Kroki Obliczanie schodów, w zależności od jego konstrukcji – nwhistorycourse.org

The BlogW odniesieniu do obliczania wszelkich drabinie, istnieją pewne niuanse, które są przede wszystkim odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańcówW odniesieniu do obliczania wszelkich drabinie, istnieją pewne niuanse, które są przede wszystkim odpowiedzialne za bezpieczeństwo zhiteleyLestnitsa - jest niezbędnym narzędziem do poruszania się między piętrami lokali mieszkalnych i użytkowych. Z reguły właściciele wielopiętrowych domach prywatnych i domków wolą obracając schody. Taka konstrukcja pozwala zaoszczędzić metr kwadratowy w mieszkaniu, wygląda imponująco iw pełni spełniać swoją podstawową funkcję - podnoszenie i opuszczanie. Jak obliczyć drabinę w zależności od jej rodzaju - przeczytać artykuł.


Obliczanie stopni schodów na piętro: optymalne wysokość i szerokość stopni

Obliczanie stopni schodów prowadzących do drugiej podłogi prywatnego domu lub mieszkaniu, zależy przede wszystkim od rodzaju struktury - normalna (proste) lub zakrzywioną (T-, w kształcie litery U, śruby). Aby obliczyć schodach istnieją ogólne wzory, główne wartości które różnią się w zależności od rodzaju drabiny.

Aby obliczyć wszystkie wymiary drabiny jedna główna wybrane (szerokości lub wysokości poziomu) wartość i na podstawie pozostałych parametrów obliczonychAby obliczyć wszystkie wymiary drabiny jedna główna wybrane (szerokości lub wysokości poziomu) wartość i na podstawie pozostałych parametrów obliczonych

W większości przypadków, wykorzystuje się do obliczenia na podstawie wzoru długości kroku: 2 + x wysokość bieżnika nośne wysokość = 60 cm.

W obliczeniach należy skupić się przede wszystkim na składzie rodziny (w obecności dzieci, osoby starsze). Tak, dzieci nie dostają zbyt zawyżone piony i dla osób starszych będzie trudne do korzystania ze schodów na płytkim bieżnikiem.

Jak obliczyć schodkowej, znając długość i wysokość konstrukcji

Jednym z głównych wskaźników wygody i komfortu schodów szereg etapów. Optymalne dla jednego biegu schodów jest uważana za liczbę kroków w zakresie od 3 do 16. Mniejsza liczba zwiększa prawdopodobieństwo potknięcia, i więcej - do męczą podczas wspinaczki. 


Standardowe etapy obliczania każdego rodzaju drabinki można, znając długość konstrukcyjną i wysokość wznoszeniaStandardowe etapy obliczania każdego rodzaju drabinki można, znając długość konstrukcyjną i wysokość wznoszenia

Aby obliczyć długość schodów, należy:

 • Zmierzyć odległość między piętrami pierwszej i drugiej podłogi (nie zapomni o grubości stropu, które należy wprowadzić do wspólnego drabinka);
 • Wynik podzielić przez wysokość pionu.

Wysokość pionu według GOST powinna być w 12-20 cm, i wybrana w zależności od rodzaju i przeznaczenia konstrukcji.Skonstruować drabina „kaczki”: krok po drabinie krok kalkulacja

„Kaczka krok” - jest doskonała konstrukcja małej wielkości pokoju: dla organizacji takiego drabina byłaby wystarczająca do 2,5 m długości i 80 cm szerokości, .. Zwartość drabiny uzyskuje się za pomocą specjalnych etapów konstrukcyjnych, co zwiększa szerokość bieżnika na pozycjach odpowiadających kroku.

Schody „krok kaczka” i jest w stanie zaoszczędzić na kosztach materiałów budowlanychSchody „krok kaczka” i jest w stanie zaoszczędzić na kosztach materiałów budowlanych

Aby zaprojektować takie jak „krok kaczka” był wygodny i bezpieczny, należy przestrzegać następujących zaleceń:

 • Na bezpośrednie optymalnych wzorów będzie szerokość stopni bieżnika miejsce krok - 300 mm.;
 • Wysokość stopnia należy zwiększyć do 15 cm, minimum .;
 • Piony powinny być wykorzystywane wyłącznie do schodów drewnianych;
 • Przejście z szerokiego na wąskie części etapu powinna być gładka, metalowe konstrukcje mogą korzystać ze pedały etapach bez zwężoną część;
 • Do obliczenia długości zakrzywiony, spiralny schody być stosowane Wzór do obliczenia długości konstrukcji, z kątem obrotu 360 ° L = 2πr.

wzór jest odpowiedni do obliczenia długości „kaczki” krok: wysokość stopnia kwadratu + krok szerokość = 65 cm.

