Nasıl oturma odası için katta bir halı seçmek için: 5 yararlı ipuçları – nwhistorycourse.org

The BlogDüzgün seçilen halı salonunda eşsiz bir atmosfer yaratacakDüzgün seçilen halı zaleProshli içinde halı dekoratif süs olarak duvara asılı ve evdeki tüm zeminler kefen ettiği bu kez eşsiz bir atmosfer yaratacaktır. Kilimler ve bugün kullanımda kalır, ama şimdi giderek sadece tek bir yerde kullanılmaktadır - oturma odasında. Onlar zemin süslemek için kullanılır. Tabii ki, halının bir sürü yatıyordu, ancak salonda atmosfer bozmamaya belli yüze uymak gerekir. Aksi takdirde, çok parlak tonları halılar tüm tasarım alanını bozar. Bu halının seçimi konusunda çok dikkatli olmalıdır.


Oturma odasında bir halı nasıl seçilir

Kısa bir süre önce büyük bir kilim ev boyunca zeminler, hem de yatak veya kanepe altında alanı kapsıyordu. Bu yöntem, oda genel yönünü vurgulayan, orijinal yüzey iç tanımlanmıştır. Tüm yüzeyi kaplayan halı bütünün ayrılmaz bir parçası gibi görünüyordu ve asla eski olur.

Odanın içini bozmak etmemek için dikkatle halı seçimini yaklaşmak gerekirOdanın içini bozmak etmemek için dikkatle halı seçimini yaklaşmak gerekir

Ama son zamanlarda, eğilim ortalama boyutuna sahip halı, içinde kabul edilir. Bu halı odadaki uzayın tümünü kapsayacak, ama sadece misafir odası özel olarak seçilmiş bölümünü vurgulayan etmez.

Oturma odasında, çok sıradışı iç farklı ayrıntılar üzerinde genel tasarım renk vurguları ekleyebileceğiniz küçük kilim bakacağız. Bunlar güzel ve şık kilim, postelennuyu kanepenin yanında, çevre yumuşaklık hissi yapacak ve salonda oturan bacaklar misafir ısıtacaktır.

renk çözümleri

katta sağ halı seçmek için, onun rengi gibi faktörleri göz önünde bulundurmalıdır:


 1. oda karanlık ve pencereler kuzey tarafında yer zaman, halı (renkli, beyaz, sarı veya turuncu döşeme) sıcak ve parlak renkler haline bakmak en iyisidir. Bu yaklaşım bir oda aydınlatmak daha iyidir.
 2. Oda çok güneşli ve bunaltıcı olduğu Öte yandan, karşılama tazelik ve serinlik koyu gölge (mavi, yeşil, mor) ile bir halı ekleyin.
 3. Zemin halı kombine edilmelidir ve renk oda boyunca zemine benzer. Aydınlık ve sıcak ahşap veya karo, sıcak bir renk tonu ile ideal bir yuvarlak halı olduğunda.
 4. mor ve pembe tonların Kat halı gri zemin mükemmel uyum sağlayan. durumda zemin koyu (parlak örneği - "venge") nerede, daha hafif renklendirme mat seçmelisiniz. baskın kırmızı ve kırmızı renkte ise, zengin bir lezzet ile halı döşemek için gereklidir.

Halının rengi duvarlar, mobilya ve perdelerin arka planına uygun hale getirilmesi gerekirHalının rengi duvarlar, mobilya ve perdelerin arka planına uygun hale getirilmesi gerekir

Modern yaklaşım renklerin tekrarını içerir. Belirli bir renk halı ise, iç detayların bazıları ona (yastıklar, masa örtüleri, masa vazo) ile benzer olduğunu izler. Ayrıca mat tonu destekleyebilir ve büyük oda (boyama mobilya, perde, duvar kağıdı) bağlıyor.

halı Tasarım oturma odası

Değil çok büyük ve düz halı mükemmel mobilya renkleri ve iç ayrıntılarını vurgulayan herhangi bir odanın içine sığacak. Bu zeolitler kumaş yüzeyine Klasik büyük süsleme, görsel olarak oda azaltır. Çünkü büyük bir oturma odasında halının üzerinde bu daha iyi bir deneyim. biz böyle bir durumda o zaman, küçük ve dar bir odada iç hakkında konuşursak, en iyi seçenek çapraz düzenlenmiş renkli şekiller ile oval halı olacaktır.çoğu durumda bu yana halı bu konu genel tasarım ve oda (mobilya formları veya renkler, perdeler, yastıklar) ile uyumlu olmalıdır, geometrik şekiller (kare, daire, çoklu çizgi, elips, vs.) temsil süslemektedir.

Doğru halı seçmek gerekir, bu yüzden sadece oda tasarımıyla daha uyumlu değildir, ancak iç parlak aksanıydıDoğru halı seçmek gerekir, bu yüzden sadece oda tasarımıyla daha uyumlu değildir, ancak iç parlak aksanıydı

onlar odadaki tüm diğer unsurları bastırmak çünkü Provence tarzında oda tasarımı, sen göz alıcı ve renkli halılar üzerinde tercih durdurmak durumunda kalmamalıdır.

Öte yandan, basit bir klasik iç yaşamına aydınlık ve lüks süsleme ile orijinal halı sayesinde getirebilir.

oturma odasında Moda kilim: Eğilimler 2016

Bu 2016 yılında halı farklı malzemelerden yapılır.

en moda halılar şunlardır:

 • yün;
 • ipek;
 • viskoz;
 • pamuk;
 • Jüt.

