The BlogAlçıpan kaplama daima teknolojisine göre ve belirli kurallara göre yapılması gerekirAlçıpan kaplama daima teknolojiye ve onarım ve o bu durumda alçıpan ne kadar önemli olduğunu anlayan yapımına bağlı bazı pravilamKazhdy kişiye göre gerçekleştirilmelidir. Ama bu ana evde onunla çalışmak, özellikle de her zaman yeterli değildir. Bir tek teori biliyorum, ama aynı zamanda kendi elleriyle pratik deneyim, diyorlar, olmamalıdır. Ve deneyim farklı takımlarda, farklı koşullarda, çok yönlü olmalıdır. Bu inşaat sürecinin tüm olası nüansları hakkında bilmesini sağlar. Ancak, argüman terk etmek ve daha detaylı olarak dikkate alınması gerekmektedir.


Neden GCR bakan duvarları

onlar FCL kullanacağız zaman, sadece yok. Değil çünkü hepsi doğru aslında. Duvar kağıdı gibi. Ancak bazı spesifik bir nedenle. Çoğu zaman bunun nedeni duvar kusurları vardır. Sonuçta, her sahibi, tam güzel pokleit duvar kağıdı fayans koymak düzgün duvarı boyamak istiyor. şanssız iseniz, o alçıpan size yardımcı olacaktır.

böylece bu durumda maskeleri farklı çukurlar, delikler, molalar ve içinde GCR. Ve plaka GCR üzerinde yürütülen dekoratif işler yapmak.

Ne yazık ki, tüm duvarlar snip karşılık gelmektedir. , Alçıpan genellikle sadece duvar hizalamak için kullanılır nedeni budur. Bazı dekoratif öğeler koymak gerekir. Bu özellikler aynı anda kusurları ve seviye duvarları düzeltmek için izin verir. Faydalı, öyle değil mi?

Duvarların bakan en alçıpan yardımıyla, tamamen tüm iletişimi gizleyebilirsinizDuvarların bakan en alçıpan yardımıyla, tamamen tüm iletişimi gizleyebilirsiniz

Burada ise yapmanız gereken kısa bir listesi:


  • duvarların kusurları maskeleme;
  • duvarları uyumluluğu;
  • Duvarların akustik ve ısı yalıtımı;
  • Haberleşme dikiş.

Ancak, ayrı GCR içinde, duvarların kusurları düzelterek diğer işlevlere sahiptir. Ses ve ısı yalıtımı. Nedeniyle yoğunluk nedeniyle, bu kiremit mükemmel oda, döşemeli GCR etrafındaki dünya üzerinde herhangi bir etkisi izole eder.

Buna ek olarak, alçıpan mükemmel gündelik iletişimini gizler. vb borular, kablolar, duvar boyunca koydu ve onu dikilir. Duvar sonra zevkinize göre dekore edilebilir.

Nasıl GCR astar olduğunu

Böyle konular tartışılırken, teknik veriler gereklidir.FCL yükleme iki yolu:

  • duvar plakaları Tutkal;
  • Dağı çerçeve ve üzerinde dikiş yaprak.

Birinci yöntem, çok daha ekonomik ve daha kolay olur. Bu durumda bir metalik element kullanmak için gerekli değildir olmasıdır. Bu yöntem, boru ve tel saklamak gerekli değildir, bu durum için uygundur ve sadece o zaman güzel süslemeleri, iyi, yumuşak bir duvar yapmak gerekir.

duvara bakan çerçevesi ayarlamak için gerekli olan önce alçıpan yaprak bağlı olduklarıduvara bakan çerçevesi ayarlamak için gerekli olan önce alçıpan yaprak bağlı oldukları

Bu durumda, iyi bir miktar kaydedebilirsiniz çerçeve ve paneller, yapmak gerekmez. Sadece doğru tutkal seçmek ve aynı düzlemde olduğunu, böylece duvara kartonpiyer tutkal gerekiyor.

