Jak zainstalować rurę w wannie przez sufit właścicielem – nwhistorycourse.org

The BlogGłównym aspektem budowy łaźni jest instalacja rury według wszystkich zasad bezpieczeństwa pożarowegoGłównym aspektem budowy łaźni jest instalacja rury według wszystkich zasad bezpieczeństwa pożarowego Wiele osób woli trzymać rurkę w łaźni przez dach. Konstrukcja ta jest najbardziej niezawodne i trwałe. Do produkcji komina można użyć różnych materiałów. Na przykład, można użyć rur warstwowych lub zbudować komin wykonane z cegły. Przed zainstalowaniem strukturę trzeba zrobić prawo przez średnicę otworu i uszczelnić komin.


Rurki w kąpieli przez sufit i dach: rodzaje przewodów kominowych i cech konstrukcyjnych

Jeśli zdecydujesz się zainstalować na rurze sufitu ze swoimi rękami, trzeba znaleźć odpowiednią konstrukcję komina. Rurka może być zewnętrzne lub wewnętrzne. Zewnętrzna spalinowych mniejsze zagrożenie pożarowe i łatwe do zainstalowania. Wewnętrzny układ komina pozwala na przechowywanie większej ilości ciepła.

Przy wyborze rury musi uwzględniać szereg niuansów:

 1. Rura powinna być wykonana z ocynkowanego metalu, materiału ceramicznego lub cegły. Zastosuj rurek aluminiowych jest zabronione.
 2. Zrobić izolację rur najlepszych materiałów niepalnych. Idealny blok betonu lub wełna mineralna.
 3. Ponieważ muszą być zastosowane materiały termoizolacyjne folii wyłącznie materiałów. Byłoby najlepiej folia aluminiowa.
 4. Jeśli używasz rury Sandwich, następnie konieczne jest wypełnienie wełny bazaltowej.

Przy montażu rury w kąpieli musi być stosowany, blacha ocynkowana, aluminium stosuje zabronionePrzy montażu rury w kąpieli musi być stosowany, blacha ocynkowana, aluminium stosuje zabronione

Przed zainstalowaniem rury, ślady na powierzchni sufitu. Pamiętaj, że komin nie musi stykać się z pokryć dachowych, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. W celu uniknięcia uszkodzenia pokryć dachowych, konieczne jest zainstalowanie metalową obudowę.

Rura sandwich w kąpieli w suficie

Jeśli jesteś początkujący, to najlepiej zainstalować w suficie „sandwich” rodzaju rury. Jest to dość łatwe do zainstalowania i jest ognioodporny. Rury warstwowe z reguły składa się z kilku warstw metalowych, między którymi jest jakiś środek zmniejszający palność.


Czy rura kanapka dość łatwo. Montaż rozpoczyna się od zabezpieczenia wyrobu do brodawki. Aby rozwiązać trzeba użyć stożek wyjściowej. Jeden koniec stożka wyjściowego umieścić w rurze, a drugi jest zamontowany na przedniej części rury spalinowej.

Rura sandwich nie powinny być w bezpośrednim kontakcie z elementami drewnianymi wnętrzaRura sandwich nie powinny być w bezpośrednim kontakcie z elementami drewnianymi wnętrza

Cięcia rury wielowarstwowe odbywa się w następującej kolejności:

 • Dach montaż zestawu. Jest to niezbędne dla ciasnym pasowaniem rury.
 • Zrobić dziurę w suficie. Należy pamiętać, że jego średnica musi być dłuższe niż 15 cm średnicy rury warstwowej.
 • Przestrzeń pomiędzy rurami o dużej średnicy, jak i rury warstwowej piaskiem lub ekspandowana glinka.
 • Jeśli nie chcesz używać rur o dużej średnicy, konieczne jest, aby zainstalować przewód, przez który przejdzie rurę warstwową. Pusta przestrzeń w oknie mogą być napełniane gliniec, piasku lub wełny bazaltowe.

Jak zrobić komin z cegły w wannie przez drewniany strop

Komin z cegły, jest najbardziej wytrzymała konstrukcja. Przed przystąpieniem do projektowania instalacji, trzeba zaprojektować komin. Podczas projektowania należy zwrócić uwagę na cechy pieca, który jest zainstalowany w wannie. Również pamiętać, że aby ustawić ogromny komin cegła niepraktyczne w małych kąpieli.Najlepiej jest zbierać komin na ziemi jak na dachu do zrobienia będzie niezwykle trudne. Aby podnieść dach komina można stosować zawiasy, włócznie lub banery. Jako materiał do mocowania obejm spalinowych może zostać użyty.