Güzel, konforlu ve aslında oturma odasında yün ve ipek halı gibi görünecektirGüzel, konforlu ve aslında oturma odasında yün ve ipek halı gibi görünecektir

misafir odası için Yün halılar genellikle sıcak dayanıklı ve dokunması hoş çünkü koyun yününden elde edilir. Halının Bu tür yangın özelliği tanınır elastik kazık, (yangın durumunda, yün uyguladığı önler) sahiptir.


döşeme Bu tip hizmet ömrü 45-50 yıl ulaşabilir, çok lüks ve sıradışı görünüyor.

Bu ürünün dezavantajları kelebekler ve küf duyarlı kirlendikçe gerçeğini (genellikle temiz olması) yer almaktadır. Fakat uzmanlar, bu sorun çözülür lifleri kir kovucu, termit ve anti-mantar madde emdirilmiş.

Tırtıl kelebek ipekböceği üreten ipek liflerden oluşan halılar. Bu halılar ucuz değildir, ancak araçları haklı niteliklere sahiptir. Bu halılar çok dayanıklı ve mükemmel parlak görünüm ve dokunma çok yumuşak olması.

Bu halı deseni büyük usta resmine benzer İpek iplik, teşekkür oldukça güçlü ve esnektir.

Bu ürünün olumsuz güneşe yoğun maruz kalma halı solmaya veya yıkandığı zaman kurallara uymayan zaman soluk olabilir.

oda tasarımına bağlı olarak seçilir Ayrıca salon halı çok popüler olan pamuk,oda tasarımına bağlı olarak seçilir Ayrıca salon halı çok popüler olan pamuk,


Cinsel viskos dokuma selülozdan türetilen sentetik bir malzemeden imal edilir. Bu ürün görünüm ipek boyama çok benzer. Bu nedenle o "yapay ipek" olarak adlandırıldı. viskon elyaf güzelce boyanmış, ve bu nedenle, uzun bir süre saklanabilir güzel ve parlak bir resim oluşturabilir.

Bu tür bir madde, dayanıklı bir elektriklendirme sürülür değildir ve buruşuk olmayan sahiptir.

Bu halılar genellikle oturma odasında izi çünkü Bu özellikler, çok faydalıdır. Eksi mat böylece bu şekilde kendi güvenlik artan nem olabilir.

Pamuk kilim çok yüksek termal düzeyine sahip. Mükemmel sıvı emer ve (nefes) "nefes" olabilir. Bu halılar alerjiye sebep olmamaları ve kolayca silinir. Bu ürün en çok insanın anlama geldiğini ucuzdur. deformasyon, zayıf esneklik kabiliyeti ve buruşmasına edilebilir: mat dezavantajları vardır.

Jüt halı (jüt - bir çalı), temiz çok ucuz ve çok dayanıklıdır. Onun dezavantajları neme yanıtını şunlardır: Su ile temas, önemli ölçüde sarkmalar.

oturma odasında halı - vurgulamaktadır

kovornoe Kat seçimi, aşağıdaki kurallara dinlemeliyiz.

yani:

 • Oda renk mobilyalar içeriyorsa, halı nötr tonlu olduğunu arzu edilir;
 • Zemin koyu ise, en iyi seçenek parlak ve özgün halı olurdu;
 • Bu arzu edildiğini perde ve halı maçın rengi;
 • Koyu tasarım durumunda, parlak halı hafifletmek mümkündür;
 • Salon bej tonları ise mükemmel halı çikolata ya da kahve rengi bakacağız;
 • yatay yönde Grafikleri, oda daha geniş hale getirmek için.

 halı zemin ışık ise, o zaman halı koyu ya da tam tersi olmalıdır kat rengine göre seçilmelidirhalı zemin ışık ise, o zaman halı koyu ya da tam tersi olmalıdır kat rengine göre seçilmelidir

Doğru seçilmiş döşeme mükemmel bir dekorasyon dekoratif salon olacak.

Güzel oturma odasında halı - Tasarım ve raznovidonosti

halı üzerinde renk ve desen seçerken, büyüklüğü gibi bir argüman hakkında unutma.

Onlar 3 tip gelir:

 1. Küçük (3-x, tipik olarak, kanepe veya günlükleri için bir tablo yakınında yer almaktadır);
 2. Orta (6 kadar, odanın ortasına olan);
 3. Büyük (Odanın duvarlarında bulunan 6'dan fazla, standart).

oturma odasında sehpa ve büyük bir duvardan duvara biraz altında gibi bir halı koyabilirsinizoturma odasında sehpa ve büyük bir duvardan duvara biraz altında gibi bir halı koyabilirsiniz

onun bir formda, bu tekstil ürünleri oval, dikdörtgen, kare, daire, eşkenar dörtgen ve çokgen benzeyebilir.

Önemli! Basit halı (çapraz bağlanmış modeli hariç) 3,6 m'den daha büyük bir genişliğe sahip olabilir.

Odada halı doğru seçim (video)

misafir odasında döşeme seçerken, dikkate yapılmış olduğu kendi boyutunu, rengini desen ve malzemeyi almak önemlidir. Halı iç ayrı parçası olmamalı, o mobilya ve diğer iç mekan özellikleriyle uyum içinde, çevreye uyum yükümlüdür. Eğer bir şey satın almadan önce Yani, önceden hesaplamak gerekir, malzemenin ne tür bakmak uygun tonu ve halı deseni seçmek için avantajlı olacaktır.

oturma odasında bir halı (fotoğraf) nasıl seçilir

56686416212016-03-26Kover-V-gostinoy-mozhet-stat nastoyaschey-izyuminkoy-intererab1472Beliykovernapoluudivana -----Beliypushistiykovervspalne ----görüntü 281511IMGb7d1a946b765Halı-5

Leave a Comment

Your email address will not be published.

42 + = 47

Adblock
detector