İlginç iç tasarım fikirleri oturma odası: 30 fotoğraf örnekleri – nwhistorycourse.org

The BlogOturma odası benzersiz tasarım öğeleri ile bir teması ile dekore edilebilir,"Tasarımın ne tür: Oturma odası dekoraSegodnya güzel bir ev geldi benzersiz öğeleri, bir soru sorabilir ile belirli bir tarzda dekore edilebilir? Kim "ve duymak:" tasarlanmış burada hiçbir tasarım sevdiğim bütün şeyler var ". Bu durumda, bir daire veya tek oda belli bir tarzda muhafaza edilebilir, ancak kesinlikle onu takip ve temaya veya kanonların bazı bireysel varyasyonlar ile olamaz.


Minimalist tarzda oturma odası için Fikirler

Minimalizm - yapılandırmacılığın çocuk. Biz o moda geçti, ya yeniden yeniden doğmuş diyemeyiz. Bu stil, herhangi bir zamanda, klasik çizgilerin ifade eder ve herhangi bir evde nedenle kabul edilebilir zaten.

minimalizm ilkeleri

 • uzay maksimize - yıkılan duvarlar, odalar birleştirmek;
 • ; Asgari - Tüm elemanlar işlevsel, dekorasyonlar olmalıdır
 • Mobilya ve dekor biraz;
 • mümkün olduğu kadar basit ve tercihen doğal malzemeler.

Minimalist tarzda yaşamak o öğeleri ve dekor minimum sayıda ile karakterizedirMinimalist tarzda yaşamak o öğeleri ve dekor minimum sayıda ile karakterizedir

O zaman Salon, oda şap, pürüzsüz tavan ve gizli duvarlar gibi genel kabul görmüş kanonlar hakkında özellikle konuşmak, bu yeterli değildir. Eğer dekoratif taş ve ayna fayans kullanabilirsiniz bitirmek için, en önemlisi, bir karışık iç ulaşmak etmez. Her şey bütün resmi olmalıdır.

mobilya ve dekor biraz yana, odak duvar tasarımı olacaktır. Tasarımı, renk ve doku - bunlar senin zenginlikleri resimdir. Bütün hayat ahenkli olmalı ve aynı şekilde sonuca varılmalıdır.


Provence tarzında yaşam Tasarım fikri

Provence - Fransız ülke, ancak, oturma odasında kendi elleri yakışıklı rustik iç oluşturmak yapamam olacağını söylemek için. sadelik Bu lüks, stil hakkında pek çok tartışma. çekicilik ve sadeliği eski, güneş renginde soluk, parlak lekeler, yaşam telaşsız yolu - bu zeytin cazibesi bütün.

Provence tarzında Yaşam - basit ve eski objelerle süslenmiş rahat bir odaProvence tarzında Yaşam - basit ve eski objelerle süslenmiş rahat bir oda

Provencal temel özellikleri: • Duvarlar. En önemlisi - beyaz. Bu en iyi aksesuar ve dekoratif detaylar için arka plan olarak beyaz boya ile kaba bir sıva olabilir. duvarların yüzey kasten biraz kaba olmalıdır, bu romantik imaj zorunludur.
 • Tavan. Klasik - Bu kesişim zamanın kendisi tarafından karartılmış ahşap günlükleri, karartılmış. Ama bir apartmanda onlar yerini ve poliüretan taklit edilebilir. Olası ve doku ve kabartma ile MDF tavanı "ağacının altında." Sıcak ve yumuşak tonları tercih edilir.
 • Paul. Bir ahşap desenli Bu tahta levhalar ve laminat. Bir taş, seramik karo da var. Pişmiş toprak kiremit - ortak bir materyal.
 • Dekor pencereler. Işık tonlarının Işık ve ağırlıksız perdeleri böylece büyük bir ölçüde oturma odasında pencereleri uygun. Hücre veya bitki motifleri - desen Eh.

