Korzystne i wygodne rozwiązanie w prywatnym domu – szafy pod schodami – nwhistorycourse.org

The BlogSzafa, znajduje się pod schodami, wygląda stylowe i oryginalneSzafa, znajduje się pod schodami, wygląda stylowe i oryginalne Racjonalne wykorzystanie przestrzeni jest zawsze zainteresowani właściciele prywatnych domów dwupiętrowych. Będzie to przydatne w kraju. Z jednej strony wydaje się, że obecność ogromnego domu, nie można dbać o takie rzeczy jak, gdzie umieścić meble i nie dbają o pustej przestrzeni pod schodami na drugie piętro. Ale w rzeczywistości, harmonijne i efektywne rozmieszczenie mebli jest na pierwszym planie na właściwych właścicieli.


Szafy pod schodami: idea aranżacji przestrzeni

Zazwyczaj pod schodami na drugim piętrze znajduje się miejsce, które trudno jest dostosować do swoich potrzeb. Kreatywnych ludzi ze złotymi rękami może rozwiązać ten problem bez żadnych problemów.

Umieszczenie szafy pod schodami, można znacznie zaoszczędzić miejsce w mieszkaniuUmieszczenie szafy pod schodami, można znacznie zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu

Pokonać przestrzeń pod schodami mogą być różne wersje:

 1. Drabinka szafą. Służy do przechowywania ubrań i obuwia - wręcz niezastąpiony mebel jeśli schody na drugim piętrze znajduje się w korytarzu. Jest możliwe, aby wyposażyć wbudowana szafa z przesuwanymi drzwiami lustrzanymi, który będzie doskonały wygląd, czy drabina nie jest daleko od drzwi.
 2. Szafka pod schodami. Jeśli w domu nie mają spiżarni, można wykorzystać przestrzeń pod schodami, w spiżarni. Nie można wstawić półki z zachowania lub po prostu wyposażonej sali do różnych rzeczy - suszarka, deska do prasowania, odkurzacz, roweru lub wózka. Wszystkie niezbędne, ale psuje wygląd rzeczy, można ukryć w tej szafie.
 3. Regał. Schody prowadzące na drugie piętro do salonu, może być przebrany półki i szuflady. Nie można zrobić drzwi w szafie, książek i wielu małych rzeczy dobrze pasują do wnętrza każdego salonu.
 4. Szafka wino. Jeśli drabina jest rąbane i konkretne kroki są w jadalni lub obok niego, wolna przestrzeń może być wyposażony na półkach dla wina. Każda butelka powinna być w osobnej celi. Ale co do zasady, właściciele wyposażone w półki na wino w piwnicy, gdzie obsługiwany przez odpowiednią temperaturę do przechowywania alkoholu.

Dla miłośników prywatności i siedzieć w ciszy, możliwe jest, aby wyposażyć mały przytulny pokój, umieścić łóżko lub sofę, wiszą kinkiety. W takim miejscu zawsze można uciec od codziennych problemów i poświęcić sobie kilka godzin odpoczynku.

Jak zrobić szafę pod schodami z rękami: prace przygotowawcze

W dom dwukondygnacyjny, nie może obyć się bez schodach na 2 piętro. Często zajmuje dużo miejsca, więc właściciele starają się pokonać przestrzeń dla swoich potrzeb. Opcja najkorzystniejsza jest układ szafie pod schodami, gdzie można przechowywać różne rzeczy - w miarę potrzeb, tak rzadko używane.


Zanim kupisz ubrania, które będą znajdować się pod schodami, warto wykonać pomiary w celu dopasowania go doZanim kupisz ubrania, które będą znajdować się pod schodami, warto wykonać pomiary w celu dopasowania go do

Szafa zawsze była i będzie ważny mebel w każdym domu. Dlatego decydując się wyposażyć szafa wnękowa w przestrzeni podlestnichnom, przyjść do tej decyzji pochopnie.

