Nasıl sıva alçıpan için – nwhistorycourse.org

The Blogyüzey düz ve pürüzsüz hale getirmek için kuru duvara sıva uygulamasıEğer sıva alçıpan gerekip gerekmediğini - Alçıpan üzerine sıva uygulaması genellikle soru ortaya çıkıyor, varolan alçı levha yüzeyleri ile yüzeyi düz ve gladkoyRemontiruya binayı yapmak. alçı karışımı GCR uygulamayı hizmet etmek için ne - Ben, bu mümkün olmadığı bunu gerek var mı? Bu, daha detaylı bir şekilde anlaşılması gerekmektedir.


Bir alçı kartonpiyer ihtiyaç mı

bu konuda hiçbir üzerinde görüş birliği yoktur. Bunu yapmak için iddia ve kategorik olamaz uzmanlar vardır. Ve onların argümanları oldukça ikna edici - alçıpan bunun dışında sıva ve nemin kütlesinin etkisi altında çatlak başlayacak bir zaman gelecektir.

alçıpan sıva Eğer çalışma tüm düzenlemelere uygun olarak yapılır.

Alçı levha sıvası gerekmez sadece yüksek kalitede yaprak uygulaAlçı levha sıvası gerekmez sadece yüksek kalitede yaprak uygula

dinlemek ve başka görüş Ama - döşeme kalitesi, sağlam ve sıva doğru uygulandığı şartıyla, alçıpan üzerine sıva uygulanabilir.

Düzgün uygulanan - Bu şu anlama gelir:


 • (Tabii ki, tam anlamıyla değil) ellerini kendi sıva ihtiyacını, bütün süreci kontrol ve sadece su geçirmez levha üzerine uygulayın;
 • Emilen astar kullanmaya dikkat edin;
 • Ağırlık birkaç adımda üzerinde ince tabakalar halinde dağıtılır.

Ama dekoratif sıva kesinlikle levha uygulanabilir. Böylece, üstelik, kesin çünkü sayfaların alçıpan sıva can ve son bitirme getirildi. Bu amaçla, dekoratif sıva ve dizayn etmek.

Nasıl sıva alçıpan ve ihtiyaç olup olmadığını

değil en kolay sürecini - Öyle böyle bir sıva sonucuna varılabilir. Alçı levha alçı duvarlarında böyle bir ihtiyaç gerçekten olup olmadığını belirlemek için gereklidir. sac çok çabuk deforme başlayabilir ve sıva altında pek çok yıllar savunmak olabilir.

Düzgün sıva uygulamak ve yağma alçı levha amacıyla, profesyonellerden yardım almak daha iyidirDüzgün sıva uygulamak ve yağma alçı levha amacıyla, profesyonellerden yardım almak daha iyidirNasıl sıva ihtiyacını belirlemek için:

 • Sen duvarları kınına zorunda kaldı ve bu ciddi lambri kavisli veya önyargı vardır. Bunu bir duvar sıvama için ucuz olacağını düşünüyor musunuz. Bu soruşturma ile mücadele ve nedenlerini ortadan kaldırmak değil, bir yanılgıdır. Bu nem geçirmez levhalar üzerine, yeniden kablolama ve ihtiyacı. sıva yerine yeniden kablolama Böylece - değil seçeneği.
 • derideki düzensizlikler küçükse, sıvalı edilebilir. Bu önceden sıvalı olan ezik ve dikişleri, üstüne sıva uygulamak için mantıklı.
 • bu dekoratif kaplama söz konusu olduğunda, son olarak, yukarıda sözü edildiği gibi. Dekoratif kütlesi çok ince uygulanmış ve malzeme bileşimi, bir hızlı polimerleşme ve hızlı kurutma sağlar olduğu gibi, aslında, bu durumda, herhangi bir kısıtlama yoktur.

Oysa çoğu durumda, sıva yerine alçıpan macun çözmek. Ama karar ne olursa olsun, bir sonraki adım, yüksek kaliteli karışımını seçmektir.

sıva nasıl alçı levha duvarlar: Teknolojinin uygulama

işin teknoloji çok önemlidir gözlemleyin. Hatta küçük bir ihlali boşuna tüm çalışmaları koyabilirsiniz. Yani zaman ve çabadan yoktur.

