Jakie powinny być schody na drugie piętro: 7 modeli do wyboru – nwhistorycourse.org

The BlogPrawidłowo wybrany model po schodach na drugie piętro - to twoja bezopastnostPrawidłowo wybrany model po schodach na drugie piętro - to twoi bezopastnost domy dwukondygnacyjne zawsze będą istotne, ponieważ mają dobry materiał powierzchni mieszkalnej niż jedną historię, choć mocniej zajmują powierzchnię na działce. Konstrukcja jest zawsze wiele pytań Jak wyposażyć drabinie materiał budowlany do budowy to, jak zaprojektować bezpieczną i wiele innych. Odpowiedzi na te i inne pytania zostaną przedstawione w tym artykule.


Schody na 2. piętrze: Rodzaje

Wspina się po schodach w domu na wsi - jest nie tylko ważnym elementem funkcjonalnym, ale także centralnym elementem we wnętrzu. Dobry wznoszenia musi być nie tylko wysokiej jakości i niezawodne, ale także estetycznie, harmonijnie z kierunkiem stylu mieszkania. Schody można podzielić na kilka typów. Tak więc wpisać-wyróżnić odnomarshevye, pół kroku i projektowania trehmarshevye.

Kilka rodzajów schodach na drugie piętroKilka rodzajów schodach na drugie piętro

Schody różnią się w formie, mogą być wzorzyste, znajduje się w garażu, ogrodzie JECFA inna klasa, mają baldachim, a także:

 • cewka;
 • prostokątnym;
 • Bezpośredni;
 • Podnoszenia szyn;
 • Obracającym się o 180 °;
 • Składany;
 • Zawiasach.

Jaki będzie kształt i konstrukcja drabiny zależy jaki styl wnętrza domu jest wykonany, wysokość powierzchni sufitu, a ilu metrów przestrzeni. Marsh - jest 1 schodach, od liczby lotów i są podzielone na klasy drabiny. Na przedmieściach konstrukcji podłogi 2 są najczęściej jeden lub sustainer 2 wzrasta. Helical lub spiralna struktura ma szczególny urok, ona wygląda wspaniale w budynkach, które są zaprojektowane w stylu Empire, wykwintne drogiego rokoko, współczesny nowoczesny. Reling spiralna klatka schodowa z ażurową związane z baśni, magii. Jednak w rzeczywistości ten wybór nie jest wygodne. Spiralne wzory zostały stworzone dla małych pomieszczeniach, gdzie nie można było zbudować szerokie schody. W budynku mieszkalnym, może to być niebezpieczne dla dzieci i starszymi członkami rodziny.


drabiny klasyczny połowie lotu (proste, prostokątne, obracanie) są często używane. Mogą one być realizowane w różny sposób, że są one bezpieczne i nadaje się do każdego stylu wnętrza.

Konstrukcja schodów oraz poręcze

Nowoczesne schody i poręcze - specjalne uchwyty, można zidentyfikować jako odrębną kategorię. Bolz - jest montaż, zainstalowane wzdłuż pionowej powierzchni. Stopnie schodów trzymać śrub, które są przymocowane do ściany.

Schody i poręcze dla nowoczesnego wnętrzaSchody i poręcze dla nowoczesnego wnętrza

Jest to racjonalny wybór dla nowoczesnej obudowie. Zalety schodów i poręczy, która projektuje powietrze, światło, otwarte prawie nieważkości, to pozwala światłu przenikać do wszystkich kątach pokoju.

Najlepszy ze wszystkich tych schodów odpowiedni dla nowoczesnych wnętrz, które są umieszczone wewnątrz drzwi, w projektach, które są wykonane w kierunkach stylu.a mianowicie:

 • Minimalizm.
 • Strych.
 • Konstruktywizm.

To jest prawdziwym dobrodziejstwem dla małych domów, ponieważ szerokość schodów może być zminimalizowane. Jeśli kroków wzdłuż ściany wąskie, konieczne jest, aby trzymać się poręczy, jeśli zawieszone balustrady schodowe wystarczająco szeroka urządzenie nie jest konieczne.

Jakie materiały mogą być wykonane przez schody w domu na drugim piętrze

Istnieje kilka podstawowych materiałów, które są używane najczęściej podczas tworzenia intrahouse schodów.

Są to:

 • Drzewo.
 • Metal.
 • Beton.
 • Szkło.

Wariant metalowe drabinkiWariant metalowe drabinki

Drabiny mogą być połączone i wykonane z kombinacji tych lub innych materiałów. Suburban budynek w stylu kraju, tradycyjna chata lub Provence najlepiej ozdobić schody z litego drewna, które mogą być lakierowane lub ozdobione rzeźbami ręcznych i wzorów. Interesujące jest to, aby wyglądać polerowane i zwięzły drzewo nie jest drogie ras. Produkcja schodów może być skonfigurowany z popiołu, orzech, teak, klon i buk.

