Jakość i prawidłowe mocowanie płyt kartonowo-gipsowych – nwhistorycourse.org

The BlogPłyt gipsowo-kartonowych jest dość popularnym materiałem, który jest często używany do ścian i sufitówPłyt gipsowo-kartonowych jest dość popularny materiał, który jest często używany do ściany i potolkovGipsokarton - wszechstronny materiał, który jest wykorzystywany w różnego rodzaju prac naprawczych. To daje szansę na szybką zmianę przestrzeni stanów. Ale budżet jest dość optymistyczne. Ponieważ suchej zabudowy jest tak popularna, nauczyć się pracować z każdym, kto może faktycznie.


Przedziały (odległość) mocowania płyt gipsowo-kartonowych

W tym przypadku, to zależy od typu płyty gipsowej - krótszej odległości pomiędzy podporami, bardziej wytrzymałej blachy woli. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby lepkie. Metoda ta nie jest zawsze, ponieważ metal jest używany profil.

Łapanie instalowania płyt kartonowo-gipsowych, należy pamiętać, odstęp między arkuszamiŁapanie instalowania płyt kartonowo-gipsowych, należy pamiętać, odstęp między arkuszami

Istnieją przepisy budowlane, które wymagają:

  • Musisz zainstalować szyny nakładki, przynajmniej na tynku ściany niż 40 cm;
  • Wodoodporna płyty gipsowo-kartonowej obejmuje interwałów co 60 cm;
  • płyty gk sufit - trzeba zbierać profil netto za nim, wielkości celi nie więcej niż 40 do 40 cm.

Ale nie dość, że ustawiasz poprzeczkę z etapu odniesienia.


Jest to bardzo ważne - aby sprawnie wykonać otwory na śruby. Jeśli są one przykręcone zbyt często, to zagrozić integralności arkusza, będzie kruszyć i spadać. Jeżeli montuje się trochę, to konsekwencje będą takie same.

Zalecał odległość pomiędzy śrubami - każde 20 cm, należy wziąć pod uwagę, że odległość od krawędzi arkusza do śrub powinien wynosić co najmniej pół centymetra, poza krawędź kruszy ..

Co i jak wzmocnić płyt gipsowo-kartonowych z rękami

Wszystkie prace instalacji zaleca się przeprowadzenie odpowiednich typów śrub. I są tylko dwa - wkręty do metalu, IT i wkręty do płyt kartonowo-gipsowych. Pierwszy typ śruby pociągowej jest podzielony na dwa podtypy: metal-do-metalu i drewnie. połączenia potrzebne do profili metal-metalu. Śruba na końcu wiertarki wyposażonej w specjalny, który łatwo pozwala połączyć elementy ze sobą.

Bez wysokiej jakości śruby nie mogą być bezpiecznie przymocować płyty gipsowo-kartonowej do ramy, więc lepiej nabyć z wyprzedzeniemBez wysokiej jakości śruby nie mogą być bezpiecznie przymocować płyty gipsowo-kartonowej do ramy, więc lepiej nabyć z wyprzedzeniemŚruba typu metal drzewo jest używany, jeśli potrzeba przymocować profil do konstrukcji drewnianej. Koniec śruby ostry, to siłą przecina metal, ale ściśle ustalone w drewnie. śruby suchej zabudowy wyróżnia się, jeśli mówimy o nich, przede wszystkim, długości i grubości.

Do mocowania płyt gipsowo śruby dopasować czarną powłokę fosforanowane. Redukuje tarcie, to jest, z jednej strony, a z drugiej strony, w celu ochrony przed korozją. Podczas cięcia płyt kartonowo-gipsowych szew nie zniszczy strukturę gipsu.

Proces instalacji: Jak przymocować płyty gipsowo-kartonowej, krok po kroku

Montaż płyty gipsowo-kartonowej składa się z czterech etapów - pomiar i rysunku, na ramie montażowej, instalacja izolacji i dobrej izolacji, montaż płyt gipsowych.

Przed rozpoczęciem instalacji płyt kartonowo-gipsowych, należy najpierw prawidłowo zamontować metalową ramęPrzed rozpoczęciem instalacji płyt kartonowo-gipsowych, należy najpierw prawidłowo zamontować metalową ramę

Usuń pomiary i narysować plan, jak widzisz przyszłość budowy, to jest bardzo ważne.

