Jak obliczyć sufit napinany – nwhistorycourse.org

The BlogOdcinek sufit daje idealnie płaską powierzchnię i skrywa wszelkie wady sufituStretch suficie daje idealnie płaską powierzchnię i ukrywa wszystkie wady sufity potolkaNatyazhnye mnożyły się w ostatnich latach. To wykończenie jest bardzo praktyczny i może trwać bardzo długo. Wiele osób woli zainstalować sam sufitu podwieszanego. W tym przypadku konieczne jest, aby wstępne obliczenia konstrukcji. Właściwe obliczenie pomoże kupić wystarczającą ilość materiałów.


Sufity naciągane: wstępny projekt pomiar

W celu wytworzenia dokładny pomiar projektu, trzeba wziąć pod uwagę konfigurację pomieszczeń. Jeśli pokój jest prostokątny lub kwadratowy, aby to znacznie łatwiejsze.

Pomiar prostokątnym lub kwadratowym pomieszczeniu w następującej kolejności:

 1. Najpierw trzeba narysować szkic pomieszczenia. To pozwala łatwo nawigować.
 2. Następnie wyjąć wymiary każdej ściany. Aby to zrobić, należy użyć konstrukcji centymetrem.
 3. Następnie należy zmierzyć przekątnej pomieszczenia.

Jeśli pomieszczenie ma kształt prostokątny, trzeba mieć pewność, aby mierzyć każdą ścianę. Często zdarza się, że przeciwległe ściany są asymetryczne.

Aby zmierzyć konstrukcja sufitu napięcie wymagane do sporządzenia szkic pomieszczenia oraz dokonywanie pomiarów na obwodzieAby zmierzyć konstrukcja sufitu napięcie wymagane do sporządzenia szkic pomieszczenia oraz dokonywanie pomiarów na obwodzie

Jeśli pomieszczenie ma skomplikowaną konfigurację, konieczne jest dokonywanie pomiarów w tego algorytmu:


 • Po pierwsze, narysować szkic sufitu.
 • Następnie należy zmierzyć co prostą część ściany.
 • Warunkowo podzielić pomieszczenie na kilka trójkątów. Następnie zmierzyć każdy przekątnej. Nie zapomnij, aby obliczyć wszystkie kąty.

Wymiary i pozostałe parametry sufitów podwieszanych

Płótno dla sufitów podwieszanych są nie wyróżnia tylko przez jego strukturę, ale także wielkość. Przy wyborze materiałów konieczne jest, aby zwrócić uwagę na inną tkaninę wydajności.

Typowo, kończąc sufitu za pomocą arkuszy folii. Szerokość tej wstęgi wynosi 130- 275 cm. Grubość ostrza może wynosić od 0,15 do 0,2 mm.

Przy wyborze taśmy folii konieczne jest, aby zwrócić uwagę na taki parametr jak wytrzymałość na rozciąganie. W porządku, że wstęga będzie służył przez długi czas, to musi wytrzymać obciążenie wzdłużne 12-13 Newton na milimetr kwadratowy.

Sufity napinane są w postaci arkusza folii i tkaniny. Różnią się wielkością, grubość rdzenia i wytrzymałość na rozciąganieSufity napinane są w postaci arkusza folii i tkaniny. Różnią się wielkością, grubość rdzenia i wytrzymałość na rozciąganieSufitowa rozciągliwość tkanek:

 1. Szerokość tkaniny. Zwykle arkusz tkaniny ma standardową wielkość, mianowicie 3100 mm lub 5100 mm. Istnieją modele, w których szerokość wynosi 4100 mm ostrze.
 2. Napinacz tkanina jest odporna na wartości temperatury aż do -35 do + 40 ° C.
 3. Długość ostrza może się zmieniać.

Jak zmierzyć zakrzywiony sufit podwieszany

Wykonywania operacji dozowania dla skomplikowanego zakrzywionego sufitu jest znacznie trudniejsze. Jednak można to zrobić samemu, pod warunkiem ścisłego przestrzegania poniższych instrukcji. Figurowe sufity być obliczana w podobny sposób.

Pomiary zakrzywionych sufitów podwieszanych są za pomocą proponowanego szkicu sufituPomiary zakrzywionych sufitów podwieszanych są za pomocą proponowanego szkicu sufitu

Instrukcje pomiaru zakrzywionej suficie:

 • Najpierw trzeba narysować szczegółowy szkic pomieszczenia.
 • Następnie określić wielkość wszystkich prostych ściankach. Nie zapomnij, aby obliczyć przekątnej.
 • Na szkicu, aby zaznaczyć kratkę sufitową. Krok wybrać samemu.
 • Zwrócić uwagę na figurze kontrolnych.
 • Za pomocą punktów kontrolnych odtworzyć dokładny układ sufitu, i obliczyć ilość materiałów potrzebnych. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, dostaniesz precyzyjnych pomiarów.