Öncelikle tamamen duvarın yüzeyini temizlemek gerekir. tüm eski boya çıkarın lekeleri, dolgu malzemeleri, vb Sonra duvara, iyi seviyede düzgünlüğü değerlendirir. düzensizlikler çok korkunç değilseniz, takım elbise sıvalı. Bu önceden tespit edilmiş bir biçimlendirme yerde, alçıpan tabakası, bir duvara monte edilmiş ve bundan sonra plaka, uygulanır. Sadece burada plaka FCL eklenecektir ölçmek için gereklidir, aynı zamanda astar sürülmelidir bir yere. Buna ek olarak, dış, özellikle prime duvara önerilir.

duvar çok düzgün değilse, o tutkal kullanmak daha iyidir. Bu kesinlikle mala ile kolayca yapılabilir, merkez hattı ve plaka çevre yayılmış gerekmektedir. Ve duvar dübel sürücü ve şapka aynı seviyede olduğunu böylece vidaları vida gerekmektedir. Sonra plaka vidalar için basmanız gerekir.

alçıpan ile Kaplama orijinal bir yöntem

düzensizlikler çok büyük olursa, başka bir yol deneyebilirsiniz. Şeritler duvar uzunluğu ve zaten tam plaka GCR tutkal sonra birbirine yapıştırılmış 10 cm, genişliği Alçıpan. Ama bu yöntem odasının kendisinin küçük bir boşluk alıp götürecek.

Eğer tavana plakayı monte varsa, küçük bir boşluk bırakmak gerekir. Bu tutkal çabuk kurumasını sağlamak için. tutkal kuruduktan sonra, son adım GCR kurulmasıdır.


duvar yüzeyi üzerinde alçıpan yapıştırma zaman düz olması çok önemlidirduvar yüzeyi üzerinde alçıpan yapıştırma zaman düz olması çok önemlidir

o bant-serpyanku karşılamak için gerekli olan kurulumdan sonra kalan tüm dikişler, macun ve zımpara düzeltmek ve başlangıç ​​ve bitirme macun kapsayacak.

İkinci yol ise çok daha zordur, daha fazla kaynak gerektirir. Ama bu çalışmanın sonucu çok daha uzun tutacaktır. bağlama çerçevesiz değil seçeneği sayesinde, ahşap veya metal elementlerin yapılmış bir çerçeve yapmalıdır, genellikle bu tür eserlerde kullanılır. Bu tasarım, düzlem tekrar, duvar boyunca yer almaktadır, ancak gerekli mesafeye ondan hareket ettirilebilir. Eğer yalıtım, izolasyon veya duvar iletişimlerde döşeme planlıyorsanız bu yapılabilir.

Kendi elleriyle iç alçıpan duvarlar bakan Talimatları

Yani çerçeve yapmaya karar verdim. Sonra açık ve dikkatle işaretlerini takip etmek gerekir. İlk aynı sette katta yapılan işareti ve UD-profil. dengesizliğini işaretlemek için, bir iş parçacığı kullanın. Daha sonra, vida birinci tavan profili ve yan parçalar düzeltilmesi gerekir. Bu çevresinde bir çerçeve oluşturur.

Bir sonraki adım - destek bölümü eki. bunlar plakaları GCR boyutu 1200x600 monte edilmesi için, 60 veya 30 cm adım gerekir bulun. profillerin sertlik ve frekansta düzeneğinin yüksek maliyetine bağlıdır. Onların doğrudan kabine bağlanmış duvarında.


Bütün yükleme alçı duvar kaplaması sırasında çerçeve düzlüğünü hatırlanmalıdırBütün yükleme alçı duvar kaplaması sırasında çerçeve düzlüğünü hatırlanmalıdır

Sam süspansiyon duvara monte edilen ve "P" harfi gibi görünüyordu ve CD-profile cıvatalı böylece ardından yeniden işleme edilir. 

Sadece şimdi Drywall sayfaları dikmek başlıyor. Onlar öncelikle vidalar ile yapılır, profillerini düzeltmek gerekir. Onlar kurulu ile aynı hizada olacak şekilde Şapkalar, yaprak 0,5-1 mm yüzeyinde boğulmak. kenarlarında ve 20-30 cm artışlarla merkezinde kendi ihtiyacını sıkın, ama ona zarar verme. İlk yöntemde olduğu gibi aynı bitirme.

Kendi elleri: alçıpan duvarlar ile kaplı (video)

Anlaşıldığı üzere, duvar kaplaması, çok karmaşık ve anlaşılmaz bir şey değildir. Eğer, ilgili makaleleri okuyun uygun kılavuzlara bakın bakarsanız, herkes alakalı bir ortamda bazı deneyime sahip, özellikle anlayacaktır. Tabii ki, bu makale konuyla ilgili tam ve kapsamlı bilgilerden daha kısa kılavuz -skoree olduğunu. Buna ek olarak, her zaman daha deneyimli uzmanları ve profesyonel inşaatçılar danışmak deneyebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 8