korkuluk ve merdiven sütunları sabitleme: pratik öneriler – nwhistorycourse.org

The BlogKolayca korkuluk Fix, bu yüzden profesyoneller temasa gerek yokturKolayca korkuluk Fix, çok modern özel evlerde profesyoneller Merdivenler temasa gerek yoktur - özellikle çok katlı binalarda, zaten tanıdık ve hatta gerekli bir olgudur. Bu durumda stilleri ve renkleri çeşitli, hayal gücü ve mülkiyet sahiplerinin arzuları tamamen bağlıdır. Ama güzel bir görünüm - merdiven yüklemeler için değil en önemli şey. Hareketin Güvenlik ve konfor - bunlar küçümsenmemelidir faktörlerdir. sütunlar, parmaklıklar ve balusters destekleyen bu özellikler mükemmel bir iş ile.


tasarım parametreleri: merdivenlerde korkuluk nasıl yüklenir

Tırabzan adımları ve tutacaklı arasında yer alan dikey bir destek bulunmaktadır. Ana amacı - bir rahat ve güvenli yükselişini ve inişini sağlayan insan sonbahar önlemek için. Buna ek olarak, çubuklar, aynı zamanda, iç alanı belirli bir vurgu veren bir dekorasyon olarak kullanılabilir.

Bu tip destekler kstupenkam, stringerler (haşiyeler merdiven) veya dize bağlanabilir.

Kontrol etmek istediğiniz bir merdiven satın alırken, oluklarına korkuluk olmadığını takılmamKontrol etmek istediğiniz bir merdiven satın alırken, oluklarına korkuluk olmadığını takılmam

Gelecekteki merdiveni için o, sadece güzel değil, aynı zamanda güvenilirliği farklıydı onun inşası için bazı kurallar ve kurallara uymak gerekir:


 • Tırabzan iki yerde bağlandıkları - korkuluk ve hatta herhangi bir yapı elemanının üzerinde;
 • Doğrudan korkuluk kullanımı kolay olmalıdır;
 • parmaklıklara yüksekliği en iyi seçenek olarak kabul edilir, en az 80 cm tavsiye edilir - 90 cm;
 • destek montajı (küçük çocuk -, boşluk daha küçük güvenli) 10-20 cm artışlarla, homojen şekilde yapılmalıdır.

Özellikle dikkat üst ve alt korkuluk tespit montaj maksimum mukavemet ile temin verilmelidir. Sonuçta, bu rafları ağır yüklendi.

bu yapının güvenliği etkilemediği bu durumda destek ayakları kalınlığı, özellikle önemli değildir. Her şey ev sahibinin isteğine bağlıdır.

merdivene korkuluk monte Nasıl: onların çeşitleri

Beton, ağaç, metal, cam, doğal taş ve dekoratif - Tırabzan çeşitli malzemelerden yapılabilir. ipte desteğin biraz sıyrılın.

Bir ahşap merdiven üzerinde korkuluk Fix, kendi kendine kılavuz vidalar kullanabilirizBir ahşap merdiven üzerinde korkuluk Fix, kendi kendine kılavuz vidalar kullanabilirizonlar yapıldıkları malzemeye destek ayakları en yaygın türleri düşünün:

 • Ahşap korkuluk - klasik sayılan ve evin hemen her üslup tasarımı için uygundur. Bunlar seçenekler çok çeşitli, bu nedenle herhangi olduğunu, hatta en zorlu sahibi bir destek ayağı tatmak bulabilirsiniz. doğal ve çevre dostu malzeme - korkuluk avantajları gerçeğine ahşabı atfedilebilir.
 • metal raflar, çeşitli süsler ile konfigürasyonları ve boyutlarda genellikle oyulmuştur elemanları çeşitli.
 • Cam çubukları çok sıradışı ve orijinal bir görünüm vardır. Bu nedenle madde, kullanımdan önce ya da gücünü ünlüdür tripleks kullanılarak özel bir sertleştirme işlemine tabi tutulur.

Bir merdiven dikme zaman tek bir malzeme ile sınırlı ve birkaç kullanmak mümkün değildir. Önemli olan birbirlerini ve kombine çelişiyor kalmamasıdır. Aynı zamanda montaj desteklerin seçimini etkiler.

elleriyle merdivenlerde korkuluk koymak nasıl bir rehber

Delik açma için yöntemlerin seçimi doğrudan merdiveninin türünü etkiler. Bir merdiven elemanı taşıyan ise - o zaman adımlara ve zemine destek bacakları veya son adımları - dize, o zaman ve korkuluk, kirişlerinin ve eğer ekleyin.

işlem sırası takip çitler yüklenmesi gerçekleştirilir:

 • Tırabzan kenarlarında yer almaktadır;
 • Bir destek olacak halat veya bina seviyesi belirlenen yerlere ile;
 • İşaretleyici veya tebeşir korkuluk orta işaretlenmiş;
 • orada bir merdiven altında aynı yamaç altında devam eden kesimler desteklerin tepelerini.

