Jak załatać dziurę w poradach 4 płyt gipsowo-kartonowych – nwhistorycourse.org

The BlogDziury w gispokartone są dość powszechne, z naprawą które mogą obsługiwać nawet początkującyDziury w gispokartone są dość powszechne, z naprawą, który będzie w stanie sprostać nawet novichokKogda przerwy coś, na przykład podczas naprawy - to nieoczekiwane, że smuci i zmienić plany. I zdarza się tak często z płyt gipsowo-kartonowych na ścianie lub na suficie. ścianach gipsowo-kartonowych, nie można nazwać szczególnie silne, ponieważ dziurkowania w takiej konstrukcji jest bardzo prosta. Dzieje się tak najczęściej, gdy przenoszenie mebli.


Dwa sposoby: jak uszczelnić otwór w płyt kartonowo-gipsowych

Jeśli była dziura, możliwe jest wyeliminowanie przynajmniej dwa sposoby, w suchej zabudowie. Metody te mogą być stosowane na suficie i na ścianie. Wybierz łatwiejsze.

Jeżeli otwór w płyty gipsowo-kartonowej jest mała, to może to być naprawione przy użyciu wypełniacz serpyankuJeżeli otwór w płyty gipsowo-kartonowej jest mała, to może to być naprawione przy użyciu wypełniacz serpyanku

Jak wyeliminować dziury w GCR:

 • Jeżeli otwór jest mały, jest to niezbędne do korzystania z serpyanku, szpachlówki, a wszystko to w kilku etapach.
 • Jeżeli otwór jest duży, konieczne jest, aby wykonać skrawek suchej zabudowy. Obwód plaster należy sześciu centymetrów więcej otworów.

Oczywiście, istnieją otwory w ścianie częściej niż na suficie. Fakt ten powinien być brany pod uwagę na etapie przygotowania do montażu konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych. Nie ma znaczenia, z powodu których nie było dziury w płyty gipsowo-kartonowej. technologię maskowania będzie nadal taka sama.


Jak i co zamknąć otwór w płyt kartonowo-gipsowych

Pracować trzeba, a materiały i narzędzia. Z materiałów wymaga śrub, arkusz płyty gipsowo-kartonowe, drewniane bary i serpyanka putty. Jeżeli uszkodzenie miało miejsce w kuchni lub w łazience, należy wziąć wodoodporne płyty gipsowo-kartonowej.

Narzędzia będą potrzebne następujące elementy:

 • władca Metal;
 • ołówek;
 • Nóż do cięcia płyt kartonowo-gipsowych;
 • papier ścierny;
 • szpatułka;
 • wiertarka, posiadający dyszę do mieszanie roztworów.

Przed rozpoczęciem prac naprawczych, należy najpierw kupić materiały i narzędzia, które mogą być potrzebne w procesiePrzed rozpoczęciem prac naprawczych, należy najpierw kupić materiały i narzędzia, które mogą być potrzebne w procesieZ takiej listy materiałów i narzędzi będzie można łatwo zamknąć każdą dziurę.

Przed operacją usunie przyczynę uszkodzeń i wyciąć otwory krawędziowe wszystkie elementy zawieszenia.

Upewnij się, że jako „szmaty” na krawędziach otworów nie dają możliwość jakościowo zamknąć go, a po chwili dziura otworzy ponownie.

Przygotowanie zaprawy do wyeliminowania GCR dziurę

Na opakowaniu z mieszaniny zwykle ma wskazówek, robić wszystko zgodnie z nią. Wlanie pożądanej ilości wody, miesza się proszek. Leje proszku w wodzie, a nie odwrotnie. Jeśli tak różnie na dnie pojemnika koniecznie produkuje dużo osadu.

Przed podaniem elektrycznego roztwór mieszać do nabierania łyżką.

