The BlogDołączać płyty gipsowo-kartonowej do sufitu jak to możliwe i jak najwięcej trudności w tym procesie nie jest obecnyDołączać płyty gipsowo-kartonowej do sufitu jak to możliwe i jak najwięcej trudności w tym procesie zamówienia netuDlya szybko zrozumieć jak wykonać mocowania płyt kartonowo-gipsowych na suficie na profilu, pierwszą rzeczą, którą należy dokładnie przestudiować zalecenia dotyczące tej kwestii. Trudności w tej pracy nie ma specjalnego, ale jeśli dana osoba nie jest specjalistą w tej branży, trzeba jeszcze podjąć trud, aby nauczyć się nowych umiejętności.


Paka pod płyty gipsowo-kartonowej na montażu sufitowego

Toczenie na suficie na wspólnym standardzie, ustalona na 60 centymetrów. Niekoniecznie są zgodne z tym poziomie, jak mocowanie musi wytrzymać obciążenie statyczne (najlepiej z marginesem 20-30 procent dla głośników). Bezpośrednio śruby mocowane od wewnątrz profilu. Montaż możliwy i na zewnątrz, ale jest to niezbędne do korzystania z tzw „pchłę” - wkręty z zaślepkami na jednym poziomie. Oczywiście, ta opcja jest odpowiednia tylko wtedy, gdy górna część płyty gipsowo-kartonowej będą dalej przetwarzane tynku, zaprawy lub nawet wybielić, a wszystkie punkty łączące są po prostu ukryte.

Toczenie sufit składa się z profili, które służą do mocowania płyt gipsowo-kartonowymiToczenie sufit składa się z profili, które służą do mocowania płyt gipsowo-kartonowymi

Paka składa się z:

 • profile, które są zamontowane na obwodzie, to znaczy na ścianie;
 • profili poprzecznych i wzdłużnych, które są połączone mostkami lub raki;
 • zawiesin;
 • Moc wiązki.

Ten prosty system opisany pojedynczej warstwy stropu płyt gipsowych. Istnieją również bardziej skomplikowane konstrukcje, gdzie skok jest znacznie mniejszy.


Więc muszę profil dla sufitu płyt kartonowo-gipsowych

W celu zabezpieczenia arkuszy płyt kartonowo-gipsowych wymagany profil metalowy. Jest on wykonany z aluminium, w celu ograniczenia maksymalnego ciężaru konstrukcji. profil metalowy do łączenia ze sobą, można użyć zasilacza, ale nie jest to zalecane.

Jeśli to możliwe, należy wybrać profil takiej długości, które spełniają pokrycie na jednej stronie pokoju (maksymalna długość profilu - 3 metry).

Belki mają podobny schemat jak w tych profilach, które są zamontowane na obrzeżu (ale bez szczelin, oczywiście). Ale paka jest trochę mniej.

Najlepiej jest użyć metalowej ramie do mocowania płyt kartonowo-gipsowych, ponieważ jest niezawodny i trwałyNajlepiej jest użyć metalowej ramie do mocowania płyt kartonowo-gipsowych, ponieważ jest niezawodny i trwałyJego główną funkcją, ponieważ:

 • Płyty nośne zawiesin;
 • zapobieganiu ugięcia integralne arkuszy;
 • Ochrona przewodów (jak to jest określone przez profil).

Jaki jest profil wymagany do sufitu płyt gipsowo-kartonowych: wybór

Przy wyborze problemów profilu płyty gipsowo-kartonowe nie powinny powstać. Ich kilka rodzajów, ale zwykle są one sprzedawane w zestawach. Wszystkie z nich różnią się tylko w formie wyginania, a także szerokości.

Główne rodzaje profili:

 • EOR (średnia wielkość - od 28 do 27 mm);
 • PP profilu (60 do 27 mm);
 • PS profilu - ma jeden wzorzec;
 • Mo-profil;
 • PU profil (31 do 31 mm).

Istnieją różne rodzaje profili, aby utworzyć ramkę z płyt gipsowo-kartonowych na suficie, więc trudności z ich wybór nie powinien byćIstnieją różne rodzaje profili, aby utworzyć ramkę z płyt gipsowo-kartonowych na suficie, więc trudności z ich wybór nie powinien być

Jest to profile te służą do sufitu, jak płyty gipsowo-kartonowej lub gipsu (mają w przybliżeniu taką samą wagowo). Na podstawie podanych wymiarów mogą być wykonane i obliczania wymaganej liczby arkuszy metalowych do każdego pomieszczenia. Trzeba tylko pamiętać, że śruby mocujące arkusze mają być umieszczone w odległości 10-15 mm od krawędzi, aby uniknąć rozerwania warstwy tektury wykończeniowej.

