kendi başına tavan montajı – nwhistorycourse.org

The BlogAsma tavan popülerliğinin zirvesinde şimdi olduğunu ve önemli miktarlarda para tasarruf konak cihazını veriyorAsma tavan popülerliğinin zirvesinde şimdi olduğunu ve host cihaz daire veya evin en sık sorulan sorulardan tavan süslemeleri nasıl bir kayda para sredstvaPri verme onarım kaydetmenize olanak tanır. daire tavanlarda cihaz hakkında bir karar vermeden önce, inşaat alanında uzmanlarla literatürü ve istişare okumak için gereklidir.


Aşağıdaki hususlar dikkate kaldırmak: asma mobilya uyup uymadığını, tavan takım elbise, oda yeni, azaltılmış yükseklik kurulumundan sonra, mi; taban ve asma tavan arasındaki boşluk istenmeyen nüfusu görünür tehlikesi vardır - böceklerle; Orada kondens birikmez. Bu komplikasyonlar olası veya hiç imkansız ise, o zaman, tereddüt etmeden, işten.

kendi başına bir asma tavan nasıl yüklenir

Çünkü, katı alçıpan - en iyi seçenek tavan blok plastikten yapılmış ve en istenmeyen ediyorum son derece sıva ve onarım işleri gerektirecektir, bu tür tavan, nemli, ağır ve hantal korkar. Bu sıva daha kolay ve süslemeleri olurdu "yerli" (Base) ve tavan boşuna harcanmamış olur.

 Eğer tavan bloğu seçtiğinizde yüksek performansı göz önünde: neme hafif ve dirençEğer tavan bloğu seçtiğinizde yüksek performansı göz önünde: neme hafif ve direnç

dışında blok ile ilgili olarak, bu tür bir tavan ile yukarıda sözü edilen dezavantajları yoksun sürekli alçı birçok avantajı vardır.


avantajları:

  • rutubeti Kesinlikle korkar (çözgü değil, yüzeyin rengini değişmez çizgiler ve noktaların oluşmasına dirençlidir);
  • değiştirilmesi veya iletişimin onarımı için boşluk içine kolayca nüfuz var sağlar;
  • Dıştan oldukça estetik ve ek bitirme gerektirmez;
  • Sonuç olarak, güçlü bir çerçeve gerektirmez, kolay ve;
  • Tamir tavan oldukça basit.

Uzun bir süre için, modüler plastik tavan avantajlarını listelemek, ancak pratik işe başlamak için zamanı.

Asma tasarım önemli kamu hizmetleri ya da ekipmana kolay erişim sağlarAsma tasarım önemli kamu hizmetleri ya da ekipmana kolay erişim sağlarHepsinden önemlisi, pravilnomontirovat tavan yardımcı olacak bir akış şeması olduğunu düzgün bazı atlamak izin vermez işlemleri öncelik "geçiş"Yani geri gitmez.

Akış şeması, diyagram, malzeme, bağlantı elemanları, örneğin Volgodonsk Yukon veya ARTENS Leroy Merlin olarak iyi üreticilerin teslimat dahil edilebilir.

Nasıl tavanı tamir ediyor

Asma tavan servis yapısı, bir süspansiyon kullanılır. Bu çerçeve özel ince duvarlı profilinden toplanabilir. Çerçeve oda boyutlarına karşılık gelen boyutlara sahiptir.

Fakat ek olarak, tipik iskeletlerin çok sayıda Sağı seçebileceği, üretti.

Metal profiller ile yapılan asma tavan çerçevesi montajıMetal profiller ile yapılan asma tavan çerçevesi montajı

İç kenar çerçevesinin duvarlarına göre dübel ile takılır. Zemin ve asma tavan arasında arzu edilen boşluk ayarlanır uzunluğu ayarlanabilir askı, ve - (ana) tavan için.

teknik aşağıdaki yükleme çıtalı çerçeve mandal blok kullanılır:

  1. Montaj herhangi bir duvar başlar ve merkezi ulaştı
  2. Sonra diğer duvarından montaj rayları devam eder.

Böyle bir resepsiyon montaj rayları ile son sorunsuz yüklü. kaburgalar arasındaki boşluklar özel süsler ile kapatılır.

Işıkları - aydınlatma şerit tavan için en iyi seçeneğiIşıkları - aydınlatma şerit tavan için en iyi seçeneği


Aksi takdirde tavan çirkin (çit etkisi) görünüyor, aydınlatma yönü raylar boyunca oldu akılda tutulmalıdır.

tavan tüm harici bileşenlerin montajı güvenilir olmalıdır.

