Nasıl elleriyle bir ip merdiven yapmak ve faydalarının 4’e – nwhistorycourse.org

The BlogHalat merdiven mükemmel performans özelliklerine sahiptir, nedenle çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullanılabilirHalat merdiven mükemmel performans özelliklerine sahiptir, nedenle ahşap veya metal merdiven çok yer alırsa birçok görevleri gerçekleştirmek için kullanılabilir, halat kompakt ve kullanımı kolaydır. Saklamak ve yanınızda kolaydır. Birçok durumlarda yararlı olabilir. Halat merdiven kuyu temizlemek için vazgeçilmez yanı sıra doğada yararlıdır. Bu merdiven bir ağaç bir ev tasarımı yardımcı olacaktır. Evler çocuklar için bir bütçe spor tesisleri ve eğlence olarak görev yapacak. İlle para harcamak ve mağazada bir ip merdiven satın, onların elleriyle yapmak çok kolaydır.


Öneriler: nasıl elleri ile bir ip merdiven yapmak

İp merdivenler 2 tipe ayrılır: ile ve crossbars olmadan. basamaklara halatlar dayanan ve adımları ve malzeme olarak hizmet veren merdivenler yapımı. Onlar, kullanımı kolay, daha güvenilir, farklı bir amacı vardır.

basamaklara olmadan Kablo merdiveni malzeme ve araçları küçük bir dizi kullanarak kendiniz yapmak kolaydır en kompakt ve hafif bir araçtır.

ilk etapta kendi elleriyle bir ip merdiven yapmak için ahşap veya metalden yapılmış güçlü bir ip ve adımlarını satın almanız gerekirilk etapta kendi elleriyle bir ip merdiven yapmak için ahşap veya metalden yapılmış güçlü bir ip ve adımlarını satın almanız gerekir

knot veya ilmeklerin yerine kirişler ile ip merdiven Tipik bir şekilde alan koşulları ve acil durumlarda kullanılan.

halat merdiven Avantajları tartışılmaz şunlardır:


 • Üretimin kolaylığı;
 • üretim için gerekli öğelerin stok durumu;
 • İstediğiniz uzunluğu seçebilirsiniz;
 • Bu fazla yer almaz.

İpucu: nasıl bir ip merdiven yapmak

İyi ip merdiven herhangi bir ev envanter, özellikle ülke için büyük bir katkı olacaktır. Yerli amaçlar için merdiven basamaklara uygundur.

Bir ip merdiven imalatı için gerekli olacak malzemelerin belirlenen asgari:

 • İki kuvvetli halat (ip);
 • bir ince taneli ile zımpara bir parça;
 • Güçlü dikiş ipliği;
 • Demir testeresi.

Malzemelerin seçimine çok dikkat etmek gereklidir. Merdiven amacına bağlı olarak, bir yetişkin ya da bir çocuğun ağırlığı ağırlığını dayanmak zorundadır.Eğer ip merdiveni üretmeye başlamadan önce, ana sınıfları ile eğitim videoları görmek gerekEğer ip merdiveni üretmeye başlamadan önce, ana sınıfları ile eğitim videoları görmek gerek

Bir ip merdiven imalatı için uygun olan sahalar birkaç türü vardır:

 • Keten halatı;
 • Jüt halat;
 • Pamuk halat;
 • naylon ip;
 • Naylon ip;
 • Dacron İp.

halat çocuklar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ise, doğal malzemelerden yapılmış halatlar tercih olmalıdır. imalat adımları için aşağıdaki malzemeler uygundur: ahşap çubuklar, raylar, dayanıklı hafif alaşımlar, plastik preform.

Talimatlar: nasıl çok gelen bir ip merdiven yapmak

yeterli elleriyle bir ip merdiven yapmak için.

Üretim Süreci:

 1. adımlar için Malzeme boyutuna kesme ve kullanıldığında yaralanmayı önlemek için zımpara kağıdı davranın.
 2. Barlar (Bıçak veya testere) kenarlarında ip sabitleme için yuvayı yapmak. derinliği 3 ila 5 mm ve genişliği yaklaşık 15 mm olabilir.
 3. Mark 2 ip büyüklüğü gereklidir ve her bir halkanın bir ucu ile birleşecek şekilde. Istenilen konumda merdiveni asmak edebilmek için gereklidir.
 4. Güçlü iplik çözülüyor önlemek için halatların uçlarını bağlamak için.
 5. sert bir yüzeye Hisse adımları. bunların arasındaki maksimum mesafe 45 cm'den fazla olmamalıdır.
 6. merdiven güçlü düğüm basamak bağlayın.

halat kalınlığının hedeflerine bağlı olarak seçilmelidir, uygulanması kullanılacaktır merdivenhalat kalınlığının hedeflerine bağlı olarak seçilmelidir, uygulanması kullanılacaktır merdiven

"Yılanı" olarak adlandırılan düğüm merdiven sabitlemek için kullanılabilir.


