mutfak-oturma odası dizayn projesi: 10 şık fikirler – nwhistorycourse.org

The Blogmutfak birleştiren ve oturma odası işlevsel alanlara oda bölmek mimari elemanların yardımı ile yapılırmutfak birleştiren ve oturma odası fonksiyonel zonySovremenny mutfak tasarımına oda bölmek mimari elemanların yardımı ile yapılır alanını genişletmek ve daha çok hafif ve neşeli hale verir oturma odası, onun kombinasyonunu gerektirmektedir. mutfak-oturma odası dizayn projesi birçok faktöre bağlıdır. onun tasarım odası düzeni, daire, aile bireylerinin tat tercihleri ​​yaşayan insan sayısını etkileyebilir günü. Ancak tasarım projesi mutfak-salon oluşturulduğunda anda takip edilmesi gereken genel kurallar vardır.


mutfak tasarım projesi, oturma odası ile kombine: artılar ve eksiler

Odanın dekorasyonu için çok önemli bir aşamaya - mutfak ve oturma odası için hazırlanması. Bu proje sayesinde hesap ölçüde iç atmosferin tamamını etkileyebilir nüansları içine alınabilir olduğunu.

Düzgün tarz ve estetik ve fonksiyonelliği birleştirme yeteneği - proje tasarımı hazırlanmasında önemli şey. Her detay düşünmek önemlidir: Malzeme ve sağ aydınlatma seçmeye mobilya konumu.

Daire yeniden geliştirmek için işlemlerden bazılarını onarım çalışmaları öncesinde alınmalıdır izin gerektirebilir unutulmamalıdır.

mutfak ve oturma odası birleştirerek sürecinin tüm olumsuz yönlerini dikkate almalıdır: tesislerinde karmaşık bir temizleme, yabancı kokuların varlığı, uzayda uyum eksikliğimutfak ve oturma odası birleştirerek sürecinin tüm olumsuz yönlerini dikkate almalıdır: tesislerinde karmaşık bir temizleme, yabancı kokuların varlığı, uzayda uyum eksikliği

Avantajları ve kombine mutfak-oturma odası dezavantajları:


 • mutfak ve oturma odası birleştiğinde Çoğu zaman, sen izin gerektirir-planlama yeniden istiyoruz. eski binalarda için bu çok daha kolay hale getirmek için yeni bir binada, zor bir prosedür olabilir.
 • eklem uzayda koku yayılması kaçınılmazdır. Hatta bir çekme odası ile gıda kalıcı koku oluşturulabilir.
 • Bir mutfak günlük temizlik gerektirdiğinden Temiz oda daha zordur.
 • Kombine alan görsel daha büyük görünüyor. Bu küçük bir alana sahip binanın dekorasyonu için mükemmel bir çözüm olabilir.
 • mutfak birleştiren ve oturma odası mümkün multi-fonksiyonel alanı kullanmak mümkün kılar.

Modern tasarımcılar tesislerinde sadece doğru birleştirmek değil, ancak en pratik güzel ve aynı zamanda oldu böylece aynı zamanda tasarımını yerine getirmek için hangi birçok yöntemler biliyorum.

mutfak tasarımları, oturma odası ile kombine: mobilya kullanımını

Seçme ve mobilya montaj - vurgulanması gereken önemli bir adımdır. Başarılı projeler mutfak, oturma odası ile birlikte büyük ölçüde farklı alanlarda mobilya ve onların ahenkli birleşimi için malzemelerin uygun seçimi bağlıdır.

Mutfak alanı için mobilya sadece su geçirmez ve yıkanabilir ile seçilmesi gerektiğini hatırlamak önemlidir. Oturma odasında İçin - mobilya, fonksiyonel, pratik ve konforlu.

oturma odası ile kombine mutfakta rahatça kanepe, kitaplıklar ve şömine yerleştirmekoturma odası ile kombine mutfakta rahatça kanepe, kitaplıklar ve şömine yerleştirmekmobilya seçerken ev aletleri hakkında unutmamak önemlidir. Bu uyum onunla birleştirilmelidir. Bu nedenle, pek çok tasarımcı mobilya ile montaj teknolojisi resepsiyon kullanın.

mobilya koymak nasıl

 • Döşemeli mobilya o bölgeleri arasındaki serbest dolaşımı müdahale etmeyecek şekilde dağıtılması gerekmektedir.
 • İyi bir fikir hareketli mobilya veya konvertibl mobilya kullanmaktır. TV'niz için parantez kullanımı çok yer kaydedebilirsiniz.
 • Renkler dekorasyon odanın her alanda uyum içinde olmalıdır, döşemelik.

Kombine mutfak-oturma odası için bir tasarım projesi hazırlanması için profesyonel bir tasarımcı yardım almak en iyisidir. O bu boşluk ahenkli bir şekilde ev mobilyalar, aletleri ve dekor seçmenize yardımcı olacak ve görünüşü ve işlevselliği sahiplerinin tat tercihlerini karşılamak için.