Jak wykonać obliczenia schodów z etapów 90 i 180 stopni

Najpopularniejszym rodzajem schodów, co ma miejsce w domach dwupiętrowych i mieszkań - w kształcie litery T - konstrukcję z zabezhnymi, etapów lub formowania z sąsiednim kątem 90 stopni ścianek platformy obrotowej.

Funkcja konstrukcja obrotowa drabiny, że w różnych miejscach kąt inny etap projektowania szerokość: większa na zewnętrznej krawędzi schodów, na wewnętrznej - mniej.

Najprostszym sposobem obliczenia strukturę w kształcie litery L - w sposób proporcji. Jest on oparty na graficznym planowania liczba i szerokość stopni w części narożnej i wprowadzania jednolitą strukturę w stosunku do pozostałych elementów podstawowych. Metoda ta nie wymaga rozwiązywania problemów matematycznych i ciężką konstrukcję geometrycznie skomplikowanych rysunków. Marsz i wielkość określa etapy schodów norm państwowych i „norm i przepisów budowlanych.”

Szerokość bieżnika stopni schodowych, zgodnie z GOST powinno być 250-350 mmSzerokość bieżnika stopni schodowych, zgodnie z GOST powinno być 250-350 mm


W celu stworzenia symulacji, trzeba będzie:

 1. Weź czystą kartkę papieru i narysować na nim dwóch prostopadłych linii. Odległość od punktu przecięcia linii do narożnika zewnętrznego arkusza musi być równa szerokości planowanego marszu w stosunku 1: 100. Oznaczamy O segmentu odległość - O1. Według GOST szerokości drabiny marszu związany z co najmniej 80 cm. Należy zauważyć, na rysunku i A wici surowych grubości, poza obliczenia uzyskuje się z dokładnością i montaż drabiny nie będzie łatwe.
 2. Określenie granic stopni schodowych, w zależności od długości budowy i osobistych preferencji właścicieli mieszkań. Warto pamiętać, że niższe kroków do kolei nie powinna być mniejsza niż dwóch.
 3. Narysuj środku linii marcu. Dla struktury o kształcie litery L, na przemian linii powinien być trochę dociskany w kierunku wewnętrznego narożnika.
 4. Określić liczbę nawijarki i oznaczają centrowania rysunek. W tym celu, szerokość marszu należy opóźnić się po obu stronach na szerokości bieżnika, podzielonej przez dwa (krok szerokości bieżnika w najwęższym obszarze nie może być mniejsza niż 14 cm, w linii środkowej. - mniej niż 20 cm.). Przez punkty danych - wydać uboczu centralnych schodów nawijarki.
 5. Zaznacz na osi marszu, lokalizacja pozostałych etapów.

Sposób część może być obliczony w kształcie litery L i schodów ze stopniami platformy. Obliczenia konstrukcji obrotowego fazie o kąt 180 ° odbywa się w podobny sposób.

Obliczanie schodów obrotowych szczególnie w warunkach pokoju można zrobić z programów internetowych, takich jak „Stolyarych projektanta na stronie internetowej firmy”.

Obliczanie stopni schodowych z zabezhnymi za pomocą kalkulatora

Dziś większość budowach oferują kalkulatory, której zasada opiera się na wprowadzeniu oryginalnych wartości oraz zapewnienie wynik jako tekst z zaleceniami lub obraz rysunek.

Zalecenia i rysunki są przedstawione zgodnie z parametrami, które określają GOST.

Przy pomocy kalkulatora online, szybko i dokładnie obliczyć toczenia schodachPrzy pomocy kalkulatora online, szybko i dokładnie obliczyć toczenia schodach


W celu obliczenia kąta nachylenia schodów, należy wybrać rodzaj konstrukcji (spirali, prosty lub kąt 180 stopni) i wprowadzić pewne parametry.

a mianowicie:

 • Wysokość i długość od otworu w suficie;
 • Szacuje szerokość drabiny marzec;
 • Całkowita liczba etapów;
 • Szacowana liczba obracając kroki;
 • Liczba niższym poziomie.

Większość kalkulatory oferty, a także, aby określić wysokość schodach na piętro.

Oblicz kątową klatki schodowe pomoc i program komputerowy, który nie wymaga połączenia z Internetem do wykonywania obliczeń i jest w stanie zapewnić zarówno dwuwymiarowy i trójwymiarowy model struktury obrotowy.

Kroki Obliczanie schodów (wideo)

Dzisiaj, w celu zaprojektowania wygodną i bezpieczną obrotową drabinę nie ma potrzeby korzystać z usług firm budowlanych. Aby to zrobić, można użyć prostych formuł, kalkulatory on-line lub off-line programów, które tworzą model schodów, które będą w pełni zgodne z obu preferencji i norm bezpieczeństwa. Musisz wybrać najbardziej łatwy i wygodny sposób, aby stworzyć komfortowe i schody, które idealnie pasuje do wnętrza Twojego mieszkania!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

83 − = 73

Adblock
detector