koridorda bir tavan nasıl yapılır – nwhistorycourse.org

The BlogBirçok daire sahipleri koridorda tavana kumaş seçiminde güçlüklerle karşılaşılmaktadırBirçok daire sahipleri küçük dar koridorlar var koridoreBolshinstvo daireler tavana kumaş seçiminde zorluklarla karşı karşıyayız. Bu oda hep zorluklarla doludur bitirin. Tavan bu açıdan bir istisna değildir: tavan kapağının kayıt yönteminin seçimi basit değildir. Ancak uzmanı modern koridorların temel sorunları çözmek için yardımcı olacak bir takım teknikler geliştirdi. Bunları okumak istiyorsanız, aşağıda okuyun.


koridorda tavan tasarımı seçimi

koridorda tavan yetkin tasarımını yapmak için, hesaba koridorun bireysel özelliklerini almak gereklidir. Her şeyden önce, biz odanın büyüklüğüne, şekli ve tavan yüksekliği bahsediyoruz. Bu parametrelerin her biri tavan önerilen tasarım etkiler. Sizin tavana harcamak istediğiniz ne kadar para dikkate almak da önemlidir.

koridorda bir tavan bitirme için malzeme seçin tavan kapağının boyut, şekil ve yükseklik dayanmaktadırkoridorda bir tavan bitirme için malzeme seçin tavan kapağının boyut, şekil ve yükseklik dayanmaktadır

Temel olarak, aşağıdaki seçenekler koridorlarda için kullanılır:

 • Badana. İyi kaplı tavana iyi görünüyor. Düşük maliyetli ve yürütme kolaylığı seçeneği Artı. Ama tavan kalitesi çok arzulanan bırakacaktır.
 • Boya badana biraz daha kaliteli görünüyor. Boya, parlak olabilir özgün renk ve dokuya sahip. Ancak, iyi bir boya sadece mükemmel düz tavana bakacağız.
 • Dekoratif sıva. bitirmek Bu tip düz çatı çok iyi görünüyor. yüksek maliyet olmadan orijinal çizim oluşturma imkanı birçok çekti.
 • Duvar kağıdı. onlar her yüzeyde kendini sopa kolay çünkü Duvar iyi, çizim seçimi sadece tüketicinin hayal gücü ile sınırlı ve yüksek kaliteli kaplamalar tavan bitirme pahalı türleri daha kötü bakmak edilir. Olumsuz tavan hizalamak için ihtiyaçtır.
 • PVC kaplama karosu. Bu seçenek, ucuz ve neşeli. uygun bakım ile PVC uzun süre dayanabilir, fakat tavan görünümünü büyük ölçüde ana ve misafirler memnun etmek mümkün değildir.
 • Alçıpan. Alçıpan bir kompleks güzel ve güvenilir tasarım yapmak mümkündür. Artı alçıpan tavan spot inşa edilebilir ve bu yapının bağımsız, önemli ölçüde mali tasarruf ayarlanabilir olmasıdır.
 • Alüminyum tavan Raf Çok pratik ve şık. Mevcut da noktalar ayarlama yeteneği. sıcaklık ve neme karşı tamamen dirençli korumak için çok kolaydır.
 • Raf tavan ahşaptır sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturmak. Bir tavanın ahşap kalitesine bağlı olarak ya çok basit ya da lüks ve pahalı görünebilir. Aydınlatma elemanları da kolayca bir tavana monte edilmiştir.

Stretch tavan - koridorda tavan bitirme için en popüler ve güzel malzemeStretch tavan - koridorda tavan bitirme için en popüler ve güzel malzeme


Stretch tavanlar onlar çok dayanıklı oldukları için iyi ve renk ve doku seçimi oldukça sınırsız. Montaj zaman ve para maliyetleri (genellikle malzemeyle birlikte geliyor kurulumu) minimum profesyoneller tarafından yürütülür. İyi bir aydınlatma ile Parlak tavan önemli ölçüde dar bir koridor boşluğu genişler.

, Koridor genellikle güneş ışığının akını yoksun olduğunu, bu nedenle, bu oda parlak aydınlatma kalitesini uygulamak unutmayın.

