Jak prać haftować: 6 właściwą poradę – nwhistorycourse.org

The BlogPrzed mycia zaleca się wyciąć lub skonsolidować wszystkie wątki, które znajdują się po niewłaściwej stronie haftemPrzed mycia zaleca się wyciąć lub skonsolidować wszystkie wątki, które znajdują się po niewłaściwej stronie haft Jak prać ściegiem krzyżykowym, zapewne wie przez doświadczonych mistrzów. Ale co z tymi, którzy postawił stopę na ścieżce jednostek po raz pierwszy i na pewno nie chciał popełnić błąd? Czy mogę użyć dowolnego z prostego prania czy potrzebne są inne środki, jeśli prać ręcznie ... po prostu dużo pytań odpowiedni. Pierwsza i najważniejsza zasada - nie spieszą. Robótki nie toleruje zamieszanie, ponieważ ma na celu uspokojenie swoich fanów.


Jak prać haftować: początek drogi

Głównym i podstawowym zadaniem - aby badać szczegółowo informacje o zarysie proponowanej przez producenta. Zasadą jest, że daje więcej rekomendacji dla produktu nie jest uszkodzona podczas mycia. W tym przypadku, można pójść na mały podstęp. Dojazd do pracy, pożądane jest, aby podkreślić niewielką klapy płótno i przyszyć je na wybranym wątku. W kolejności losowej, bez rysunki. Jest to klapa i będzie początkowo być myte. Jeśli tak się nie stało coś krytycznego, zmywalny i bardzo haft.

Dla uporczywych zabrudzeń, moczyć w wodzie haft z detergentem przez kilka godzinDla uporczywych zabrudzeń, moczyć w wodzie haft z detergentem przez kilka godzin

Przed rozpoczęciem leczenia wody, pożądane jest, aby upewnić się, że wszystkie wątki są dobrze zamocowane i nie raspolzutsya z niewielkimi efektami mechanicznymi. Jeśli masz surowe krawędzie, są także lepiej naprawić. W przeciwnym razie są one jeszcze bardziej obtreplyutsya iw pełni się w ruinę. Oczywiście, można ozdobić wszystko, ale co jeśli problem można skutecznie uniknąć.

Nic trudne lub niemożliwe przy pracy z haftem nr. Najważniejszą rzeczą jest, aby zrozumieć, co jest konieczne do prania delikatnych tkanin, wymagające większej uwagi. Wtedy wszystko musi wyjść, i aktualizowane haft długo będą cieszyć oko innych.

Głównymi składnikami sukcesu - jest:


 • uwaga;
 • staranności;
 • Obowiązkiem.

Takie podejście jest skazane na sukces.

Stopniowe wdrażanie prac

Oczywiście, tylko toleruje haftowania ręcznego prania i wody w temperaturze nie wyższej niż 95 ° C. Jednak warto zastanowić się, że niektórzy, nawet najwyższej jakości farby mają tendencję do zanikania w wysokich temperaturach. Dlatego, aby uniknąć nieporozumień, lepiej jest wybrać temperaturę nie więcej niż 50 stopni. Na szczęście, i pracować z nim będzie bardziej udany niż próbując umyć w gorącej wodzie.

Zabrania się wycisnąć wodę z haftem, powinna ona po prostu spuścićZabrania się wycisnąć wodę z haftem, powinna ona po prostu spuścićProces prowadzi się w następującej kolejności:

 1. Jeśli krawędzie zostały ustalone z gipsu, to lepiej skórki. W przeciwnym przypadku, warstwa kleju można łatwo uszkodzić pracę.
 2. Jeśli płótno oznaczone specjalnym markerem zerwaniu, najpierw należy wypłukać w zimnym, to lodowatej wody. Jeśli haft natychmiast zanurzyć we wrzącej wodzie zmyć farbę będzie to praktycznie niemożliwe.
 3. W razie wątpliwości, jak nici, lepiej przed „kąpiel” Praca w 7% roztworu kwasu octowego, rozcieńcza się 2 litrami wody. To działa płynnie.
 4. Jeśli kolor stał się bezwstydnie przejść na płótnie, pilna potrzeba podjęcia działania. Tkanina należy płukać wodą z lodem. Ta metoda żadnych wyników? Tak, płótno po prostu moczyć w zimnej wodzie, zmieniając je co 2 godziny. Materiał w żadnym wypadku nie powinna być sucha.
 5. Jeśli jakieś problemy w etapie przygotowawczym powstać, mogą być rozcieńczane w wodzie, łagodnego detergentu i zanurzyć w obszarze roboczym. Zanurzyć powinna wynosić nie więcej niż 5 minut, a następnie po prostu płukano w zimnej wodzie.

Po haft był czysty, to należy starannie rozłożyć do wyschnięcia na płaskiej powierzchni. Skręcać lub wycisnąć to jest surowo zabronione. I, jeśli zostanie to zrobione prawidłowo, a następnie po kilku godzinach pracy będzie całkowicie suchy.

Że kapitanowie doradztwo

Doświadczony poręczny, został spełniony żaden z kilkunastu prac, często zaniedbywane przez ogólnie przyjętymi zasadami i rozwijać swój własny styl. Tak więc, zamiast łagodnym detergentem używają zwykłego roztworu mydła. Jest to zarówno ekonomicznie i efektywnie.

Niektórzy ludzie, a nie na odwrót: płótno myte przed rozpoczęciem prac, a potem radzić sobie z nim bardzo ostrożnie. Taka metoda ma prawo do istnienia, ale gwarancji, że tkanka nie jest barwiony w procesie, nie poddawaj nikogo. W konsekwencji, dla początkujących, to sposób ten nie jest odpowiedni.

Powiedzieć dokładnie, jak dobrze umyte płótno, a jak nie, to jest praktycznie niemożliwe.

Jest to niemożliwe, aby używać gorącej wody do mycia nici haftu jak można rzucićJest to niemożliwe, aby używać gorącej wody do mycia nici haftu jak można rzucić

To wszystko zależy od następujących czynników:

 • Jakość materiału;
 • Typ gwintu;
 • Stopień zanieczyszczenia materiału;
 • Rodzaj detergentu.

Przez długi czas robi robótkę, i można wybrać najlepszą opcję, pracy, aby zapewnić cross-stitch świeciły nowych kolorach.


Czy istnieje alternatywa

Wszelkie cross-stitch nie mogą być prane tylko, ale także czyścić inne urządzeniami towarzyszącymi:

 • Pralnia chemiczna;
 • pary czystsze;
 • Środki do czyszczenia na sucho;
 • Odkurzacz.

Kiedy obcy paradoksalnie niektóre techniki są stosowane z powodzeniem przydatnych ludzi. Dlaczego dana metoda została wybrana - kwestia indywidualnego charakteru, z pewnością ma swoje logiczne wytłumaczenie. Jednak początkujący Zaleca się zacząć od najprostszej metody - mycie. A jeśli dla niektórych - każdy powód, to nie będzie działać, nawet wtedy szukać alternatywy dla niego.

Jak prać poprzeczny ścieg (wideo)

pranie hafty - na pewno dość uciążliwe, ale to nie jest trudnym procesem. Koncentracja, oszczędność i brak pośpiechu pewno grać w ręce robótki i uczynić ją naprawdę działa bez zarzutu.


Leave a Comment

Your email address will not be published.

12 − 11 =

Adblock
detector