kendi üretmeye 3 şekilde: evde merdiven inşaatı – nwhistorycourse.org

The Blogilk etapta evde merdiven güvenli tasarım olmalıdırEvde Merdiven öncelikle güvenli konstruktsieyLestnitsa bağlayıcı değil, aynı zamanda bahçe alanında, yapı elemanının yapısı olmalı ve sadece kapalı dekorasyon olarak hizmet verebilir olmalıdır. Son yıllarda, daha fazla insan tek kat, ancak birkaç değil sadece, evlerini inşa ve iki kat arasında hareket etmek, bir merdiven gerek şehir dışına taşıyarak ve edilmektedir.


şehir dışında bulunan evler için merdivenler

Faaliyet alan geniş bir yelpazede üretim yatıyor, genel tasarım ve iç mekan göre, bireysel bazda üretim ve montaj hizmetleri vardır herhangi bir şirket yapmak için sipariş edilebilir. Böyle bir şirket hemen her şehirde.

Sen tasarım, Hizmetler Ltd. tasarruf ve evde kendinize bunu merdivenlerden yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için, merdiven seçenekleri, bir rüya görmek favori seçmek, gerekli malzemeleri satın ve kendi elleriyle yapmak başlayabilirsiniz ne bakmak.

kırsal kesimde bulunan evler için mükemmel merdiven ahşapkırsal kesimde bulunan evler için mükemmel merdiven ahşap

montaj şekli:


 1. En kolay yolu modülden oluşan bir merdiven yapmaktır, böyle bir tasarım, bir tasarımcı olarak, birbirine bağlı olan hazır modüller vardır.
 2. Bu işlenecek en uygun malzemedir gibi, tahtadan yapılmış bir merdiven yapabilir ve ondan biz zemin ve tavan yerden taşımak için evde yer almaktadır herhangi bir şekil, bir merdiveni yapabilirsiniz. Ve ayrıca hatta bir oyuncak ev için dekoratif olacak bir merdiven kılar ve bundan toprakları dekore edebilirsiniz.
 3. Sen çoğunlukla bu merdiven evin dışında yüklü bir merdiven ve diğer malzemeleri, demir, taş, beton, vb yapabilirsiniz. Kışın kar merdivenlerden temizlik ile rahatsız etmemek için, bir ısıtma sistemi inşa etmek mümkündür.

Bu herhangi bir malzemenin bir merdiven imalatı için mümkündür, tür vb metal ve cam (arzu edilir bir kez katılaştırılacak olan), metal, beton, metal ve ahşap gibi çeşitli malzemelerin bir araya birleştirmek mümkündür Farklı malzeme kombinasyonu sayesinde az yer kaplar ilginç tasarımlar oluşturmak ve odada belli bir stil oluşturabilirsiniz.

içeride merdiven olmadan bir ev

Bazı durumlarda, özel evler bu yerden kazanmak için yapılır, içeride merdiven olmadan inşa edilir. durumda yağış düşmemeye olarak böylece, bir gölgelik ve yan duvarları ile olduğu, gerekirse ikinci yol ve olacak evin dışında merdivenlerden, takmak ve salona giriş ile üçüncü katta mümkün olduğunu ve kapatılabilir.

Evin dışında Merdiven kapalı alandan tasarruf edecekEvin dışında Merdiven kapalı alandan tasarruf edecekBu farklı tipte olabilir, metal bir merdiven üretimi için en iyi:

 1. Spiral merdiven - bu tür bir düzenleme, metal sonrası in ortasında gövde parçaları dikey bir dairesel tasarım, spiral aşamasında sabitlenmiştir etmeleridir. Bu merdiven az yer kaplıyor ama olsa nedeniyle yaşlı taşımak zor tasarım özellikleri sakıncalıdır.
 2. Evin dışında inşa edilebilir merdivenin, başka tür, yürüyüş arasında bir pikap ile bir merdiven. Döner platformu yatay olarak düzenlenmiş ve evin giriş için ve merdivenlerden yukarı kullanılmaktadır. Bu merdivenler bile acil çıkış olarak apartmanın uzantısı olarak kullandı.

Onların inşaat merdiven yapımında bir çok katlı konut binasında dahil yapının bütünlüğünü tehlikeye etmemek için SNIP ve standartlar ve diğer standartlar dahil olmak üzere bazı parametreler uymak zorundadır, çünkü Ama böyle bir merdiven yapmak için, güven uzmanları inşa etmek gereklidir.

