Ne adımlar merdiven eğimi olmalıdır – nwhistorycourse.org

The BlogMerdiven basamakları eğim tasarımı hesaplanması uygun ve güvenli bir tasarıma izin verirMerdiven basamakları eğim tasarımı hesaplanması uygun ve güvenli tasarım merdivenin eğimi doğru açı kullanımı rahatlığı üzerinde olumlu bir etki adımları sağlar. her kullanıcının farklı bir adım genişliği çünkü Evrensel değerler, burada değiller. Bu nedenle, tasarım aşamasında dikkate çoğunlukla tasarım kullanacak olanların çıkarlarını almalıdır. kamu alanına gelince, bu durumda eğim derecesi ortalama seçilir.


ikinci kata merdiven sahne ve açısını seçin

Yukarıda belirtildiği gibi, büyük olasılıkla burada artırılıp, azaltılabilir olanlar ihtiyaçlarından devam etmek gereklidir. Bu bağlı olarak ikinci kata merdiven basamaklarının en uygun eğim seçin. Bir kompakt versiyonu bile yaşlılar için uygundur inşa veya tercihinin Bando varyantını verebilir. Klasik taraftarlar vida biçimini seçin ve aktif bir yaşam tarzının destekçileri olacaktır - razbezhnuyu.

Uyum odasında baktım adımların doğru boyutunun yanı sıra inşaat merdivenin eğim açısını seçmek gerekirUyum odasında baktım adımların doğru boyutunun yanı sıra inşaat merdivenin eğim açısını seçmek gerekir

Düzgün aşağıdaki parametreleri analiz etmek gerekli açı ne olması gerektiğini tanımlamak için:

 • Birinci ve ikinci kat arasındaki yükseklik;
 • hane maksimum ve minimum yükseklik genişliği;
 • ortak alanlarda söz konusu olduğunda, rahat kurşun açısı ortalama formatta hesaplanabilir.

Adım uzunluğu rahat bir yürüyüş sırasında - başlayanlar tek bir gösterge üzerine inşa etmek için pratik bir bakış açısıyla, bu tavsiye edilir. Özel ev ya da ofis alanı için en iyi oranını belirlemek amacıyla, vurgu yetişkin bir insanın adım boyutuna üzerindedir. Bundan sonra, bir analiz bileşenin Sustainer. İşte hesaba yükseklik ve adımların sayısını almak gereklidir. Büyük ölçüde açıları hazır bir proje hesaplamasını kolaylaştırır. Bu durumda, sadece bir hesap makinesi almak gerekir.


Biz özel bir evde merdivenin açısını hesaplamak

Mükemmel açılı asansör aşağıdaki kurallara dikkat edecek ulaşmak. . 280 ila 300 mm - - genişlik doğru seçilmiş adımları Kuvvetle 150 180 cm aralık içinde değişebilir, her aşamanın yüksekliği daha çok kademeli bir artış için yardımcı olacağı önerilmektedir.

daha vatandaşlar, bu göstergelere bağlı daha kolay yukarı ve aşağı hareket etmek. diğer ilginç değerler bir matematiksel formül temel alınarak hesaplanmıştır.

Biz denklemi bahsediyoruz: 2x + y = 580: 660 mm. maksimum genişliğe - Bu formülde, x, ve, mevcut adımların en yüksekliğini temsil eder. Formül sadece birkaç adım 140-145 mm'yi geçmez teknoloji tasarımları ile her konuda geçerli olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu, özel bir tasarım ise, bu durumda, başka bir formül kullanılır: her iki parametre de, yukarıda belirtilen formüldeki gibi olup, x + y,.

Önerilen parametreler kendi elleriyle temelinde binanın sahiplerinin ihtiyaçlarını hesaplanırÖnerilen parametreler kendi elleriyle temelinde binanın sahiplerinin ihtiyaçlarını hesaplanırGerekli matematiksel araştırmadan sonra, yükselişin izin verilen açı listeleme tabloya aşağıdaki inşaatçılar oluşuyordu:

 • Adım 200 ve yüksekliği 200 genişliği zaman - uygun açı 45 derecedir;
 • 260h170 - 33 derece;
 • 340h130 - 21 derece;
 • 400h100 - 14 derece.

Üreticileri bu değerlerin göreceli olmasından odaklanmaktadır. Şimdi böyle hesaplamalar için bile çevrimiçi hesap makinası var.

Biz GOST içinde metrelik merdiven asansörü tamir

mevcut düzenlemeye göre, ahşap ya da metal ve ahşap merdivenler montajı durumu standart düzenlemeler ile yönetilmektedir. Bunlar zorunlu, bu yüzden başlamadan önce, dokümanın tanıma gerekiyor.

SNIP ilerlemek için yanlış olmayın. inşaat ve montaj deneyimi olmayan GOST üzerinde çalışıyorsa, bu üçüncü bir tarafın yardım aramak en iyisidir.

