kartonpiyer yapılmış kemerlerin 7 türleri: kendi elleriyle zarif iç – nwhistorycourse.org

The BlogOdada Arch alçıpan zarif ve özgün görünüyorOdada Arch alçıpan zarif ve originalnoSluchaetsya görünüyor böylece sadece daha sofistike bir şeyle yaşam alanı paylaşmaya sıkılmış can sıkıcı kapı, kurtulmak için bir arzu onarmak veya gereklilik halini. Mükemmel seçim - kendi elleriyle Drywall kemer ile yaptı. Bu mimari eleman üzerindeki çalışmalar göründüğü gibi, biz sadece gerekli malzeme ve araçları ile uğraşmak gerekir gibi zor değildir.


Bir kemer kartonpiyer yapılmış Hazırlanışı: Hazırlama ve Başlarken

Kemerin yüklemesinde belirlenmesinin ardından, kemer inşa etmek maliyeti hakkında bir ilk mantıklı soru vardır.

Bu soruyu cevaplamak için, kemerlerin ana türleri ile tanışırız gereklidir:

 • Klasik - Yüksek açıklıklar için uygun bir açıklık, genişliğinin yarısı kadar bir yarıçap ile bir yarı daire şeklinde üst işaretleri;
 • Poluarka - bir tarafta yuvarlak köşe, diğer - çizgi;
 • Modern - hızlı bir şekilde açıklığının dikey kısmına girer yuvarlak üst, küçük bir yarıçapa sahiptir;
 • Romantik - Büyük ve yüksek açıklıklar için uygun hafifçe yuvarlatılmış köşeleri;
 • Elips - yuvarlatılmış köşeleri ve küçük bir yarıçapı en karakterize modern ve romantik bir kombinasyonu;
 • Trapez - çokgen çizgiler şeklinde üst işaretler;
 • Portal - Standart kapı, sütunlar ve kol demiri ile tamamlandı.

Alçıpan olun kemer çeşitli şekillerde olabilir: poluarka, yamuk, elipsAlçıpan olun kemer çeşitli şekillerde olabilir: poluarka, yamuk, elips

Seçiminiz iyi görsel stil kullanılan diyafram büyüklüğü, tavan yüksekliği, temelinde yapılır. çağdaş stilleri büyük bir kemer modernist veya poluarka bak.


Nihai karar varolan açılış denemek ve artılarını ve eksilerini değerlendirmek kağıt veya karton şablonu, kullanacaktır.

Benzer şekilde, bir pusula çizmek üst koşullu olacak: bir çivi veya kendinden-açma iplikle çemberin merkezinde sabit sıkıca uygulandıktan sonra diğer ucuna takılan bir kalem, yay çizilir. İplik uzunluğu - bir daire arkı en yarıçapı. Bunun yerine, diş raf segmenti profili kullanabilirsiniz.

GCR gelen boş dekupaj veya metal veya alçı işlenmesi çok mi üretmek için, kesme zımpara veya törpü işlemek için kullanılır. Ayrıca özel bir düzlem az toz bırakır alçı kullanılarak, alçıpan içindir ve kenarları işlem en aza indirilir.

kemerler için kartonpiyer nasıl büküldüğünü Çeşitli seçenekleri: Doğru onarım

Üretim kemer yapısı, bir kavisli şekli alçı kazandırmak çalışmalarını içerir.Bunu yapmanın birkaç yolu vardır:

 • bu daha yumuşak olan ince nedeniyle özel kemerli alçıpan Edinme;
 • ön kalıp alçı su nemlendirip ve bir arzu edilen şekil vermek;
 • 3-5 cm aralıklarla kesiler olun.

çeşitli şekillerde kemerlerin için bend alçıpançeşitli şekillerde kemerlerin için bend alçıpan

bir alçı Nem olduğunda, nem maksimum nüfuz önce iş parçasının silindir çivili yuvarlanabilir sağlamak. suda ıslatılmış bir ürün iyi bir saat bırakılır. Planlanan kemer viraj aynı şeklin üst ek yardım tasarımını şekillendiren belirleyin. Bu bir kontrplak veya alçı kalıntılarından yapılabilir. istenilen şekil elde edildiğinde, bu şekilde aşırı neme kurtulmuş, daha havalandırın. aralığı ne kadar küçük, yarıçapı daha büyük bükülme yarıçapına bağlı tabaka aralığını esnemesi için kesikler gerekli sağlayın.

Herhangi bir çalışma alçıpan tabakasının maksimum bükülme sadece uzunluğu elde edilebileceğini dikkate alınması gerekmektedir değilse.

Elleri Alçıpan ile bir kemer yapmak için nasıl Önerileri: çerçeveyi yapmak

Alçıpan bar özel çerçeve üzerine monte edilebilir.

Aşağıdaki maddeler, imalatında kullanılabilir:

 • Metal profiller;
 • Ahşap blokları.

metal profillerin bir çerçeve ahşap ile karşılaştırıldığında kolay, ancak daha az stabil elde edilmiştir. Tuğla için - barlar iyi ahşap duvarlar ve metal profiller için kullanılır.

sırasıyla eşit yükseklikte ve ön kalıbın genişliği dört raf profili ve iki kılavuz kesilmesi için gerekli olan bir metal çerçeve düzeneği birleştirmek için. beton duvara metal profillerin bağlantısı vidalar vasıtasıyla gerçekleşir, bağlar arasında bir aralık ile dübeller montaj profilleri önce birkaç santimetre açıklığın kenarı 20-30 cm geri çekilmelidir -. alçı (alçıpan) kurulumu için gerekli mesafe. kemerli çerçeve için ayrıca jumper yükleyebileceğiniz arasında iki kavisli profil kullanılır.

