The BlogSufity podwieszane w łazience eliminuje pleśni w szwach płytekSufity podwieszane w łazience eliminuje pleśni w sufitach płytek shvahReechnye również wydają się być wykonane na wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienki. W przeciwieństwie do płyt z tworzywa sztucznego, stawy, gdzie brud jest wybity, a w zamkniętej przestrzeni pojawia się grzyb i pleśń, paneli rack cały ten „bałagan” nie jest po prostu tolerowane.


Plusy i minusy sufitów podwieszanych w łazience

Zanim wybierzesz projekt sufitu, ludzie mają tendencję do zważyć plusy i minusy danego materiału. Sprawiają, że warto i sufitów podwieszanych.

Reiki jest wykonany z aluminium i stali nierdzewnej dobrze odbijają światło, co sprawia, że ​​pomieszczenie bardziej przestronną łazienkęReiki jest wykonany z aluminium i stali nierdzewnej dobrze odbijają światło, co sprawia, że ​​pomieszczenie bardziej przestronną łazienkę

Zalety konstrukcji regału:

 • To sprawia, że ​​montaż aluminium i stali nierdzewnej, której wilgotność po prostu nie ma. Dla dodatkowego materiału ochrony jest zwykle pokryta warstwą niklu lub chromu i otrzymanego panelu tak, że bardzo długi czas przeciwny wpływ wilgoci.
 • Sama konstrukcja wymaga niewielkich szczelin pomiędzy płytami o pustce sufitu wentylacji.
 • Wreszcie, ten projekt jest inny połysk, a to z kolei dodatkowa objętość wizualny łazienki, która zwykle nie świecą przestronność.

Te trzy zalety są znaczące, że inny może nie być konieczne. Cóż, od niedociągnięć można zidentyfikować, chyba że duża w porównaniu z panelami z tworzywa sztucznego, cenie.


Tak, i montaż sufitu jest bardzo prosta, wydajność jest więcej niż dobrze, bo naprawa się z materiałem z pewnością będzie udany.

Jak zainstalować pułapu stojak do łazienki z rękami

Mocowanie sufitowy może mieć w zasadzie taki sam, jak sufit płyt z tworzywa sztucznego. Jedyną rzeczą, która będzie mieć inny profil. Oznacza to, że nie musisz zwykłych szyn i profili sufitowych oraz specjalny stojak z zatrzasków. Okazuje się, że takie płyty nie są przykręcone do ramy, ale tylko warknął na niego. Jest to bardzo wygodne i praktyczne.

relingi dachowe są przymocowane do specjalnego profilu z zatrzaskamirelingi dachowe są przymocowane do specjalnego profilu z zatrzaskami

możliwości montażu: • Zamiast profile prowadzące zastosować specjalny kącik muru, to jest element nośny i dekoracyjny. Okazuje się, że nie potrzebują zaczynające taśmy i listwy sufitowe w ogóle.
 • Załaduj wszystkie upadki na wieszakach. Jest to bardzo długie szyny o zatrzask, są zawieszone na igieł lub trzpieni o tulei. Takie mocowanie w odstępie 1 m lub mniej.
 • Instalacja rozpoczyna się z zakładką poziomej. Korzystanie poziomie raschertite obwód, w którym powstała dekoracyjne powierzchni ściany.
 • Następnie przychodzi montaż łączników regałowych, które zatrzask-zamki zamontowane są szyny.

I tam jest jeden istotne zastrzeżenie - obwód łazienki dylatacji kontemplować. To wcięcie pół centymetra od potrzebna jest ściana, aby metal nie odkształca się podczas ogrzewania.

Jak zdemontować sufit rack w łazience: instrukcja

Najpierw trzeba usunąć lampy. I do tego łazience lub łazience trzeba pozbawienia zasilania. Po pierwsze, skręcanie żarówki, a następnie usuwa się lampy, przewody odkręcania uchwytu i izolowane. To jest, jeśli chodzi o lampy z nasadką pod lampą. A jeśli na lampach halogenowych, zdjąć pierścienie, odczepienia żarówkę z uprzężą, wyciągnij lampę.

Demontaż sufity taśmy rozpoczyna się usuwanie oprawDemontaż sufity taśmy rozpoczyna się usuwanie opraw

Jak naprawić stojak na suficie, oczywiście, ale jak go rozebrać?

Demontaż odbywa się w następujący sposób:

 • Pierwszy usuwane cokoły, wystarczy zahaczyć krawędź noża i odstaje. Rzadko udaje się utrzymać listwy w jednym kawałku, więc przygotuj się na zakup nowego.
 • Demontaż sufitu zwykle panel zewnętrzną. Wkrętak wstawiony pomiędzy obszarem szyny i ściennego panel lekko naciągnięta. Panel jest wyciągnięta z profilu. Panele Boca czyścić suszonych piany.
 • Panele są czyszczone na przekątnej. Zrobić to bardzo ostrożnie, tak, że można zostawić je w całości, a następnie zebrać nowy projekt, na przykład, w toalecie.
 • Następnie można zdemontować oponę. Zwolnić zacisk sprężynowy i opony łatwo oddzielić od zawiesiny (w pionie).

Demontaż zawieszeń zależy od rodzaju sufitu zainstalować później. Jeśli, na przykład, konstrukcja zawieszenia grzyba montażowy czop jest odkręcona wkrętaka. Czasami nawet za pomocą dłuta.

