The BlogYansıtmalı tavan - her zaman odaya bir arıtma ve sıradışı güzellik verir çok ilginç bir çözümdürYansıtmalı tavan - her zaman koridorda ve sıradışı görsel efektler oluşturabilir diğer odalarda, salonda ve yatak odasında odaya bir arıtma ve sıradışı krasotyZerkalnye tavanlar veren çok ilginç bir çözümdür. Tipik olarak böyle bir tavan görsel kaba tavan yüzey kaldırır. O sadece oda süslemeleri, ama aynı zamanda daha hafif olmasını sağlar değil.


Yararları tavanlar ayna

Eğer tavan ne ile başlamak gerekir gerçi Birçoğu, gerçekten eşsiz bir tasarım oluşturur. Özellikler aynalar mümkün olduğunca kullanılır ve düzgün takılmış lambalar sadece etkisini artırır.

Yansıtmalı tavanlar oda sadece güzel yapmak değil, aynı zamanda görsel artan etkisine sahipYansıtmalı tavanlar oda sadece güzel yapmak değil, aynı zamanda görsel artan etkisine sahip

Avantajları tavan aynalı:

 • düşük tavanlı bir odada özellikle önemlidir tesislerinde, görsel bir uzantısı;
 • Ayna plakaları mükemmel dekorasyon diğer elemanlar ile bir arada;
 • Tabaklar hatta farklı renkler her boyutta olabilir ve;
 • Bu tavanlar oldukça işlevseldir - Tavan boşlukta asılı bu tasarım iletişimi gizlemek kolaydır olarak;
 • Yapı tavan kullanılan malzemeler suya dayanıklı (ancak bu cam, plastik, metal);
 • Bu tavanlar çok iyi ses yalıtımı;
 • , Aynı zamanda odanın alanı sınırlandırır olacak çok düzeyli aydınlatma sistemi yapmanızı sağlar - İkizlenmiş tavan diğer asma yapılarından farklı değildir
 • tavan montajı oldukça basittir ve bir kaba tavan tamir gerekli değildir;
 • Tavanlar pratik bir ayna gibi, gözlük yıkama için geleneksel yollarla mümkündür yıkayın.


tavanların renk düzeni - bronz, gümüş, grafit. Tabii ki, böyle bir tavan daha fazla plastik duvar kağıdı daha muhteşem ve tavan yüzeyinde yapıştırılan görünüyor.

Ayna tavan: Malzemeler

Tavanın tüm tasarım, bir çerçeve ve dekoratif bir parça. Çerçeve, çoğunlukla, metal, ahşap yapılmıştır. tasarım tavan kemer altına eklenmelidir.

Ayna levha yüzeyi kendisi parlak veya mat olabilir. Böyle bir ayna fayans talep üzerine satılan eğer Ayrıca, üretici neyi bazı süs eşyaları ve diğer dekor ile dekore edebilirsiniz.Yansıtmalı tavan seçiminize favori resim veya desen süslemek olabilirYansıtmalı tavan seçiminize favori resim veya desen süslemek olabilir

Ayna tavanlar ne tür

Bir ayna yüzeyi çeşitli yolları olabilir alın. Bir kez bir cam tabanında malzemeleri korkulan ve bugün giderek daha fazla tercih edilmektedir.

Türleri tavanlar aynalı:

 • klasik sürümü - tavan cam paneller. Düz oyma ayna kareler ve dikdörtgenler kullanın ve hepsi çok ince kesilmiş bulunmaktadır. beton kapak Böyle aynalar, sadece kendi elleriyle sopa olabilir. Aynı zamanda, bağlantı sadece ilk montaj delikleri delinmiş metal tutma levhalar üzerinde gerçekleştirilebilir.
 • Asma tavanlar yansıtılır. Bu tavan kaseti tür. Metal çerçeve yapı - ayna tabla için temel oluşturur. Plakalar, cam veya pleksiglas (polikarbonat) olabilmektedir. Böyle bir tavan oldukça ciddi görünüyor.
 • SLR polistiren plakalar. Onlar rulo halinde satılmaktadır. Ve ekli bir yapışkan tabaka ile, çok basit ve hemen hemen her yüzeye ekleyin. Sadece bazı nüansları düşünün. Eğer bir rulo, rulo satın aldıktan sonra Örneğin, bu materyal yeni ortama uyum olabilir.
 • Bir ayna etkisi ile PVC filmi. Bir ayna etkisi yok, ama gerçekleştirmek için Bu yapışkan bant, aynalı oda yapamam olduğunu. görüntüler oldukça bozuk olduğu için. Ama bu basit ve ulaşılabilir tavanlar, kötü değil, daha az, tavanlar plastik.

