Jak usunąć tapetę z płyt kartonowo-gipsowych: 4 proste sposoby – nwhistorycourse.org

The BlogUsunąć stare tapety z płyt kartonowo-gipsowych jest łatwe, i to jest całkiem możliwe, aby to zrobić samemuUsunąć stare tapety z płyt kartonowo-gipsowych jest łatwe i może być wykonane samostoyatelnoStarye tapety znudzony i chcesz coś bardziej nowoczesnego? Nie ma problemu! Z konwencjonalnymi ścianach betonowych, są zazwyczaj usuwane bez wysiłku. Ale co zrobić z płyt gipsowo-kartonowych, bo jest bardzo delikatny obsłużyć materiał, który może być łatwo uszkodzone po prostu stosując nadmiernej siły. Jeżeli ryzyko i macerować razem z górną warstwą tkaniny tapety absolutnie ochoty spróbować innych sposobów, na rzecz którego jest wiele.


Jak usunąć stare tapety z płyt kartonowo-gipsowych: 4 proste sposoby

Aby usunąć starą tapety ze ściany płyty gipsowo-kartonowej, nie należy stosować takie metody, jak zeskrobywanie nożem albo oderwać od ściany przy zastosowaniu siły fizycznej, w pierwszym przypadku istnieje możliwość, aby przeniknąć przez ostrze kartonowe, a drugi - oderwać kawałek tapety, wraz z częścią konstrukcji. Do delikatnego usuwania tapet z płyt gipsowo-kartonowych nie będzie działać i wody, ponieważ, gdy jest mokry, tapeta będzie pochodzić od ściany, ale z płyt kartonowo-gipsowych, a następnie odkształca się lub ustępuje.

Najbardziej popularna metoda jest usunięcie z płyty gipsowo-kartonowej tapetę za pomocą tapet lub podkładuNajbardziej popularna metoda jest usunięcie z płyty gipsowo-kartonowej tapetę za pomocą tapet lub podkładu

Jako wyjątek, można spróbować metody leczenia tapety wody ze zraszaczy. Drobno rozpylona woda może zmiękczenia kleju tapetę, lecz działa wyjątkiem cienkiego papieru tapety.

Alternatywne sposoby usuwania irytujące tapety nadal istnieje: rzemieślnicy oferują użyć jednego z nich, aby wycofać się z gobelinów ściennych wszelkiego rodzaju.

Proste sposoby usuwania tapet z płyt gipsowo-kartonowych:


 1. Tani klej tapety lub podkładu. Zastosować żadnej z tych funduszy na szczotki tapety, czekać tylko kilka minut, delikatnie podważyć z łopatką - i sodden pas powoli oddalać się od ściany. Najważniejsze jest, aby nie przesadzić i nie odebrać szpatułka gips kartonową powierzchnię wstęgi.
 2. W marketach budowlanych mają specjalne rozwiązania do usuwania tapet z płyt kartonowo-gipsowych. można bezpiecznie eksperymentować z ich stosowaniem.
 3. Profesjonaliści często użyć specjalnego generatora pary do oderwania starych gobelinów. Warto takie urządzenie dużo, ale w domu może zastąpić funkcję parowego żelaza. Wyciągnąć go na przedłużacza do żądanego fragmentu ściany, obrócić i przytrzymać parowego w stawach, stopniowo przesuwając się na środku pasma. Poddevat ostry szpatułka odszedł kawałki tapet i delikatnie pociągnij, aby je usunąć.
 4. Majsterkowicz sugerują, używając tapety usuwania włosów, pakowane do maksymalnej mocy i gorącego powietrza.

Wszystkie te metody są dobre na swój sposób i mają prawo do istnienia, jak w indywidualnych przypadkach może dać dobry wynik. Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnego podejścia do demontażu tapety wystrój i zdjąć pokrywę prawidłowo, konieczne jest, aby rozpocząć, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj tapety są stare, bo z tej metody utylizacji zależy.

Jak usunąć tapetę z płyt kartonowo-gipsowych: indywidualne podejście do każdego rodzaju

Różnorodność typów powłok tapety dyktuje inne podejście do jego usunięcia. Tapeta może być nie-tkane oraz papier, tkaniny i winylu. I to, co jest dobre dla usuwania tapety z papieru, nie będzie miało wpływu na powłokę z winylu.

Usuń tapety z płyt kartonowo-gipsowych należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić powierzchni płyty gipsowo-kartonoweUsuń tapety z płyt kartonowo-gipsowych należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić powierzchni płyty gipsowo-kartonoweUsuń tapetę różnych typów:

 • Tapety papierowe - najbardziej delikatny. Są one łatwo usunięte po ekspozycji lub proutyuzhivanii wytwornicy pary;
 • Tapeta winylu lub usunięte w jednym kawałku lub jest trwale przyklejona do powierzchni. Moczyć i pary polać nich bezużyteczne. Warto użyć broni chemicznej i starają się je mechanicznie schetkoy- pazur „tapetowanie tygrysa”.
 • Włókniny i inne rodzaje zmywalnych tapet ma strukturę warstwową. Są one łatwiejsze do usuwania ze ścian gipsowo-kartonowych: wystarczy podłączyć do warstwy górnej i na powierzchni GCR tylko cienka plenochka co zapobiega kolejnej ścianki dekoracyjnych.

