Nasıl tavana tavan korniş düzeltmek için: 6 doğru adımlar – nwhistorycourse.org

The BlogTavan korniş montajı özellikle zor değildir ve herhangi bir ev sahibi güçTavan korniş montajı özellikle zor değildir ve herhangi bir domovladeltsuNi konut güç perde olmadan değildir. Perdeler, tabii ki, kenarlardaki asmak gerekir. Yeni bir korniş, hem de yenisi ile eski değiştirilmesini takma çok çaba, hesaplamalar ve beceri gerektirmez. Ama, sonuçta, her kvartirovladelets bilir ve bunu yapabiliyor. tavana tavan korniş düzeltmek için nasıl soru, herkes yapmıyor beri her cevap verebilir. Elbette, evin ana yol açabilir, ancak araçların değil bir sürü ve en önemlisi, bunu arzu, o kendi başlarına yapmak mümkündür.


Tavana ne mesafeden korniş asmak için ücretsiz bir çözüm

Öyleyse, hala duvar çıkıntıya seçti. Oraya meşru bir sorudur ve tavandan mesafe bu çok çıkıntıya asmak için ne?

Kornişler (perde), duvar ve tavan iki türü vardır. duvara - Tavan kartonpiyer, tabii ki, tavan ve duvara asmak.

Farklı aksesuarlar tavan pervaz iç perdelerin güzelliği vurgulamak için faydalıdır verirFarklı aksesuarlar tavan pervaz iç perdelerin güzelliği vurgulamak için faydalıdır verir

Ancak, çoğu zaman, tavanda korniş ve tavan asılı duvar - duvarda, o kim tat kadar:

 • senin perde çubuk asmak gireceği ise mesafe, yani en beğendiğiniz birini rastgele seçilir;
 • Hatırlanması gereken tek şey halkalarıyla perdeler, onlar konumlandırılmalıdır gerekiyorsa halkalar nedeniyle tavan ve korniş arasına çok küçük bir boşluk, sonra tavana, yakalamak kalmamak olmasıdır. Kural olarak, tavan ve üst braket perdeleri arasındaki boşluk en az 5 cm olmalıdır.
 • o (ve onlar da bazen duvara monte edilir) bir dize ise, o da olsa desteğin üst kenarı, dayalı olmalıdır, ve takdirine veya tavana yakın bile az, daha yüksek 5cm konumlandırılabilir.

Zaten anlaşıldığı gibi Sonunda, tavan ve duvar arasındaki mesafe tasarım ve estetik kişisel algı dayalı uzun seçilir.


Nasıl tavan korniş düzeltmek için: gerekli bağlantı elemanları ve araçları

Popüler bilgelik der ki: - O kadar bile bir çivi sürücü olamazdı bilmiyordum.

Bir duvara ya da tavana çivi götürmek mümkün oldu günleri gönder. Özel bir kartuş tabancası delip özel bir fiş kullanıyorsanız olmasıdır. Ancak, çok fazla sorun olduğunu ve gerek yoktur.

Amacıyla araç ve bağlantı elemanları minimum olmalıdır herhangi saçak güvenli eki etkilemek için.

Tavan korniş montajına başlamadan iş için araçlar hazırlamak için gerekli olan önceTavan korniş montajına başlamadan iş için araçlar hazırlamak için gerekli olan önceişe hazırlayın:

 1. Darbe matkap veya çekiç. duvar tuğla ise, darbeli matkap hala beton yapılırsa iyi, daha güçlü tekniği olarak arzu yumruk, yeterli olacaktır.
 2. pobeditovymi ile Matkaplar uçlu. Eğer bir beton duvar delmek, eğer, hiç değilse, çok kolay zarar verebilir matkap çelik çubuklar, düşme ihtimalini dışlamaz bu matkap kırmak için, çünkü bir kaç tatbikatlar olması tavsiye edilir.
 3. Kalem veya işaretleyici işaretlemek için.
 4. Rulet.
 5. Şok dübel.

