Materiały i schody z rękami obliczeń z drewna: 3 ważne kroki – nwhistorycourse.org

The BlogProdukcja i instalacja wewnętrzna podszewka wykonana z drewnianych schodów może być na własną rękęProdukcja i instalacja wszyte schodów drewna może samostoyatelnoMaterial, używany do drabiny, może być różny - drewno, żelazo, betonu lub kombinacji tych materiałów. Ale najczęściej używać drewna do budowy schodów.


Obliczanie drewnianych schodach do domu prywatnym

Każdy projekt powinien przenieść ją bezpieczne. W tym celu, przed przystąpieniem do budowy schodów, trzeba wykonać swoje obliczenia na podstawie tego, co typ struktury drabiny oczekuje.

Robi obliczeń drabiny należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i wysokości interstorey kosmicznejRobi obliczeń drabiny należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i wysokości interstorey kosmicznej

Aby obliczyć po drewnianych schodach, należy wykonać następujące czynności:

 1. Określić wysokość przestrzeni interstorey, okna sięgające od podłogi do sufitu z widokiem na piętrach, a także określić obszar, który ma zostać zarezerwowana na drabinie.
 2. Określić liczbę etapów w drabince, w oparciu o ich głębokość, wysokość pionu i pochylenia drabiny. Zwykle wysokość w pionie wynosi 150 - 200 mm, a optymalna pasma encamp zazwyczaj wynosi 250 - 320 mm.
 3. Należy również wziąć pod uwagę wysokość szczeliny pomiędzy płaszczyzną poziomą etapów i najniższej części konstrukcji stropu, konieczne jest więc, że osoba lub malejąco wspinaczki po schodach, jego głowa nie dotykać konstrukcje sufitowe.

Należy również obliczyć szerokość schodów, aby móc wygodnie poruszać się na nim, optymalna szerokość drabiny powinna być równa 120 cm.


Typowe przykłady rysunków do drewnianych schodów

Przed wykonaniem jakichkolwiek rysunków w formacie dwg, należy wybrać rodzaj drabiny.

Przed rozpoczęciem obliczeń, eksperci zalecają najpierw wybrać rodzaj drabiny dla domuPrzed rozpoczęciem obliczeń, eksperci zalecają najpierw wybrać rodzaj drabiny dla domu

Konieczne jest, aby wykonać pewne pomiary i obliczenia, a także określić ogólne parametry schodów: 1. Schody kąt natarcia, takich parametrów jest zwykle w zakresie 23 - 37 ° C.
 2. Minimalna odległość między sufitem i kroki powinna wynosić co najmniej 2 m.
 3. Szerokość drabiny powinna wynosić co najmniej 1 m.

Po określeniu wszystkich parametrów, trzeba narysować plan lokalu, w którym jest to konieczne, aby zwrócić uwagę na położenie schodów i wszystkich jego wymiarach w odniesieniu do planu pomieszczeń. Powinniśmy zrobić ogólny rysunek całego drabiną do lepszego zrozumienia wszystkich niezbędnych parametrów.

Wszystkie rysunki można zrobić ręcznie, ale w celu uniknięcia błędów, to najlepiej do wszystkich rysunków odbywa się online, za pomocą specjalnego kalkulatora.

Jeśli ludzie uważają trudności na własną rękę stworzyć schemat drabinkowy, można użyć gotowych rysunków i schematów schodów, wydrukować je i wybrać najlepszą opcję. Ale należy to zrobić na etapie budowy domu, jako gotową strukturę rysunku trudno będzie podnieść.

Szczegółowe i ogólny opis kalkulacji online schodów drewnianych

Aby obliczyć wszystkie niezbędne parametry do tworzenia schodów drewnianych z rękami, konieczne jest, aby usunąć wszystkie wymiary, takie jak wysokość kondygnacji, powierzchnia, która zostanie przeznaczona pod schodami, kąt nachylenia, długość otworu, liczba etapów.

Niezależnie produkujemy schody można obliczyć za pomocą specjalnego kalkulatoraNiezależnie produkujemy schody można obliczyć za pomocą specjalnego kalkulatora

Aby obliczyć schody wykonane z drewna, to najlepiej skorzystać ze specjalnego kalkulatora online lub specjalnych narzędzi:

 1. Inne narzędzia pozwalają także obliczyć, przeglądać, w tym formacie 3D, a jeśli to konieczne, przez cały edytować i zmieniać wszystkie wykresy i rysunki. Można nawet uruchomić taki program, aby utworzyć schemat całego domu, a także zwrócić się po drabinie i zobaczyć, jak to będzie wyglądać w układzie wirtualnym.
 2. Przy obliczaniu online, konieczne jest określenie rodzaju drabiny, może być odnomarshevaya, pół-tempo, spiralne, schody z podestem obrotowym w temperaturze 180 stopni, itd. i dla każdego typu drabiny potrzebuje własnego obliczenia.

Dlatego należy użyć specjalnego kalkulatora lub specjalnych narzędzi, jest o wiele bardziej opłacalne i łatwiejsze nawet początkujących budowniczych.

Podstawą do sporządzenia drabiny wykonane z drewna

Główną zaletą drewnianej klatki schodowej, jest jego względna łatwość, ekologia, poza tym drewno jest łatwe w obsłudze, a drewniane schody będą optymalnie oglądać w rustykalnym drewnianym domu.