Bu düğüm güvenli bir şekilde birleşmesini sağlar ve oldukça kolay gerçekleştirilir:

 • Son evre halatlar etrafında sarın ve halat (kök ucu) yapmak;
 • Rota aşamada etrafına sarmak yerli serbest ucu ve;
 • aşağıdan yukarıya doğru döngü 2 ucunu;
 • düğüm sıkın.

Kendi elleriyle kuyuya Dayanıklı ip merdiven

kuyu bakım için bir yetişkin ve yeniden ağırlığını dayanabilir çok sağlam ve sağlam bir tasarıma ihtiyaç vardır. Böyle ihtiyaçlar olarak yukarıda tarif edilebilir için bir ip merdiven yapmak için. Ancak, tek bir hesaba yaralanma ve kazaları önlemek yardımcı olacak çeşitli özellikler almalıdır. İlk olarak, sentetik liflerin (naylon, polyester, naylon) imal halatlar kullanmak daha iyidir. Onlar bakımı kolaydır ve uzun ömürlüdür. İkinci olarak, çubuklara ip bağlama daha güvenli bir yöntemi kullanmak için tercih edilir.

yani:

 • adımların her iki tarafta delik delmek için ipler sabitlenmesi için girintinin yerine;
 • delik çapı, kullanılan halatının kalınlığına eşit olması gerekir;
 • Düğümler her iki tarafta adımların pozisyonunu düzeltmek.

ip merdiven sayesinde kuyunun dibine inmek kolaydırip merdiven sayesinde kuyunun dibine inmek kolaydır


Böyle bir ip merdiven çocuklar tarafından kullanılmak için uygundur. Üzerinde Sınıflar, bağışıklık sistemini güçlendirmek Doğru bir duruş oluşturmak yardımcı olur. Çocuk Odası dönüşecek ve spor için favori bir yer haline gelecektir.

basamaklar gerekli değildir ile merdiveni yaparken durumlar vardır. Ve bazen, el sağ malzemeler ve aletler değil. Üretim sadece zamanı değil, böylece olur. Örneğin, bir çukur veya kuyu kişi içine düşmüş almak gerekir. Bu durumda, yalnızca bir halat lazım olan ip merdiven, kravat olabilir.

elleri ile Basit kablo merdiveni

En kolay ve en hızlı şekilde knotting'in etmektir. ipin tüm uzunluğu boyunca birbirinden arzu edilen bir mesafede aşamaları olarak hizmet edecek knot kravat olmalıdır.

düğümler yeterince büyük olması nedeniyle bu yöntem için, sadece kalın bir halat ya da ip takım, onlar güvenmek diye.

kablo merdiveni yardımıyla kolayca ağaca tırmanabilir hatta çocuklarkablo merdiveni yardımıyla kolayca ağaca tırmanabilir hatta çocuklar

İp ince ise, menteşe yerine adımlarla bir kablo merdiveni bağlamak mümkündür. Bunu hangi ile düğüm "Burlatskii" denir ve faaliyet birçok alanda kullanılmaktadır.

bir döngü yapmak için, bazı basit adımları izlemeniz gerekir:

 • halat büküm Bir döngü böylece "sekiz" elde etmek için;
 • halat alt kenarına çekin;
 • Elde edilen loop üst kısmı iplik.

Ortaya çıkan döngü atlama taşları olarak hareket edecek. Bir merdiven kullandıktan sonra, bileşenler kolaylıkla demonte edilebilir. İp merdivenler geniş bir kapsama sahip. Bu gemi ve diğer deniz araçlarında araçlar doğaçlama. İp merdivenler çocuk oyun alanları, spor kompleksleri kullanılmaktadır. Ayrıca merdiven kurtarma vurgulamak gerekir. Nedeniyle böyle bir merdiven çok kompakt ve kullanımı kolay olması nedeniyle, onlar hızlı bir şekilde en çok acil durumlarda yardım sağlamaktayız.

elleriyle bir ip merdiveni (video) nasıl yapılır

Böylece, ip merdiven çok kullanışlı bir araçtır ve bazı durumlarda - vazgeçilmez. Yukarıdaki adımları kullanarak, kolayca ve hızlı bir şekilde evde herhangi bir amaç için bir merdiven yapabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

89 − = 88

Adblock
detector