Bu durum için en "koşma" çap dübel - 6mm. Bu güvenilir bir fikstür için fazlasıyla yeterli ve sondaj değil problemlidir - "daha büyük çaplı dübel ayarlayarak tekerleği' üzerine bir top atmak, böylece mantıklı değil. Tavana gelecek deliğini işaretleyiniz onları inceleyebilir ve ardından o tasarım değildi, ne kadar, korniş bağlayın.

çıkıntıda perdeleri asın: Farklı yollar

Nasıl pencere kenarında perdeleri asmak olabilir ve nasıl en iyi bunu yapmak için?

Çeşitli yollar ve her kvartirovladelets o çok seviyor birini seçebilir.

farklı şekillerde olduğundan, bunların her biri üzerinde ayrı ayrı almalısınız.

Metalize rondelalar boru şekilli saçaklarda perdeler için bağlantı elemanları olarak kullanılanMetalize rondelalar boru şekilli saçaklarda perdeler için bağlantı elemanları olarak kullanılan

Yöntem:

 • Halkalar ve kancalar. Duvar korniş, genellikle tamamlanmış ve hemen önce korniş yüklemesine konur. Halkalar ve kancalar bir set gitmek, ama belki olamaz.
 • "Timsah" Sözde. Onların iş ama perdeleri güvenli ve kapalı slayt kalmaması "Timsah" yüzeyi, diş yapımı farkla, clothespeg arasında ne fark etmez.
 • Döngü kumaş ve kulis. Yine, haklı olarak belirttiği gibi, günümüzde piyasaya hakim aynı boru şeklinde korniş, geçerlidir. perdelerin bu montaj avantajı, korniş, çünkü bunların neredeyse görünmez olası kapalı olduğu kadar olmasıdır. Kumaş döngüler belli bir mesafe olan arasında, aynı sahneler olabildiğince korniş gizlenebilir ve bunun gibi görünüyor korniş ve varolmayan.
 • Gözleri. Onlar sadece boru şeklinde saçak için geçerlidir. Gözleri - perde üst kısmında yerleştirilmiş metal bir halka, ve boru şeklindeki çubuklar giyilen bu halkalar.

Duvar korniş çok popüler, ama bu tavan korniş popülerlik inkar etmiyor.


Nasıl asma tavan alçı levha tavan korniş takmak yok

Bundan sonra, dairenin onarım toplu tamamlandığında, Son dokunuş ise: bu durumda, asma tavan korniş yüklemek - alçıpan.

nasıl güvenli ve hasar alçıpan olmadan tavan korniş düzeltmek için: Kendine soru sorabilir?

saçak planlanan montaj, gereklidir sitede yama yaprak önceden ahşap kiriş takmak için bile önce eğer Uygun eki elde alçıpan için. Pervaz, asma tavan vidaları taktıktan sonra güvenli bir kirişe cıvatalı.

ankraj-sabitleme vasıtası ile alçıpan tavana saçak montajıankraj-sabitleme vasıtası ile alçıpan tavana saçak montajı "kelebek"


Aşağıdaki engelledi Ancak, durumlar da vardır:

 1. Bruce kurulmamıştır;
 2. Bruce ancak bu yapının, gerekli güvenilirlik eklenmez ağacın içinde, set, ama tam olarak değil, ve vidalar sadece alçıpan sadece bölünecek.

 Bunun bir sonucu olarak, daha fazla kırılma korniş önlemek ve için, düşüş, hem de alçı imha özel bağlantı elemanları gerekir.

özel bağlantı elemanları türleri:

 • "Kelebek" Dowel. özel tasarım Özel amaçlı dübeller. İnşaat "kelebek" vida alçıpan, alçı panel arka taraf vidalanır sonra, dübel kelebek kanatları böylece hatırlatarak açıklanmış olmasıdır.
 • "Şemsiye" Dübel. çarpma deliği ve boşluğa üstesinden gelmek, fiş şemsiye şekilde açıklanmıştır ve bu şekilde alçıpan yükleme alanı artar.
 • Dübel vidası. Bu uygulamada bile sondaj kartonpiyer gerektirmez - dübel basitçe vidalı tornavida.
 • Çapa cıvata. Eğer çok ağır perdeleri asmak için gerektiğinde Bu bağlama özellikle önemlidir. Bu durumda, 5 cm derinliğe matkap ve alçıpan, tavan ve tabanın içinde. Seçim Dübel uzunluğu levha kalınlığı ve taban ve alçı ile tavan arasındaki mesafeye göre yapılır.

kereste önceden ayarlı değilse yani, sen her zaman bu durumdan bir çıkış yolu bulabilirsiniz.