Ugniatanie mieszaniny kit powinien być odpowiednio do jego konsystencji, aby uzyskać jednorodny i bez grudekUgniatanie mieszaniny kit powinien być odpowiednio do jego konsystencji, aby uzyskać jednorodny i bez grudek

Podczas procesu, dbać tak, że bez grudek. Ich wygląd może wpływać zarówno samą pracę, a na wynik końcowy. Aby masa stała się jednorodna, konieczne jest, aby zostawić kilka razy na kilka minut do pęcznienia. Wtedy możesz być pewien, co dokładnie, aby uzyskać odpowiedni materiał do dalszych działań.

Rozwiązaniem jest gotowy, można z nim pracować. Jeśli już kupił rozcieńczoną mieszaninę, nic innego do roboty. Ale muszę go używać od razu, jak długotrwałe przechowywanie nie stać. Tak, że mieszanina proszkowa jest korzystne w przypadku umieszczania otworów.

Eliminacja dużych i małych otworach płyt kartonowo-gipsowych

Tak, istnieje różnica między jak bliska mały otwór w ścianie lub suficie, lub do pracy z dużym otworem. Ponownie, że przyczyną dziury w wyborze sposobu, aby rozwiązać go w żaden sposób naruszone. Zaczniemy od prostego sposobu.


Jeśli mały otwór w suchej zabudowy:

 • Na otwarciu przyklejony serpyanka;
 • Następnie warstwę szpachlówki nanosi;
 • Po pierwszej warstwy suszy się, procedura ta powtarza się kilka razy, to dobrze jest stosować dwa lub trzy warstwy;
 • Po ostatniej warstwy wyschnięciu powierzchnia powinna być podana płynność i gładkość, a już wymaga ściernego.

W celu uszczelnienia dziurę w płyt kartonowo-gipsowych, trzeba zacząć oznaczenia na ścianie i przygotować mieszankę kitW celu uszczelnienia dziurę w płyt kartonowo-gipsowych, trzeba zacząć oznaczenia na ścianie i przygotować mieszankę kit

Jeśli jednak wielka dziura, więc po prostu nie „wysiąść”. Musimy zrobić poprawkę tego samego rodzaju płyty gipsowo-kartonowej, która jest złamana.

Plaster na dużym otworem:


 • Przy użyciu linijki zmierz otwarcie i nie tylko dziury, ale wszystkie uszkodzenia wokół niego;
 • Z uszkodzonej ściany, zastosowanie znaczników linijkę i ołówek stosuje oznaczenia, począwszy od narożników, a nie od środka;
 • Krawędzie tych otworów są cięte w taki sposób, aby uzyskać kształt prostokątny;
 • W płycie gipsowej zastosowania pożądanej wielkości połączeniowego;
 • Plaster 6 cm powinien być większy niż otwór - cięcie plastra;
 • Z tyłu patch do cięcia wszystkich gipsu pozostać na powierzchni tylko warstwa tektury;
 • Na okładce dokonać cięcia i przycinania tylko przednią część arkusza do gipsu;
 • Wewnątrz otworu zamocować dwa drewniane belki, są one umieszczone w odległości 4-5 cm od krawędzi otworu, połączyć je za pomocą wkrętów samogwintujących;
 • Mieszaninę gipsu stosuje się do otworu do krawędzi plastra.

Następnie wystarczy lekko nacisnąć plastra do ściany. A żeby go zamaskować, stawy muszą przetwarzać nakładana na warstwę plastrów szlamu gipsu taśmę samoprzylepną, a wszystkie guzy zastąpić papier ścierny. Po wyschnięciu roztworu, następuje przejście do końcowego kit.

Metody: Jak załatać dziurę w suchej zabudowy (wideo)

I, oczywiście, dobrze wykonane wykończenia kit - tynku, farby, tapety, sztukaterie. Ważne jest, aby umieścić plaster nie wyróżniać, harmonijne dopasowanie do ogólnego obrazu. Wtedy jakość będzie przebranie.

Dobra robota!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 2

Adblock
detector