Jeśli planujesz naprawić drywall tylko na ścianie, na ramce wyświetlacza samolot jest wystarczająca.

rama:

  • Po pierwsze, zestaw prowadnic - U-kształtny profil i jest połączona górną i dolną ścianką, a na obwodzie sufitu. Muszą ustalić dokładnie idealne.
  • Jeśli jednak pomiędzy profilem i ścianie szczelinowej, należy zainstalować grubej tektury lub drewna.
  • W zależności od rodzaju szyn ramy muszą być mocowane za pomocą kołków w odstępach co 30 cm od siebie. Po umieszczeniu szyny jest rama.

To jest po montażu płyt kartonowo-gipsowych.

Pierwszy arkusz jeden róg, który jest ustalony przez jedną śrubą. Wtedy nie jest poziom kontroli i ustalania krzyż drugiej śruby. Arkusz jest następnie „zaciskane” obwód. Arkusz jest następnie przykręcona do pasów nośnych. Ta procedura wymaga konsekwentnego działania.


Co jest potrzebne do mocowania płyt kartonowo-gipsowych na suficie

Sam ciężko pracować, bo wcześniej pomyśleć o tym, jak masz partnera. Wiele osób decyduje, że jeśli arkusz jest cięty na stosunkowo małe kawałki, może poradzić sobie sam. Jednak duża liczba poziomych szwów nie będzie piękny sufit.

W celu uzyskania wysokiej jakości montaż płyt gipsowych na ścianie, najlepiej zasięgnąć profesjonalnej pomocyW celu uzyskania wysokiej jakości montaż płyt gipsowych na ścianie, najlepiej zasięgnąć profesjonalnej pomocy

Gdy asystent zostanie znaleziony, niech go za coś w rodzaju długiego mopa. To narzędzie będzie asystent trzymać płytę gipsową, podczas przymocować go do profilu. Posiada własną przebiegłość, jak podnieść arkusz z po raz pierwszy.

Po pierwsze, instalator wspina się do lasu, a następnie asystent da mu jeden koniec płyty, a on zacząć na tym koniec drugiego wyciągu. Kiedy między tynkiem i molo dostanie mopa, powinna ona być umieszczona. Następnie płyta gipsowa wzrasta do sufitu.

Mocowanie płyt gipsowo-kartonowych do klejenia

I tej wersji można znaleźć również. Ale to zakłada warunek, że powierzchnia montażowa jest płaska. Krótko mówiąc, nie zawsze metoda klej jest w zasadzie możliwe.


Zainstalować arkuszy płyt kartonowo-gipsowych na ścianie można z rąk, co najważniejsze - z wyprzedzeniem, aby kupić specjalny klej i inne niezbędne materiały do ​​pracyZainstalować arkuszy płyt kartonowo-gipsowych na ścianie można z rąk, co najważniejsze - z wyprzedzeniem, aby kupić specjalny klej i inne niezbędne materiały do ​​pracy

Klej montażowy do zrobienia jeden z trzech sposobów:

  • Ciało stałe. Musimy, jak już wspomniano, idealną płaskość ściany. powleczone karbowaną powierzchnię blachy kielni wypełniacz samoprzylepną z podłużnych listew rozmieszczonych na obwodzie.
  • Lighthouse. Gdy wcześniej wysokość nie większą niż 2 cm, korzystnie płyt gipsowo-kartonowych zamocowany na ścianie betonowej, powlekanie klejem stosy arkuszy.
  • Paski płyt gipsowych. Pierwsza podstawa wyrównane, wolne od pyłu, porowate powierzchnie napełniony. Przed montażem płyt są wycięte otwory na wylot. Na ścianach pasty wstępnie przygotowane pasków lub kwadratów z płyt gipsowo-kartonowych. Są one regulowane na poziomie rządów i pionu linii.

Innym częstym pytanie - co i jak wzmocnić GCR do piany. Jest rada: pianka kij klej cementowy, a następnie - w ten sam klej płyt kartonowo-gipsowych. Można przykleić piankę do siatki, a jedynie na płyty gipsowo-kartonowej siatki.

Przykłady jak zamontować płyty gipsowo-kartonowe (wideo)

Mocowanie płyt kartonowo-gipsowych - to prosta technika, jeśli nie angażować się w niezależnych działań. Prawidłowe zamocowanie, dobry kościec, narzędzia, części, a praca nie wydaje się kompleksu.

Dobrym stanie!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 70 = 76

Adblock
detector