Jak zrobić sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: krok po kroku – nwhistorycourse.org

The BlogPodwieszany sufit z płyt gipsowo-kartonowych wygląda oryginalne, a jednocześnie jest mniej kosztowne niż w instalacji sufitu podwieszanegoPodwieszany sufit z płyt gipsowo-kartonowych wygląda oryginalne, a jednocześnie jest mniej kosztowne do zainstalowania niż napięcie potolokChto uczynić bardziej opłacalne - fałszywe sufitu lub napięcie? Pytanie jest często ograniczona przez cenę i sposób wyboru do naprawy sufitu lub panami samego sił. Pod względem finansowym, będzie bardziej opłacalne konstrukcje suchej zabudowy, które można zrobić samemu.


Podwieszany sufit z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: Narzędzia

Prace przygotowawcze dla tych, którzy zdecydowali się połączyć swoje własne sufit jest przede wszystkim w przygotowaniu instrumentów.

Tak, trzeba będzie:

 • Woda lub oznakowanie poziomice laserowe;
 • Poziom Dvuhmetrovy do określenia wyrównanej płyt montażowych;
 • Wiertarki do wiercenia otworów pod kołki;
 • śrubokręta;
 • wiertarka;
 • Ruletki jest pięć metrów;
 • Elektryk nóż;
 • Bułgarski lub ręczna piła;
 • Specjalne nożyce metalowe;
 • Ołówek do znakowania.

Przed montażem płyt kartonowo-gipsowych na suficie, profil metalowy jest wymagana, aby dołączyć do sufituPrzed montażem płyt kartonowo-gipsowych na suficie, profil metalowy jest wymagana, aby dołączyć do sufitu

Specjalna technologia podstawą zespołu ramy. Aby to zrobić, należy użyć profilu metalowego.


Wyliczenie profil do konstrukcji stropu płyt gipsowo-kartonowych

Profil jest dwojakiego rodzaju: Przewodnik i sufitu. Prowadnica jest zamocowany na obwodzie całej powierzchni, a sufit inaczej zwany w kształcie litery C. Ważne jest, że oba profile zakupiono od tego samego producenta.

Jak policzyć liczbę profil na:

 • Profil prowadzący oblicza się na obwodzie pomieszczenia. Jeśli łącznej powierzchni pokoju, na przykład, 20 placów i ścian 5 i 4 m, odpowiednio, potrzeba 7 sztuk profilu. Ponieważ długość profilu 3 m. Jeden profil oszczędzi.
 • W tym przypadku można wziąć cztery-metrowy profil w ilości pięciu sztuk.
 • Liczenie jest prosta - podzielić długość obwodu od długości profilu.

Obliczanie liczby profilu składa się proporcjonalnie do stopnia złożoności i obszaru sufituObliczanie liczby profilu składa się proporcjonalnie do stopnia złożoności i obszaru sufituJeśli robisz skomplikowany sufit wielopoziomowy, dane te dodać długości konstrukcji.

Obliczanie profilu sufitu jest to, jak następuje: szerokość płyt gipsowo-kartonowych - 1250 mm, mocujących krok - 600 mm, ma chetyrehmetrovy profil pięć metrów ściany, dzielenie na 600 mm (60 cm), odbieranie odpowiedzi - 8 profili sufitowych.

Płyty gipsowo-kartonowe i sufitowy

Płyty gipsowo-kartonowe mogą być trzech typów - konwencjonalny ognioodporne i wodoodporne. W typowym pokoju nie trzeba drywall ze specjalnymi cechami. Inną kwestią jest to, jeśli się sufit w łazience - nie potrzebuje materiał odporny na wilgoć. 

W zależności od otoczenia będzie zainstalowany podwieszany sufit, płyty gipsowo-kartonowe wybrana: wodoodporne, gładkie lub opornymW zależności od otoczenia będzie zainstalowany podwieszany sufit, płyty gipsowo-kartonowe wybrana: wodoodporne, gładkie lub opornym

Aby sufit pokryty płytami okładzinowymi strukturę przy grubości blachy o grubości nie większej niż 10 mm. W przeciwnym razie, należy zwiększyć ciężar konstrukcji i instalacji skomplikowane.

Obliczanie płyt gipsowo-kartonowych

Jak obliczyć liczbę płyt gipsowo-kartonowych:

 • Dzielą obszar sufitu w obszarze jednej płyty;
 • Na przykład - obszar metr kwadratowy powierzchni płyty 3 (zaokrąglenia) obszar pomieszczenia - 18 m, podzielić przez 3 w celu uzyskania 6 arkuszy.

To jest zawsze zaleca się arkusze z małym marginesem.

Dla ustalenia, czy trzeba prostą zawieszenie w ilości 50-60 dla przeciętnego pokoju 20 kwadratów. W przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji grubości blachy i zawiesiny mogą wymagać więcej. Ilość montażu chcą niezależnie biorąc pod uwagę, że etap mocowania - 60-70 cm.