Wiele osób woli wybrać drewnianą drabinę, gdyż charakteryzuje bezpieczeństwa ekologicznego i zdrowotnegoWiele osób woli wybrać drewnianą drabinę, gdyż charakteryzuje bezpieczeństwa ekologicznego i zdrowotnego

Ale zanim to zrobisz po schodach na drugie piętro domu, trzeba zrobić schemat drabinkowy, w którym wszystkie parametry są brane pod uwagę:

 1. Na podstawie rysunków wykonanych oznakowań drewniane Próba ślepa, z którego schody zostaną zebrane później. Wszystkie wymiary, które są na papierze do powierzchni roboczej, a są one cięte, według stosowanych znaczników.
 2. Ale zanim to zrobisz rysunki i angażować się w cięcia materiału i późniejszego montażu drabiny powinien ocenić ich siłę, jak umiejętnie zrobić rysunek i poprawnie dokonać cięcia cały materiał nie jest siła wszystkich.

Przed wykonaniem rysunku, należy wykonać pomiar miejsca w pomieszczeniu, w którym będzie znajdować się po drabinie. Jest wysokość od podłogi do sufitu, szerokość zakładki, należy również wziąć pod uwagę rodzaj schodów, kąt nachylenia, system montażu, itp

Bez tych danych zrobić schody rysunek, a tym bardziej, aby byłoby praktycznie niemożliwe.

Sposób rysowania po drewnianych schodach na drugie piętro

Domy budowane dwupoziomowe, trzykondygnacyjny, i poruszać się między piętrami muszą być wyposażone w drabiny.


W celu uzyskania praktyczne i wygodne drabinę, trzeba najpierw zrobić to szczegółowy rysunekW celu uzyskania praktyczne i wygodne drabinę, trzeba najpierw zrobić to szczegółowy rysunek

Dokonywanie jakichkolwiek drabiny zaczyna z określeniem jego rodzaju, może to być:

 • Helisy lub spirali, schody, schody odnomarshevaya klasyczny, z obrotu pół-PACE, itp.;
 • Również schody, oprócz swojej podstawowej funkcji wznoszenia lub opadania może być praktycznie niewidoczny w pokoju, a może wręcz przeciwnie, wyróżniać się we wnętrzu, a nawet służyć jako dekoracyjny ornament.

Dlatego przed rozpoczęciem projektowania drabinę, należy wybrać typ, to stoi narysować schematyczny plan domu, samą drabinę i zobaczyć, jak ten czy inny rodzaj drabiny będą patrzeć na wzór. Jeśli ktoś jest zadowolony z wszystkiego, można utworzyć drabinkę szczegółowych rysunków.

Podczas tworzenia rysunku, należy wziąć pod uwagę wszystkie wcześniej wykonanych pomiarów, kąt nachylenia, wysokości i szerokości schodów, szerokość schodów, jeśli masz zamiar zrobić ogrodzenie, to powinien również być reprezentowana na rysunku.

Plany do produkcji schodów drewnianych z rękami

Klatka schodowa jest wymaganym elementem domów, zapewnia połączenie między piętrami, a schody powinny zapewnić komfortowe przemieszczanie się na tym, aby być bezpieczne i pasują do wnętrza pomieszczeń. Planować i budować drabina powinna być oparta na kodach budowlanych, jak również niezbędną dokładnego obliczenia i rysunki, a jeśli tego nie zrobi, to w produkcji, mogą być wykryte błędy.

Rysunek poprawnie skompilowany pozwoli w przyszłości szybko i łatwo, jak i montujemy schody drewnianeRysunek poprawnie skompilowany pozwoli w przyszłości szybko i łatwo, jak i montujemy schody drewniane

Niuanse, które zapobiegają ponawianie całą strukturę nadmiernego zużycia materiałów oraz czas:

 1. Przed tworzenia rysunków, należy określić rodzaj schodów, aby zobaczyć różne przykłady, i wybrać ten, który najlepiej spełnia wszystkie wymagania. Po tym, można tworzyć rysunki i plan poprawy drabinę w określonym miejscu w domu.
 2. Przed utworzeniem rysunku, należy najpierw wykonać pomiar, wysokość z widoku od podłogi do sufitu partycji INTERFLOOR. A także obliczyć liczbę kroków, ich szerokość, wysokość i kąt nachylenia schodów itp
 3. Rysunek powinien nie tylko wyświetlać wszystkie wymiary schodów, ale również określić ogrodzenia, ich wysokość.

Warto również zwrócić ogólny schemat budynku, w którym będą wyświetlane lokalizacja drabina wskazując ślad.

Program ten pozwoli na lepsze zrozumienie tego, jak będzie wyglądał gotowy schody i dać więcej czasu, aby dokładnie sprawdzić wszystkie obliczenia przed producenta schodów.

Początkujący budowniczy na podstawie rysunków najlepiej jest zacząć robić najprostsze drabinie przy użyciu belek nośnych - kosoura. Ich liczba może się zmieniać w krokach od 1 do 3.

Drabina z rękami z drzewa: obliczenia (wideo)

Podczas budowy wielopiętrowych budynków, konieczne jest układ schodów, aby móc dostać się z piętra na piętro jest wygodne i bezpieczne dla zdrowia mieszkańców.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 1

Adblock
detector