Ne tavan plakası olur – nwhistorycourse.org

The BlogTavan karoları birçok çeşidi vardır ve düşük maliyeti ile piyasadaki popülerBu onun astarı en iyi çözümlerden biridir - Tavan karoları birçok çeşidi vardır ve çünkü tavanda düşük stoimostiPochemu karoların pazarında popüler? o ucuz olduğu için, biraz ağırlığında ve çok kolay monte edilir. Bu durumda, üreticiler bu çinilerin çeşitlerinin bir sürü sunuyoruz.


tavan döşeme: Seçenekler

Köpük fayans - böylece en ucuz ve mükemmel ses yalıtımı vardır.

Akrilik dayanıklı olmakla için özel bakıma ihtiyacı vardır. Ama bu onun kar beyazı bir yıldan kurtaracak. Onu, gerekirse, daha yüksek basınçlı yıkama ile yıkanabilir.

Köpük fayans - Bu tavan bitirme en ucuz seçenektirKöpük fayans - Bu tavan bitirme en ucuz seçenektir

Daha polistiren gibi karo üretmek için kullanılır. varyasyon Bu tür bir işletilebilmesinde aşağı değil akrilik fiyatı, azaltmıştır. Bu malzemenin tek dezavantajı - yüksek sıcaklıklarda düşük bir dirençtir. Daha fayans bir polimer film ile kaplanabilir.


o kadar bu konuda ayrılır:

 • lamine;
 • ayna;
 • Parlak (aslında, lamine bir alt türü olan).

Tavan karoları, polistiren ve yararları

Yukarıda yazılmış gibi, polistiren karolar - Bu, ancak, aşağı hiçbir şey olmayan bir ucuz yedek akrilik vardır.herhangi özel bakım gerektirmez için. Yıkama suyu (sabun çözeltisi) olabilir. Her şey, polistiren kiremit neredeyse kadar ve köpük ağırlığındadır.

Bir modelin uygulanmasıyla ardından damgalama ile yapılır. Bu olursa olsun nasıl konumlandırıldığını karo ile hizalanmış herhangi çizim ve genel soyutlama olarak olabilir.

Lamine polistiren karolar berraklığı için dikkate değer Glyantsev. Bu nedenle bunun üzerine düşen tüm ışığı yansıtır. Düşük tavanlı daireler için orijinal çözüm. o tavana doğru yönlendirilmiş lambalarla takviye Ve eğer, bir çift tavan etkisi yaratır. Bu görsel yüksekliği iki katına vardır.

Lamine polistiren düşük tavanlı odalarda popüler çinileriLamine polistiren düşük tavanlı odalarda popüler çinileri

Plastik fayans inferior Polistiren:

 1. ağırlığı;
 2. değeri;
 3. dayanıklılık (plastik hızla orijinal görünümünü kaybeder).

Fiyat polisterolblokov kökten kullanılan doku veya desen farklı olduğunu not etmek gereklidir. Aynı malzeme ile yapılmış olsa ve metrekare başına en fazla 2 bin ruble - Bu, tüketici pazarı fayans ve 200 ruble ve orada bulunan edilir.

Seçenek: ekstrüde fayans tavan

Ekstrüzyon karolar - polistiren bir alt türü, ama ekstrüzyon şeridinden yapılır. Nedeniyle yüksek yoğunluklu ve yüzey düzgünlüğü nedeniyle, hemen hemen herhangi bir renkte renklendirilebilir, ya da görsel olarak herhangi bir yüzeyi taklit bir film ile kaplıdır. Kaplama mevcut olabilir - fayans yine en az 10 yaşında, belki daha fazla karşılık vermektedir. Bu, alev almayan plastik tactilely benzer, ancak küçük bir mekanik dirence değil sahiptir. Neredeyse imkansız zarar vermek istemedim.

Hangi odada bu çini monte etmek daha iyidir:


 • Banyoda;
 • balkon;
 • Mutfakta;
 • koridorda.

