Metal merdiven için doğru düzeyini nasıl seçilir – nwhistorycourse.org

The BlogMetal merdivenleri adımları doğru uyumlu olmalıdırMetal merdivenleri Adımlar düzgün karşılanması gereken podobranyPravilno merdiven bir kır evi, daire, yazlık iç gerçek bir dekorasyon olacaktır. o farklı olmalıdır Estetik görünüm ve iyi işlevselliğine ek olarak, üzerinde kolayca çocuklar ve yaşlılar dahil tüm aile bireylerini tırmanmaya başladı. Başarılı bir uzun ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak metal merdivenler aşaması için seçildi.


Metal merdiven çeşitleri: fark nedir

Metal merdiven yapı özelliklerine göre ahşap veya beton ürünlerinden farklıdır. Bunlar genel kabul görmüş mimari standartlara göre üretilir ve bunlara tüm ödemeler eşit yapılır.

İmalat demir yapılarının yöntemleri için iki tipe ayrılır:

 1. dövme;
 2. Kaynaklı.

dövme metalden yapılmış merdiven üretimi uzun bir zaman alır ve belirli beceri gerektirir. Çoğu zaman, onlar çok güzel görünüyor ve bazı ustalar sanat eserleri üretmek için yönetmek. Ama kaynaklı bağlantılarının kolayca kaynak noktasında bazı pratik dersler aldı bir kişi alabilir.

Metal merdiven, dövme veya kaynak yapılmışMetal merdiven, dövme veya kaynak yapılmış


Merdiven iç ve dış her ikisi de olabilir.

Onların üretiminde önemli bir yönü iç yapımı için dış güzelliktir. Ve onların güç ve dayanıklılık üzerinde açık merdivenler vurgu imalatında olduğu kadar onlar atmosferik koşullar etkilenir.

Metal merdiven döner sahne: tasarlarken vurgulamaktadır

Küçük bir alana sahip ev için yaratıcı çözümlerden biri döner aşamalardan oluşan bir merdiven. Hızla yapılan fazla yer, almaz ve gerekli tüm hesaplamaları kolayca özel bilgisayar programları veya basit formüller yardımıyla kendiniz yapılabilir.

Metal merdiven, döner sahne çok orijinal bakmakMetal merdiven, döner sahne çok orijinal bakmaktasarlarken hangi kriterler dikkate alınmalıdır:

 • Merdiven genişliği;
 • adım genişliği;
 • Merdivenin eğim derecesi;
 • derinlik seviyeleri.

Basamak yüksekliği yaralanmaları önlemek amacıyla 20-25 cm geçmemelidir hatırlanmalıdır.

Nasıl merdivenleri için metal merdiven almak için

Eğer metal merdiven için seçebileceğiniz adımların çeşitli türevleri vardır. Uzmanlara danışmak için hiçbir fırsatı varsa, biz çeşitli kriterlere rehberliğinde kendi başlarına meseleyi çözmek için deneyebilirsiniz.

Ne zaman düşünülmelidir seçtiğiniz:

 • Tasarım özellikleri;
 • Çalışma koşulları;
 • Beklenen yük;
 • Mali fırsatlar.

Kafes metal adımları başarıyla olmak dışında ve bina içinde hem uygulanmış olabilir. Bunlar ağır yükleri dayanacak kaymaz özelliklere sahiptir ve kir ve kar tutmayan. Şiddetli buzlanma veya yağ kirlenmesi koşullarında bu ek anti-patinaj cihazda yerleştirilmelidir. merdiven Bu tür yaygın olarak ev ve işyerlerinde hem kullanılmaktadır.

Oluklu aşama çıkıntılı kısmına bağlı kaymaz özelliklerine sahiptir. Genellikle Genişletilmiş metal farklı yapılır. Bu tip ürünlerde kullanılması da gözlem güvertesine, gemilerin, dükkanlar fabrikalara tavsiye edilir.

Metal adımlarını toplarken, çalışma koşulları ve bunlara yükünü dikkateMetal adımlarını toplarken, çalışma koşulları ve bunlara yükünü dikkate

profilli ızgara basamaklar yerlerde monte edildiği hareketin güvenliği için yüksek talepleri. Bu üretim ve özel binalar ve kamu yerleri veya okulları ikisi de olabilir.


demir tek bir levhadan Adımlar çok şık görünüm ve çoğunlukla kapalı merdiven bitirme kullanılır. Bu özel bir kaydırmaz kaplama (örneğin, toz kaplama) sahiptirler. metal kalınlığı işlemi esnasında bükme adımları oluşmamasını, en uygun olması gerekmektedir.

merdiven yükselticiler yapımında tasarım çözümleri bağlı olarak esas olarak, basamak ile aynı malzemeden yapılmış olan, mevcut olabilir.

zabezhnymi adımlarla bir metal merdiven nedir

Winders - virajlarda kullanılan merdiven uçuş, o parçasıdır. iç kenar ile bu adımların genişliği ve dış daha küçük olan - daha büyüktür. Çok etkileyici görünüyor, çünkü bu tasarım, çoğunlukla yerli iç tasarım için kullanılır.

zabezhnymi adımlarla metal merdiven çok odanın genel tasarımını süsleyenzabezhnymi adımlarla metal merdiven çok odanın genel tasarımını süsleyen

bariz avantajları izole ve yapıların bu tip bazı dezavantajları olabilir yanında:


 • Proje Geliştirme profesyonellerin katılımını gerektirir;
 • Bu tesisatın boyutunun çok hassas ayarlanmasını gerektirir.

Sarmal merdivenler adımlarla açıklayıcı zabezhnymi merdivenleri vardır.

merdiven adımlar için hangi metal iyi kullanılır

merdiven çerçeve bütün güvenlik gereksinimlerini karşılamak ve uzun ömürlü var, bu yüzden yüksek mukavemetli özelliklere sahip metalden yapılır gerekir.

merdivenin adımlar için alüminyum veya çelik türlerinden birini kullanmak en iyisidirmerdivenin adımlar için alüminyum veya çelik türlerinden birini kullanmak en iyisidir

Metal merdiven üretim adımları için kullanılabilir:

 • alüminyum;
 • Galvanizli çelik (GOST 14.918-80);
 • Paslanmaz çelik (GOST 5632-72);
 • düşük alaşımlı çelik konstrüksiyon (GOST 380-60).

Onlar deforme olup olmadığını çok hafif ve pratik alüminyumdan yapılmış Adımlar, kolayca tesviye edilebilir. Ultraviyole ışınlar ve yağış maruz kaldığında Galvaniz ve paslanmaz çelik bile korozyona etmez. Yapı çeliği çok güçlüdür, nedenle yüksek yüklerde kullanılması tavsiye edilir.

ellerinizle bir merdiven (video) nasıl yapılır

Bir metal seçerken merdiven basamakları yapının yükleme veya kullanma sırasında oluşabilecek nüansları hakkında önceden düşünmek gerekir. Onların tarzı tek kavram vardı için merdiven projesi konut ev projesi ile eş zamanlı geliştirilmelidir. Uzun ömürlü, yüksek kaliteli malzeme ve bileşenler seçimine bağlıdır.

Metal merdiven için adımların Çeşitleri (fotoğraf örnekler)

012103365389697537806679lestnicy13207071387663

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 4

Adblock
detector