"Provence" tarzında bir evde projeleri mutfak-yaşam

kırsal ve oldukça şaşırtıcı tarzını yardımcı olacaktır kombine uzayda rahat bir atmosfer oluşturma - Provence. Bu stil açık ve havadar bir his yaratan içerir.

mutfak-oturma odası dizayn projesi: 10 şık fikirler"Provence" tarzında yapılan yemek odası, içinde genellikle rustik tarzı rafine güzelliğini vurgulamak unsurları ile dekore, mobilya bulunduğu

Genellikle, bu tarz ülke katlı evin tasarımı için kullanılır. Aynı zamanda bir şehir daire tasarlamak için kullanılabilir.

Provence mutfaklar atmosferini yapıp edecek inanılmaz konforlu ve rahat bir neşeli, festival, oturma.

boşluk alanı için ipuçları

 • Doğal malzemelerin kullanımı;
 • dekor dikkat edin;
 • duvar ve tavanların dekorasyonuna özellikle dikkat edin;
 • sürdürülebilir ve doğal malzemelerin kullanımı.

Özel bir evde yiyecek projeler kombine alan tasarımında mevcut eğilimleri bilen bir profesyonel tasarımcı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

İç oturma odası-mutfak Türevleri: imar alanı

çözerken gıda birleştirerek ve salon kaçınılmaz aynı alanda faaliyetlerini etkileyecek ayrıntıları hatırlamak önemlidir.


Zemin kaplaması birkaç çalışma alanları içine alan ayıran önemli bir tasarım bileşeniZemin kaplaması birkaç çalışma alanları içine alan ayıran önemli bir tasarım bileşeni

Dikkate çalışma diğer konsantre engelleyebilir tek aile üyesi pişirme ve yeme aksi sürecini mutfak ve çalışma alanı iyi dağıtılması gerekmektedir gerçeğini almak önemlidir.

Düzgün binayı zonlu için, uzay bölümü dikkate alınması gereken teknikler ve nüanslar aşina olmalıdır.

zemin bitirme

katı tamamlamak için yardımcı olacaktır oturma odasından mutfak alanı ayırın. Bu, farklı malzemelerden yapılmış farklı renk ve dokuya sahip olabilir. Popüler tasarım mutfak fayans alanının sürümü ve oturma odası - döşeme, laminat veya halı.

duvarları Dekorasyon

Duvarlar zemin ve tavan kaplamasıyla uyumlu uyum bitirmek için önemlidir. Her bölgeyi tamamlanması kendi aralarında farklı olması, ancak aynı tarzda yapılmalıdır.


aydınlatma sistemi

Düzgün tasarlanmış aydınlatma sistemi fonksiyonel alanı ve rekreasyon alanı paylaşmaya yardımcı olacaktır. 

Bar tablo - diğerine mutfak ve oturma odası ve yumuşak bir geçiş oluşturan arasında sınır hizmet veren ana bileşim çekirdekBar tablo - diğerine mutfak ve oturma odası ve yumuşak bir geçiş oluşturan arasında sınır hizmet veren ana bileşim çekirdek

Sen duvar ve zemin, avize, abajur, duvar lambaları ve masa lambaları üzerinde gömme ışık armatürleri, ampuller ile tavan kullanabilirsiniz.

bar ve podyum kullanımı

Bu dağıtım alanı popüler ve kullanışlı bir yöntemdir. Resepsiyon fazla yer almaz, ancak işlevsel ve estetik yükü vardır.

ayıran bölmeler kullanımı

Bunu yapmak için, cam ve alçı levha ekranlar, bölmeler, sayaçlar, duvarların her türlü kullanın.

bölmeler olarak mobilyaların kullanımı

İç öğeler yardımıyla çalışma alanları ve rekreasyon alanları dağıtılabilir. Bu amaçla, raflar ve masalar için.

uzay İmar profesyonel tasarımcılar yardımıyla daha iyi performans. Bunlar mekanın şık ve verimli bir kombinasyon için hazır seçenekler sunacak bilginin gerekli seti, sahip.

Bağlantı mutfak ve oturma odası: tasarımcı ipuçları (video)

İki yaşam alanları uzlaştırmak için Başlamadan önce: mutfak salon, proje tasarımı, proje gelecek alana sahip. Belki de ek süre ve planlama izin alma maliyeti olacaktır. Tasarım projesi dikkate iç bitmemiş veya aşırı olduğu uyulmaması önemli nüansları almalıdır. Yaptığınız zaman bir mutfak-oturma odası dekor öğeleri seçerek, duvarlar, zemin ve tavan, mobilya seçimi ve düzenlemesi dekorasyonu dikkat etmek önemlidir.

mutfak-oturma odası tasarımı (fotoğraf)

7oai81byv2Y8-1024x10241315-Gostinaya-s-kuxney4fd556082c77d7c998f01b41c3d0c07164071511380561984kuhnya-s-gostinoy-137898031442665905dizayn-kuhni-gostinoy-9

Leave a Comment

Your email address will not be published.

13 + = 17

Adblock
detector