Making przejście przewodu kominowego przez sufit z rękami – nwhistorycourse.org

The BlogZastaw bezpieczeństwa i długowieczność domu jest wyposażony właściwego sufitu tnącym do kominaZastaw bezpieczeństwa i długowieczność domu jest wyposażony cięcia dymohodaSuschestvuet właściwego sufitu dla dużej liczby metod instalowania przewodów i kanalizacją. Montaż może odbywać się w płaszczyźnie poziomej lub pionowej. Przed rozpoczęciem instalacji, trzeba znaleźć odpowiedniego wierzchowca. Wybór metody zależy od kształtu i wielkości główny kanał, przez który powietrze idzie. Głównym wymogiem dla przewodów i rur - projekt szczelność.


Jak zainstalować rurę przez sufit: krok po kroku

Zanim zaczniesz, musisz znaleźć odpowiednie miejsce do zamontowania rury. Pamiętaj, że komin nie powinien być zbliżony do legarów. Pożądane jest, aby schematyczny rysunek. Z łatwiej będzie się poruszać. Gdy już wybierzesz odpowiednie miejsce, trzeba kupić rur warstwowych i elementów złącznych.

Rura przez sufit powinny być utrzymywane w bezpiecznym miejscu, z ciepła i nie styka się z belek nośnychRura przez sufit powinny być utrzymywane w bezpiecznym miejscu, z ciepła i nie styka się z belek nośnych

Sposób instalowania rury z sufitu:

 1. Pierwszy wziąć pionu i podnieść go do sufitu. Pamiętaj, że jego ładunek powinien być umieszczony w środku kanału do komina.
 2. Oznaczyć miejsce na suficie, które będą posiadały centrum rury.
 3. Podczas korzystania z sufitu zaznaczyć okno w suficie. Następnie wyciąć szczelinę przy użyciu piły łańcuchowej.
 4. Zrobić dziurę w dachu. Im więcej jego nachylenia, tym większa jest wielkość szczeliny.
 5. Zamocować rury spalinowej.
 6. Jeśli jest to pożądane, obejmować otwór w dachu za pomocą blachy ze stali nierdzewnej.

Jeśli rura jest umieszczona blisko przeciw ściany lub przegrody, pożądane jest, aby ustawić je specjalne tarcze. Zazwyczaj są one wykonane ze stali nierdzewnej lub bazaltowe tektury.

Co do montażu rurki do sufitu niezawodny

Istnieją dwa typy rury mocującej - poziome i pionowe. Mocowanie poziome jest stosowany rzadziej. Dzięki tej metodzie mocowania dmuchawy jest przymocowana do słupka za pomocą specjalnych wsporników lub kątowników.


Poziome mocowanie rury w następującej kolejności:

 • Pierwsze miejsce kontrolowane kanał przelotowy.
 • Następnie, na ścianie, aby zainstalować specjalny załącznik.
 • Następnie zebrać wszystkie części w zespole. Nie zapomnij wzmocnić obroże.
 • Następnie wytwarza zestaw kanałów. W tym przypadku należy użyć mocowania kołnierza.
 • Przymocować elementy konstrukcyjne do miejsc, gdzie zrobili wstępny układ.
 • Sprawdź system pod kątem wycieków.

Jeśli kolumna, w którym zamocowany jest układ jest ukształtowana jako krata, pomiędzy rozporkami kanałów powietrznych. Przed rozpoczęciem pracy, należy zabezpieczyć połączenia.

Do mocowania rury kominowej, istnieją dwa rodzaje: pionowe i poziomeDo mocowania rury kominowej, istnieją dwa rodzaje: pionowe i poziome

Algorytm dopasowywania pionowej wentylacji: 1. Po pierwsze liczenie jest wykonywana.
 2. Następnie trzeba ustalić nawiasy. Należy również zainstalować windę i konsolę.
 3. Następnie trzeba zainstalować parasola.
 4. Następnie musisz zbierać szczegóły budowy i instalowania łączników.
 5. Zbierz całą strukturę razem i sprawdzić, czy nie ma wycieków.

Rura gazowa pod sufitem: jak zainstalować

Gorąco rura gazowa jest bardziej niebezpieczne niż ścieków. Dlatego podczas montażu należy ściśle przestrzegać zaleceń. Jeśli zbierzesz własne rury gazowej, a następnie OGÓLNE zbudować go z nierdzewnej stali kwasoodpornej. Takie kominy nie odkształca się pod wpływem substancji toksycznych.

Nie jest to szkodliwe w tajemnicy kondensacji mogą gromadzić się w przewodach gazowych. Aby zapobiec przedostawaniu się wody do kotła musi być zainstalowane w specjalnym gromadzenia szkodliwych kondensacji. Ponadto, pożądane jest, aby izolować część rury gazu, która znajduje się na zewnątrz.

Podczas instalowania rury gazowej musi przestrzegać bezpieczeństwaPodczas instalowania rury gazowej musi przestrzegać bezpieczeństwa

Podczas instalacji gazowej note rura takie niuanse:

 • Izolować rura może być wyłącznie materiały niepalne.
 • Produkcji tektury konstrukcja obudowy jest surowo zabronione, gdyż utrudniają wykrywanie przecieków.
 • sprawdzić szczelność rury przed instalacją.