Rura cegła jest uważany najbezpieczniej opcji dla produkcji dymu z kąpieliRura cegła jest uważany najbezpieczniej opcji dla produkcji dymu z kąpieli

Technologia montaż komina na dachu:

 1. Wykonać otwór pod rurą. Średnica kanału powinno być mniej niż 20 cm, który jest większy niż średnica samej rury.
 2. Potem trzeba wnieść produkt przez dach.
 3. Izolowania rury z blachy.
 4. Uszczelnić miejsca budowy przez krawędzie arkusza pod dachem.
 5. Przymocować okap kominowy metalu. Będzie to chronić strukturę przed wilgocią.
 6. Nakładania farby żaroodpornej na kominie. Będzie to chronić części metalowych konstrukcji przed działaniem korozji.

Cięcie rur na niskim sufitem kąpieli: zasad i przepisów

Jeśli zdecydujesz się przynieść własne rury, trzeba stosować się do zbioru zasad uregulowanych w SNIP. Przede wszystkim trzeba zadbać o instalację specjalnej przepustki węzła. Z zewnętrzną powierzchnią rury do płatwi krokwi powinna być odległość od 130-150 mm. W przypadku korzystania z rurki ceramicznej, bez materiału izolacyjnego, odległość pomiędzy kominem i krokwiami musi być nie mniejsza niż 260-270 mm.

Rura kąpieli strych muszą być uszczelnione za pomocą specjalnych materiałów z bezpośrednim kontakcie ze skórąRura kąpieli strych muszą być uszczelnione za pomocą specjalnych materiałów z bezpośrednim kontakcie ze skórą

Wybierając węzły przechodni pamiętać, że trzeba użyć tylko te produkty, które są wykonane z metalu. Również w węźle musi być ustawiony poprzez płytkę ze stali nierdzewnej. W przypadku przepustów rurowych musi być w całości wykonana ze stali nierdzewnej.

Podczas cięcia rur również trzeba wziąć pod uwagę wiele niuansów:

 • W miejscach, gdzie stawy pokrywają pokrywają nie powinny być obecne. Rozważmy ten niuans w sekcji projektowej.
 • Do izolowania rur z wykorzystaniem materiałów niepalnych lub kanapek fabrycznych.
 • fajki jest sztywno przymocowany do nakładania, ponieważ materiał, z komina może zostać rozszerzony pod wpływem wysokiej temperatury.

Jak czerpać z wanną z wysokim sufitem

Aby prawidłowo zainstalować strukturę, trzeba przygotować otwory do komina. Zaleca się schować swoje blach. Grubość arkusza może być co najmniej 0,5 mm. Otwory powinny być kwadratowe.

Ważne jest, aby podnieść pudełko ochronne poprawnie. Do montażu zasilacza, którego chcesz użyć 4 metalowy arkusz o wymiarach 50 x 50 cm. W środku jednego z arkuszy trzeba wyciąć otwór na rury. Blachy są połączone ze sobą za pomocą spawania.

Rura nie może mieć żadnych uszkodzeń, szczególną uwagę należy zwrócić na spawachRura nie może mieć żadnych uszkodzeń, szczególną uwagę należy zwrócić na spawach


Późniejsza instalacja jest wykonywana w następującej kolejności:

 1. Izolować kanału bazalt i obsheyte jest udaremnione materiału metalowego.
 2. Ustawić pierwszy odcinek rury. To musi dołączyć do pieca z metalowych elementów złącznych.
 3. Następnie ustaw drugie łącze.
 4. Wypełnić pole gliny rozszerzony.
 5. Bezpieczne kolejnych segmentów.
 6. Po zebraniu rurę, zainstaluj metalową parasol.

Montaż rury przez sufit w łaźni (film)

Przytrzymać rurę przez sufit jest bardzo prosta. Najważniejsze - aby wybrać odpowiednie materiały izolacyjne i zainstalować odpowiednią pole. W celu złożenia konstrukcji należy stosować wyłącznie materiały niepalne. W etapie projektowania konstrukcji uwagę wszystkie niuanse i dach pieca. Pamiętaj, że komin powinien być odizolowane za pomocą obudowy. Materiały dachowe inaczej może się zapalić.

Rura wyjściowa przez sufit w łaźni (zdjęcie)

1-3-768x6639 foto152--70dd4be6b8629e7b2583ed746759f7f7516911 kaknelza-2735537821413995249pech Kamenka-s-vynosom-topki11444093716montazh-sendvich-dymohodaa1dae93c9f2227130f3ac6e59fc6cc5dcontent0579187a40696dxl


Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 6 = 2

Adblock
detector