Aksi takdirde, hatta küçük hatalar merdiven koşullarını düzeltmek için yetersizlik neden olacaktır.

inşaat ve kurulumda bir uzmana değil ihmal yönlendirmeyi Do böylece onların güvenliğini sağlayacaktır, merdiven yapımında çalışaninşaat ve kurulumda bir uzmana değil ihmal yönlendirmeyi Do böylece onların güvenliğini sağlayacaktır, merdiven yapımında çalışan

Uzmanları ve yeni başlayanlar standardın aşağıdaki düzenlemeler hatırlamak önerilir:

 • yapı, sadece iki katlı, yalnızca, span 1 adım Etkin;
 • 80 cm (on) ve (iki kişi serbest geçişi için) 1 m minimum genişliği;
 • Her bir site yapısına az 3 ila 18 adımları arasındadır.

Garip adım sayısı oldu bu şekilde hesaplama yapılması tavsiye edilir. 45 - düzenleyici çerçeve tanımlanan asgari oran, 26 derece ve en fazla.


bir açıda merdiveni ayarlayın

Bu tür dış yapıların bir özelliği çift sabitleme yatıyor. Bir yandan, iki nokta merdiveni yere cıvatalı ve üç - duvara. herhangi bir sorun işletme aşamasına, tasarım belirli gereksinimleri karşılaması gerekir. İlk olarak, eğim açısı 65-75 derece arasında değişir. Bu durumda, tüm eşit yararlı olacağını yapıya karşı sütyen. İkinci olarak, dik iniş döndü ne kadar söz merdiven modifikasyonu ağır yüklerin taşınması için uygun değildir.

addl ahşap merdiven maksimum uzunluğu 5 metreyi geçmemelidiraddl ahşap merdiven maksimum uzunluğu 5 metreyi geçmemelidir

o bunu addl biçimini inşa etmeye karar ise, aklında başka nüanslar bir dizi akılda tutulması gerekir:

 • tasarım yıllık bakım gerektirir;
 • Onun kurulum sık damla nem seviyesi ve sıcaklık sigara içenler için uygun değildir;

4-lapyh hayvan varlığı - ilave risk faktörü.


Merdivenin eğim optimum açısı: orta statik parametre

durumlarda altın veya halka açık bir yerde bir merdiven inşa etmek ihtiyacı ağırlığının anlamda her metrekare, bu durumda, üretim temel parametreleri sabitleme ile başlar nerede. Arzu edilen, aranan alan 40 ila 44 derece arasında değişiyordu. Bu parametre elde edilemez çeşitli nedenlerden dolayı ise, yardım eşiğine gelir.

merdiven boyutunu seçerken her şey maksimum ve minimum insan adım uzunluğuna bağlıdır, çünkü hiçbir katı kurallar vardırmerdiven boyutunu seçerken her şey maksimum ve minimum insan adım uzunluğuna bağlıdır, çünkü hiçbir katı kurallar vardır

Metal profiller gerekli seviye köşesinde tespit için izin:

 • 200 derecelik bir genişliği olan 45;
 • 29.51 ° ve 280 bir genişlik;
 • 300 bir genişliğe sahip 26.41 derece;
 • 21 derece ve 340 arasında bir genişlik;
 • 18.3 derece - genişliği 360;
 • 380 bir genişliğe sahip 16.21 derece.

Pratik özellikler merdiven eğimi

Ölçümler harcamak gerekir, ancak bütün çabalar telafi edilecektir. Kurulum pratik sonucu doğru merdiven kullanım kolaylığı olacaktır ayarlanır. Dünyada alt ekstremitelerde devamlı yük çeşitli patolojilere yol açtı birçok örneği vardır.

Yanlış matematiksel araştırma durumunda, adamı değil aynı zamanda merdiven sadece uğrar.

kılavuz değeri tilt uyulmaması giderek eki yok eder. kalkmak için büyük çaba zorunda kaldı erkek, daha güçlü adımlar yapmaya zorladı. Elde edilen malzeme daha fazla fiziksel strese tabi tutulmaktadır.

daha fazla adım olacak merdivenlerde Bırakın gelsin, ama alt bacaklarda üzerindeki yükün artması kışkırtmak yokdaha fazla adım olacak merdivenlerde Bırakın gelsin, ama alt bacaklarda üzerindeki yükün artması kışkırtmak yok

Aşağıdaki yönergeler bu tür gelişmeleri önlemek için yardımcı olacaktır:

 1. Eğer, nedeni zeminin mimari özelliklerine, duvarlar veya merdivenler, ölçümleri yapmak sonra geçici lastik kelepçeler uygulamak mümkün değildir.
 2. Kaldırma yapısının montajı her aşamada eğim açısı olası daha doğru kontrol olarak kareler kullanılır.

En iyi seçenek - istenilen açıda biraz daha küçük hale getirmek için. 

merdiven basamağı tilt (video) Özellikleri

Konfor evde merdivenleri kullanın veya ofiste açı ve aşamaların sayısına bağlıdır. Optimal değer tanımları için matematiksel bir formül kullanılır. Daha doğru hesaplanmış puanı, o kadar iyi. Formül ikamesi için maksimum yükseklik ve adımların genişliği ve ikinci kattaki birinci aşama mesafeyi dikkate.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1

Adblock
detector