Wskazówki, jak sprawić, że paka sufit płyt kartonowo-gipsowych

Średnia odległość pomiędzy profilami - 60 cm. To do sufitu płyt kartonowo-gipsowych, nawet z dodatkowym obciążeniem - idealnym rozwiązaniem. Jeśli w przyszłości planuje się zainstalować drugi i dodatkowe poziomy, lepiej krokiem do zmniejszenia do 40-50 centymetrów.

Belka jest układane na środku pomieszczenia (jest to możliwe - poprzecznie). Oznacza to, że na średnio 1m2 potrzeba 4 metry pod listwami profilu.

Czy to ważne jak arkusze suchej zabudowy będzie zlokalizowany? W zasadzie program pozostaną te same skrzynie. Należy wziąć pod uwagę tylko miejsce blach mocujących.


Podczas instalowania nośnego optymalną odległość pomiędzy profilami będzie 60-70 cmPodczas instalowania nośnego optymalną odległość pomiędzy profilami będzie 60-70 cm

Na przykład:

 1. Jeśli krawędź jest wcięty do 2-5 cm (na przykład światło), trzeba przesunąć początek skrzyń w tej samej odległości.
 2. Głębokość „wkładania” śrub w profilu - od 10 do 15 milimetrów. Oczywiście, trzeba wybrać profil, tak że podczas mocowania płyt kartonowo-gipsowych i arkusz nie stało przez otwór.
 3. Głębokość profili prowadzących - 40 milimetrów. Według niego, i ustawić poziom podstawowy.

Jak obliczyć profil dla sufitu płyt kartonowo-gipsowych

Oblicz najwygodniejszy stopy przy użyciu specjalnych kalkulatorów, które są często dostępne na stronach internetowych sklepów dla majsterkowiczów, lub tych, którzy są poświęcone tematowi naprawy. Nie wystarczy wprowadzić parametry pomieszczenia, rodzaj płyty gipsowo-kartonowej, która ma zostać ustalona, ​​a wyjście można uzyskać nie tylko zużycie metalu, ale także o własny koszt.

Jeśli robimy obliczenia ręcznie, zajęłoby kalkulatorem i wstępnie wygenerowany szkic.


Uwzględnia się następujące dane:

 • całkowita szerokość obszaru zajmowanego przez profile;
 • Obwód pomieszczenia;
 • okładzina krok.

Aby obliczyć wymaganą materiał na suficie gipsowo-kartonowej, zaleca się wykonać szkicAby obliczyć wymaganą materiał na suficie gipsowo-kartonowej, zaleca się wykonać szkic

Jak przeprowadzić instalację profilu pod płyty gipsowo-kartonowej do sufitu

Do mocowania warstwy wykończeniowej płyt kartonowo-gipsowych na profilu jest lepiej użyć śrub o głębokości wiercenia do 15 milimetrów. Więcej - też. Załącznik jest w środku. Jest to możliwe i na zewnątrz, wszystkie czapki należy zamknąć za pomocą, na przykład tynkiem.

I jeśli można użyć kleju? Co do zasady, dawno opuszczony tej technologii, ponieważ:

 • Podłoże poliuretanowa może ulec uszkodzeniu pod wpływem wilgoci;
 • obciążenie statyczne będzie znacząco niższa;
 • po powodzi lub dostać mokre prześcieradła suchej zabudowy wystarczy zgiąć;
 • ostateczny projekt - nie jest stabilna.

Lepiej jest użyć tradycyjnej metody instalacji. Oznacza to, że każdy arkusz przymocowany do profilu za pomocą śrub. Odległości między punktami łączącymi być regulowana w zakresie od 20 do 40 milimetrów. nie powinna być mniejsza niż na krawędzi płyty gipsowo-kartonowej będzie pękać, a jeśli więcej, to właśnie on może zginać się w czasie.

Montaż profili i płyt kartonowo-gipsowych na suficie (wideo)

I tak, opisana metoda nadaje się do montażu płyt gipsowo-kartonowych z rękami. Ale są też bardziej nowoczesne odmiany elementów złącznych, na przykład, pod liny napędowej. Główną zaletą tego wariantu - stałe naprężenia, dzięki czemu nawet trochę po rozciągnięciu arkusza wciąż będzie gładkie i bez ugięcia.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 16 = 21