Konuklar için Merdiven: 9 yeni kurallar – nwhistorycourse.org

The BlogMerdiven standartları GOST uymak ve SNIP gerekir: bu tırmanış ve iniş güvenliğini ve rahatlığını etkilediğiMerdiven standartları GOST uymak ve SNIP gerekir: yükselmiyorlar ve teknik standartların aşağı güvenliği ve rahatlığı etkiler ve merdiven yüklü oldukları koşullara uymak zorundadır SNIP. Ortalama olarak, inşaat yönetmelikleri standartları aynıdır, ancak tipine göre değişebilir. Merdivenler tamamen farklı binalarda, özellikle, hastaneler, restoranlar, fabrikalarda, yanı sıra alışveriş merkezleri ve benzeri kurumlarda olduğu bilinmektedir.


Yeni kurallar: merdivenler

Şu anda, başta inşaat ve onarım işleri kullanılan portatif merdiven, uygulanacak yeni kurallar vardır. Kaza çakışmayacak şekilde SNIP şartları ve telkin davranışa göre, koşulsuz saygı gösterilmelidir.

Bir merdiven kullanmadan önce, hatalar için orijinal çek mekanizmalar gerekir, hem de istenilen nesneyi ulaşmak için yamaç optimal düzeyini seçmek içinBir merdiven kullanmadan önce, hatalar için orijinal çek mekanizmalar gerekir, hem de istenilen nesneyi ulaşmak için yamaç optimal düzeyini seçmek için

yani:

 1. imalatçı tarafından belirtilen yükün, ağırlığını asla aşmayın.
 2. Kullanımda, ayaklar aynı seviyede bulunması gerekir, ve vücut mahfaza üst merdiven yan parça arasında düzenlenmiş olması gerekir. Tırmanın ve sadece merdiven yüz gerek alçalma.
 3. Kötü havalarda bir prefabrik dışında kullanılması arzu edilmemektedir.
 4. kapı veya pencere açma açıklığın yanında sürgülü merdiven takma, önce kendi güvenliğini sağlama dikkat etmelisiniz.
 5. merdiven ile çalışırken, özel ayakkabılar kullanılmalıdır yanı sıra basınç yapımında keskin bir düşüş önlemek için, daha doğrusu birkaç daha altta ilk adım bir merdiven tırmanmak için.
 6. Bu merdivenler bir kişi tarafından özel olarak kullanılacak ve aynı ürünü yükleyemezsiniz sonraki 1 m'den daha yakın değil.
 7. merdiven 4 metreden daha uzun bir yükseklikte yer alır, daha sonra, kaymasını önlemek için ve aşağı düşen ikinci bir kişinin sağlamak için olmalıdır.

Onun dengesini korumak için merdivenin üst kenarında durmak istenmeyen bir durumdur.


SNIP Merdiven basamakları

merdiven nerde kurulu ekipman olursa olsun, merdiven yapılmış olduğu belli talimatlar vardır.

Örneğin, iş yerinde, kamu binaları veya bir apartmanda.

Merdivenin imalatı için malzeme, önlenmesi kayma üst bezin üzerine kaymaz veya kaplanmış olmasıMerdivenin imalatı için malzeme, önlenmesi kayma üst bezin üzerine kaymaz veya kaplanmış olmasıatama yapısı için, açıklamada şu:

 • Kaymaz kaplamalar için de adım kenarlarında şeritler delikli, paspaslar, kaymaz şeritler de kullanılabilir;
 • Ne olursa olsun merdivenin, metal, cam, ahşap veya beton olup, hepsi standartları ile donatılmış olmalıdır SNIP;
 • Merdiven düz olmalıdır;
 • merdiven konut bina genel amaç ayarlanırsa o çocuklara gidecek eğer, özellikle, o podstupennikom donatmak için gereklidir;
 • merdiven düzenli ve yüksek yük için amaçlanıyorsa, örneğin, bir çocuk kampına veya bir tiyatroda yer almakta olup 15 santimetreyi geçmemelidir ayar adımlar;

Tüm tasarımlar için temel kural - bu onların düzeltilmesi gereken budur.

merdiven için gereksinimler

Kullanım açısından ek olarak, merdivenler için belirli bir yapı Seçilen tasarım için gerekli olan yapı, gereğidir.

örneğin:

 • tip;
 • Yani;
 • yüksekliği;
 • Genişliği.

Merdiven SNIP uyum konusunda uzman komitesinin bir sonuç olmalıdır, her biri kendi amacına göre tipe ayrılırMerdiven SNIP uyum konusunda uzman komitesinin bir sonuç olmalıdır, her biri kendi amacına göre tipe ayrılır

emek ve benzeri kurumların organizasyonu onlara gereksinimlerine merdivenleri kontrol edin. Bu mimari nesnelerin tasarımı, ilgi çok genel olarak normal çalışma için değil, aynı zamanda acil durumlar için sadece yapının parçası olmalıdır merdiven, ödenir dikkati çekiyor ve onlar ateşin korunması için standartları gerektiren nezadymlyaemye olması gerekiyor güvenliği. 

