Kompaktowe schody na drugim piętrze w małym domku: 4 gatunki – nwhistorycourse.org

The BlogW pomieszczeniach zamkniętych konieczne jest drabina na drugim piętrze był najbardziej zwarty, ale wystarczająco wygodny w użyciuW pomieszczeniach zamkniętych konieczne jest drabina na drugim piętrze był najbardziej zwarty, ale wystarczająco komfortowe dla wzrostu ispolzovaniyaChasto liczby pokoi jest wynikiem nadbudowy drugiego piętra, szczególnie w gęsto zaludnionych przedmieściach, gdzie domy stoją bardzo blisko, a nie ma gdzie się rozwijać. A w takim domu jest bardzo ważne, że schody na drugie piętro było nie tylko wygodne i bezpieczne, ale także wziął zbyt dużo miejsca. Pełna duże schody w małym domu doprowadzi do tego, że wszystko to będzie gorszy, a ona kradnie cenne miejsce. Jak go uniknąć? Z pomocą małych struktur.


Schody na drugim piętrze w małym obszarze

Podczas instalowania drabinę w małym domu lub mieszkania dwupoziomowego jest bardzo ważne, że drabina nie jest tylko w połączeniu z stylizacji, ale także spełniać określone wymagania.

a mianowicie:

 • Mały rozmiar;
 • wygoda;
 • Bezpieczeństwo.

Nie rób zbyt strome schody - kąt nachylenia powinien być tak obliczona, że ​​projekt może być stosowany przez dzieci i osób starszychNie rób zbyt strome schody - kąt nachylenia powinien być tak obliczona, że ​​projekt może być stosowany przez dzieci i osób starszych

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę szczególne lokatorów. Przede wszystkim, drabina nie powinna być wysoka. Kto chce przez nieostrożnego jazdy upaść? Pożądane jest, aby wyposażyć poręczy drabinki. Innym ważnym czynnikiem - wysokość schodów. Starszych lub małych dzieci będzie bardzo trudno wspiąć się wyżej.


Pokrycie schodów nie powinna być śliska. Jeśli jest to wykonane, na przykład, polerowany kamień, pożądane jest, aby położyć dywan, i bardzo dobrze go naprawić.

Niestety, ze względu na konieczność, aby zaoszczędzić miejsce, schody musiał dokonać bardzo strome: 45-75 stopni, a głębokość kroków w tym samym czasie nie jest zbyt duża. Dlatego dla bezpieczeństwa i wygody, zaleca się montaż poręczy, a nawet uchwyty, dzięki którym można wygodnie nocować w górę lub w dół.

Małe schody na drugim piętrze

Co więc wybrać? Ważne jest, aby wybrać odpowiedni projekt dla przyszłych działań.

Dla małych drabin są: • składane;
 • odnomarshevye zwyczaj;
 • Maszerujących, ale z platformami;
 • Śruba.

Jeżeli druga podłoga jest używana od czasu do czasu, na przykład strych lub składu, a następnie umieścić w tym drabiny nie musi być kompletna. Od dawna istniał składany projekt, który można powiesić na suficie lub na pokrywie. Jest łatwa do złożenia, więc nie będzie przeszkadzać nikomu.

Spiralne schody - najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia oszczędzania przestrzeniSpiralne schody - najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia oszczędzania przestrzeni

drabiny rozkładane mają również różne rodzaje:

 1. Wysuwana;
 2. składane;
 3. w przekroju;
 4. Teleskopowa.

Jest oczywiste, że takie struktury nie przewidują obecności poręczy, ale często są one wyposażone w poręcze.

Odnomarshevye schodach największe. Aby zaoszczędzić miejsce było nadal, projektantom i programistom korzystać z różnych niekonwencjonalnych posunięć, na przykład zawężenie bieżnik naraz z każdej strony. To sprawia, że ​​drabina niższe, ale pozostawia ją komfortowo i bezpiecznie.

Ideal - schody z wyładunków i marsze mają narożniki 90 i / lub 180 stopni. Że strona służy tutaj jako członka poszerzana. Wskazane jest, aby umieścić taką strukturę w rogu lub po prostu o ścianę w pomieszczeniu. Najbardziej popularne to schody spiralne. Zajmują one mniej miejsca, dzięki prawie pionowego położenia kroków w spiralę, która jest przymocowana do słupka osiowym. Spiralne schody pozwalają ustalić wygodną poręcz, ale człowiek z przyzwyczajenia może być trudne, aby zejść na nią.

Wygodne schody w małym domu

Kompaktowe schody są dużo plusów.

Są to:


 • Szybka i łatwa instalacja, nawet własnymi rękami;
 • Rozsądną cenę, która jest o rząd wielkości mniejsze niż konwencjonalnej konstrukcji;
 • Niewielki rozmiar pozwala na ustawienie drabiny, w dowolnym miejscu;
 • Ciekawe wzornictwo zmieni wnętrze.