Onların elleri ile bir kemer yapmadan önce, gerekli tüm alet ve malzemeleri hazırlamak gerekirOnların elleri ile bir kemer yapmadan önce, gerekli tüm alet ve malzemeleri hazırlamak gerekir


kapı derinliğine ahşap kalınlığı takozlar eşit hazırlamak gerekir ahşap çerçeve oluşturmak için daha az alçı ve kontrplak genişliği. Kontrplak, iki yay kesmek bunlardan biri tahta çubuklar monte. çubuklarla kontrplak panel kapı takılı ve bir ikinci taşıyıcı çerçeve tutturulabilir. Bundan sonra, bir kontrplak çerçeve alçı ile kaplanır.

Nasıl yapmak ve alçıpan kemeri profili bağlamak için: Kurulum

bir metal çerçeve ile alt eleman kemer yüklemek için, iki kavisli profil gereklidir.

Bu çalışma için aşağıdaki alet ve malzemeler gerekecektir:

 • Profil (seçilen işaretleri) kılavuz;
 • demir için makaslar;
 • rulet
 • Metal vidalar.

Yay kemerli bir profile ve iki karşılık gelen kesik boyutu uzunluğunu ölçmek gereklidir. 10-12 cm kesi arayla yan parçalarda profilinin tüm uzunluğunun yapıldı. profilin bükülmesi daha büyük, aralık daha küçük. istenen profil şekil veren, sonra, uçların Metal çerçevenin tabanına vidalarla tespit edilmelidir. Şimdi ark uzunluğu boyunca kavisli profil alçı bağ mümkündür.


kemer profili sabitlemek amacıyla metal makas, kaset ve vidaları hazırlamak için gerekli olankemer profili sabitlemek amacıyla metal makas, kaset ve vidaları hazırlamak için gerekli olan

yüksek mukavemetli metal çerçeve anahtarları ayarlama ile elde edilir. Bunların uzunluğu - kemerli duvar arasındaki mesafe, sayı açıklık genişliğine bağlıdır.

Metal profiller ile tüm işler keser önlemek için özel eldiven yapılmalıdır.

Metal çerçeve özel vidalar vasıtasıyla buraya monte edildiği zaman, iş parçası alçı ekleyin. Montaj bükük eleman ilk sonra kenarlarına hareketli Alçıpan vidaları her 10-15 cm düzeltmek kemerin en boş merkez kısmını takmak.

Nihai dokunur: alçıpan kendisinin kemer süslemeleri

senin iç özgün mimari elemanların oluşturulması üzerinde ana çalışma tamamlandığında, son aşamaya devam edebilir - Baskı.

Bunu yapmak için, aşağıdaki önemli noktaları kontrol edin:

 • Yan duvarlar kemer çeperi ile aynı hizada olmalıdır;
 • çıkıntılar varsa kemer kenarları düzgün, - bir bıçak veya planya ile kesilmelidir;
 • yapının kendisi bir dayanıklılık ve güvenilirlik ile karakterize edilir.

Her şeyden önce gerekli macun alçıpan eklem ve kemer ile duvar arasındaki eklem arasındaki tüm dikişler olduğunu. Bu amaçla, eklem için özel bir sıva için. macununu uygulayın düzensiz yüzeyli çalışmak çok uygundur dikdörtgen spatula, tavsiye edilir.

Alçıpan kemer yüklendikten sonra, bu işlemin tedarikAlçıpan kemer yüklendikten sonra, bu işlemin tedarik

Bir kez çalıştı dikişler yüzeyini eşitlemek için hareket etmelidir. Periyodik kemer ve duvar arasında uyum seviyesini kontrol etmek gereklidir.

Sonraki aşama (bitirme) - yapıştırma müşterek kenarları özel tasarım ve bir kağıt şerit veya fiberglas hasır. Bu ek kuvvet kazandırır ve çatlamayı önlemeye yardımcı olacaktır.

İyi gerilmiş ızgara macun haline basılmalıdır. Izgaranın kıvrımların oluşumuna kavisli kemer elemanı üzerinde çalışan bir kesik yapabilir. Kurutma işleminden sonra, zımpara ile yüzey çalışılabilir. Bütün bunlar üç kez tekrarlanır. Mükemmel pürüzsüz kemer hazır. Şimdi boyalı veya obdelat wallpapered edilebilir.

kendi elleriyle iç: Arch alçıpan (video)

kendi elleriyle çoğu durumda eşsiz bir iç duvarı oluşturun. Şu anda, bir mala tahsis edilmiş bunu yapmak için gerekli tüm malzemeleri satın alabilirsiniz. Gerek sizin hayal ve orijinal kemerlerin imalatı için sorumlu bir yaklaşımdır.

elleri ile kartonpiyer yapılmış Tasarım kemerler (iç fotoğraf)

14a0ff62a25c24e256aeee4e8d3506d816118acb59dcc5c731802c0600a32c1037843arki-V-interere64023l43770000088911751432593904993arkaizgipsokartona150arka-mezhdu-kuhnej-i gostinoj-33

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 4

Adblock
detector