Ekstrüde kiremit iyi güce sahiptir ve uzun yıllar sürecekEkstrüde kiremit iyi güce sahiptir ve uzun yıllar sürecek

Görsel olarak, bu en çekici, ama ucuz değil ve ana işlevi yerine getirir - kusurları gizlemek için, tavan hattını eşitler. poliüretan kullanarak sabitleme için - bu yapışkan fazlasıyla olacaktır.

Işık Çini Tavan: seçenekleri

Biz tavan plakalarının ışık değişimlerini ele alırsak, genişletilmiş polistiren yapılmış net bir favori enjeksiyon vardır. O çapraz bağlanmış ve kaynaşmış, böylece dikiş kalmaz vermedi. Sadece nadir durumlarda görülebilir işaretler olacak - bu ilk taslağını uygulandıktan sonra kalır. tüm karoların - bu ucuz olmakla birlikte, aynı zamanda güvenilir değildir. Her tabakanın kalınlığı sadece 9-14 mm'dir. Boyama tavsiye edilmez. bir atomizer ile her zaman ince bir toz boya tabakası, fakat hariç Can.

fiberglas gibi daha böyle modern bir tavan karoları vardır. Bunlar mineral yün ve en yaygın nişasta ilave edilir. Tavanda bir desen ilave olarak ve bir daha ses geçirmez bir tabaka oluşturur. Gürültülü komşular yakınında yaşayan eğer Çok yararlı. Ama hepsi aynı fayans - dekoratif, bu mükemmel bitirmek olacak böylece.

Sıkıştırılmış tavan artık neredeyse, kullanmayın çünkü:

 1. kırılgan;
 2. parçalanan;
 3. Kesme - (kesinlikle düz kesim olamaz) ufalanır.

ucuz, ancak rağmen 2-3 yıl sonra zaten değiştirmek gereklidir. Ayrıca bu yıkanmaz. Yapı hasarı bile su bazlı astar.


Nasıl tavan döşemeleri güncellemek için: Kurulum

tavan plakalarının Yükleme işlemine geçmeden önce, gerekli olan tam olarak ne kadar malzeme belirlemek için dairenin alanını hesaplanmalıdır. Ve seramik karo alınırsa, o zaman uzun sürer unutmayın - kısım parçalar halinde kesilir. Bir mozaik olarak döşenecek olursa, sipariş veya nötr renk çevresini doldurmak için yapılan plakaların ve ya sayısını hesaplamak yoktur.

monte alan ve tavan monte eğitim boyutu verildikten sonra - kurulumdan sonra hemen alınabilir. Tutkal poliüretan yapıştırıcı üzerinde gerçekleştirilir. Ve bunun kullanımı sırasında soğuk olur emin olmak gerekir.

karo basit montajı, ancak bazı çaba gerektirirkaro basit montajı, ancak bazı çaba gerektirir

Sadece olacak fayans yapıştırma sonra:

 • Koruyucu filmi çıkarın;
 • İçindekiler dikişler (gerekirse);
 • aşındırılmış yerlerde çizikler vardı seramik karolar.

PVC Tavan Fayans

tavan plakalarının türleri hakkında konuşmak hatırlamak ve PVC hakkında gereklidir. poliüretan benzer, ama farklı bir isim ve gıda sınıfı plastikten yapılmıştır. Resim sentetik plastikten yapılmış olduğu bir diğerinden ayırt etmek mümkün değildir. Avantajları - sıcaklık aşırı direnç.

tamir edilebilir yüzden:

 1. balkon;
 2. tavan arasında;
 3. ticari alanlarda;
 4. Evin bu bölümünde Isıtma yok olduğu.

Binaların PVC tavan panelleri (video)

O akrilik içinse daha iyi? aygıtları teknik olarak - - görsel açıdan evet. Her durumda, eviniz için tercih ne olursa olsun fayans - bu alçıpan kutuları veya streç tavan montajı daha iyi bir çözüm olacaktır. Yatak odasında kurulum için bile metal yapıların yüklemesi olmadan, kendi başlarına olabilir. Bu karo önemli ölçüde evinizin tasarımını artıracaktır.

tavanda Fayans (fotoğraf)

149-8450493975468b204245244593537211828242113073066011298749213565656565656

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =

Adblock
detector