Jaka powinna być wielkość spiralne schody: 4 konfiguracja – nwhistorycourse.org

The BlogSpiralne schody wygląda świetnie w każdym środowisku, niezależnie od jego styluSpiralne schody wygląda świetnie w każdym środowisku, niezależnie od jego stylu Podczas projektowania i budowy schodów w prywatnym domu na drugim piętrze z rękami jest wymagane do obliczenia całą strukturę. Zatem istotne parametry, takie jak szerokość stopnia, średnica, liczba. Wszystko to jest bardzo ważne, aby wziąć pod uwagę, aby przygotować odpowiednie rysunki i aby całą konstrukcję, ergonomiczne i całkowicie bezpieczna. To dość oryginalny projekt jest bardzo popularny, ponieważ nie wymaga budowy dużej powierzchni, jednak, że produkt okazał się silny i niezawodny, wszyscy musimy być dokładnie rozważone i wzięte pod uwagę wszystkie niuanse. Ponadto wielką zaletą schodami jest to, że doskonale pasuje do każdego wnętrza i staje się prawdziwą ozdobą tego. To było wygodne, aby chodzić po schodach wentylatora typu, jest to niezbędne do określenia ich prawidłowy rozmiar. spiralny skręt jest całkiem możliwe, aby uczynić każdą markę, wszystko zależy od pomysłu projektu i dostępnej przestrzeni.


Jak wykonać obliczenia schodami na drugie piętro

Projektowanie krętych schodów znaczy przez oznaczania wszystkich wymaganych parametrów produktu, a także rysunek schematyczny modelu budowa oznaczenia. Schemat spiralnej klatki schodowej, niezależnie od konfiguracji mogą być wykonywane zarówno pionowym i poziomym. Pozwoli to na wszystkich głównych wyciągnąć dane projektowe w pełni i określić zalety i wady każdego z etapów sposobu aranżacji.

Spiralne schody na drugie piętro powinno być nie tylko piękne, ale również funkcjonalneSpiralne schody na drugie piętro powinno być nie tylko piękne, ale również funkcjonalne

Schody mogą mieć większość w różnych konfiguracjach, a mianowicie:

 • Opierając się na osi centralnej;
 • Częściowa występowanie etapów centralnego wsparcia;
 • Z naciskiem na stronie strun;
 • Układ konsolowe.

Rysunki każdego rodzaju drabiny będą się różnić między sobą, i to musi być uwzględnione w obliczeniach i przygotowaniu planu budowy. Znacząco różne rozmiary użytych części dla czołowej klatek, gdyż środki mocujące, do pewnego stopnia, zajmują pewną przestrzeń dla ruchu.


Funkcjonalne schody spiralne: rysunki i liczba etapów

Przed rozpoczęciem realizacji projektu z spiralne schody, warto wszystko poprawnie obliczyć i określić liczbę etapów. Dlatego, aby być zaprojektowany i wzniesiony struktury na podstawie uzyskanych danych.

Do budowy schodów trzeba określić:

 • Liczbę stopni;
 • Wysokość wznoszenia;
 • Wielkość i położenie schodów.

Liczba etapów schodów jest określana w zależności od długości części ramyLiczba etapów schodów jest określana w zależności od długości części ramyPoczątkowo trzeba ustalić optymalną liczbę etapów. Idealny przykład wykonania 11-13 czynności. Niekoniecznie musi być liczbą nieparzystą dla większego komfortu ruchu. Odliczanie iść od góry do dołu. Górny krokiem będzie działać jako platformy, a jego wymiary nie różnią się od reszty dostępnych elementów.

Aby określić optymalne wysokość wznoszenia jest konieczne podzielenie otrzymanej odległości od sufitu do podłogi i liczby etapów. Idealnym wariant jest wysokość stopni w zakresie 15-20 cm.

Za najbardziej odpowiednie spiralne schody Nosze, dlatego, w celu określenia optymalnych parametrów, należy najpierw przygotować rysunek.

Obliczanie spiralne schody: Cechy konstrukcyjne

Spiralne schody składa nawijarki i składa się głównie z drewna lub metalu. Istnieją standardowe modele schodów spiralnych, które można zrobić w domu lub wykonywać swój pierwotny wygląd, ale wymaga to wszystko prawidłowo i dokładnie obliczyć i uwzględnić cechy produktu gotowego. Przed przystąpieniem do budowy konstrukcji, trzeba wybrać najlepszy rodzaj produktu.

Aby drabina była praktyczna, szerokość krok powinien pozwolić przegapić na nim dla dwóch osóbAby drabina była praktyczna, szerokość krok powinien pozwolić przegapić na nim dla dwóch osób

W szczególności schody spiralne mogą być:

 • prostokątnym;
 • wielokątny;
 • Okrągłe.

konstrukcje prostokątne i wielokąta mogą być stosowane, jeżeli Drabina ma być zamontowany na ścianie. Jeśli to będzie w środku pokoju, to najlepiej, aby dać pierwszeństwo do okrągłej konstrukcji. schody spiralne mogą być wykonywane z lub bez pionów. Schody bez pionów są znacznie łatwiejsze w użyciu, jak szerokość schodów zwijającym znacznie węższa stopa, więc może to być poślizgu stopy, jeśli pion jest wykonana, ponieważ zajmuje pewną przestrzeń.