Bu kentsel faaliyetlerini düzenleyen onların yürütme yetkisini, ortaya koymaktadır. Ana madde SNIP 4-14-84, sen rampaları doldurmak isteyen bile yönlendirilmelidir 21-01-97 kırp, kırp 31/02/2001, GOST 23120-78, GOST 25772-83.

kamu binalarında merdivenlerde SNIP koşulları

kadar uymak kolay gelen tüm gereksinimleri için uygun adında bir kamu binasında Uygun Adımlar. onun inşaat, bunun bir kurumda proje teslim için gerekli olduğunda, sipariş amacını belirtmek ve yapı kullanma izni olsun.


merdivenin yan parçalarından biri duvarına sınırlı değilse, sen korkuluk yüklemeniz gerekirmerdivenin yan parçalarından biri duvarına sınırlı değilse, sen korkuluk yüklemeniz gerekir

demonte edilemez bir yapı inşa etmenin tek yolu:

 1. tasarım mümkün olduğunca güvenli hem de konforlu olması gerekir. adımları arasındaki mesafe 35 cm aşmamalıdır.
 2. En az travmatik yürüyen tasarımı hissediyorum. Hangi sancılar sarmal merdiven kullanmak kamu binalarında kullanmak yasaktır.
 3. Ne olursa olsun sanayi veya geleneksel merdiven, bir binada, onlar sadece görünüşte güvenli olmalıdır, ama aynı zamanda ağır yükleri dayanabilir ve güvenliğini artırmak için özel korkuluklar ve korumaları ile donatılmış olmalıdır.
 4. maksimum yanal yük tırabzan çitler kullanıldığı üzere en az 100 kg'dir.
 5. parmaklıklar inşaatı GOST ve 2001 yılında kurulan standartlara uygun olmalıdır.
 6. Bununla birlikte, duvar hareket kolaylığı için korkuluk monte edilmelidir.
 7. merdiven çocuk yuvaları, okullar ve benzeri kurumlarda ile donatılmıştır, hareketli çocukların rahatı için, daha düşük bir seviyede ilave korkuluk yapılması gereklidir.

ortada 2,5 metrenin üzerinde merdiven uçuş genişliği, korkuluk ek bir sayıda yüklemek gerekiyorsa.

Standartlar ve merdiven için acil yedek

Her kuruluş, özellikle iş yerinde, tahliye merdivenleri izlemek ve düzenli acil durumlar için oda parametreleri kaydedecektir bir sorumlu kişinin atanması olmalıdır.


Yedek merdivenin ana hedefi - insanlar güvenli ve hızlı bir şekilde binayı terk için acil odası yaratarakYedek merdivenin ana hedefi - insanlar güvenli ve hızlı bir şekilde binayı terk için acil odası yaratarak

Onlar geleneksel merdiven aynı şekilde belirli gereksinimleri karşılamak zorunda:

 1. Tahliye için Merdiven insan hayatı için tehlikeli olabilir vidası zabezhnymi adımlarla, kavisli edilmemelidir.
 2. Yukarıdaki kural geçerlidir ve yangın güvenliği temelleri ve işgücü koruma kurallarına.
 3. Merdiven yangına dayanıklı bir malzemeden imal edilir ve duvarları yanmaz boyalar ile kaplanmıştır.

Genel olarak, merdivenler beton ya da metalden yapılır. Yukarıda açıklanan gereksinimleri - adımlarla, platform boyutu, eğim ve hatta aydınlatma seviyelerinin parametreleri ne olması gerektiği için kurallar olduğu gibi, kurallar asgari sayıdır.

Üretimin kurallarının nüansları ve merdivenleri kullanımı

Yapı ve iklim bölgenin coğrafi konumu acil merdiven kurulacak yerin seçimine bağlı olduğu unutulmamalıdır. soğuk bir iklime sahip bir bölge varsa, o dışarıda bir merdiven kurmak için izin verilebilir. Ancak bu merdivenler ikinci kattaki düzeyini aşmayacaktır ve kesinlikle çocuk bakımı için kullanmak yasaktır.

Kesinlikle yanan ya da insan yaşamı için bir tehdit olabilir yanan zaman aşındırıcı maddeler salabilir kaplama malzemeleri için kullanılacak yasaktırKesinlikle yanan ya da insan yaşamı için bir tehdit olabilir yanan zaman aşındırıcı maddeler salabilir kaplama malzemeleri için kullanılacak yasaktır

Dışarıdan merdiven ayarlanması, sürekli tahliye esnasında acil durum yaratabilir adımlar üzerinde buz ve enkaz eksikliği izlemek gerekir. Panik adam kendi eylemleri üzerinde hiçbir kontrole sahip ve özellikle, yanılmak slipleri ve aksi hayatlarını riske edebileceğinden bu gereklilik gereklidir.

Bu tür merdivenleri malzeme bir pas önleyici madde dayanıklı ve korozyon önleyici, özellikle paslanmaz çelikten veya başka sert bir metal çerçeve metal, fakat kaplanmış aşınma olmalıdır.

merdiven kapalı bulunuyorsa, o metal ve betondan yapılmış, ama her zaman dirençli ateş edilebilir. 

Standart Özellikler ve merdivenler (video)

Bu tasarım değil sadece yaralanma ve diğer sorunlara neden olabilir, merdiven yenilenmesine GOST normlarına ve standartlarına uygun, aynı zamanda şartlarına uygun üzerinde sıkı kontrol yürütmek özel organlar üzerindeki ağır ceza uygulanmasını öncülük etmesi gerektiği konusunda gerçeği dikkati çekiyor. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 79 = 87

Adblock
detector