Malowania płyt gipsowo-kartonowych 4 możliwości wykończenia – nwhistorycourse.org

The BlogSzybko przekształcać się do wnętrza pokoju pomoże suchej zabudowy, która może być łatwo barwione na pożądany kolorSzybko przekształcać się do wnętrza pokoju pomoże suchej zabudowy, która może być łatwo barwiona w pożądanych tsvetOtdelka powierzchni płyt gipsowo - popularne i niedrogie sposób uszlachetniania ścian i sufitu. Po montażu płyt gipsowo-kartonowych do właścicieli domów i mieszkań jest pytanie o dekoracyjnym wykończeniem powierzchni. Malowanie płyt gipsowo-kartonowych - popularny sposób powlekania powierzchni. Aby wykonać obraz prawidłowo, trzeba starannie przygotować powierzchnię. Wszystkie etapy prac wykonywanych sekwencyjnie. Profesjonaliści mogą wymienić kilka skutecznych metod, które pomogą dokonać idealną powierzchnię. Malowane GCR wygląda stylowe i piękne.


Przygotowanie płyty gipsowo-kartonowej do malowania

Powierzchnia płyty gipsowo-kartonowej jest płaska i gładka. Dlatego wiele osób uważa, że ​​farba na nim jest bardzo łatwy do zastosowania. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że przed malowaniem powierzchnia powinna być dokładnie przygotowane.

Putty na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych należy nakładać w kilku warstwach, nie zapominając umieścić pomiędzy nimi siatkę wzmacniającą.

Przed rozpoczęciem malowania płyt kartonowo-gipsowych, proszeni są o oczyścić z brudu i kit powierzchniPrzed rozpoczęciem malowania płyt kartonowo-gipsowych, proszeni są o oczyścić z brudu i kit powierzchni

Traktowanie powierzchni, trzeba zwracać uwagę na wszystkie stawy. Jeśli tynk nie będzie stosowana wszędzie, szwy będą prześwitywać farby. Po uszczelniania połączeń na ścianie, należy zastosować podkład.

Etap przygotowawczy:


 • Gruntowanie stawów;
 • Ułożenia taśmy wzmacniającej;
 • Nakładanie drugiej warstwy wypełniacza;
 • startera;
 • Szlifowanie.

Powierzchnia powinna być szlifowane po wyschnięciu. Wykonać dokładnego szlifowania jest konieczne w ruchu kołowego. Po polerowaniu można zastosować dodatkowy podkładu.

Jak malować suchej zabudowy: sposoby malowania

Przed malowaniem płyt kartonowo-gipsowych należy dokładnie przejrzeć sekwencję działań i narzędzi do malowania. Głównym narzędziem jest z wałka malarskiego medium szczotką. Długie i krótkie stos skomplikować pracę.

Pomalować powierzchnię kilku rodzajów farb. Powłoka obserwacji powinny być określone z góry.

Przy wyborze farby do ścian w sklepie, eksperci zalecają zwracając szczególną uwagę na jego jakość i cechyPrzy wyborze farby do ścian w sklepie, eksperci zalecają zwracając szczególną uwagę na jego jakość i cechyW zależności od rodzaju powierzchni farby mogą być pokryte podkładem natychmiast po lub poczekać, aż wyschnie. Jeśli trzeba zastosować kilka warstw farby, ważne jest przeprowadzenie warstw w ściśle określonej kolejności. Zastosowanie farby mogą się różnić w zależności od sufitu lub ściany jest objęty.

Metody malarstwa:

 • Farba lateksowa. Stosuje się go do wilgotnej sam w kilku warstwach. W przypadku pierwszej warstwy powłoki suficie musi być stosowany w poprzek stropu drugiej, trzeciej - ponownie poprzecznie.
 • Malowanie emalią. Jest on stosowany w zygzakiem. Następnie cienki rozmaz na powierzchni. Następnie naniesienie drugiej warstwy taśm. Zespoły powinny być stosowane, aby zachodziły na siebie.

