Jak powiesić żyrandol na suficie betonowym poprawnie – nwhistorycourse.org

The BlogWykonać podłączenia żyrandol z sufitu betonowej podłodze jest całkiem w stanie opanować dowolnyWykonać podłączenia żyrandol z sufitu betonowej podłodze jest całkiem w stanie nikogo hozyainuVentsom wszelkie naprawy w domu, szczególnie jeśli sufit został naprawiony, to obowiązkowy etap, jak instalacja żyrandola. Jak powiesić żyrandol na betonowym suficie, prawdopodobnie zrealizować prawie wszystko, ale jak to zrobić bezpiecznie i prawidłowo, zwłaszcza jeśli nie nigdy nie zrobił, nie każdy wie. Wydaje się również, co w tym wielkiego? Rzeczywiście, wszystkie elementarne i wykonalne, ale prace zostaną prawidłowo wykonywane, gdy urządzenie jest solidnie przymocowana do betonowego sufitu i podłączenia elektrycznego wykonane prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami.


żyrandole montażu na suficie z rękami

Nie ma co kvartirovladelets lub kiedykolwiek miał do czynienia z okablowania i instalacji żyrandole też.

Jeśli wystąpią niepewności, pracując na niskich wysokościach lub paniki strach energii elektrycznej, nie ryzykuj! W tym przypadku lepiej jest zaprosić specjalistę.

Jeśli nie cierpią vysotoboyaznyu nie nieśmiały przed prostych prac z okablowaniem, należy pracować dalej, uważając i być bardzo ostrożnym.

Tak więc, należy zrobić:

 • Zobacz podgląd wideo z instrukcjami krok po kroku, w jaki sposób zamontować żyrandol lub czytanie niezbędne artykuły na ten temat, a nawet wiedzy szkolnej fizyki, można dostać się do pracy.
 • Przygotuj narzędzia niezbędne do tego procesu, jak instalacja żyrandola.

Przed rozpoczęciem prac montażowych należy nabyć niezbędne elektronarzędziaPrzed rozpoczęciem prac montażowych należy nabyć niezbędne elektronarzędzia


Dla większości mężczyzn prac domowych, w tym do instalacji urządzeń oświetleniowych, jest ich „święty” obowiązek, i zaprosić panem w domu, nie uważają etyczne.

potrzebne do instalacji:

 1. Wskaźnik śrubokręt. Konieczne jest, aby znaleźć przewód fazowy.
 2. Zestaw wkrętaków;
 3. nóż;
 4. Szczypce.
 5. Drabinki lub biurko.

Jeśli pokój jest na suficie, tylko dwa przewody, a tym samym na żyrandolu w pokoju i jednego przełącznika, takie połączenie nie spowoduje zbyt wiele problemów.a ty, więc prace przy połączeniu - aby połączyć dwa przewody do dwóch przewodów żyrandole do sufitu, po prostu połączyć.

Jeżeli pułap trzech przewodów, żyrandol jest trzy, a przełącznik pokój dvuhklavishny, trzeba użyć wskaźnika, aby znaleźć śrubokręta „faza”, oddanie do testerów napięcia drutu, włączając w to zarówno klucze pre-switch. Po dotknięciu przewodu fazowego, lampka zapala się na wyświetlaczu. Gdy przewód neutralny nie spali. „Fazy” i „zero” suficie powinien odpowiadać zera i fazy żyrandole (zob. Świecznik paszportu).

Okablowanie dla podwójnego przełącznika lamp elektrycznychOkablowanie dla podwójnego przełącznika lamp elektrycznych

W takim systemie, aby połączyć dwa przewody fazowe i jeden - zero.

Podłączyć przewody przez klocków łączących poprawnie, można osiągnąć stopniowe żyrandol integracji, który jest niewątpliwie bardzo wygodne.

Uchwyt do żyrandoli do sufitu: 2 gatunki

Uchwyt na żyrandole do sufitu są zazwyczaj dwa rodzaje.

mocowania:

 • Z pomocą haka;
 • Ze wspornikiem.

Oba rodzaje montażu są stosowane, hak jest w przypadku, gdy jest to konieczne, aby naprawić ogromny żyrandol, pasek, w przypadku, w którym chcesz dołączyć do sufitu żyrandol zapalniczkę.


Przy zakupie jednego lub innego rodzaju żyrandole, trzeba zastanowić się wcześniej, jaki będzie sprzęt, zwłaszcza jeśli nie masz chęć do zmiany istniejącego osprzętu na betonowym suficie.

Rozważmy teraz opcje do montażu w sposób bardziej szczegółowy. Załóżmy, że masz konkretny sufit już hak, i kupiłem żyrandol pod tym samym uchwycie. Potem, oczywiście, jedynym problemem jest podłączony prawidłowo.

Kotwica haczyk - najbardziej niezawodny sposób mocowania żyrandole do betonowego sufituKotwica haczyk - najbardziej niezawodny sposób mocowania żyrandole do betonowego sufitu

Jeżeli hak na suficie, a zakupiony żyrandol gdzie mocowanie jest przeprowadzane za pomocą płyty montażowej, montaż żyrandola na betonowym suficie nieco skomplikowane.

Nie zaleca się zdemontować hak tylko zainstalować wspornik montażowy. Haczyk może delikatnie zgiąć, jeśli jest mocno przymocowany do sufitu z betonu, lub po prostu wcisnąć w betonowym suficie, jeśli hak ma konstrukcję składaną - w każdym razie nie zaszkodzi powiesić żyrandol z nowym uchwytem. Stary uchwyt może być przydatna, gdy znowu kiedyś zdecydujesz się zastąpić żyrandol do drugiego, bardziej dotkliwe, z pętlą na haczyku.