Tavan yüksekliği kurma yöntemleri ve diğer önemli noktalar

Bir asma tavan kurma yöntemleri tarif edilenden farklı olabilir. tavan döşeme (temel) çok zordur ve ayarlanabilir süspansiyonlar altında sondaj izin vermez ve bir tabanca herhangi bir nedenle kabul edilemez bina zevk vermez, ya da yoktur ve hiçbir yerde alırsanız, çerçeve yapısı bütün çerçeve sadece duvarlarda tutulur, değişen, bu yüzden edilir Biz profilleri veya metal borular daha sıkı ve sağlam yürütmek zorundayız.

tavan panelleri (blok) sabitleme kolaylık sağlamak için boru bağlantı elemanları kaynaklıdır - milimetre çelik levha işaretli yerlerde, 5 x 5 cm boyutlarında.

Asma tavan yüksekliğinin zemin ve asma tavan arasındaki boşluğun ayarlanması ile belirlenir. kartuşları uygun olmalıdır Bu boşluk armatür gömme. Çoğu durumda, miktar ile belirlenir kartuş boyutudur, ama bazen herhangi bir iletişim gizlemek amacıyla daha da tavan düşürmek zorunda: davlumbaz, havalandırma kanalları veya kusurları.


asma tavan MK-2 için Montaj Kiti

ofis binaları ve alışveriş salonlarında kiti MK yangın alarmı için tasarlanmış ve büyük miktarlarda toplu bağlantı boşluğu gerektiren montaj yüklemek zorunda, ancak bu alanlarda, bu boşluğu önemli ölçüde yapı yüksekliği etkilemeyecektir.

Mineral yün - çok iyi nem bariyeri malzemesi Asma tavan yoğunlaşma meydana gelmesini engelleyen,Mineral yün - çok iyi nem bariyeri malzemesi Asma tavan yoğunlaşma meydana gelmesini engelleyen,

Daha önce hantal ve küf fark ettiyseniz montaj tavan yalıtımı icra edildiği odası, özel malzemeler gerektirir.

İzolasyon mineral yün veya başka bir şey olabilir. Buna ek olarak, yalıtım odasında gürültüyü azaltmak için iyidir. Boşluk kendisi yalıtımla birlikte sesin iyi absorbe edici, ve - daha çok.

Tamir ve tavan lambaları yükleme

ikame (tamir) blok olduğunda plastik blok tamiri tavan ikame kısmi blok indirgenir "kurs"Veya tam sökme (baş kaldırılır), bu sonunda bir yerdedir ve eğer daha zor ulaşır.

Mekanik ve termal kusurları olan bloklar yenileriyle değiştirilebilir. Eğer tam olarak aynı diğer alamıyorsanız, o zaman blokların her değiştirilebilir ve çizim yeni kompozisyonunu toplamak. Her ne kadar bu çalışma, zaman alıcı, ancak denemek ve irade gösterirseniz, ellerinizle hala yapılabilir.

aydınlatma armatürleri montajı dikkat etmelidir doğru yürütülür işler iç yaşam alanı genel algısını etkilemektediraydınlatma armatürleri montajı dikkat etmelidir doğru yürütülür işler iç yaşam alanı genel algısını etkilemektedir

asma tavan tamiri plastik yapı taşlarından akut sıkıntısı içinde, tüm blok ve sadece bir fragmanı değiştiremezsiniz başka yollar sağlar, ancak dikkatli bir yerleştirme parçalarını gerçekleştirmek ve güzel eklemi süslemek için denemek için gereklidir.

Yerleşik lambaları kurulacak olursa, ana gövdeye yeterli olmakla birlikte, süspansiyon yerine ağır bir avize, avize çerçeve asmak istiyorsanız süspansiyonların numarası eklemek için ihtiyaç daha da segmentlerinin profilini geliştirmek için gereklidir ve. Daha önce panellerin (blok) oluşan delikler üretilen gömme armatür takın. avize Döngü çerçevesinin güçlü parçası altında doğrudan monte edilmelidir.

Tüm elektrikli kablo oluklu plastik tüp içinde gizli olmalıdır. asma tavan montaj işleri kuralları SNIP dikkate alınmalıdır.

Tavandaki lambanın takın (video)

zamanla, örneğin kondens kazılara olarak daha önce var olmayan bazı sorunları, görünebilir - Odadaki tavanda ayarlanması, bazı hemen böylece, bazı avantajları hissedilecek yapmak gerekli olup olmadığını, kendisi için anlaşılması mümkün olacaktır kaburgalar, ya da başka bir şey arasında boşluklar. Bu ses yalıtım yapar veya tersine geliştirilmiş. Bu yüzden sonuçlar çıkarmak ve daha avantaj, biz diğer odalarda devam edebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

59 − = 54

Adblock
detector