Jak wybrać zasłony do zasłony na suficie podwieszanym i jak je naprawić – nwhistorycourse.org

The BlogZasłony z grubego materiału, doskonale nadaje się do sufitu podwieszanegoZasłony gęstego materiału są idealne do sufitu napięcie potolokDlya rozciąganie jest najbardziej odpowiednie zasłony gęstej i przezroczystego materiału. Tulle może być używany, jeśli okno boki pokryte zasłony, ale taka opcja - nie najlepszy dla sufitów podwieszanych, jak szerokość gzymsu do mocowania zasłon jest zbyt duża.


Jakie są zasłony wyglądają lepiej z sufitów naciąganych

Lepiej jest wybrać tylko na zasłonach, które zostaną uzupełnione przez niektóre nawiasy lambrekinów. I to będzie wszystko odbywa się na tej samej płytce. Ponadto, w celu wzmocnienia sama tkanina lepiej przed krzywej w pole karne. Zatem zagłębienie poniżej występu w ogóle nie będzie zauważalne, i wrażenie, że kurtyna idzie prosto do sufitu.

Wybierać zasłony na suficie podwieszanym jest konieczne koloru napięcia tkaninyWybierać zasłony na suficie podwieszanym jest konieczne koloru napięcia tkaniny

W oparciu o powyższe, zaleca się wybrać zasłony z następujących materiałów:

 • jedwab;
 • aksamit;
 • atlas;
 • żakardowe;
 • grubość organzy;
 • Zamszu (parernaya).

Porady jak naprawić zasłonę do sufitów naciąganych

Przymocuj kurtynę do Stretch sufity mogą być przez ukrytą półkę. W rzeczywistości - jest zwykle metalowy profil z wpustem, do którego włożone są haczyki, ale znajduje się on w sufit zagłębienia (około 3-5 cm).


Oczywiście, można korzystać z niektórych duży ozdobny gzyms, ale wygląda cała suma jest zbyt pompatyczny i „drogie”. Jest już zbyt pretensjonalne tworząc środowisko, które nie dekoracji wnętrz.

Bardzo ładne zasłony wygląd, które są montowane na ukrytym półkęBardzo ładne zasłony wygląd, które są montowane na ukrytym półkę

Tak więc, aby naprawić zasłonę Stretch sufity mogą być następujące:

 • ukryty półka;
 • na naciągniętej struny;
 • na elementy złączne z tworzyw sztucznych;
 • na aluminiowe mocowania (najtańszy i najbardziej zawodne rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zasłony są ciężkie).

Ukryte zasłony na suficie napięcia: instalacja

Na suficie pod kurtyną jest zamontowany ukryte pole między rowkami. Najlepszą rzeczą do zrobienia, aby korzystać z najzwyklejszym gk zagruntować i klejone film. Można nawet zainstalować go na zwykłych śrub lub kotew, tylko czapki powinny być również ukryte (te, które są częścią profilu).Ukryty wnęka w suficie podwieszanym odbywa się z szerokimi obręczami tylko 5-10 centymetrów. Można zrobić więcej, jeśli zasłony będzie go zamknąć otwór okienny lub, na przykład, dostęp do balkonu, poddasze drabiny. Są one zainstalowane gzymsy sufitowe, które są najczęściej profil metalowy z rowkiem.

Projekt może zostać zawieszony, jeżeli pozwala na uchylenie tej przestrzeni. zginanie samej powłoki, jeśli jest to możliwe, aby ukryć się również gładkie przejście pomieszczeniu folii (tylko napięcie).

Ukryte zasłony na suficie napięcia nie umniejsza ogólny obraz wnętrzaUkryte zasłony na suficie napięcia nie umniejsza ogólny obraz wnętrza

Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na tzw gzymsy bagietką.

Od zwykłych, są różne:

 • Obecność stronie dekoracyjny przodu;
 • zasłony nawinięta na półce w kilku warstwach;
 • Boki części wystających z podłużnymi (i charakterystyka drzewa).

Ale ta opcja jest odpowiednia tylko w przypadku instalacji na bardzo szerokie okno lub balkon twarzy skór. W tym drugim przypadku konieczne będzie starannie wybrać skład draperie i zasłony, aby wyjść i było wygodne, i schował się za ozdobnym płótnie.

Nisza pod zasłoną w sufitów naciąganych: Opcje

Jeśli planują Państwo powiesić zasłony jest ukryty nisza, następnie zamontować gzyms w tym przypadku pułap kapitału. Zamknąć może wybielić albo że od samego filmu (lepiej klej na bazie poliuretanu). Można ogólnie pozostawić szczelinę zaledwie kilka centymetrów, które zostaną zamknięte przez drewniane belki lub farbą olejną.

Innym prostym rozwiązaniem dla niszy - jest instalacja z kawałka drewna. Zamocowane na ścianie nie jest, to znaczy strop. We wnęce profili metalowych jest łatwy do zainstalowania belkami i przymocowaną do niej odpowiedni występ. Pogłębienie niszę w tym przypadku będzie minimalny.


