Jak schować ściany i sufit panele plastikowe własnymi rękami – nwhistorycourse.org

The BlogGłówną zaletą plastikowych paneli jest łatwość montażuGłówną zaletą jest łatwość, z tworzyw sztucznych płyt materiału montazhaKakoy używany na pokrycie sufitu i ścian? Najlepszym wyborem jest płyta PCV. Materiał ten jest tani i bardzo praktyczne. Ponadto, plastik i wygląda pięknie komponuje się z niemal każdej konstrukcji. W razie potrzeby, płytki PCV mogą być używane nawet do dekoracji łazienki. Schować panele plastikowe sufit będzie mógł nawet początkującym. Instalacja zajmuje nie więcej niż 3-4 godzin. Kolejność montażu płyt na suficie i ścianach są podobne.


Jak rozpocząć panele plastikowe podsufitka

Złożenie paneli sufitowych z PVC rozpoczyna przygotowania powierzchni. Gładkość na suficie i ścianach zależy od wytrzymałości całej konstrukcji. Jeśli sufit jest nierówna, wówczas konieczne jest zastosowanie kilku warstw podkładu i kit. Należy również pamiętać, aby usunąć głębokie pęknięcia.

Wiele osób zaniedbuje wstępnie oznakowanie, jednak jest wielkim błędem. Eksperci zalecają, aby przed instalacją łat niezbędne, aby umieścić na suficie i ścianach specjalnych znaczników, które pomogą Ci łatwiej poruszać. Nie zapomnij pociągnąć linię pomiędzy przeciwnych rogach pokoju.

Gładkie ściany - klucz w prawo paneli plastikowych okładzin sufitGładkie ściany - klucz w prawo paneli plastikowych okładzin sufit

Po zaznaczeniu potrzebę budowania ramki. Można korzystać z profili aluminiowych lub drewnianych skrzyniach do produkcji. Lepiej jest używać części wykonane z aluminium, ponieważ nie trzeba przetwarzać środek antyseptyczny, i mają niższy ciężar.

technologia montażu ramki na suficie:


 1. Zainstalować w kształcie litery U typu wieszaki paska.
 2. Śruba UD-profil. Aby naprawić profile trzeba użyć kotwic o średnicy 5-6 mm.
 3. Zamontuj CD-profil. Nie zapomnij włączyć w jego „uszy”.
 4. Po zainstalowaniu rama rozcieńczyć przewód elektryczny. Wskazane jest, aby to naprawić z metalowej rury falistej.

Ustaw typ podshivnoy panel sufitowy

Po ustawieniu ramy, może być zainstalowany pokład typ panelu. Kilka dni przed montażem należy pozostawić do centrali w pomieszczeniu, w którym zamierzasz je zainstalować. Ta procedura jest konieczna dla materiału do przystosowania się do środowiska, a nieco poszerzone lub zwężone.

PVC przyciąć panele należy za pomocą wyrzynarki lub piła do metalu. Należy pamiętać, że kierunek skrawania, a oś płyty z tworzywa sztucznego powinny być prostopadłe do siebie.

Przed montażem paneli z tworzyw sztucznych, konieczne jest przeprowadzenie postępowania w celu dostosowania materiału do środowiskaPrzed montażem paneli z tworzyw sztucznych, konieczne jest przeprowadzenie postępowania w celu dostosowania materiału do środowiska

Rama panele wytworzono w następującej kolejności: • Zrobić otwory w panelach pod reflektorami.
 • Dołączyć do powierzchni ściany. Pamiętaj, że między listwy i profilu muszą pozostać mała szczelina. Aby rozwiązać ten wspornik za pomocą kołków i śrub.
 • Następnie, aby hem pierwszy arkusz. Zamontowane na nim wprowadzając kolec w szczelinę między profilem prowadnicy i listwy.
 • Następnie trzeba ciaśniej zamocować pierwszy panel za pomocą śrub samogwintujących.
 • Pozostałe panele są zamontowane w ten sam sposób.
 • Po zakończeniu poszycie paneli sufitowych, konieczne jest ustawienie reflektorów.

Jak wybrać wysokiej jakości panele PCV

Panele z PCV różnią się nie tylko kolorem, ale również pod względem jakości. Przy wyborze materiału budowlanego musi najpierw monitorować jakość ich kolorystyki. Farbę należy nakładać równomiernie na całym obwodzie panelu. Jeśli zauważysz najmniejszej różnicy w kolorach, materiał może złej jakości.

Jednolity kolor i dopasowanie ton płyt - gwarancja jakościJednolity kolor i dopasowanie ton płyt - gwarancja jakości

Należy również zwrócić uwagę na:

 1. Jakość wspólnego rowka. W celu sprawdzenia sprzętu, połączyć dwa panele razem. Jeśli istnieje luka, a następnie materiał niskiej jakości między nimi.
 2. Zewnętrzna ściana. Musi mieć większą grubość i wytrzymałość.
 3. Obecność usztywniaczy.
 4. Zginanie. Płyta powinna być łatwo zginać, ale nie złamać.

W celu upewnienia się, jako materiał, trzeba delikatnie nacisnąć panel. Jeśli produkt został wykonany z materiałów słabej jakości, płytkie wgniecenie w panelu wyświetlane. Pamiętaj, że panele wysokiej jakości nie powinny być wgniecenia od łagodnej depresji.

Zalety i wady sufitów z tworzyw sztucznych

Przed szyć kasetonowych sufit z rąk, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie cechy dla tego materiału. Panele PCV mają wiele zalet, jednak nie są pozbawione wad.

Panel PVC łatwo deformacji pod wpływem czynników zewnętrznychPanel PVC łatwo deformacji pod wpływem czynników zewnętrznych

Plusy plastikowe sufity:

 • Niski koszt. Panele PCV są tańsze niż płytki ceramiczne lub płyty gipsowo-kartonowej.
 • Łatwa instalacja. Aby zaszyć powierzchnię plastiku, nie trzeba specjalnego sprzętu. Z instalacją nawet początkujący poradzi.
 • Niezawodność. Płyty z tworzywa sztucznego nie są podatne na pleśń.
 • odporność na wilgoć. Panele wykonane z PVC może być zainstalowany nawet w łazience, ponieważ nie odkształca się pod wpływem wilgoci.
 • Szeroka gama kolorów i faktur.
 • Praktyczność. Panel z tworzywa sztucznego nie musi obejmować antyseptyczne lub proces kosztownym detergentów. Panele muszą być regularnie czyszczone tylko wilgotną ściereczką.

Najbardziej oczywistą wadą płyty z tworzyw sztucznych jest ich niestabilność na zmiany temperatury. Materiał odkształca się w warunkach wysokiej lub niskiej temperaturze, tak że nie może być stosowana do wykańczania bez ogrzewania pomieszczeń.

Kolejną wadą PCW są panele:


 1. Niska wytrzymałość.
 2. Palność. Panele PCV są łatwe do zapalania. Ponadto, po zapaleniu materiału on uwalnia szkodliwych toksyn.
 3. Plastik nie jest przyjazne dla środowiska materiałów.

Montaż paneli z tworzyw sztucznych na dachu (wideo)

Plastic - unikalny materiał, który może być używany zarówno do wykończenia sufitu, a w dekoracji ścian. Okryć sufit w mieszkaniu lub domu prywatnym z plastiku dość łatwy, pod warunkiem dokonania poprawnej znaczników i ustawić solidną skrzynię. Przed użyciem paneli PCV rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, ponieważ materiał ten nie zawsze jest najlepsza.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

42 − 36 =

Adblock
detector