Do ich ręce powiesić żyrandol z taśmy montażowej, należy przygotować następujące elementy:

 1. Wpływ elektryczną wiertarkę lub młotka. Wiercenie w betonie proste wiertło będzie niezwykle trudne.
 2. Wiertła z węglików spiekanych z.
 3. Kołki, w zależności od średnicy wiertła.
 4. Wkrętak kołki.
 5. Ołówek.

Zamocuj wspornik montażowy do miejsca montażu w przyszłości, trzeba zrobić układ dla przyszłych kołków. Otwory, kołki ustawione w miejscu i dokręcić śruby mocujące pasek lub kotwy. Teraz pozostaje tylko podłączyć żyrandol do płyty z dwoma nakrętkami. Pianek tego celu posiada dwa trzpienie gwintowane dla śrub mocujących.

Niuanse w suficie żyrandol (wideo)

Jak usunąć żyrandol z sufitu

W niektórych przypadkach konieczne jest usunięcie żyrandol z sufitu.

Powody, dla demontażu:

 • Wymiana lamp nowa;
 • Punkty Zmiana załącznika. Żyrandol powinny zostać przeniesione do innej lokalizacji.
 • Świecznik zapobiega naprawy lub wybielania sufitu.

Przed wyjęciem żyrandol, trzeba go wyłączyć i odłączyć zasilania mieszkanie lub dom. Z oddzielnym elektrozaschite trzeba wyłączyć maszynę tylko jeden.

Demontaż żyrandol powinny być realizowane prawidłowo. tak, aby nie narażać ich samych lub ich członków rodziny niebezpieczeństwo zranienia lub porażenia prądem!

De-pobudzać żyrandol, trzeba odłączyć przewody i delikatnie wyjmij moduł oświetleniowy, uważając, zwłaszcza jeśli żyrandol jest trudne do uniknięcia to spadając i uszkodzić dyfuzory szklane. Po demontażu należy zainstalować tymczasowe elektropatron z lampą, lub po prostu solidnie zaizolowane końce przewodów taśmą izolacyjną dla bezpieczeństwa.

Przed przystąpieniem do demontażu żyrandol trzeba wyłączyć prąd w tablicy rozdzielczejPrzed przystąpieniem do demontażu żyrandol trzeba wyłączyć prąd w tablicy rozdzielczej

Na kolejnym wybielić lub pomalować sufit, uważając, starając się nie dotykać końce przewodów wilgotną szczotką lub wałkiem! Jest to niebezpieczne dla życia! Izolacja w takich przypadkach nie zawsze chronić. Ponieważ wilgoć może jeszcze dostać się na źle izolowane powierzchnie lub zwarcie przewodu z powodu słabej jakości preizolowanych przewodów.

Optymalny wybór żarówek do żyrandoli

Nie jest tajemnicą, że taryfy energii elektrycznej ciągle drożeją.

Konsumenci mają długo stoi przed wyborem:

 1. Zmniejszyć ilość energii i szponów;
 2. Nic się nie zmieniło, i zapłacić więcej;
 3. Nic do stracenia w zakresie oświetlenia i zapisać na płatności na rachunki świetlnych.

Najprawdopodobniej, prawie każdy zainteresowany w drugiej opcji, gdzie „owce są bezpieczne i wilki są karmione.” Jak to osiągnąć?

Oczywiście, wiek żarówki, powoli, ale dochodzi do końca. W ich miejsce pojawił się tak zwany pierwszy ekonomlampy (oszczędność energii), a za nimi - lampy LED.

Zapisywanie spiralny kształt lampy mogą być stosowane w tradycyjnych żyrandoli sufitowych w celu oszczędzania energiiZapisywanie spiralny kształt lampy mogą być stosowane w tradycyjnych żyrandoli sufitowych w celu oszczędzania energii

Ekonomlampa charakteryzuje się tym, że zużywa mało i wyjście światła na to około pięciu razy dłużej niż żarówki. W LED, około dziesięciu razy, niż w przypadku lamp żarowych. Oczywiście, światła te są znacznie droższe od żarówek, ale biorąc pod uwagę fakt, że ich żywotność jest wystarczająco duży, można zapisać to dużo.

Nie zapominaj, że lampa energooszczędna zawiera rtęć i jest tak krucha jak żarówki, co stwarza zagrożenie dla zdrowia konsumenta. Lampy LED takie braki nie.

Ponadto, można zaoszczędzić na liczbie lamy, który także pomaga zaoszczędzić pieniądze. Na przykład, energia lampy 15W oszczędność światła w przybliżeniu jego analogu 75 W żarówka. Fluorescencyjne ze zużycia w tym samym, do 15 W, w ogóle, dają cały 150 W, jednak zaleca się wymianę lampy mniejszej mocy, na przykład, 7-9 W - Wynik będzie taki sam.

Przyłącza i żyrandole (wideo)

Podsumowując, chciałbym podsumować to, co zostało powiedziane. Żaden z naprawą jest kompletna bez instalowania lub usuwania żyrandole - nie tylko źródłem światła w domu, ale także dalekie od ostatniego z wnętrza obiektu. Na okres napraw, remontów lub kosmetycznym, jak również kapitału, usuń żyrandol pod sufitem, aby nie uszkodzić go i plam (i że to po prostu nie przeszkadza naprawy), lub wymienić na nowy. W każdym razie, masz do czynienia z odłączenie i ponowne podłączenie części elektrycznych lub przy zmianie elementów złącznych. Aby nie zrobić sobie problemy wynikające z nieprawidłowego podłączenia lub zawodnych montaż żyrandoli, trzeba znać kilka zasad. Powodzenia w naprawie!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 5 = 1

Adblock
detector