Etapy tworzenia-schody Szafka: 1. Przede wszystkim, trzeba przygotować szorstki rysunek, co w końcu chcesz zobaczyć w moim domu - szafa, regał czy szafka.
 2. Strategicznie rozmieszczone półki, wieszaki i szuflady. Określ, czy chcesz huśtawka lub drzwi przesuwnych i ogólnie można zrezygnować z nich.
 3. Oblicz ilość projektu stworzonego przez niezbędnych akcesoriów i materiałów do wykończenia wnętrza szafy.
 4. Przygotować niezbędne narzędzia - szlifierki z tarczą do drewna, młotek, piła, jig centymetrem i elementów złącznych (śruby, gwoździe, śruby).
 5. Zrobić miejsce dla przyszłego gabinetu, wykonać prace wykończeniowe na ścianie schodów jeśli to konieczne - obbit płyty gipsowo-kartonowe lub tapet na.
 6. Następnie należy dokonać oznaczenia ołówkiem na ścianach, które pokaże, jak zostanie umieszczony „wewnętrzny” obudowy.

Przy zakupie materiałów do podjęcia akcji, ponieważ można prawidłowo obliczyć odpowiednią ilość lub coś zepsuć.

Ścianki pod schodami: montaż szafy

W obecności wyrzynarki umiejętności pracy z drewna, może być w przepiłowany drewniane deski, MDF lub płytę wiórową na półkach dokonanych pomiarów. Jeśli nie jest to możliwe, to trzeba zastosować w magazynie meblowym gdzie specjaliści dokonać cięć na swoich rysunkach. Najważniejsze - aby podać dokładnych pomiarów, ponieważ od tego zależy od prawidłowego montażu szafy.

Wybierz szafie pod schodami jest konieczne, tak aby pasował do wnętrza harmonijnie stylu i koloruWybierz szafie pod schodami jest konieczne, tak aby pasował do wnętrza harmonijnie stylu i koloru

Jak jest praca na montażu szafy pod schodami:

 1. Przede wszystkim, trzeba ją przyciąć do wymaganych płyt na długości i szerokości.
 2. Grubość półki zależy od tego, co zostanie umieszczone na nich - ubrania, książki, narzędzia lub słoików dżemu.
 3. Jeśli planujesz szafka na dwa przedziały, konieczne jest, aby pionowy podział płyty pilśniowej lub płyty wiórowej.
 4. Aby zainstalować półki muszą ściany i partycji łożyska wypełnić drewniane długości belki głębokości szafy. Staną się półki. Płyty są przykręcone do ściany za pomocą śrub.
 5. Półki Sami są przymocowane śrubami do paska mocującego.
 6. Najtrudniejszą częścią budowania szafka - montaż drzwi. Oczywiście, lepiej jest zatrudnić specjalistę tej sprawie, która będzie się dokonywać pomiarów i zgodnie z życzeniem klienta pozwoli drzwi.
 7. Kiedy samoinstalującego drzwi, trzeba kupić ościeżnicę w sklepie pod wielkości szafy. Skrzynka może być łatwo przymocowana do podstawy za pomocą śrubokrętu.
 8. Zawiasy do drzwi skrzydłowych są przymocowane do ramy za pomocą gwoździ.
 9. Drzwi mogą sami zrobić na zamówienie lub wycięte z płyty wiórowej i ozdobić różne akcesoria. Uchylnych drzwi do szafy pod schodami są zamontowane na zawiasach, bez żadnych problemów.

Jeżeli wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo, nastąpi przerwa, a oni nie będą wypaczone prywatnie.

Schody do szafy: ozdobne wykończenia swoje ręce

Kiedy drzwi są już zainstalowane, można przystąpić do ich dekoracyjny wygląd. Dla regał nie wymaga specjalnych korzenie wykończeniowe książki doskonale ozdobić półki zewnętrzne.

To jest zupełnie inna szafa. Alternatywnie, jeśli klatka schodowa znajduje się w korytarzu, można zrobić lustrzane drzwi. Bardzo wygodne, wychodzenia z domu, wziąć szybki rzut oka w lustro i być szczęśliwym ich wygląd.

Blisko szafie pod schodami można zorganizować kilka szafekBlisko szafie pod schodami można zorganizować kilka szafek

Jeśli nie ma pragnienie, aby powiesić lustro na drzwiach lub oddzielnie od wejścia jest lustro, można ozdobić elewację z różnymi akcesoriami, lub innych materiałów.


