köpük tavan: 8 önerileri – nwhistorycourse.org

The BlogHızlı ve doğru tavan güncellemek, sen köpük kullanabilirsinizÇabuk ve doğru bir hafif ve sıcak yapı malzemesi penoplastaOdnim kullanabilirsiniz, tavan güncelleme (strafor) polistiren olmaktadır. köpük kapsamı sınırsız kullanımıdır. Bu konut, ofis ve teknik bina ısı yalıtımı için kullanılır. polistiren kapsamı kullanımı sınırlı değildir. Expanded polistiren hem iç ve dış kaplama için kullanılır. Bu dekorasyon ve duvarda kullanılan yalıtım en yaygın türlerinden biridir. köpüğün esas avantajı, kolaylıkla tedavi ve bağlantı elemanları olmasıdır. Kullanım alanında, köpük ek su yalıtımı ve buhar bariyeri gerektirmez. Ekonomik ve kolay kurulum uygulamasının en önemli özelliği uzmanları için değil, aynı zamanda sıradan vatandaşlar için değil sadece getiriyor.


Köpük tavan 5 malzeme özellikleri

Köpük -% 98 hava esas olarak, beyaz renkli bir dar bir yapıya sahip bir köpük malzeme. Geriye kalan,% 2 polistirendir.

o suya dayanıklı ve uzun ömürlü olması nedeniyle birçok insan, tavan bitirme için köpük seçmek için terciho suya dayanıklı ve uzun ömürlü olması nedeniyle birçok insan, tavan bitirme için köpük seçmek için tercih

Temel Özellikler:

 1. ısı iletkenliği - nedeniyle çok yüzlü hücre teşekkül etmesi, köpüğün inkar edilemez ve eşsiz özelliklerinden biri, birbirlerine sıkıca kapatıldı. Bu soğuk havaya engel vermektedir ısı alışverişini azaltır.
 2. ısıtmaya ve rüzgar geçirmez - yüzey yalıtım köpüğü, ilave, rüzgar geçirmez malzeme ihtiyacı yoktur, ve yoğun hücre yapısı iyi bir ses yalıtımı neden olur.
 3. su direnci - polistiren çok düşük higroskopikliğe sahiptir ve nem asgari miktarda emer.
 4. dayanıklılık ve gücü - köpük panoları uzun bir süre için özelliklerini kaybetmezler. deformasyona ve yıkıma uğraması ve kuvvet levhanın yoğunluğu ve kalınlığına bağlıdır verme.
 5. Kimyasal ve biyolojik stabilite - sergiler direnci, boyalar ve boya harç. Bitkisel ve hayvansal yağlar etkisine tepki.

Köpük ateşledi, fakat sadece ateşle direkt temas ile almaktadır. Bağımsız olarak, polistiren köpük birkaç saniye içinde yanma süreci ve zayıflar desteklemez. Bu veriler, köpük yanmazdır karakterize eder.


Elleri köpükle tavana üzerine yapıştırmak için nasıl

tavan bitirme en popüler türlerinden biri köpük karoların tasarımdır. Bu yöntem büyük finansal maliyetler gerektirmez da çok popüler ve kullanılabilir ve. Oldukça ucuz ve çok zorluk değil o kendi ellerini olun.

Eğer köpükle tavana üzerine yapıştırmak için kendi başlarına karar verdiyseniz, o zaman çalışmak ve hesaplamalar yapmak için önceden materyalleri hazırlamalıdırEğer köpükle tavana üzerine yapıştırmak için kendi başlarına karar verdiyseniz, o zaman çalışmak ve hesaplamalar yapmak için önceden materyalleri hazırlamalıdır

Köpük plakaları yapıştırma Aşamaları: 1. tavanda fayans hesaplanması. Metrekarelik tavan alanı hesaplamak ve uygun döşeme sayısını satın almak gereklidir.
 2. Yapıştırıcının seçim. Sıvı çivi kullanabilirsiniz tavan döşemek için takın ancak yüzey düz değilse, sen PVA tutkal eklenmesiyle bitiş sıva uygulayabilir.
 3. İşleme ve yüzeyin hazırlanması. yüzeyini temizleyin ve bağlantı malzemesi artıracak antiseptik astar uygulanır.
 4. Seçim aracı. Kırtasiye bıçak ve kablosunu boya. Makas bazı spatula ve fırça. Kumaş ya da herhangi bir uygun kumaş.
 5. Uygulama Biçimlendirme. köşegenlerinin orta noktasını belirlemek için, bir boya iplik veya kablosu kullanılarak gerçekleştirilir işaretlenmesi. tutkallama çeşitliliği düzgün sıralı ve kaotik olarak kullanılır.
 6. kiremitte yapıştırıcı Yayılma. Yapışkan kiremitte doğrudan uygulanabilir, ancak görünürlük işaretleme sınırlı değildir tavan yüzeyinde koymak mümkündür edilir. Tutkal yapı tavan ve akımsız yüzeyin merkezi ile başlar.
 7. karolar arasında eklem tedavisi. Bağlayıcı malzeme, sıva ve boya yüzeyi tam kuruma bitirme dikişler mühürlenmelidir sonra.