Malowanie zacząć kątami. Miejsce w pobliżu gniazd i przełączników malowanych za pomocą szczotki. Przed zakończeniem, dokładnie wymieszać farbę, czy jest wysoce gęsta - rozcieńczyć rozpuszczalnikiem.

Malowanie płyt kartonowo-gipsowych: Wybór materiału

Zazwyczaj gips powierzchni barwiono farbach na bazie wody. Każdy rodzaj farby ma swoje własne cechy i zalety. Do traktowania powierzchni w łazience i w kuchni, stosuje się farby hydrofobowe.

Aby zablokować średnią głębokość szczeliny często użyciu farby silikonowej - tworzy ochronną warstwę wodoodporną.

Najbardziej popularne dziś jest farba silikonowa, ponieważ jest dobrze chroni powierzchnię przed wilgociąNajbardziej popularne dziś jest farba silikonowa, ponieważ jest dobrze chroni powierzchnię przed wilgocią

Wybór farby zależy od wielu czynników. Najczęstsze kolory do ścian jest oparta na wodzie i woda dyspersji. Największy wybór kolorów zapewniają farby na bazie wody.

Rodzaje farb:


 • krzemian;
 • krzemu;
 • lateks;
 • Rozpuszczalne w wodzie.

Farba nie może być narażona na działanie wilgoci. Farby na bazie wody mają szeroką paletę kolorów. Przy wyborze farby należy rozważyć rodzaj powierzchni malowanej. Płyty gipsowo-kartonowe barwione powłoka akrylowa wyglądało ładnie, oryginalnie, a zatem pozostaje praktyczne.

Mogę pomalować płyt kartonowo-gipsowych bez wypełniaczy

Pomimo faktu, że powierzchnia płyty gipsowo-kartonowej - gładkie, eksperci zalecają powlekania wstępnego go kilkoma warstwami kitu i startery. Elewacje arkusz bez leczenia nie będzie wysoka jakość. Istnieją jednak przypadki, w których inne opcje po prostu nie.

Malowania płyt kartonowo-gipsowych mogą być niezależnie od siebie, co najważniejsze - dokładnie oczyścić powierzchnię i zastosować farbę poprawnieMalowania płyt kartonowo-gipsowych mogą być niezależnie od siebie, co najważniejsze - dokładnie oczyścić powierzchnię i zastosować farbę poprawnie

Nawet jeśli płyty gipsowe pokryte są masą szpachlową, muszą być przygotowane do malowania.

Trening Warunkiem jest gotowe płyty gipsowo-kartonowej. Zabezpiecza materiał przed degradacją powstawaniu grzyba i pleśni. Primer także zmniejsza wchłanianie płyt gipsowo-kartonowych.


Stopniowe barwnik:

 • Czyść powierzchni przed zabrudzeniem i kurzem.
 • Uchwyt ścienny lub sufitowy podkładu
 • Uszczelnić kit stawów.

Powierzchnia jest doskonały, to na pewno trzeba proshpaklevat. Wyznaczone złożone arkusze muszą być uszczelnione za pomocą siatki zbrojeniowej. Po powierzchni kit muszą być szlifowane, aby leżały płasko warstwy farby. Wszystkie te procedury wzmocni powierzchnię, uratuje go przed zniszczeniem. Powierzchnię płyt kartonowo-gipsowych przed malowaniem powinny być traktowane z wykończeniem podkładu.

Metody malowania płyt kartonowo-gipsowych (wideo)

Dziś popularny rodzaj obróbki powierzchniowej jest zainstalowanie arkuszy płyt kartonowo-gipsowych. Jest to mocny materiał, który łatwo zainstalowany i zapewnia przez długi czas, pod warunkiem że odpowiednie leczenie. Powierzchnia płyty gipsowo-kartonowej gładkie i płaskie. Wiele z nich jest mylące o to, czy jest to możliwe do pokrycia płyt kartonowo-gipsowych piękno bez przygotowania. To koniec, można po prostu pomalować płyt kartonowo-gipsowych na górze, ale położyć kask estetycznie i solidnie, powierzchnia powinna być starannie przygotowana. Następnie można zacząć malować silikonowy, krzemian lub farba na bazie wody.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

44 − 35 =

Adblock
detector