Ale żeby związać ukryte śruby okap-profil dla lepszego betonu (lub cegły). To jest konieczne tylko, aby wybrać kolor, tak że całkowicie w połączeniu z odrobiną folii stretch (lub sufitu tynk zakończy jeśli zostało zrobione).

W tym przypadku będzie wynosić:

 • otwarty dostęp do okna (gdzie można umieścić rośliny doniczkowe);
 • możliwość, aby otworzyć okno;
 • również ustawić i żaluzje (do regulacji światła słonecznego w pomieszczeniu).

Optymalna odległość od otworu okiennego do niszy jest odległością od 20-30 centymetrówOptymalna odległość od otworu okiennego do niszy jest odległością od 20-30 centymetrów

Braki w ukrytej niszy tylko jeden - trudności w mocowania same zasłony. Procedura po prostu zajmuje dużo czasu, bo haki będą zlokalizowane w małej i wąskiej niszy.

Jak stworzyć samą niszę? Z tego samego metalu lub z tworzywa sztucznego profilu szyny z rowkami (gdy zespół folii podtrzymywane przez nią). Najprostszym rozwiązaniem - aby ustawić profil prostopadle do sufitu kapitałowym. Opróżnić jego komory w tym samym czasie przekształciło się w sufit. Jeśli szerokość pomiędzy powłoką a podłożem, jest zbyt mała, profil poprzeczny rowek jest utworzony z doboru grubości (nie mniej niż 12 mm). Ale gdy występ jest zaplanowane, aby mniej - tym lepiej od niego i nie odmawiają zwrócić uwagę przy projektowaniu innych okapu. Co pasuje w tym przypadku? Jeśli chcesz uzyskać wynik, gdy kurtyna opada bez szczeliny do sufitu, to najlepiej - możliwość kadrowania.


Nisza wewnątrz budynku zaleca udekorować pianki lub włókna waty mineralnej. Jeśli wnęki sufitu, będzie to poprawić izolację akustyczną. W przeciwnym razie spadnie drastycznie w mieszkaniu.

Można utworzyć niszę i na podstawie drewnianej ozdobnej drewna, które jest zamontowane na suficie. Dzięki swojej odwrotnej stronie zamontowany występ, który reprezentuje samego metalu wystający nad rowkiem językami. W takich konstrukcjach zamontować zasłony korzystnie wykonywane na nity.

W jakiej odległości od sufitu do powieszenia kurtyny: Wybór

W zasadzie, można zawiesić zasłonę w dowolnej odległości od sufitu. Podczas korzystania z otwartych okap nie musiał się domyślać - nie tiret regulowana automatycznie (bo półka jest przymocowany do sufitu, a nie ściany).

W przypadku korzystania z ukrytą niszę tam naprawić zasłony powinny być na najwyższym możliwym poziomieW przypadku korzystania z ukrytą niszę tam naprawić zasłony powinny być na najwyższym możliwym poziomie

Oznacza to, że zewnętrzne elementy złączne w ogóle nie będzie widoczne, a wrażenie, że materiał trafia bezpośrednio z folii rozciągliwej sufitu. Wolno wciąć tylko w przypadku okapu bagietką. Ale on nadal będzie ukryty ozdobny pasek (drewno lub plastik).

Tak więc, przy wyborze zasłon mocujących dystanse mogą korzystać z następujących wskazówek:

 • Idealny - ten sam poziom sufitu rozciągnięcia.
 • Ukryty nisza zbyt blisko zasłony, blisko pudełku.
 • Sam gzyms można również ukryć folię stretch. W tym przypadku, tylko rowek jest widoczny. Nie będzie wyściółka w ogóle.
 • Jeśli kompozycja jest uzupełniona lambrekinów, potem jest lepiej skonsultować się z projektantem. Na przykład, dekoracyjne tkaniny lepiej powiesić, natomiast zasłon lub draperii może zostać pominięty poniżej. Jest już rozważyć styl wnętrza.

Instalacja zasłony do zasłony na suficie podwieszanym (film)

Co zazwyczaj używają wszystkie te „ukryte” gzymsy? Wizualnie znacznie powiększa przestrzeń w pokoju. I jest idealnym miejscem dla miłośników minimalizmu i ścisłych form we wnętrzu. 

Konstrukcja kurtyna do zasłon dla sufitu podwieszanego (wnętrze zdjęcie)

UIw6XujXkhY1kupitnatyazhnoypotolokvdetskuyuvspb10NATYAZHNOY-Potolok-61-1024x768Foto-2-Potolochnyj-karniz-dlja-shtor-2potolochnyykarnizpodnatyazhnoypotolok0120716854w1024h768sam165610e3db577e372b165148709d79fd82d2shelkovye-gardiny-Tsveta-haki

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 47 = 52

Adblock
detector