Form karo farklı bir yapılandırma ve ön yüzeye sahiptir. Onun dekoratif doku, pürüzsüz parlak veya kabartmalı ve renklendirme taklit dekoratif taş, sıva, ahşap oymalar ve kumaşlar olabilir.

Çeşitler tavan için paneller köpük

Bir tavan polistiren levha, genellikle standart bir şekle sahip ve kareler şeklinde görünür, bunların büyüklüğü 50 x 50 ve 30 x30 cm., ticari olarak mevcut ve dikdörtgen panel vardır, ancak çok nadiren.

köpük panel ana dezavantajı pahalı iç kısmı olan bir odada tavan kaplama için pek uygun olmasıdırköpük panel ana dezavantajı pahalı iç kısmı olan bir odada tavan kaplama için pek uygun olmasıdır

Bu tür panellerin üretim işlemi 3 çeşitleri ayırır:

 1. preslenmiş paneli Kabartma, dokulu bir etki oluşturur ve aynı zamanda kum madde muhafaza kalıplar kullanılarak hazırlandı. Bu gibi ürünler, beyaz bir renk ve 8 mm'ye kadar bir kalınlığa sahiptir.
 2. ekstrüde edilmiş paneller Vakum termal bir usulle üretilebilir. hacimli bir dekor ve kabartmalı desenlerle parlak bir yüzeyi vardır. Böyle tavan için Bakım oldukça basittir. Tamir tür paneller kullanılmamaktadır.
 3. enjeksiyon paneli buhar ile işleme tabi tutuldu ve 9 ila 14 mm arasında bir kalınlığa sahiptir. ana avantajlarından biri, su direncidir. Islak alanlarda kullanım için tasarlanmıştır.

Polistiren köpük panelleri bir dezavantajı vardır - pahalı iç kullanım için uygun değildir.

polistiren ana olumsuz özelliği, - gidranepronitsaemost. köpük içinde bir termos etkisi yaratır ve aşırı nemi emmek için duvarlar önler. Bu odada mantar çıkması olarak hizmet edebilir.

Tavan köpük bitirme ilgili birkaç ipucu

Tavan tamir etmek doğru yaklaşım ile, mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. Belli bir incelik varsa Tavan pokleit köpük herkes bilemez. karolar üzerine kıvırcık ve dekoratif desenler kısmen tavan görsel bir biçimde ayarlanmasını vermek ve oda belirli bir tasarım oluşturmak.

köpüğü kullanarak, çeşitli renkleri arasında, tavanda bir arada ilginç kompozisyonlar oluşturabilirköpüğü kullanarak, çeşitli renkleri arasında, tavanda bir arada ilginç kompozisyonlar oluşturabilir


Profesyonel İpuçları:

 • Montaj yapılmadan önce, kullanılacağı odadaki malzemeyi terk etmek önerilir;
 • renkleri bir araya getirin ve bir eşkenar dörtgen olabilir panellerin istiflenmesi yapmak;
 • desen döşeme işlemi serisinin ortasına kesilmemelidir;
 • Boşluklar yapışkanın tamamen kuruduktan sonra, üzerine yazma önerilir;
 • hemen kaldırmak gerekir ön yüzeyine yapışkan ile temas ettikten sonra,
 • Çini elsiz tavan ve uzun bir kural ya da kiriş karşı basıldığında;
 • Lambalar, LED şerit, priz ve kaplamadan en az 10 cm uzaklıkta monte diğer elektrikli ekipman;
 • tutkallama panelleri tamamlamak için köpük kalıp (köşe) elde edin;

Ellerinizle plastik köpük tavan oluşturma (video)

tavanda köpük ile, çizimler ve modellerin oldukça zorlaşır. bulut, kareler, gece gökyüzünde ve diğer dekoratif unsurlar uygulayın. Köpük farklı kalınlıktaki sayesinde özel montaj ve uygun ekipman kullanılarak, iki katmanlı bir tavan monte etmek mümkündür. boya Belli tür mümkün yüzeyini yıkamak ve ona birkaç kez yeniden boyamak için yapacaktır.

köpükten tavanların Tasarım (İç mekan fotoğrafları)

18-321263815487img9277thumb01468837254potolki-iz-polistirolnih-plitokaU7B9iEbqDP45uGFDrkFAflatprojectru004flatprojectru009img1988img1990inzhekcionnaya-potolochnaya-plitkamaxresdefault-1


Leave a Comment

Your email address will not be published.

18 − = 17

Adblock
detector