Od dawna nie jest zaskoczeniem wielopoziomowe wielopiętrowych mieszkania lub domy prywatne, nie będzie pieniędzy na budowę lub zakup takich domów. Normalna schody nie zawsze będzie na miejscu, na przykład w studio, gdzie nacisk kładzie się na maksimum wolnej przestrzeni, to lepiej nadaje się spiralne schody nadaje się do stylizacji mieszkania.

Kompaktowe schody jest najlepiej dopasowana do apartamenty dwupoziomoweKompaktowe schody jest najlepiej dopasowana do apartamenty dwupoziomowe

Kompaktowe schody naprawdę pomóc właścicielom, jeśli ktoś jest w projekcie domu nie oznacza żadnego wzrostu w ogóle, a potem został zakończony na drugim piętrze. Warto zauważyć ciekawą funkcję schodów w budynku mieszkalnym - jest, jeśli krok w wejściu do apartamentu i nie będą na tej samej wysokości, mieszkańcy domu będzie bardzo trudno przyzwyczaić się do swojej głównej projektu. Nogi mogą boleć, i trudno będzie poruszać się w górę po schodach.

Dlatego, jeśli to możliwe, pożądane jest, aby wystawić tak blisko, że przy wejściu. konstrukcja śruba mogła sobie pozwolić, aby to zrobić.

Rodzaje i budowa małych schodów

Czasami zdarza się, że w domu lub mieszkaniu schodów jest dostępny, ale nie spełniają określone wymagania właścicieli domów.


Na przykład:

 • Wysoka rozdzielczość;
 • Niedogodne położenie;
 • Niewłaściwy montaż samej konstrukcji.

Re-wznieść monumentalne schody nie jest tak łatwe, ale taki mały rozmiar będzie doskonałym substytutem. Można go umieścić w istniejącym otworze lub tworzenia nowego. Jednak to będzie konieczne, aby nie zapomnieć, aby uszczelnić stary: niektórzy potrzebują dużo otworów? Ignorantów osoba może również spaść. Doskonałe rozwiązanie odnomarshevye schody będzie tutaj. Ich nastawienie może być bardzo duża. To nie będzie tolerować otwór na drugim piętrze, i delikatnie przynieść mu drabinę z jakimkolwiek innym miejscu.

Można dodać tzw szyb poza tym - jest to wygodne i wygląda bardzo interesująco.

Oczywiście, główną funkcją drabinie - jest zapewnienie łatwego i bezpiecznego połączenia dla przejścia między podłogą i oszczędność przestrzeni w małym obszarze. Ale nadal jest to bardzo ważne, aby drabina wyglądał estetycznie, ale także pasować do ogólnego stylu mieszkania lub domu.

W kontekście ograniczeń schodów przestrzeń odnomarshevaya - najlepsze rozwiązanieW kontekście ograniczeń schodów przestrzeń odnomarshevaya - najlepsze rozwiązanie

Zazwyczaj do produkcji małych drabin wykorzystywane są:

 • kamień;
 • metalu;
 • drewno;
 • Szkło.

Małe drabiny wykonane z rzadkich kamieni, zarówno naturalnych jak i sztucznych. Chodzi o to, że kamień potrzebują zakres i miejsce. Tak, i ten projekt będzie Chur poważne. schody metalowe najbardziej trwałe i estetyczne - kto widział kucia artystycznego, zrozumie. Ta klatka schodowa będzie idealnie pasować do niemal każdego wnętrza z high-tech do romantycznej Prowansji.

schody szklane są również bardzo popularne. Mimo wyraźnego kruchości szkła o takiej konstrukcji jest bardzo mocne, ponieważ hartowanego.

I, oczywiście, drewno. Wybór konserwatystów i tych, którzy chcą komfort. Drewniana klatka schodowa wygląda bardzo drogie, imponująca i szanowany. Warto zauważyć, że istnieją różne lakiery do ochrony drewna - to sprawia, że ​​śliskie scenę. Dlatego do komfortowego przemieszczania się, drewniane balustrady schodów wzmocnienia.

Stylowy i kompaktowy, po schodach na drugie piętro (wideo)

Co do zasady, wszystkie materiały doskonale połączone ze sobą, co sprawia, że ​​konstrukcja niezwykle piękne i ciekawe i niezwykłe poręcze dodać tylko wyjątkowości do każdego pomieszczenia. Idź na całość!

Szczegóły: Kompaktowe schody na drugim piętrze (przykłady zdjęcia)

3c97a7b889320217dbc084ce8416f4ef119133319372800x600549513572cca80139d3468b93a79735d5bd152542625842adbf8857f8134f76e2854da3220bd527ae142af12e1fcb1c8c460b2cb0d23a83

Leave a Comment

Your email address will not be published.

3 + 2 =

Adblock
detector