Ama Provence süsleme sever. Ve en iyi aksesuar - elle yapılmış olanlardır. Masa örtüleri, perdeler, peçete, yastık, yani doğaçlama, tasarım değil. Minder sevimli çiçek yastık durumlarda giymiş ve masada bir masa örtüsü tığ işi bırakmaya edilir.

oturma odasında Onarım: İskandinav tarzı için bir fikir

Son yıllarda çok moda İskandinav tarzı, aynı işlevsel maksimalizm ile karşılaştırılabilir. Bu atmosfer İsveçli evde olmasını sağlayacaktır iç İskandinav etnik özellikler kazandırır.

Bir İskandinav tarzında bir oda düzenlemek istiyorsanız, o zaman beyaz odaklanmak gerekirBir İskandinav tarzında bir oda düzenlemek istiyorsanız, o zaman beyaz odaklanmak gerekir

skandiyum tarzında yaşayan başlıca özellikleri:

 • iç beyaz daha baskın
 • dağınıklığı hiçbir ipucu geniş oda;
 • mümkün olduğu kadar doğal malzemelerin kullanımı;
 • işe rahatlık ile Işık ve havadar tekstil;
 • Yapay ışık çok sayıda;
 • Soğuk bir evde konfor Elemanları - örneğin, bir şömine, battaniye;
 • Özlülük detaylar.

Ama bu yaşam çok soğuk açık değil, ılık kremalı veya sarımsı ile serin tonları seyreltmek emin olun. mat ahşap tonları ve zengin yeşil unsurları bakacağız Mükemmel.

Aydınlık ve zıt renkler kaçınılmalıdır. mavi ve mavi, kobalt, karamel, hafif leylak, bej, sütlü hafif turkuaz: beyaz, kullanımı aşağıdaki renklere ek olarak.

Mobilya düzenli bir şekle, bir kanepe sahip olmalıdır - güzel göz döşeme ile, büyük ve konforlu. kanepe ve sandalye yanı sıra, birkaç nefes koyabilirsiniz. Ayrıca uygun çekmeceler, çok hantal değil raf olacaktır. İkna edici bakışlar ve modüler ahşap mobilya.

Art deco tarzında çevreyi yaşayan Moda fikirler

Modern sanat deco uyum sıkı geometrik şekillere, yuvarlak cepheleri, cam ve metal ekler pahalı mobilya temsil eder. dekorasyon çiçek tasarımları, Afrika semboller, hayvanlar ve sadece resim olarak kullanılır.


salon tasarımı art deco sakin, sıcak renklerle temsil etti. Bej karanlık kontrast ile kombine edilebilir. Bu renk tonları, lüks iç zarafet verir. Ama sadece iki renk, oturma odasının renkleri temsil edilmez. Bu keyfi karmaşık, çok-bileşenli olabilir.

Eğer sakin ve sıcak tonlarda bir sevgilisi vardır, o zaman art deco tarzını seçmekEğer sakin ve sıcak tonlarda bir sevgilisi vardır, o zaman art deco tarzını seçmek

Çoğu zaman tasarım oturma odasında kullandı:

 • siyah;
 • gri;
 • beyaz;
 • metalik;
 • Kahverengi.

Ama bu renkler güvenle mavi, kırmızı, yeşil, altın sulandırabilir. dekor miktarı ile aşırıya kaçmayın. Duvarlar katı ise, mobilya vurgu olabilir. Parlak desenli duvar kağıdı seçin olursa, önce göz vuracak unutmayın. Bu durumda, mobilya koyu kahverengi veya bordo olmalıdır.


Modern dairelerde Güzel oturma odası (video)

Bir yaşam kurma - sadece pahalı pahalı değil, aynı zamanda ilginç. Eğer ön plana koymak öğeyi varsa, evlerinin iyileştirilmesi size çok keyif getirecektir.

Başarılı çözümler!

oturma odası dekorasyon için ilginç fikirler (fotoğraf)

60197315524535-900x597569955bf8a674912be6526c832a4b5953f11017210211006-1030x684

Leave a Comment

Your email address will not be published.

58 + = 59

Adblock
detector