Jeśli chcesz częściowy demontaż paneli rack

Potrzeba ta powstaje, gdy chcesz wymienić panel zdeformowane lub kilka paneli. W tej sytuacji pominięcia chwile demontaż opon, zawieszenia i bezpośrednio do ściany, narożniki. Częściowy demontaż po zmianie tylko część sufitu i listwy już wyciągnął po przekątnej.

Podczas naprawy stojak sufitu zdemontowane tylko uszkodzonych częściPodczas naprawy stojak sufitu zdemontowane tylko uszkodzonych części


Nawiasem mówiąc, czasami częściowego demontażu - test na wytrzymałość konstrukcji. Oznacza to, że analizowania wielu paneli i upewnić się, że wszystko jest dobrze przymocowane i bezpiecznie. Na przykład, zatyczka montażowa jest luźno zamocowany do sufitu lub ściany, a następnie można łatwo ustalić w tym czasie.

Można również sprawdzić i stan przewodów.

Światła w zębatkowy sufit w łazience i rodzaju instalacji oświetleniowej

Lustro lub perforowany sufit reflektory najbardziej odpowiedni. Głównym kryterium przy wyborze takich lamp - ich ochrony przed wilgocią. Wynika to z funkcjonalną łazienką.

Wilgoć w dół Light - najlepszy wybór dla zębatki i zębnika sufitu w łazienceWilgoć w dół Light - najlepszy wybór dla zębatki i zębnika sufitu w łazience

Bardzo często wybierają diody LED: są one opłacalne, żywotność ich przyzwoity. Uważa się, że te uchwyty i estetycznie korzystne. W łazience lub zakupionego gotowego zestawu lub po prostu wybrać odpowiednie wyposażenie.


Oprawy montowane w suficie szaf w następujący sposób:

 • Obliczanie dokładnego położenia oprawy na talerzu rysuje idealny okrąg (łatwiej zrobić pre-wzór);
 • Otwory są cięte lub układanki, lub otwieracz do puszek;
 • cięcia średnica otworu powinny być mniejsze wymiary niż krawędzi lampy, który pokrywa.

Miejsca plastry lekko polerowane, a następnie zwykły sposób stosować lampy.

Instalacja plafoniery w szafie w łazience (wideo)

Jakie są sufity podwieszane

Można po prostu kupić zestaw szyn, koncentrując się na wielkości sufitu w łazience. . Standardowa długość, na przykład 170 cm Zestaw z metalu, zwykle - aluminium, w którym wykorzystuje się zestaw zablokowane.

Istnieją trzy rodzaje sufitu regału:

 • na wolnym powietrzu;
 • zamknięte;
 • Z wkładkami.

Zamknięto rodzaj przypomina piętrowe, jej, nawiasem mówiąc, można wybrać wannę kolorów. Otwarte typu rack sufit sugeruje otworów (i wentylacja - jest kluczem do długiego życia).

Podczas instalowania sufitów podwieszanych z wkładek stosuje cienkich taśm metalowych o żądanej barwyPodczas instalowania sufitów podwieszanych z wkładek stosuje cienkich taśm metalowych o żądanej barwy 

Wariant z wkładek jest bezpośrednie wstawienie - wąski pasek aluminium.

Reiki są dostępne w szerokim zakresie kolorów i bardzo często mogą być malowane do gustu. Jak przemalować sufit i plastikową szynę. Jednak właśnie panele lustrzane stały się popularne.

Klasyfikowania i sufity w postaci płyt, są trzy rodzaje - włoskie, niemieckie i projektowania (tzw). Niemiecki sufit - to czyste linie i kąty proste. Włoski projekt obejmuje również zaokrąglone końce płyt i użyć go podczas montażu szyn sufitowych z zamkniętymi stawów.

Projekt sufitów podwieszanych zebrać jak dzisiaj z paneli, które mają nietypowe kształty, w rzeczywistości - sprawia, że ​​nawet kilka poziomów pod sufitem. Ale to, co jest oczywiste, zamontować strop pod wpływem siły profesjonalistów, nie każdy może dokonać tej opcji własnymi rękami.

na stelażu Opieki lustrzanym sufitem

Wiele boją powierzchniach lustrzanych - powiedzieć, zmęczony cały czas i wytrzeć. W rzeczywistości nie jest wcale takie trudne.

Podczas czyszczenia sufity podwieszane za pomocą konwencjonalnych środków do lustraPodczas czyszczenia sufity podwieszane za pomocą konwencjonalnych środków do lustra

Jak dbać o lustrzanych sufitów podwieszanych:

 • Użyciu chemikaliów gospodarstwa domowego, która jest przeznaczona do pielęgnacji tylko takich powierzchniach;
 • Podczas pracy z chemikaliami, nie zapomnij o osobistego wyposażenia ochronnego - to gogle, rękawice gumowe, w niektórych przypadkach - respirator;
 • Pobespokoytes dobrą wentylację - oszczędza czas i energię do opieki.

I, oczywiście, kupić certyfikowane produkty, które nie mają się spodziewać żadnych brudnych sztuczek.

Zębatkowy sufit w łazience z ich rąk (wideo)

I łazienka, a łazienka częściej zdobione sufity dzisiaj biegów. To piękne, higieniczne i odporne na wilgoć konstrukcja, przy długiej żywotności oraz możliwość instalacji nowoczesnych systemów oświetleniowych.

Udane wybór i szybka naprawa!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 2 =