Evin bahçesinde en merdivenlerden nasıl yapılır

onlar sıcak sezonunda rahat olabilmek için bahçe ve bahçe evin yenilenmesi, birçok insan, iki katlı evler inşa ediyoruz. Ve ikinci katta rahat almak için, bunu kendisi inşa edebilirsiniz, bu durumda bir merdiven inşa edilmelidir. Biz o yüzden almak ve ne kadar boşluk merdiveni, konumlandırılmış nasıl anlamak için çizim ev atfen merdiven başlamak gerekir. D. Aynı zamanda yükseklik bakımından, tilt, adım sayısını, vb malzeme miktarını ve hesaplamak için açılan ölçümlerini yapmak gerekir. d.

ev için en kolay seçenek - kendi elleriyle yapılmış bir merdivenev için en kolay seçenek - kendi elleriyle yapılmış bir merdiven

İnşaat prensibi:

 1. iki katlı bir evde basit merdiven - Birinci kat odaların zemin alt kısmına monte edilmiş iki kiriş olan bir merdiven merdiven, açılı 23-36ᵒ, ve üst kısmı ikinci kata çıkan kapı bağlıdır.
 2.  kiriş adım yüksekliği 180-200 mm olduğu şekilde yarıklar dik açılarda kesilmiş, ve adım genişliği 250-300 mm'ye eşittir edilir.
 3. napilennye boyutu plakalar yerleştirilmiş hazırlanmış oluklar, birinci yatay olarak istiflenmiş sonra dikey eklemek, bu çivi, vida, marangoz tutkal üzerine monte edilebilir.
 4. Bundan sonra zımpara, boya ve vernik tedavi merdiveni. Gerekirse, balusters ve korkuluk ekleyebilirsiniz.

Daha sonra, aynı birlikte korkuluk, bir dekorasyon perdeler gibi asmak, herhangi (vernikleme kadar) çizim yapmak, merdiven herhangi bir tasarım yapabilir, tat ve fırsatları rafine, genel olarak, merdiven altında yer kapatabilirsiniz.

Feng Shui evin içinde Uygun merdiven

Feng Shui - ahenk evdeydi böylece sanata uygun olarak inşa edilmelidir, uzay ve çevreyi uyumlulaştırılması Çin sanatıdır. Feng Shui, merdiven göre, bir enerji Qi iletken ve dolayısıyla merdiven bir depoya açılamaz, özellikle eski şeyler. Ayrıca, bu doktrine göre, merdiven eğer böyleyse, o zaman fırsat varsa, değiştirmek daha iyidir, girişinde uzak yerleştirilmelidir. merdiven siyah ise, altın veya gümüş ile birleştirilmelidir. beyaz ise, diğer renkleri tamamlayacak gereklidir.


Feng Shui göre, merdiven odanın ortasında bulunan edilmemelidirFeng Shui göre, merdiven odanın ortasında bulunan edilmemelidir

Bazı nüanslar:

 1. Eğer doğru girişinde başlayacak şekilde inşa veya sağ ikinci kata girişinin önünde bitemez gibi, evin ortasına inşa edemeyiz. Evin ortasında bir spiral merdiven yerleştirmek mümkün değildir.
 2. merdiven o ve merdiven bir hava zili asmak gerektiğini arasında, güney-batı veya kuzey-doğu bulunan giriş kapısına kadar açıksa. merdiven Kuzeybatiya ya da batıya bırakarak kapıya açılırsa, o su ile iki vazo koymak gereklidir.
 3. merdiven kuzeye gider kapıya açıksa, büyük çiçek koymak için gereklidir. güney-doğu ya da doğuya giderse, o parlak lamba koymak gerekir. güney merdiven konumu ise onu ve kapı arasında bir yönlü kristal küre asmak gerekir.

genişliğinde Daha iyi, Feng Shui açısından, bu kabul edilir uygun merdiven, yavaşça bütün adımlarla yükselen, merdivenin alt kısmı iyi aydınlatılmış olmalıdır

Kendi elleriyle evde merdiven Basit bir örnek

Evde bir merdiven yeterince hemen herkes, asgari inşaat beceri ve merdivenler modelleri ve fikir ve montaj örneğinin değişik varyantları karmaşık değildir olması olabilir olun. İlk merdiven yapımında elini denedi olanlar için, buna değer en basit tasarımı ile merdivenin yapımını başlatmak için tavsiye ederiz.


Bu üç ana öğeden oluşur:

 1. Kirişler - merdiven olarak adlandırılan birinci taşıyıcı, bu dökme yük için hesap, ve sahne sabitlenir. Onlar sorunsuz bir veya iki kişinin ağırlığını dayanabilecek bir bar şeklinde günlükleri, yapılır. Onlarda, belli mesafelerde, yatay ve dikey olarak keser yapılmış daha sonra sahne bağlı bulundukları.
 2. Doğrudan kalın levhalar, opilennyh boyutta yapılmış, Kosour üzerinde sabitlendiği, adımını kendi kendilerine. tüm parçalar hazır olduğunda, onları tasarlanmış yerine koymak Stringers. Fix ve sonra onları sahneye ekleyin.