Konstrukcja sosnowego nie wydaje się, jak sosna jest miękka i nie jest odporny na działanie czynników zewnętrznych.

schodów w mieszkaniu lub domu może trwać dłużej niż 50 lat. Najlepiej jest używać stali nierdzewnej, jest odporny na rdzę. Chrom lub stal malowana potrwa znacznie mniej - około 5 lat. Model aluminiowa konstrukcja z mosiądzu lub lepiej nie wybierać, są miękkie i może w końcu stać się ciemny. Metalowy model doskonale pasuje do wnętrz w stylu w kierunku high-tech. Jeśli budujesz z betonu, otrzymujemy trwałą konstrukcję.


Pierwszym z nich jest szorstki drabina, po skończeniu biegania. Schody z kamiennych schodach doskonale pasuje do projektowania stylu naturalnym i klasycznym stylu. Mogą ozdobić układarki lub sztucznej murawy. Szyba musi być ostrożny. Prefabrykowane schody szklane nie są bezpieczne. Jeśli dzieci są obecne, to lepiej nie pisać.

Dokonywanie po schodach na drugie piętro holu opcji fotograficznych 

W domku, w mieszkaniu z klatki schodowej ważny do rozważenia przy projektowaniu wnętrza. Opcje i pomysły organizowania przestrzeni z schody zróżnicowane. Są eleganckie, przestronne sale, które mają dostęp do drugiego piętra. Jeśli istnieje hol ze schodami, a potem po prostu trzeba stworzyć ekskluzywny projekt wystroju wnętrz.

Budowa schody w hali odgrywa szczególne znaczenie. Ze względu na konstrukcję, pokój spojrzał w górę, bardziej przestronne i bardziej oryginalne.

W małym holu wskazane jest, aby zainstalować schody prowadzące na drugie piętroW małym holu wskazane jest, aby zainstalować schody prowadzące na drugie piętro

Jeżeli lobby jest mały, rodzaju spirali drabiny będzie pasować najlepiej. Takie rozwiązanie oszczędza metrów i przy wejściu na 2. piętrze można zrobić całkiem właz. Jeśli sala jest duża, należy zbudować masywne schody wykonane z naturalnego drewna, kamienia, a może to będzie murowany. Jeśli pomieszczenie ma porządną wymiary, schody konstrukcja jest wykonana z drogich materiałów budowlanych naturalny, ma reprezentacyjny wygląd, trzeba odpowiedniego wykończenia.


W miejscu, gdzie drzwi może być umieszczony:

 • kanapa projektant;
 • Kilka krzeseł;
 • Tabela.

Układ wymaga dużo czasu i wysiłku, to jest delikatne i trudne zadanie, więc traktować ten proces powinien być starannie. To miejsce jest jak wizytówka domu i konstrukcja musi być bez zarzutu, hala powinna być zakończona, estetyczny wygląd.

schody projektowe w mieszkaniu na drugim piętrze: przykłady

Zrozumiałe, hala powinna być dobrze oświetlone, powinny być montowane jakość oświetlenia, które mogą być utworzone z elementów 2-3 podstawowym źródłem światła i downlight. Korytarz oświetlenie korzystne rozwiązanie, urządzenie jest punkt świetlny w etapach konstrukcji podnoszącej. Optymalne oświetlenie tworzą niepowtarzalną atmosferę. Niewątpliwie posiadanie rezydencji - marzenie wielu. Ale to nie jest rzadkością, konieczne jest, aby na korytarz, gdzie miejsce jest małe.

Opcja drabina pozwala przenikać światło na wszystkich kątach pomieszczeniaOpcja drabina pozwala przenikać światło na wszystkich kątach pomieszczenia

Jeśli sala jest wąski, ściana może być urządzone:

 • Zdjęcia w oryginalnej ramy;
 • Interesujące panele;
 • Ekskluzywny plakat.

W przypadku ogólnego projektu, można położyć na schodach wazony szczebla z świeżych kwiatów lub akcesoriów, które można kupić w Ikei. Doda elegancji i stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę. Jeśli parametry są małe, struktura może być szkło. Uchwyt może być szyny, to ekonomiczne rozwiązanie. Najlepszym rozwiązaniem dla małych rozmiarach obudowy ze schodami będzie lusterka konfiguracji dekoracji wnętrz, jak również wizualnie zwiększyć przestrzeń. Lustro umieszczone naprzeciwko źródła światła dalej oświetlania miejsca.

Kilka słów o wnętrzu klatki schodowej 2 2

Każdy pokój w domu jest ważne, to nie ma znaczenia na klatce schodowej hali lub w pobliżu okna w wykuszu, a może w korytarzu. Ważne jest, aby zachować harmonię. Oznacza to, że pomieszczenie powinno być wykonane w jednym kierunku stylistycznego do reszty pomieszczenia. Nie ma potrzeby, aby odnosić się do schodów na 2 piętrze z lęku, wręcz przeciwnie, ten element zwiększa przestrzeń w przyszłości.

Ponadto struktura Drabina może być używana jako szafka na ubrania w klatkach schodowych. Jest to racjonalna decyzja pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń w małym domu lub mieszkaniu.

