Monolitik beton merdiven malzemeleri ve inşaat aşamaları – nwhistorycourse.org

The BlogBeton merdivenler nedeniyle dayanıklılığı oldukça popülerdirBeton merdivenler bahçe veya park, içinde veya bina dışında yer alabilir nedeniyle monolitik prochnostiBetonnye merdivenine oldukça popülerdir. Bu yüksek talepler. Merdiven çalışması güvenli ve güvenilir olmalıdır. Beton dayanıklı ve en uygun malzeme, çeşitli yekpare yapının merdivenler yapımı için kullanılacak. Bu mimari yapı evler, kamu binaları, fabrika ve işletmelerde vardır. Onların kapsamı geniş.


Monolitik merdivenler: betonarme yapı

Katı beton merdiven binanın kendi yapısına belli bir aşamada inşa ediliyor. Düzgün takviyeli merdiven uzun ömürlüdürler. Onlar bakım gerektirmez.

devlet standartları ve SNIP ile çakışmaması gerekir belirli kurallara göre gidiş beton merdiven tasarımı.

beton merdiven yapımı parçaları kullanılırbeton merdiven yapımı parçaları kullanılır

Betonarme yapılar merdivenler olmalıdır:

 • güvenli;
 • dayanıklı;
 • operasyon için uygun ol.

Betonarme monolitik merdiven yapısında armatürleri bulunmaktadır. Takviye merdiven üretimi meydana gelir. Bu işlem için 1 cm'lik bir çapa sahip olan kapak bölümünü kullanır. İlk olarak maruz kalan bir kepenk, takviye merdivenler sonra meydana gelir. Armatür kesme yüksekliği ve mart genişliği. Daha sonra ızgara bağlanır. Izgara kare ikinci ızgara takip 15-20 cm arasında bir boyuta sahip olabilir. aralarındaki mesafe 10-12 cm olmalıdır. binanın betonarme yapının yatak duvarına veya ek kolona tespit edilir. duvar veya direk platformu için bir destek elemanıdır.


Betonarme yapısı basit ya da karmaşık bir şekil ve uygulama olabilir. Bu inşa ediliyor hangi çizim, tasarım ve inşaat bağlıdır.

elleriyle monolitik beton merdivenler: Gerekli malzemeler

betonun Üretiyor monolitik merdiven kendin olabilirsin. Eğer beton ile çalışma deneyiminiz varsa, o zaman zorluklar büyük ölçekli doğa yoktur. Tasarım, üretim ve yüklemek merdiven birkaç aşamada kendi başlarına olabilir.

Beton merdiven İmalat birkaç aşamada gerçekleşirBeton merdiven İmalat birkaç aşamada gerçekleşirModern teknolojinin yardımıyla, herhangi tasarımın betondan bir merdiven oluşturabilir. Form farklı olabilir: En basit ve en sık kullanılan, ya da orijinal ve zorlu bir. Beton herhangi bir karmaşıklık elemanları şekillendirilebilir.

inşaat malzemesi, sıvı beton eylemler olarak. İç yapı, bir takviye edici güçlendirilmesi yapılmış bir çekirdeğe sahiptir.

Bir monolitik beton merdiven oluşturmak için, ihtiyacınız olacaktır:

 • Nehir kumu;
 • moloz;
 • Saf su;
 • çimento;
 • Sönmüş kireç.

Kireç bir plastikleştirici olarak işlev görür. beton merdiven kenarlarında çökmeye etmez, böylece, karışım içinde gereklidir.

Armatür bir destek malzemesi olarak hareket eder. Bu amaçla, metal çubuklar.

mart oluşumu için kalıp gerekir. Bu kurulum çalışmaları yapılacaktır yerinde, üretilir. Kalıp kontrplak ve ahşap paneller yapılmıştır.

Çözelti dengeli dağılmasını sağlar, titreşim makinesi kullanmalıdır.

Şartlar ve mala adımları ve merdiven platformları yüzeyini tesviye için gereklidir.

Biz onların elleriyle betonarme yapılmış bahçe merdiven inşa ediyoruz: kilometre taşları

betonarme Bahçe merdiven ev içinde ve dışında hem dikilmiştir. merdiven katlar arasında hareket etme elemanı olarak hizmet verebilir. sundurma için merdiven olarak - Ya da evin girişinde monte edilebilir.


