The BlogBir streç tavan seçerken binanın özelliklerine güvenmek gerekirBir streç tavan seçerken Stretch tavanlar hayatımızda sıkıca olan bina özelliklerine güvenmek gerekir. Belki evlerinde onarım yapılan her kişinin, bir streç tavan yükleme düşünüyoruz. Birçok düşünüyorum onların temel farkların ne mat veya parlak, seçmeliyim bir gergi tavan ne tür hangi özellikleri sahip oldukları. en tek tip avantajları diğer tavanlar üzerinde ne olduğunu anlamak için çalışalım.


asma tavan çeşitleri

parlak ve mat dokulu tavan kaplamaları arasında seçim soruya açmadan önce, asma tavan tiplerinin çeşitli anlamalıdır. Aslında, tavan için faturaların sayısı oldukça etkileyici. Nedenle, mat ve parlak tavan arasında seçim yapmak zorunda kalmamasıdır mümkündür.

kumaş veya PVC kumaş: tavan için malzemeler iki türlüdür. İlk geleneksel olarak buzlu edilir. tavanda kumaş seçimi sadece renk ve desen yapılabilir. Ama PVC kumaşlar olası dokuda geniş bir aralığı vardır.

Parlak tavan avizeler veya diğer cihazlardan yansıyan ışığın miktarını iki katınaParlak tavan avizeler veya diğer cihazlardan yansıyan ışığın miktarını iki katına

PVC film salımının en popüler dokular arasında:


 • Parlak. Bu görsel oda büyütmek için en iyi yoldur. Koyu yansıtıcı parlak ayna kaplama ile benzer özelliklere sahiptir. 
 • Satine. Bu malzeme aynı zamanda yansıtıcı özelliklere sahiptir, ancak bunu yansıtan ziyade ışık saçar. Şık yapısı hemen hemen her iç saygın ve şık görünüyor.
 • Mat doku. İmitasyon tamamen pürüzsüz badana veya boya - bu geleneksel iç birçok yandaşları açısından gerçekleşen bir rüya. Mat PVC tavan - bu, ucuz, güzel ve güvenilir
 • Metalik. Bu abartılı seçenek tüm stilleri ideal değildir. Ama minimalizm ve yüksek teknoloji tarzı metalik tavan yönlerde birlikte lüks bakacağız.
 • Süet ya kadife. Bu tuval ince kıllarla kaplıdır. çok yavaşça konfor ve sıcak bir atmosfer yaratır ışığı yayılır.
 • dekorasyon için bir şeffaf film. Şeffaf film ilk düzeyde aydınlatma cihazları veya desen içeren, ikinci bir tabaka olarak kullanılır. Harika bir yoldur orijinal bir tavan tasarımı yapmak.

PVC kumaş tüm olası dokular arasında parlaklık en popüler doku olmasıdır.

Kumaş mat veya parlak tavanlar: farklar ve avantajlar

Klasik mat tavan kumaşı birçok çekiyor ancak iç eşsiz parlaklık PVC dekoratif ve fonksiyonel bir unsurdur. Yani ne seçilmelidir ve ne durumlarda tercih birine veya tavan kapağının başka türüne düşebilir?

Stretch tavanlar kendi tavan usulsüzlük gizlemek için yeteneği yanı sıra svetoorganizatsii sistemde benzerdir. Dayanıklılık asma tavanlar farklı dokular da yaygındır. Ancak bazı özellikleri parlak PVC parlak bir mat kumaş ile ayırt edilir.

Gibi yanlış seçilmiş ışıklar filmi dikkatli erimesine neden olabilir BeGibi yanlış seçilmiş ışıklar filmi dikkatli erimesine neden olabilir Bekontrast kumaş tavanları ve şöyle PVC geçerli:

 1. Doku tavanları nem tahammül ve buharları ve kokuları absorbe değil. Bu nedenle, mutfak ve banyo doku için kullanılması arzu edilmemektedir. Film hemen her odaya montaj böylece uygun nem ve mutfağının tatlarını, dayanacak kolayca olduğunu.
 2. PVC çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklara dayanamazlar. PVC aydınlatma armatürleri ile de çalışmaz yüklemeye donma riski olan odalar dikkatli olmak zorunda. Tamamen gösterişsiz bu açıdan kumaş.
 3. Bu resimler dikkat değişir. Parlak kumaş boşanma önlemek için özel araçlar temizlemek için gerekir, aynı kumaş tavanlar çok dikkatli bir şekilde yıkanmalıdır, son uzmanları getirmek için arzu edilen bir durumdur. Tavan bir nokta varsa, Temizlik Hizmetlerini aramak emin olun. Kendi kendini temizleme tavan berbat edebilir.
 4. Ve tabii ki görünüm. renklerin çeşitli Bu alanda deneme sağlar rağmen Matt tavan, geleneksel ile karakterizedir, ancak bu deneyler tavan yapar çekici accentual parlaklık üretir etkisi ile karşılaştırılamaz bir derin parlak ve çekici.

Süspansiyon tasarımının yuvasına geleceğine dikkat yanı sıra zevkinize ve ailenizin zevklere, tavan seçin.

Ne iyi tavan, parlak veya mat: tüketici yorumları

Müşteri Yorumları tadı hakkında tartışmak için bu yararsız şart, bu nedenle tavan her iki tür güvenle piyasada rekabet ederler. O kadar daha sonra seçiminde hayal kırıklığına yok, tavan sizin için doğru olanı belirlemek için önemlidir.

Mat tavan odasında büyük bir sıcaklık farkları getiriyorMat tavan odasında büyük bir sıcaklık farkları getiriyor

asma tavanların gerçek alıcılar Yorumlar:

 • "Biz gerçekten bizim mat tavan gibi. Sadece nemli bir bezle silin ve tekrar yeni gibi görünüyor. parlak bir yüzey Daha yaygara ile, böylece sadece tavan. "Natalia fırçalanmış yapmayı düşündüğümüz sevindim.
 • "Biz Daire boyunca tavan yaptı. Renk Parlak şenlikli ve neşeli bir atmosfer yaratır! Tüm tamamen görünmez olduğu için şimdilik, bu konuda unutmuş. "Aile Sokolov, kaynak bize korkuttu.
 • "Bir zamanlar sel vardı! Üst katta orada su geldi ve biz gerginlik tavan olmadan ne yapacağını bilmiyorum! PVC gerçekten çok su tutabilir. Sihirbazlar çabuk geldi ve bu sorun ortadan kaldırdı. Şimdi her şey yenidir. "Nikolai

Temel olarak, parlak veya mat tavan seçimi tadı bağlıdır. Aydınlık seni rahatsız ederse, parlak seçmek için tavsiye edilmez.

Alternatif çözüm: saten tavan

size tavan, mat veya parlak hangisi olduğuna karar vermek mümkün olmamıştır, saten tavan seçeneği dikkate almak önerilmiştir. Saten tavan mat ve parlak yüzeylerin kazanan temel özelliklerini birleştirmek sağlar.

diğerleri arasında saten tavan ayıran temel faktör - hafif bir sedefli gölge varlığıdiğerleri arasında saten tavan ayıran temel faktör - hafif bir sedefli gölge varlığı

ayırt edici özellikleri nelerdir saten tavanlar vardır:


 1. Yumuşak ışık yansıması;
 2. renk ve ışık yoğunluğuna bağlı olarak görünüşte bir değişiklik;
 3. etkisi hemen hemen beyaz bulanıklık aydınlatma altında tavan fırçalanır;
 4. bakımı kolaydır.

Saten yüzey seçilmiş fanlar basitlik ve mütevazi süs unsurları rafine.

Mat ve parlak tavanlar (video)

Asma tavan - fantezilerini gerçekleştirmek sağlayacak bir güzel kullanışlı ve güvenli tavan yapısı. Parlak - Parlak, bayram hayatı, eğlence ve egzotik sembolüdür. Saten ve mat kaplamalar rahat bir atmosfer, ocak, huzur ve sakinlik yaratır. tercihlerinize emin olun ve seçim bariz olacak!

İç (fotoğrafın) Parlak ve mat tavan

42 0046-1144x858 4 53 90b5414dc79709603a6f49e976e9d874 201 646big 94cef7b88ecaa23f934abd5bf0136854 621861 1210482bf0bda8a8

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 2 =