İlk ellerinizle bir merdiven yapmak istiyorsanız, basit bir tasarıma sahip başlamakİlk ellerinizle bir merdiven yapmak istiyorsanız, basit bir tasarıma sahip başlamak

Eğer merdiven yapımını başlamadan önce Ama, bu temelde, aşamaların sayısını stringers uzunluğunu belirlemek için birtakım hesaplamalar gerçekleştirebilir ve olmalıdır.

temel kural sopa - adım yüksekliği 150-180 mm, genişlik 250 mm 'ye eşit olmalıdır, merdiven eğim optimum açısı, çocuklar için yönlendirme, 35-37ᵒ olup. Sen eğim açısının daha fazlasını yapabilir, ancak bu durumda yaşlı taşımak zor olurdu.

Normal bir evde daireye merdiven seçin

Tipik bir tuğla evde de merdiven olmadan yapamaz, sunulan evlerde merdiven tamamen beton merdivenler üretimi için fabrikalarda imal. Evin her giriş insanlar onun dairesine girmem hangi bir merdiven ile donatılmıştır. Çoğunlukla bu farklı desen uygulanan veya basitçe güzelce bunları düzenlemek için çalışıyoruz, sonra bu evlerde merdiven ve giriş dekore olmayacak ve ilk onarımlar yapmak yönetim şirketleri aracılığıyla kiracı girişimci, kendini neşelendirmek için, vb. Bu revaklar evin sakinleri, aynı zamanda misafir kalmaz, kendi türünün zevk.

merdiven hepsi kiracı memnun olacağı şekilde ayarlayabilirmerdiven hepsi kiracı memnun olacağı şekilde ayarlayabilir

giriş ve merdiven süslemek için yolu vardır:

 1. mutlaka iyi değil iniş, pencere roman perdeler, köşesinde, örneğin, çiçek girişine yerleştirilen, ön verandasında herhangi çizimler yapın ve (bir lüks ev değilse) basit olabilir. prosedür için temizlik ve bakım erişim sorumlu insanları yapılabilir.
 2. Sami merdivenler farklı renkte boyanabilir, ancak erişim bir nalyapistuyu soyutlama haline gelmez dönmek için çok gayretli olma.

Kolay yeterli güçleri giriş ve giriş veya çıkışlarında gitmek güzel olacak merdivenlerden, çalmak için Böylece, bu mümkün. Önemli olan, düzeni korumak yapıldığını tüm zaman zaman tamircilik, inisiyatif çalıştırmak için değil.

Evin köşesinde merdiven Tasarım özellikleri

Kendi kulübede merdiven için yer neredeyse her yerde bulunabilir, ancak evin küçük bir alanda ise, bu tür 6x6 olarak, evin köşesinde merdiven yerleştirme yapmak en iyisidir. Bu yerde bir merdiven koyamıyorsak, diğer olasılıkları dikkate alınması gerekmektedir.

Ek merdiven düzenlenecek bir ev duvarı, evin içine garaj bir geçiş olarak kullanılabilir bina.

Bu uzantı evde yerden tasarruf edecek ve aynı zamanda şeyler için küçük bir depolama odası olarak kullanılabilir.

Evin köşesinde merdiven çok güvenilir ve güçlü olmalıdırEvin köşesinde merdiven çok güvenilir ve güçlü olmalıdır

kullanım örnekleri:

 1. Örneğin, farklı bir ton dekor set cumbalı pencerenin üzerinde bir ekleme yapmak, kombine inşaat yapabilirsiniz. Biz karanlık ise o zaman, böyle inşaat kapsama dikkate tehlikeli olacak merdivenlerden yukarı yürümek gerekiyor.
 2. yapının kendi ağırlığı değil, aynı zamanda merdivenin ağırlığını sadece dayanacak şekilde, tüm güvenlik standartlarını karşılayan sağlam bir tasarıma sahip ve insanların üstüne taşımanız gerekir.

O gerekli yapım standartları ile bunu yapmak zor olduğundan, yüksek katlı bir binada bu tür yapıların kullanılması gerekli değildir, iki kademeli bir yapıya yapmak daha iyidir.

Kendi elleriyle evinde merdiven (video)

En iyi seçenek, evde bir düşük katlı inşaat yüklemek de güvenlik konusunda endişe etmesine gerek olmaktır. Bu, belirli bir genişliğe ve adımların yüksekliği, vb merdivenler, küpeşte ve ekipman eğim ima Ve bu yazıyı dikkatlice olmak tüm boyutları kaldırın ve ancak o zaman inşaat yapılması gerekir.

evlerde merdiven örnekleri (fotoğraf iç)

1-merdiven2-900408yalpqz13-1024x65036traditional-merdiven 1WHG27710512477db13ea60977b350beb8d81582

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 5 = 4

Adblock
detector