Eğer kendi başlarına sıva alçıpan karar verirseniz, o zaman yüzeye doğru uygulama teknolojisi özel karışıma uymak emin olunEğer kendi başlarına sıva alçıpan karar verirseniz, o zaman yüzeye doğru uygulama teknolojisi özel karışıma uymak emin olun

Nasıl sıva alçıpan için:

 • tozdan yüzeyini temizlemek için emin olun ve her zaman alçıpan montajı olacaktır. Eğer bir sanayi elektrik süpürgesi var, ama eğer Eh, ayrıca el altında basit araçlar da çalışacaktır.
 • Ardından, macun dikişler, çarpma ve eklemlerde gerekir. Macun, genellikle kuru karışım kullanılır için sulandırılacak. Ama, ancak, uzun depolama dayanamayacak satışa hazır, için kullanılabilir.
 • dolgu kaynak ve ciddi düzensizlikleri ile dolu ilk boşluğu ve dolgu maddesi, sertleşme sonrasında, bir tesviye tabakası uygulanır.
 • Bir sonraki adım - astar. Bu durumda, buhar-geçirgen özelliklere sahip olan akrilik primer orada kullanılabilir. Primer fırça veya rulo ile uygulanır.
 • macun ve primerler sonra sıva ilerleyebilir. ince bir tabaka, en fazla 3 mm genişliğinde metal spatula veya mala için gerekli tatbik edilen ağırlık.
 • Eğer hizalamayı plasterer, o zaman birkaç aşamada yapılmalıdır. Biri kalın katman daha, birkaç milimetre 3-4 katmanlarında bunu yapmak için daha iyidir.

Artık değil sıva olay için iyi olacaktır. Alçı bağlayıcı bazlı bir karışım kullanarak, bir zevk aynı Rotband ve benzeri bileşimler ile çalışmak. Ve böylece alçı tutmak daha iyidir, kullanım steklotkannuyu ızgara güçlendirdi.

Karşılaştırma: iyi, alçı veya alçı duvarlar olduğunu

Alçıpan veya sıva - Ve eğer bir ikilem karşı karşıya olur? Bu bir tercih meselesidir, ama seçiminde etkili olabilecek bazı faktörler vardır. Bu faktörler kartonpiyer tercih eder.


Odada yüzeyleri bitirmek için yüksek kaliteli alçı panoları kullanmak daha iyidirOdada yüzeyleri bitirmek için yüksek kaliteli alçı panoları kullanmak daha iyidir

Neden alçıpan sıva tercih edilir:

 • Duvarların kalitesi önemli değildir. Büyük kusurları olan eğrilerin duvarları ise, onların alçı kınına daha kolaydır. İkiden fazla santimetre farklılıkları, alçı yardımcı olmaz ise.
 • Başka neden - zamandan tasarruf edecek. alçıpan her şeyin daha hızlı gider ile sıva katmanları kuruyacak kadar gerek beklemek.
 • Büyük beceri alçıpan bağımsız kurulabilir, gerekli değildir. Bir metal ya da ahşap sandık kullanın.
 • Stroebe duvarlara gerek yok, daha fazla duvarlar izole edebilir.
 • Alçıpan iyi ses yalıtımı sağlar. Ayrıca, çatlakların korkmamalı. Kurulum için özel koşullar da gerekli değildir.

Son olarak, alçıpan inşaat herhangi bir biçimde yapacaktır. Kapsamı sıva daha kesinlikle daha yüksektir. Eh, malzemeler burada olduğunuz için, doğal malzemelerden yapılmış doğallık ve sıva ve alçıpan hakkında.

Binaların alçıpan duvar, bir (video) halinde alçı


Alçı ya alçıpan sıva - Yalnızca tercihleri ​​ve yeteneklerine bağlıdır. tüm riskleri göz önünde bulundurun, sonucu tahmin eder ve çaba ve zaman yedek yok.

İyi onarım!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

27 + = 37

Adblock
detector