Eğer eğitim videoları izlemeye değer korkuluk yüklemeden önceEğer eğitim videoları izlemeye değer korkuluk yüklemeden önce

dikmeleri üst dize sabit veya bazı belirli özelliklerin merdiven cihazlar varsa - desteklerin dilim altını uygulanmaktadır.

Korkuluk dikmeleri Wood monte etmek için üç yol vardır:

 • Çıtçıt ile. Bunun için korkuluk ortasında yaklaşık olarak 80 mm 'lik bir derinliğe kadar küçük bir delik. Bu pas onu koruyacak - Bu durumda, başak galvanizli edildi olması arzu edilir. Bundan başka çivi, elde edilen deliğe yerleştirilen 50 mm bir yere hareket bırakarak ve yapıştırıcı ile tespit edilir. Sonra merdivenlerden delik delmek ve tutkal sabit bir destek olarak.
 • Shkantami. Bu korkuluk bölümlerinde açıklıklar hazırlanması ile ve aynı zamanda bir yapıştırıcı madde ile sabitlenir özellikle dübel adımlar, başlar. Sonra desteklerin kurulumu başlar. Tutkal tamamen kuruduktan sonra, korkuluk kurabilirsiniz.
 • Vidalar - kolay seçenek. Önemli olan bunlar paslanmaz olmasıdır. çıkıntı yapan kısmının, kolayca bir basamak merdiveni içine girebilir, böylece dikey destek yan açısı, vida vidalanır.

ahşap korkuluk çalışırken zamanla böyle inşaat istikrarını ve yalpalama kaybetmeye başlayabilir, çünkü çivi kullanmak gerekmez. Yani, tabii ki, onun güvenliğini etkileyebilir.

Cam veya metal çitler ile ilgili olarak, genellikle zaten yapılmış özel bağlantı elemanları ve delikleri ile birlikte satılmaktadır. Onların kurulum özellikle karmaşık değildir.

dize merdivenlere korkuluk takılması: eylemlerin bir algoritma

Kendi elleriyle bowstring için korkuluk montajını yapmak kolay yeterlidir. Dübel veya çiviler yardımıyla dışarıya yanal onları güvence altına almak mümkündür, ve yukarıdan ayarlanabilir.


aşağıdaki gibi bu durumda algoritmadır:

 • Üst kesip korkuluk alt bölümü olan merdiven eğimi üzerinde yoğunlaşırken;
 • ipte Babadalyaların bularak belirlenir;
 • (Korkuluk ve dize) daha sonra mahfaza içinde bir yapıştırıcı madde ile sabitlenir, sabitleme elemanları için Delikli;
 • Korkuluk çubuğu yay içine vidalanır.

üstte yay korkuluk çubuğu ayarlamak için, bir oluk ile ahşap bir dostochku dize üzerinde bindirilmiş olan, podbalyasennik kullanabilirsiniz.

ipte korkuluk kurmadan önce, bulundukları etiketleri koymalıyızipte korkuluk kurmadan önce, bulundukları etiketleri koymalıyız

podbalyasennik kullanım vidaları veya PVA düzeltmek için. Sonraki belirlenmiş bir yerde uç raf ve sabitlemek tavaya direkt olarak yerleştirilmelidir vida ve korkuluk raya dik olacak şekilde.


korkuluk arasında ortaya çıkan boşluk kapalı düzeltir olabilir.

dize montaj çubuklarının gelince, böyle olur:

 • korkuluk altındaki özel delikler yapılmış;
 • istenen eğime ön kesme;
 • Ayrıca, korkuluk çubuğu yapıştırılan Çıtçıt ve delikler dizede delinir;
 • Sonra aşırı korkuluk çubuğu bir yapıştırıcı ile dize üzerine monte edilmiştir.

ahşap mesajlar daha güvenilir ve stabil için, isteğe bağlı yan montaj kullanılması önerilir.

kendi elleriyle yapıyor: merdivenlerde korkuluk (video) yükleme

yüklemeden korkuluk yakalamak ve Taşıyıcı sütunlar ana vurgu herhangi çitler temelleri gücüne olması gerektiğini anlamamız gerekir. tüm kural ve tavsiye edilen ayarlarla Uyum merdiveni olarak uygun ve güvenli hale getirecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

24 − 18 =

Adblock
detector