ayna tavan özgün tasarım birçok varyasyonu vardırayna tavan özgün tasarım birçok varyasyonu vardır

Kısacası, seçenekler çoktur. Ve bir yıldızlı gökyüzü simüle film de var. Genellikle tavan sundurmalar tavan araları, koridorlar, küçük odalar dekore edilmiştir.

Hangi malzemeler tavan montajı için gerekli olan

Birçok değildir, ve bazılarınız yararlı olmayabilir.


Bununla birlikte aşağıdaki gibi standart dizi:

 • Çok ayna karoları;
 • Fayans yapıştırıcı;
 • Metal spatulalar;
 • sıvalı;
 • Bina seviyesi;
 • Astar (başlangıç ​​ve bitiş);
 • Koruyucu eldiven;
 • Kauçuk merdane.

kullanılan primer kalitesi yüzey muamelesi gereklidir. Yapışkan tabaka, ince veya kalın bir ortalama olmalıdır. Tutkal kiremit mala arkasına uygulanır.

Bugün, tavan montajı için kalite araçları geniş bir yelpazesine sahiptirBugün, tavan montajı için kalite araçları geniş bir yelpazesine sahiptir

Tavana yansıtılmış panelleri montaj

Tipik olarak, bu paneller, yapışkan veya çerçeve üzerine yerleştirilir. amaçla uzmanlar çağırmak daha iyi olurdu, çünkü böyle bir çerçevenin çoğu o kadar kolay olmadığından emin olun.


Eğer tavan monte karar verdiyseniz, yapışkan yöntemi kullanın. Tavan yüzeyi o sıva sadece tavan gerekli değil, seviye olmak zorunda. Çok basit, alçı fayans ağırlığı aşağı düşebilir.

Genelde baz, tavana, bu amaç için neme dayanıklı alçıpan koydu. Sonra tavan panellerinin yüzeyi üzerinde özel bir yapışkan çözeltisi kullanılarak dizilir. daha yüksek güvenilirlik için, kenarlarında delik açabilirsiniz ve dübel ile ekleyebilirsiniz.

Ayna panelleri monte etmek için biraz zaman ve özel beceri alacakAyna panelleri monte etmek için biraz zaman ve özel beceri alacak

Dezavantajları panelleri ayna

onun dezavantajları olmadan yansıtılmış bir tavan çok yararları değil.

Örneğin, aşağıdaki dezavantajları vardır:

 • mutfak veya banyo, tavan daha dikkatli gerektirebilir;
 • Yansıtmalı panelleri genellikle çok şekilde bağlanmalıdır çünkü bolshevesnye;
 • onlar bile temperli cam korkuyorlar çünkü darbeler ağır nesneler, böyle bir tavanı felaket olacaktır.

Ancak bu dezavantajlar kadar büyük değil, kabul edecektir. Tasarım değer ve ekstra bakım çok karmaşık olmaz.

aynalı tavan Tasarım Fikirler (video)

Yansıtmalı tavan - bu güzel ve rahat değil, aynı zamanda düşük ve çok geniş değil odalarında pratiktir. yalnızca yüksek kaliteli paneli kullanın, sertifikanın huzurunda ilgi duyun.

Başarılı yenileme!

Aynalı tavanlar (iç fotoğraf)

1893364 3-700 4 9c9f458d7b75 206391 488glyancevojnatyazhnojpotolok 141825 559270be556d4vannapotolok25 560997 53525226

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + 3 =