Wygodne schody z szufladamiWygodne schody z szufladami

Otwór może być stosowany jako:

 • Dodatkowa powierzchnia do pracy lub działań twórczych;
 • Do przechowywania zapasów, ochrony, i tak dalej. D.
 • Do przechowywania książek i innych rzeczy.

Zatem poprawa estetyki przestrzeni ze schodami 3x12 lub innych parametrów, wymaga odpowiedzialnego podejścia. Pod tym względem kluczową rolę zajmuje na drabinie, która może stać się ozdobą domu. Ważne jest, aby zbliżyć się do procesu, w wyniku czego 1200% okazują grzywny i domowy komfort pokoju.

Nowoczesne schody na drugim piętrze w wannie: który projekt do wyboru

 Ergonomiczny i optycznie atrakcyjną opcją - schody struktura drewna z podłożem metalowym. Jeśli dużo miejsca, a może jest jeszcze trzeci poziom (parter), może to być marsz, jeśli trochę - albo śrubowe.

Bezpośrednie marsze modyfikacja zajmuje dużo miejsca, ale z właściwego urządzenia, pozostała pod schodami są również stosowane jako magazyn dla sprzętu bednarstwo i innych.

Kiedy kwadratu budynek będzie potrzebował dużo miejsca. Szkice można zrobić samodzielnie, a schody do gromadzenia własnych rąk.

Przechodząc schody na drugie piętro kąpieliPrzechodząc schody na drugie piętro kąpieli

Konstrukcja w wannie może być:

 • zamknięte;
 • tymczasowy;
 • Uniwersalne.

Dokonywanie drabina należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby wiedzieć, ile stopni jest to niezbędne dla prawidłowego, bezpiecznego podnoszenia, weź czysty i trwały materiał budowlany. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości w ich możliwości, to lepiej zwrócić się do profesjonalnych budowniczych. Koszt usługi nie jest niska, ale wynik będzie trwać przez dziesięciolecia, zachwyci zarówno gospodarstw domowych, jak i gości domu.

Drewniane schody na drugim piętrze z rękami: zdjęcie i najlepszych przykładów

Nowoczesna budowa domu na wsi lub domek zakłada obecność 2 lub więcej pięter, tak aby podnieść każde z pięter nie może zrobić bez użycia drabiny. Zbudować drabinę metalu lub sam beton jest bardzo trudne, ponieważ wymagane do spawania lub ciężkiej pracy.

Ale model drzewa na 2. piętrze z rąk - to prawdziwe wyzwanie i dostępne nawet dla początkującego master-builder, a w niektórych przypadkach możliwe jest zrezygnowanie z piłą i młotkiem. Najbardziej łatwe tworzenie - marsz po drabinie, czyli drabinka z prostej rozpiętości. Program może być inna.

Z minimalnym zestawem narzędzi, drewniane schody wykona nawet początkujący mistrzZ minimalnym zestawem narzędzi, drewniane schody wykona nawet początkujący mistrz

projekt marca dostaje kosour. Ta płyta nośna. I zawiera kroki i piony. Obliczenia wykonywane są w zależności od wielkości pomieszczenia. Najwygodniejszym kąt nachylenia 37 °. Jeżeli kąt ten jest mniejszy niż 23 g. Rampa może zostać zainstalowany. Szerokość zależy nie trudne.

Marsh może mieć szerokość:

 • 0,9-1 m;
 • 1.25-1.5 m;
 • 1,2-1,4 m.

Jeśli drabina jest umieszczone w domu, ogrodzie, szerokość może być zmniejszona do 0,8 m Wysokość -. Czy odległość od podłogi do podłogi 2 piętro. Optymalny etap szerokości około 300 cm. Szerokość powinny być pomnożone przez liczbę etapów i uzyskać rozmiar projekcji. Twierdzenie Pitagorasa, aby określić całkowitą długość drabiny.

Z pomocą prostych obliczeń, można uzyskać odpowiednie wymiary elementów drewnianych schodów, a następnie przystąpić do wyboru materiałów, narzędzi i bezpośrednio do procesu tworzenia samą strukturę. Budowa nie jest trudne, jeśli masz umiejętności, można obsługiwać, ale jeśli nie są one lepsze niż zatrudnić zespół rzemieślników.

Konstrukcja schodów na drugim piętrze (wideo)

Obecnie istnieje wiele wykonawców, firm, które szybko i skutecznie wykonywać pracę dowolnej złożoności. Nawiasem mówiąc, można zbudować piękny drabiny i zestawy nie wydając wysiłku i pieniędzy.

projektowanie schodów w domu na drugim piętrze (na zdjęciu w głębi)

19265875641151c54ad4c85c804e11022b348d09598238cfe88f8c11bd0379817f47afe2b10216interer729big964874870a78308f0385fff1a0df3306derevyannayalestnica50i-1I-3

Leave a Comment

Your email address will not be published.

4 + 5 =

Adblock
detector