Beton merdivenler iç bahçede iyi uyumBeton merdivenler iç bahçede iyi uyum

bahçede kurulu beton merdivenleri fonksiyonel bir unsur değil aynı zamanda dekoratif değil sadece olabilir. Orijinal bir tasarıma sahip olacak kendi bahçe merdiveni, yapabilirsiniz.

başlamak için, bir merdiven tasarım gerekir. Bunu yapmak için, gerekli ölçümleri yapmak gerekir. Sonra tasarım merdivenin bir çizim yapmak. Gerekli boyutları kullanarak tasarımını geliştirmek için geleceği çizdikten sonra. malzemeleri hesaplayın ve donanım mağazasında satın.

merdiven imkansız olmadan çok düzeyli bahçesi olun. Beton merdivenler peyzaj fonksiyonel tasarım ve bahçe özel dekorasyon haline gelir.

Yapay malzemeler ile dekore edebilirsiniz. merdiven mahfaza kullanım tasarım ve yapım alanına bağlı olarak, farklı olabilir. Dekoratif kaplama seramik karo, taş, tuğla, katı cam mozaik oluşabilir.


özel bir teknoloji kullanılan merdiven imalatı için.

merdiven inşaatı birkaç adımda gerçekleşir:

 • çerçeve yapılan;
 • Backfilled boşluklar çakıl veya çakıl formwork;
 • somut adımlar döküldü;
 • Yapılan dış trim (gerekirse).

Çerçeve ahşap kirişler yapılmıştır. Onlar tek bir yapıda toplanır. Bu amaçla, ek bağlantı elemanları.

adım adım kılavuz: monolitik beton merdiven imalatı

monolitik merdiven imalatı - zorlu bir iş. Genellikle bu merdivenler farklı binalarda dikilen: çok katlı evler, evler, fabrika ve sanayi binalarda. Merdiven dayanıklı ve rahat olmalıdır.

Beton merdiven yapımında ilk aşama - kalıp üretimiBeton merdiven yapımında ilk aşama - kalıp üretimi

İlk başta bir tahta kaplamayı yapmak. Bu amaçla, bağlantı parçaları, kontrplak ve ahşap panellerin oluşan bir çerçeve için.

Betonarme merdiven yapısında metal çubuklar bir yapıya sahiptir. Takviye merdiven gelecekteki çerçeve alanının tamamı boyunca yapılır. Daha düşük bir seviyede platformuna ayarlanır.

Çerçeve gelecek merdivenin yapıldıktan sonra, sen asli işine devam etmelidir:

 • kalıp ayırıcılar güçlendirilmesi;
 • Beton yastığı ve adımları dökün;
 • merdiven yüzeyi hizalama;
 • Kuru yapıya bırakın;
 • kalıp çıkarmak;
 • çitler ve korkulukları monte edin.

Beton kalıp yapımı döküldükten sonra kurumaya bırakılır. Sadece üç gün sonra, kalıp çıkarmak.

İmalat ve bitirme beton merdiven zaman alır. Kullanım merdiveni için uygun bir kaç hafta veya aylar sürebilir. Sadece bitirdikten sonra, merdiven bitmiş kabul edilir ve kullanmaya başlamadan edilebilir.

Son adım bitirmek. Bitiş monolitik merdiven ahşap, halı, karo, taş, MDF gibi farklı malzemelerden yapılmış. Ahşap ve metal çeşitli muhafazaları ve korkulukları imalatı için kullanılmaktadır. Metal engeller dövme ile imal ve orijinal bir görünüme sahip olabilir. Böylece, daire veya evler onların bloğunun iç vurgulayacaktır.

Beton merdivenler: üretim süreci (video)

Monolitik beton merdiven birçok uygulamayı bulundu. elleriyle merdiven imalatı için, malzeme, araç ve uzmanlık az gerekir. Bu tasarımın inşaat teknolojisi gözlemlerseniz, merdiven önümüzdeki yıllarda size hizmet verecektir. Bu sadece evde bir işlevsel nesne değil, aynı zamanda çok katlı binanın içini dekore etmek mümkün olacak. Merdiven bir sundurma olarak davranabilir. Onlar park ve bahçelerde de sadece iç mekana kurulan, ancak.

Güzel monolitik beton merdivenler (fotoğraf örnekler)

1-2-46781011-1415

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 2 = 4

Adblock
detector