Aby obliczyć liczbę arkuszy płyt kartonowo-gipsowych powierzchni sufitu powinna być podzielona na terenie jednego arkusza płyt gipsowo-kartonowychAby obliczyć liczbę arkuszy płyt kartonowo-gipsowych powierzchni sufitu powinna być podzielona na terenie jednego arkusza płyt gipsowo-kartonowych

Aby połączyć profil trzeba paczkę śrub i płyt gipsowo-kartonowych do mocowania do profilu potrzebne śruby 25mm-marketingu.

Podwieszany sufit z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: system projektowania

Co to jest system i sposób, czy muszę go? Szczegółowy rysunek płyty gipsowo-kartonowe sufitowe tworzyć rzadką, jeśli się kogoś, i zgadza się na szczegółach, które trzeba z klientem programu wymagane.

W mieszkaniu jest zwykle pomijany szkic.


Szkic płyt gipsowo-kartonowych przede wszystkim konieczne pułap produktu obliczeń przepływu materiału precyzyjneSzkic płyt gipsowo-kartonowych przede wszystkim konieczne pułap produktu obliczeń przepływu materiału precyzyjne

Jaki jest szczegółowy schemat:

 • Dokładne obliczenie zużycia materiału - ważne w większych pomieszczeniach z wielopoziomowych sufitów;
 • Dopasowanie punktów z planem komunikacyjnym montażowej ramki - powierzchniowy;
 • Stworzyć wielki plan pomieszczenie z zabudowanym w meble - jeśli meble są zamawiane z prac montażowych.

Ale nawet jeśli masz szczegółowy schemat profili płyt gipsowo-kartonowych i kupić wszystko to samo z magazynu. A czas musi wynosić co najmniej 10%, jako zabezpieczenie przed na cięcie kosztów nie jest możliwe.

Montaż tuszy sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych

rama montażowa, chyba najważniejszym krokiem.

Plan instalacji ramka:

 • Z poziomu wody zrobić znaczników;
 • Wywiercić otwory na kołki rozporowe udarowe;
 • Profil prowadzący przymocowany do ściany z etapu 35 cm, odległość w narożach - 10 cm;
 • Z ruletkę zrobić ślady na ścianie, to krok - 60 cm stronie PP instalacja znak;
 • Zamontowania zawieszenia do sufitu, etap - 70 cm;
 • Po zainstalowaniu wieszaków zamocowany bezpośrednio na profil sufitu;
 • Jeśli potrzebujesz do dokowania, należy to zrobić - ustawić dwa dodatkowe miejsca w połączeniu profilu. Zawieszenie sufitu przez zawieszenie i obrócić je ze sobą;
 • Śrubokręt lub wiertarka połączyć położenie dokującą dwa profile, a przewodnik sufitowy, zawiesin i profilu w kształcie litery C;
 • Dwa miernik poziomu zegarka wspornik płaski profil nie powinien być zwiotczenie i zwiotczenie.

Po podłączeniu do wszystkich metalowych elementów ramy, należy sprawdzić poziom równomierności profilu powierzchni, odchylenie będą musiały zostać skorygowane.

Założyć ramkę na suficie gipsowo-kartonowych powinny być ostrożnie, bo to gwarantuje niezawodność konstrukcjiZałożyć ramkę na suficie gipsowo-kartonowych powinny być ostrożnie, bo to gwarantuje niezawodność konstrukcji

Po podłączeniu gotowe ramki odbywa się w miejsce lamp. Izolacja termiczna z wełny ułożone zgodnie z zapotrzebowaniem.

Rama okładziny z płyt gipsowo-kartonowych

Kolejny krok - rama płyty gipsowe okładziny. W rzeczywistości, nic skomplikowanego w tym etapie i nie. Arkusz do podniesienia rangi i zamontować śruby. Odstęp od około 100 mm od elementów złącznych optymalne.

„Szycie” jest na obwodzie iw środku. Wcisnąć łby śrub jest wymagane w arkuszu gdzieś 1 mm. Arkusze zaokrąglone końce, które różnią się w połączeniach do pęknięcia kit. Podczas dokowania całych arkuszy lub kawałki nożem sami zrobić małe wgłębienie na krawędzi w miejscach, gdzie nie jest.

Gdzie są zainstalowane światła, jesteś nóż wyciąć otwór.

Płyty gipsowo-kartonowe mocowane do sufitu po zainstalowaniu blachPłyty gipsowo-kartonowe mocowane do sufitu po zainstalowaniu blach

Po wszystkich płytami gipsowymi są zamontowane jeden za drugim, są przycinane punkty połączeń, wszystkie otwory są cięte, to jest możliwe do powierzchni kit. Aby to zrobić, trzeba klejącą siatki i tynku. stawy kit początku. Pozostawić do wyschnięcia, papier ścierny powertrowel powierzchnię, aż będzie gładkie i jesteś gotowy do wszelkiego rodzaju prac wykończeniowych.

Jak zrobić sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami (wideo)

Oto krok po kroku instrukcje na budowie sufitów podwieszanych z ich własnymi rękami. No i wysokiej jakości wideo i zdjęcia, które pomogą zrozumieć istotę procesu i uniknąć typowych błędów.

Dobrym stanie!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

64 − 60 =

Adblock
detector