Nasıl koridorda elleriyle tavan yapmak

Teorik olarak, elleri hemen her tavan yapabilir. Bunun tek istisnası PVC kumaştan asma tavan olduğunu. Böyle kapsama özel ekipman kullanılarak profesyoneller tarafından sadece yüklenir. Alçıpan tavan ve durum kolay değildir: temel yapı beceri ve alçı yüklemek için gereken en az asgari deneyim.

koridorda bir tavan bitirme için basit ve güzel nispeten düşük bir dekoratif sıva olduğukoridorda bir tavan bitirme için basit ve güzel nispeten düşük bir dekoratif sıva olduğukolay düşünün, ama tavan yüzeyini düzenlemek için yüksek kaliteli bir yol. dekoratif sıva yapmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz:

 1. İlk çatlak kurtulmak, Varsa, tavanda mevcuttur.
 2. İkinci adım kaplanması için tavan. Güçlü macun, esaslı çimento Shpaklyuyte.
 3. olmayan ilk dekoratif sıva uygulayın.
 4. tamamen düz bir yüzey kurutulmuş dekoratif sıva üzerine uygulayın.
 5. o bir spatula veya diğer bir uygun araç kullanılarak arzu edilen şekli verin.
 6. Gerekirse bir resim yapın.

Dekoratif sıva - çok rahat ve esnek malzeme. Bir silindirin yardım eli sünger ve diğer araçları ölmek ile kolayca kendi benzersiz arazi yapabilirsiniz.

Biz eski koridorun tavanı tamir do

koridorda Onarım tavan odasında genel tasarım çözümü bağlıdır. evin bu bölümü tüm ev hakkında ilk izlenim oluşturur: Tasarımcılar koridor tasarımına uygun saygı konusunda ısrar ediyor.

Eski koridorlar oldukça küçük boyutlu farklıdır. Birçok tasarımcı binanın dekorasyonunda açık renkler kullanmak için tavsiye edilirEski koridorlar oldukça küçük boyutlu farklıdır. Birçok tasarımcı binanın dekorasyonunda açık renkler kullanmak için tavsiye edilir

şöyle Geleneksel koridor için tavan türleri şunlardır:

 • Tavan ışık duvarlar. Bu tavana ilave yükseklik sağlar.
 • Koyu parlak tavan. Bu tür bir düzenleme, tavan yüzeyinin derinlik verir ve binaların - geleceğe gizemli bir atmosfer.
 • nokta ile Mat tavan. bir klasik haline gelmiş bu seçenek. Pahalı ve mütevazı görünüyor.
 • Çok düzeyli tavan büyük koridor için iyidir. Bu güzel görünüyor ilginç bir hacim rakam oluşturur.

Uygun alternatif onarım koridorda tavan yanı sıra estetik tercihleri ​​ve mali olanakların temelinde, şekil ve koridor büyüklüğüne göre görünmesini için.

Yeni dairenin koridorda Çok düzeyli tavan

Daireler koridor oda bazen biraz akılcı düzenlenmiş. Bu nedenle, yetkili tamir tavan konut koridorların planlamasında bu gözetim aydınlatmak gerekir.

Çok düzeyli tavan - kusurlar koridorunu gizlemek için harika bir yoldurÇok düzeyli tavan - kusurlar koridorunu gizlemek için harika bir yoldur

Bir çok düzeyli tasarım oluşturma dairelerde koridorlarda doğasında birkaç sorunları çözebilir:


 1. Aydınlatma. seviyeleri iyi uyum konforlu ve kompakt noktalarıdır.
 2. Çirkin. Temiz düzeyli tavan incelikle bile en sıkıcı ve sıkıcı bir oda süslüyor.
 3. Başarısız formu. Kullanım seviyeleri, ek sıra dışı tavan düzeylerini oluşturmak için tavan vurgu zaviyeli yeniden düzenlenebilir.

Hatta küçük çirkin koridor çok düzeyli tavan yükleyebilirsiniz. Tasarımcı tavan kaplamaları bu tür yumuşak eksileri daire koridoru nasıl kullanılacağına dair bildirecektir.

koridorda Germe tavanların dizayni ve koridor (video)

bir koridor - evin ilk izlenim odasına ilk oluşur unutmayın. Nedenle, tavan dahil odanın tüm ayrıntıları, yine de dikkat etmek önemlidir. Uzun koridor değil çok uzun boylu plastik tavan yapmak daha iyidir. Renk, doku, aydınlatma - Tüm bu misafirler ve ailenize göstermek için güzel olan güzel, iyi bir yer yaratmak için çalışabilir. Eğer galeride görebilirsiniz tavan örneği. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

42 + = 43

Adblock
detector