yapılmış raflar bölümleri, kemerler, tavan ve hatta raflarda üretimi için en popüler malzemelerden biri haline geliyor. Geçen - oturma odası ya da yatak odası dekorasyonu için mükemmel bir çözüm, bu malzeme, rafları belirgin yerden tasarruf sağlayan, modern ve sıradışı görünüyor. Bu rafları yapar da farklı şekillerde dekore edilebilir Rafları, neredeyse evrenseldir. Bugün en iyi bir kartonpiyer seçmek ve onun daire için raflar nasıl nasıl bahsedelim.


Neden Alçıpan için bir raf profili için ihtiyaç

Son zamanlarda alçıpan giderek daha popüler hale gelmektedir.

Bu çeşitli faktörler tarafından açıklanabilir:

 • Erişilebilirlik malzeme;
 • Modern bir görünüm;
 • yer kazanmak için izin ver;
 • tasarım Geniş seçenekte;
 • Pratiklik ve montaj kolaylığı.

Alçıpan yığınının avantajı, farklı şeyler çok sayıda mağaza olanak sağlamasıdırAlçıpan yığınının avantajı, farklı şeyler çok sayıda mağaza olanak sağlamasıdır

Alçıpan raflar Eğer oturma odası ya da yatak içine mükemmel uyum, şık ve modern görünmek aynı anda birkaç şeyi çok sayıda saklamak için izin verir.


alçıpan maliyeti düşük ve rafları ek tasarruf sağlayacak yüklemek ve kendi elleriyle rafları oluşturmak kolaydır.

Sahip olduğu özellikleri sayesinde, alçıpan her boyutta ve şekilde bir raf oluşturmak için çeşitli şekillerde dekore edilebilir. Ayrıca, bu malzeme ve ürünleri bazı düzensizlikleri düzeltmek ve odanın iç uyum getirmek kılık herhangi kusurları duvarlar veya tavan sağlar. alçı levha raflar yüklemeden önce, dikkatli bir misafir odası düzeni oluşturmak, kendi tasarımını göz önüne almalıyız. Eğer kuruluşunu, kendini gerçekleştirmek veya ustaları hizmetlerden yararlanabilmek olacak karar verin.

İpuçları: alçıpan kaliteli bir raf nasıl yapılır

alçıpan raflar yapmak için, seçmek ve alçıpan ve vidaları satın yanı sıra kurulum için gerekli araçları elde etmek gerekir.

Bağımsız olabilir ana şey alçı levha raflar üretin - tasarım öncesinde düşünmek ve çalışmak için malzemeler hazırlamakBağımsız olabilir ana şey alçı levha raflar üretin - tasarım öncesinde düşünmek ve çalışmak için malzemeler hazırlamakAşağıdaki ipuçları seçimi ile yardımcı olmak için şunlardır:

 1. beklenen yüke bağlı, alçıpan seçin. Eğer raflarda yeterince ürün yerleştirmek planlıyorsanız, GVL standart boyutunu seçin - 2500 ila 1200 mm.
 2. Eğer nemli ve soğuk bir yerde raf yüklemeyi planlıyorsanız, soğuğa dayanıklı alçı levhalar, dikkat edilmelidir.
 3. Alçıpan biraz daha yüksek maliyet maliyeti gipsovolokonnyh levhalar, ancak, GVL içinde dübel olmayan bağlantı elemanları vidalanabilir.
 4. yapıya alçıpan yaprak birleştirilmesi için vidalar GVL şekilde dizayn edilmelidir, tamamen malzemede başlı vidayı bastırmak sağlar havşa için özel bir tornavida ve çentikler, bir koni şeklinde baş.
 5. Çerçeve ağacından yapılmış olabilir ve bir metal profil olabilir, tercih edilen ikinci bir düzenlemesi, gerçekten sağlam bir yapı oluşturmak için daha güvenilir olanak tanır.

Hazır raf o lateks veya silikon boya ile bunu yapmak en iyisidir, boyanabilir. rafı için bakım güç vermek ve basitleştirecek bu planın ek kapsama, aşındırıcılar ile temiz sağlayacaktır.

nüansları ve kurulum: elleriyle alçı yığınını yapın

İlk adım, tüm ölçümler yapmak ve kağıt üzerinde bir plan oluşturmaktır. Bu manipülasyonlar doğru çalışması için gerekli olan alçıpan miktarını hesaplamak için izin verir.

Montaj raflar iki şekilde yapılabilir:

 1. ayrıca;
 2. Ne zaman alçıpan duvarlar yükleme.