Aby przyspieszyć prace pomiaru poziomu wykorzystania lasera. Ponadto, nie bój się drobnych błędów. Cechy, tkanina łatwo PCV rozciągnięte, tak więc szczelina 2-3 cm, nie jest krytyczna.

Jak obliczyć sufitu podwieszanego: krok po kroku

Przed zamówić niezbędne materiały do ​​montażu sufitów napinanych, trzeba obliczyć powierzchnię sufitu. Wyliczenie technologia jest dość prosta. Jeśli pomieszczenie ma kształt prostokątny, trzeba zmierzyć jego szerokość i długość. Następnie uzyskane wartości należy pomnożyć.

Jeśli istnieją różne nisze i półek, technologia kalkulacja będzie nieco inny w swoim pokoju. Najpierw trzeba narysować szkic pomieszczenia, a następnie zmierzyć wszystkie parametry pokoju i przełamać szkic na trójkąty i prostokąty. Następnie należy obliczyć powierzchnię wszystkich figurach i umieścić otrzymane wartości.

Aby obliczyć powierzchnię sufitu rozciągają w prostokątnym pokojowej potrzebne szerokości pomnożonej przez długość pokojuAby obliczyć powierzchnię sufitu rozciągają w prostokątnym pokojowej potrzebne szerokości pomnożonej przez długość pokoju

Kalkulacja pokój z warstwowych sufitu jest nieco bardziej skomplikowana. Eksperci radzą, aby najpierw obliczyć powierzchnię. Otrzymana wartość pozwoli Ci podnieść odpowiednią ilość materiału do pracy.


warstwowych obliczenie sufitowy składa się w następującej kolejności:

 1. Usuń wymiary ścian.
 2. Następnie obliczyć powierzchnię. Jeśli ma rację, to wystarczy pomnożyć długość przez szerokość.
 3. Zmierzyć stosując taśmę konstrukcja zmierzyć wysokość i długość odcinków pionowych sufitu.
 4. Pomnożyć wysokość i długość sufitu.
 5. Złożyć powierzchnię i obszar odcinków pionowych.

Minimalna ilość miejsca dla sufitów podwieszanych

Jeśli mieszkanie ma niskie sufity, ale chcesz zainstalować Płótno naciągnięte na blejtram, to powinniście wiedzieć, minimalną ilość miejsca konstrukcji. Niektóre materiały mogą być montowane w odległości 3 cm od głównego sufitu.

W przypadku, ustawić minimalną ilość miejsca, wykorzystują technologię instalacji klina lub shtapikovuyu. Nadal można korzystać z technologii harpuna, ale w tym przypadku, wielkość wcięcia jest 5-6 centymetrów.

Minimalna dopuszczalna wielkość wcięć rozpinanego sufitu jeden centymetrMinimalna dopuszczalna wielkość wcięć rozpinanego sufitu jeden centymetr

Minimalna wcięcie może być osiągnięty za pomocą podwieszonego sufitu wykonanego z tkaniny. W tym przypadku, wielkość wcięcia jest tylko 1 centymetr. Musimy jednak pamiętać, że podczas instalacji sieci tkanki z minimalnym odprawy nie będzie w stanie przeprowadzić komunikację w pustce sufitu.


Jaki jest maksymalny rozmiar dla sufitów podwieszanych

Maksymalna wielkość sufitu rozciągają się wzdłuż długości ma żadnych ograniczeń. Jednak szerokość tkaniny będzie zależeć od kraju wytworzenia produktu. Na przykład, wstęgi wykonane we Francji, mają standardową szerokość 2,1 metra. Sufity wykonane niemieckich firm, ma większą szerokość, czyli 3 metrów.

Jeśli szukasz najszerszych możliwych płótnie, poszukaj tkanin wykonanych w Chinach. Ich szerokość wynosi 5 metrów.

Maksymalna szerokość tkaniny pułapu napięcia 5mMaksymalna szerokość tkaniny pułapu napięcia 5m

Tkanina sufity są dużych rozmiarów, ponieważ są one łatwiejsze do zaprojektowania. Średnia szerokość tkaniny tkanina - 5 metrów. Istnieją modele, w których wielkość nawet więcej.

Montaż sufitów naciąganych (wideo)

Prace projektowe produkować na tkaninie elastycznej jest bardzo prosta. Wystarczy narysować szkic i zmierzyć wymiary pomieszczenia. Jeśli zrobisz to dobrze, dostaniesz dokładną powierzchnię pomieszczenia i będzie mógł nabyć wystarczających materiałów do montażu. Po wybraniu materiału zwrócić uwagę na jego wielkość. Jeśli masz niski sufit, wybrać tkaniny tkaniny. będą one minimalny odstęp między strukturą i głównego sufitu. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 1

Adblock
detector