Wykończenia z półkami i drzwiami szafy pod schodami:

 1. Półki i szafki wewnątrz można tapetą lub samoprzylepne - specjalny film, który symuluje różne rodzaje drewna.
 2. Szafa z drzwiami skrzydłowymi lub przesuwne mogą być ozdobione fototapet z pięknym wzorem, nadające się do przestrzeni projektowej.
 3. Standardowe drzwi drewniane mogą być ozdobione pięknymi uchwytami w stylu pokojowej - retro, klasyczne lub nowoczesne.

Biała szafka pod schodami - klasycznej wersji, która jest odpowiednia dla każdego stylu pomieszczenia.

Czy to możliwe, aby wyposażyć pod schodami szafy z drzwiami przesuwnymi

Zdecydowanie tak! Jest to opcja do wygrania wypełnić przestrzeń pod schodami, które prowadzą z korytarza. Istnieje jednak jeden mały szczegół, który sprawia, że ​​wielu właścicieli myśleć o konieczności szafy przesuwane drzwi.

do prowadzenia ruchu będzie ograniczona, więc w pełni ujawnić szafkę na całą jego szerokość jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Z tego powodu szafki pod schodami w głównym wyposażone w drzwi, które otwierają się na zewnątrz.

Szafy pod schodami z drzwiami przesuwnymi świetnie wyglądają we wnętrzu w high-tech i nowoczesnySzafy pod schodami z drzwiami przesuwnymi świetnie wyglądają we wnętrzu w high-tech i nowoczesny


Ale w tym przypadku możemy znaleźć wyjście. Oryginalny decyzja będzie dwa rodzaje wyposażenia drzwi szafy - skrzydłowych i przesuwnych. To nie tylko zaprezentuje projekt, ale będzie również bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie problemu.

Ważne jest, aby: Opakowanie szafki muszą być wybierane na podstawie ich wniosków! Wiele półek i szuflad - nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli trzeba przechowywać odzież outdoor i Całoroczne buty.

Szafki pod schodami w korytarzu: zastąpienie wieszaka i półki na buty

Drewniane schody prowadzące na piętro bezpośrednio z korytarza do drzwi frontowych, często zaśmiecać pokoju i uniemożliwia wyposażyć halę we wszystkie niezbędne meble. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem - zorganizować szafę pod schodami. Wolna przestrzeń pod schodami może być wypełniona wieszaki na ubrania, półki na buty i szufladami na drobiazgi, takie jak klucze, rękawiczki i parasole.

Jeśli szafka pod schodami znajduje się w korytarzu, jedna z jego części mogą być zamontowane do przechowywania butówJeśli szafka pod schodami znajduje się w korytarzu, jedna z jego części mogą być zamontowane do przechowywania butów

Nie koniecznie zamknięte szafki, to będzie ładnie wyglądać i otwartą szafę, jeśli prawidłowo zaplanować wnętrzności i zorganizować go.

Konstrukcja szafy pod schodami w korytarzu musi być odpowiedni do stylu pomieszczenia. Jeśli korytarz jest urządzony w stylu Prowansji, szafka musi być w jasnych kolorach, w stylu high-tech jest podyktowana obecnością lustra i błyszczące wykończenie.

W każdym przypadku jednostka szafy pod schodami trzeba rozważyć swoją rolę funkcjonalną, a dopiero potem zająć się jego producenta.

Jak zbudować w szafie pod schodami (wideo)

Miejsce w stopniach nie powinna pozostać pusta, może to być racjonalne wykorzystanie do ich potrzeb. Wszystkie niepotrzebne rzeczy, które nie rośnie rękę doprowadzić do kosza może być przechowywana w schowku pod schodami. Szafa ta może być wykonywana ręcznie, ale niektóre etapy produkcji i montażu najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Wbudowany w szafie pod schodami (idee zdjęcia)

06e7fc628db93bc41cc301b73a222c27b7483aeb61 Derevyannye-lestnicy-Sewastopol2-935e3d4eda32037-1310-1024x9161920x1080resizeinterior707013330014181920x1080resizeinterior20344871378309246

Leave a Comment

Your email address will not be published.

80 − 77 =

Adblock
detector