Gispokartonnuyu, hemen yüklemek ve pratik raflar bir duvarın montajındaGispokartonnuyu, hemen yüklemek ve pratik raflar bir duvarın montajında

Ayrı montaj yapımı için yüzey hazırlama ile başlar. Başka bir seçenek alçıpan bitirme özel alanım oluşturma içerir. İlk olarak, mobilya düzen uygulamak, 19 ila 51 cm raflar derinliği, 2.5 m genişliğinde. Taşıyıcı elemanlar daha büyük bir derinliğe sahip olabilir, bu seçilen tasarımına göre değişir.

Bu sütunların Kurulum düzeyine göre yapılır. Duvar vidalı çerçeve olarak arttırılabilir. kat yukarıda, köşe kullanarak kılavuz profili sabit olmaya devam edecektir bunun derinliğini belirtmek istiyorum hattını neden üzerinde. Yerleştirilmiş analog rafı ve sütun gerekli sayıda. Zemin düz ise, o raflarda işaretlemesi, bir mezura ile yapılabilir. yüksekliği ayrı boyutları hesaba her bir eleman için seçilir. daha da güçlü hale geldi tasarlamak için, 2 ek vidayı vida olabilir.


yapı yerleştirilir İçinde raf profili boyutunu gerektiriyordu. ve rafların geri kalanı aynı sırada toplanmalıdır. Sonuç olarak, raflar GCR şeritler dikilir.

Sabitleme raf ve kolonlarda uçları bütün şerit dikilebilir. astar sonra gerçekleştirilen çatlak ve sıva çalışmalarının oluşumunu önlemek için, bir bıçak ya da bir testere kullanın. Bir takviye edici dolgu maddesi bir ikinci tabaka uygulanır bir son adım olarak, dekoratif kaplama veya karışımı uygulanır. Eğer daha fazla raf dekore etmek istiyorsanız, o zaman tutkal duvar kağıdı.

iç Alçıpan raflar

iç Alçıpan raflar - modern ve pratik bir çözüm. Onlar, çok yer tasarrufu optimize ve eski moda ve hantal dolaplar yerine izin verir.

Alçı sadece oturma odası iç tamamlayacak, ancak modern ve işlevsel yapmaz stelazhAlçı sadece oturma odası iç tamamlayacak, ancak modern ve işlevsel yapmaz stelazh

nüanslar:


 • loft tarzı yüksek teknoloji mobilya ayrılmaz bir parçasıdır, modern ve minimalizm sadece alçıpan raflar, onlar ayrılmış, ama görünüyor olacaktır aynı zamanda, şık;
 • içerideki olan vurguyu vermek için, ek olarak, onları renkli yapabilir da, Alçı dekoratif raflar için aydınlatma ayarlayın;
 • farklı iç raflar duvar kağıdı veya diğer modern malzemeler ile dekore edilebilir için, cam bir ayna yerleştirin fotoğraflarınız üzerinde mozaik, yapıştırma ortaya koymak;
 • Eğer ekipman için raf olarak bir raf kullanıyorsanız, yapı daha dayanıklı hale getirmek için, özel galvanizli profil kullanmaya dikkat edin;
 • Eğer rafa raflarda farklı bir çok şey yerleştirmek planlıyorsanız, perdelerle başkalarının gözlerinden gizleyebilirsiniz;
 • dramatik durumu değiştirmek ve yeni ve ilginç iç şeye getirebilir alçı levha rafları trim ve aydınlatma bağlı.

Çağdaş bir tarzda oturma odası ve yatak odası için mükemmel bir çözüm, onlar yerden tasarruf sağlayacak ve yine harika görünüyorsun - Genel olarak, biz alçıpan raflar söyleyebiliriz.

Alçı levha yığınını bir araya nasıl (video)

Alçıpan raflar nedeniyle harika özelliklere daha fazla popülerlik kazanmaktadır. Kullanımı kolay kullanılabilir materyal - Bu kendi elleriyle, alçıpan ile kurmak için kendi kolay, modern iç mekanlar için pratik ve şık bir çözüm. benzersiz bir iç oluşturmak için çeşitli malzeme ve elemanlarını kullanarak ve dekor korkmayın. Bizim makalede malzemeyi seçmek için yardımcı ve elleriyle bir raf oluşturmak umuyoruz.

Alçı levha Tasarım raflar (iç fotoğraf)

1-23021044-temiz-hatları açık-raflar14-Farklı-boyutları-of-the raflarda10-Gostinaya-Yaponiya175516939b9bded4572315ba6d443c9b297f80a4c5cbb3751e194a

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 2 =

Adblock
detector