Nasıl bir plastik tavan korniş yüklemeye: adım adım

plastik dikkate değer şekilde Cornice bugünün iç mekanlara sahip bir odada görünüyor.

Kumaş ederken onlar pratik olarak göze çarpıyor kalmamak kornişler tavana sabitlenmiş.

 

Bileşenler tavan kornişBileşenler tavan korniş

Dedikleri gibi Perdeler, bu yüzden ön planda, vardır. bağlantı elemanları korniş üzerindeki çalışmalar çok zor değil, aynı zamanda, böyle bir eki çok güvenilirdir.

Kornişler tek sıra, çift sıralı, üç sıra ve dört satırı bulunur.

Seçenekler:

 1. köşeleri Torna. Orada 45 ° ve 90 °, böylece kalıp ve perdeler çeşitli tasarlayabilirsiniz.
 2. Bir saplama. Bu özel tasarım ve oluğun dışına kaymasını kanca engeller.
 3. Dekoratif elemanlar. Örneğin, kendinden yapışkanlı bant.

Matkap, Demir testeresi, dübel, tornavida veya elektrik tornavida, kalem veya işaretleyici hazırlamak için, çalışmaya başlayabilir.

Kurulum, adım adım:

 • saçak barındıracak mekan üzerinde karar vermek, hesaba elemanları döner mevcut olduğu takdirde, duvar kaydırılmış içine almak da korniş uzunluğunu belirlemek için örnek niteliğinde olan bazı düzeni ana hatlarını ve gereklidir;
 • çıkıntı cam hattı boyunca direkt olarak bağlı olduğu takdirde, bu, arzu edilen uzunlukta bir testere profiline ile kesilmelidir. perde Odanın ortasında asılı ve çeşitli katlanmış ve döner vardır, o zaman bu elemanlar kesilir göre, devre simüle etmekte, ve bunlar ayrı ayrı monte edilir.
 • tavana perde Ray takmak için, vida ile profil birlikte perdeler ısıtılmış böylece profilinde delik gereklidir. vidalar arasındaki yaklaşık mesafe - yarım metre.
 • Montaj konumuna delinmiş delikleri olan bir profili ile, kendisine gelecek açıklıklar yerini özetleyen, tavan işaretleyin.
 • Matkap delikleri, çapa ayarlayın.
 • Bir profil vidaları vidalama, profil duvarları bağlanır profilindeki deliklerle delikleri birleştiren bulunmaktadır.
 • Benzer şekilde, monte edilmiş ve döner elemanların.
 • Biz yuvalara kanca almak ve fiş yükleme ve ihtiyaca kılavuzları.
 • dekoratif kurdele Tutkal.
 • Asma perdeler, biz her şeyin doğru yapıldığından emin olun.

yüksekte çalışma, dikkatli ol!

Tavan korniş montajı (video) 

Sonuç olarak, biz yani yukarıda özetle tüm hakkında birkaç söz söylemek gerekir. sipariş anlaşmazlık tavan korniş montajı gibi bu yönde çalışmaya, ancak uzun süren bir çoklu günlük etkinlik haline geçer bütün aile için bir sorun haline vermedi, bu konuda makaleleri okumak ve nemudrenyh video ve fotoğraf malzemeleri keşfetmek üzere bu her şey basittir ve net bir şekilde ortaya koydu. Ardından, gerekli ve zor değil, aracıyla silahlı, bağlantı elemanları kendisi üretir. dairenizin sizin tamir İyi şanslar!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 58 = 67

Adblock
detector