Montaż komina przez sufit z rękami

Zanim zaczniesz, musisz złożyć specjalny fragment rury spalinowej. Aby to zrobić, zaznacz lokalizację zakończenie komina. Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kąt nachylenia dachu. Podczas oznaczania należy zauważyć, że odległość pomiędzy zewnętrzną powierzchnią ścianki rury a krawędziami konstrukcji podłogi powinna wynosić co najmniej 140 mm.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że wszystkie części odtłuścić i usunąć folię ochronną. Ponadto, wybór odpowiedniego materiału do izolacji rur. Doskonałe włókno szklane, wełna mineralna lub azbestu.

Do montażu komina zrobić układ umieszcza rurkę wyjściowąDo montażu komina zrobić układ umieszcza rurkę wyjściową

Zbierzcie się w następującej kolejności:

 1. W dziedzinie znakowania wykonania otworów na przejście rury.
 2. Następnie montujemy konstrukcję razem i go naprawić.
 3. wypełnić lukę z materiału izolacyjnego do budowy zakończeniu instalacji.
 4. Można ustawić osłonę termiczną ze stali nierdzewnej, w razie potrzeby. Nie zapomnij przed jego instalacją, aby zainstalować izolacja ognioodporne.

Wytworzonymi cięcia komina sufitu

Szczególna uwaga jest wymagana do cięcia komina. Jaki rozmiar powinien mieć cięcie na suficie? Należy pamiętać, że grubość warstwowe dla izolacji termicznej powinna wynosić co najmniej 5-6 cm. Pozostałe parametry należy wybrać na podstawie wymiarów pomieszczenia, w którym odbywa się instalacja konstrukcji.


Blacha stosowane do dekoracji lub ciepłą łazienkę jest niepożądane. Spowodowane jest to tym, że substancja czynna w warunkach wysokiej temperatury oddziaływania do wydzielania substancji toksycznych.

Cięcie jest przewód kominowy ocynkowanej, przez który przechodzi rura dachCięcie jest przewód kominowy ocynkowanej, przez który przechodzi rura dach

Cięcie odbywa się w następującej kolejności:

 1. Najpierw trzeba zainstalować okno ze strychu.
 2. Następnie do przewodu należy dołączyć arkusz ze stali nierdzewnej.
 3. Obtyanite obejmy do rur.
 4. Następnie umieścić wydrążonej części ciała warstwę ocieplenia.

Wykonujemy karbowane montażu na suficie

Najlepiej jest wzmocnienie pofałdowania polotku za pomocą specjalnych uchwytów. Są zszywki wykonane z tworzywa sztucznego. Zapiąć spinki do sufitu przy użyciu prostych wtyczek.

Czasami w płaskiej równolegle do siebie więcej kabli. W tym przypadku można skorzystać ze specjalnych zatrzaskach, które pozwalają połączyć kilka klipów.

Marszczenie jest zamocowany do sufitu za pomocą specjalnych uchwytówMarszczenie jest zamocowany do sufitu za pomocą specjalnych uchwytów


Często zdarza się, że konieczne jest, aby przymocować klipsy o różnych rozmiarach. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na produkty zatrzask.

Izolowanie 3 tworzy pofałdowania zatrzaski do montażu na suficie:

 • Zatrzaski kołową konfigurację występu i rowka.
 • Zatrzasku wgłębienia projekcji o konfiguracji okrągłej.
 • Trapezoidalny występ zatrzaskowy i wpust.

Rury mogą być naprawione w suficie

Po okablowanie jest wykonana z rur i instalacji, konieczne jest, aby zamknąć luki wokół rur. W celu prawidłowego usunięcia usterki trzeba wziąć pod uwagę rodzaj sufitu.

Na przykład, w celu zamknięcia otworu wokół rury w sufit, który jest pokryty tynkiem, możliwe jest za pomocą mieszaniny kleju do drewna, kredy i proszek do zębów. Rozwiązanie to jest konieczne, w celu uszczelnienia otworu, a pozostałość oczyścić za pomocą piłę.

Zamykania szczelin wokół rury w materiale sufitowym jest brane pod uwagę, co jest urządzony sufituZamykania szczelin wokół rury w materiale sufitowym jest brane pod uwagę, co jest urządzony sufitu

Podczas wprowadzania rurki w suficie okładziny tynkowej mają następujący algorytm:

 1. Zaizolować pierwszy otwór. Aby to zrobić, należy użyć pianki montażowej.
 2. Wyciąć kawałek taśmy sklejki odpowiednich wymiarach. W ten sposób, wykonując średnicy rury.
 3. Dołączyć plastra śrubami.
 4. Top, zastosować kit.

Komin przejście przez dach (wideo)

Jak widać, aby oddzielny montaż komina przez sufit nie jest bardzo trudne. Najważniejsze - aby zrobić dobry układ i wybór odpowiednich materiałów. Podczas pracy nie zaniedbywać zasad bezpieczeństwa pożarowego. Do izolacji cieplnej rur, użyte materiały są ognioodporne. Po instalacji należy zainstalować osłony ścian i usunięcia wad powstałych wokół rury.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =

Adblock
detector