Nic dziwnego, że każdy rodzaj materiału wymaga indywidualnego podejścia do szybkiego usuwania.

Jeśli papier tapety na suchej zabudowy kit jest stosowana, można spróbować moczyć je w wodzie, ale w małych ilościach i nie dłużej niż pół godziny.

Jeśli inteligentnie podejść do kwestii usuwania tapety z konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych, możliwe jest demontaż starych wykończeń bez większego wysiłku i strat, przy jednoczesnym zachowaniu integralności ścian i względny porządek w pokoju.

Usuń płynne tapety: Przycisk zdalnego

Płynne Tapety stanąć nieco z dala od reszty tapety. Są one stosowane nie tylko w sposób szczególny i są zupełnie inaczej niż w przypadku innych materiałów wykończeniowych, ale również mogą być zdemontowane w różny sposób.

Klasyczne tapety płyn na bazie jedwabiu, bawełny, celulozy lub boją się wody. można je łatwo usunąć w zwykły zwilżania.

Płyn tapeta jest łatwa do usunięcia, bo po prostu moczyć w wodziePłyn tapeta jest łatwa do usunięcia, bo po prostu moczyć w wodzie

W zależności od rodzaju ciekłego tapety ich usuwania można wytwarzać metodami jak mechaniczne i chemiczne. Jeżeli część tych cząstek ma tapety z wiskozy, mogą być następnie ponownie użyty, i trudno tapety z minerałów w kompozycji cząstek, należy wziąć w przybliżeniu specjalnego urządzenia.

Metody demontażu cieczy tapetę:


 1. Maceracja następnie ponownego użycia;
 2. Wpływ budowy suszarkę do włosów;
 3. Ukoronowaniem Sander;
 4. Instrukcja skrobak do usuwania i kielni po zastosowaniu akrylowego roztworu podkładu.

W ciekłym tapety mieć inną niezwykłą właściwość: jeśli jest to konieczne, nie mogą być usunięte, ale po prostu przemalować na żądany kolor, zachowując oryginalną fakturę i unikając kosztów pracy przy demontażu tapety.

Jak usunąć płytek z płyty gipsowej: różne opcje do demontażu

Płyty gipsowo-kartonowe - materiał kruchy, a jego usunięcie bez uszkodzenia płytki podstawy prawie niemożliwe. Pomimo faktu, że inne powierzchnie ceramiki starają się usunąć w całości, w przypadku płyt gipsowych będzie musiał poświęcić coś do jednego, a tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie płyta gipsowa, glazura tracąc na sile w czasie.

Jeśli trzeba usunąć płytki z płyt gipsowo-kartonowych, a następnie można go zdjąć jednej tylko powierzchni płyt kartonowo-gipsowychJeśli trzeba usunąć płytki z płyt gipsowo-kartonowych, a następnie można go zdjąć jednej tylko powierzchni płyt kartonowo-gipsowych

Jeśli trzeba po prostu wykonać otwór technologiczny w ścianie gipsowo-kartonowych wyłożone płytkami ceramicznymi, można spróbować nóż farby aby oderwać się luki między fugi płytek i starego kleju na obwodzie witryny mają być usunięte, a następnie ten sam nóż spróbować przebić się przez płyty gipsowo-kartonowej i wyciąć otwór żądaną wartość , Wady procesu: możliwe jest, aby dostać się do profilu metalowego i naruszyć integralność całego okablowania struktury lub dotykowym.


Inne sposoby demontażu płytek z płyt gipsowo-kartonowych:

 • Jeżeli przed układaniem płytek na suchej zabudowy tynk został zastosowany, można spróbować usunąć jeden dachówka podkovyrivaya ich ostre dłuta;
 • Do cięcia płytek na szlifierce, jeśli nie można bez powodu, a następnie, wraz z płyt gipsowo-kartonowych.

Nawet jeśli uda się usunąć płytek z płyt gipsowo-kartonowych, nie uszkadzając go zasadniczo nie jest problemem usuwania pozostałości kleju z powierzchni: odbywa się to za pomocą specjalnych dysz szlifierki. Proces usuwania kleju - bardzo pracochłonne i czasochłonne.

Technologia: jak usunąć tapetę z płyty gipsowo-kartonowej (wideo)

Pomimo pozornej prostoty, płyt kartonowo-gipsowych wymaga delikatnego obchodzenia się do siebie wszystko, co dotyczy demontażu materiałów wykończeniowych z powierzchni. Dla każdego z tych przypadków, gdy jest to konieczne, aby usunąć tapety lub płytki z płyty gipsowo-kartonowej konstrukcje muszą być rozpatrywana oddzielnie, wymyślanie sposobów demontażu indywidualny nudny wystrój.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + 2 =

Adblock
detector