Ważne! Brak pionów pozwala w pełni stać się cała noga na bieżniku, tak że ruch drabiny byłoby bardziej wygodne i bezpieczne.

Jak przygotować rysunek spiralne schody

Aby przygotować rysunek spiralne schody, ważne jest, aby prawidłowo obliczyć wszystko i wziąć pod uwagę wymiary każdego elementu konstrukcyjnego.


Przed narysować układ, należy wziąć pod uwagę:

 • Charakterystyka etapów;
 • Szerokość bieżnika;
 • Wielkość otworów.

Przed rozpoczęciem budowy spiralne schody powinny jej rysunek na papierze, określ rozmiar wszystkich elementówPrzed rozpoczęciem budowy spiralne schody powinny jej rysunek na papierze, określ rozmiar wszystkich elementów

Po przejrzeniu dostępnych próbek może być gotowy, aby wybrać najlepszą opcję, która jest następnie nieznacznie zmienić w ramach istniejących parametrów i cech wnętrza domu. Jedną z głównych cech drabiny uważane szerokości bieżnika. Aby określić ten parametr jest konieczne nie tylko w celu przygotowania rysunku, ale również wziąć specjalną formułę, która pomoże określić wymaganą szerokość schodów.

niekoniecznie muszą być wyświetlane na przygotowanie planu:


 • Średnica zewnętrzna;
 • kolej stopień;
 • Szerokość bieżnika.

Dodatkowo, w obliczeniach należy uwzględnić miejsce do mocowania stopni, a także strefę dla poręczy. Ponadto konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wymaganą powierzchnię do otwierania rejestracyjnym. Podczas jazdy w górę iw dół osobą dowolnej wysokości i powinny łatwo przechodzić swobodnie, bez ranienia krokwie. Optymalna wielkość otworu powinna wynosić około 2 metrów wyposażenia. Minimalna średnica jest w zakresie 1,2-1,5 m.

Jak zrobić kalkulację schodami w Internecie

Można zdecydować się na przeprowadzenie wszystkich wymaganych obliczeń i pomiarów w czasie wykonywania projektu spiralne schody. Jednakże istnieją specjalne programy, które pomagają szybko i łatwo przeprowadzić wymagane pomiary, zrobić rysunek i wizualizację otrzymanych rysunków. Tak więc będzie to możliwe, aby uzyskać pełny obraz tego, jak będzie wyglądał gotowy schody we wnętrzu.

W Internecie znajduje się specjalny program, za pomocą którego można wykonywać obliczenia schodamiW Internecie znajduje się specjalny program, za pomocą którego można wykonywać obliczenia schodami

W szczególności, w ramach programu, takich jak:

 • Kalkulator;
 • 3D Designer;
 • AutoCAD.

Najbardziej popularne i zapotrzebowanie jest uważany za kalkulator online, a oprogramowanie AutoCAD. To wystarczy, aby tylko potrzebne dane, a program obliczy i zaoferować najbardziej optymalne rozwiązanie. Można uzyskać wizualizację gotowego projektu ze wszystkich stron, jak również jego fragmenty, które określi, czy to będzie trwałe i bezpieczne.

Jeśli obliczymy w AutoCAD, warto pamiętać, że gotowy plik będzie miał rozszerzenie DWG, który nie jest kompatybilny ze wszystkimi programami.

Przeprowadzenie projektu spiralne schody

Spiralne schody zainstalowany w głównym, jeśli chcesz, aby zaoszczędzić miejsce.

Wśród zalet schodami Należy zauważyć, zwartość i doskonałe cechy estetyczneWśród zalet schodami Należy zauważyć, zwartość i doskonałe cechy estetyczne

Jest idealny jako drabiny na:

 • Drugie piętro;
 • poddasze;
 • Poddasze.

Aby dokładnie i poprawnie wykonać projekt techniczny, wszystkie istotne wymagania i standardy GOST, jak uczyni to drabina mocne, stabilne i bezpieczne.

spirala projekt schody muszą być zważone bardzo starannie do ostatniego szczegółu, aby uczynić go jako solidny i niezawodny. Wchodzenie i schodzenie nie powinien przynieść dyskomfortu. Materiały do ​​produkcji części mają różną siłę i są w pełni zgodne z obciążeń wywieranych projektowych.

Określenia wielkości spiralne schody (wideo)

Spiralne schody to doskonała konstrukcja i oryginalna forma, dzięki czemu może łatwo stać się ozdobą każdego wnętrza zupełnie jak w domu, niezależnie od jego cech stylistycznych.

Szczegóły: rysunki spiralne schody (przykłady zdjęcia)

1-1144bedc8a110618a288d6273cc42ef6d99950ae51c9038118009-1117353,628-VMS-1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 8 = 1

Adblock
detector