ikinci kata merdiven olmalıdır Ne: 7 modelleri seçmek için – nwhistorycourse.org

The Blogikinci kata merdiven Doğru seçilmiş modeli - bu senin bezopastnost varDoğru ikinci kata merdiven modelini seçmiş - ki tek katlı daha yaşam alanı iyi görüntüleri var çünkü sıkı arsa üzerinde bir alanı işgal olsa bezopastnost iki katlı evler her zaman, alakalı olacaktır bu. İnşaat her zaman güvenli ve diğerleri nasıl tasarlanacağı, bunu inşa etmek için bir yapı malzemesi merdiveni donatmak için nasıl bir sürü soru olduğunu. Bu ve diğer sorulara cevaplar bu makalede sunulacaktır.


2 kata Merdiven: Çeşitleri

Kır evi merdivenlerden tırmanıyor - önemli bir fonksiyonel bileşen, aynı zamanda iç merkezi bir unsur ibaret değildir. İyi tırmanış, yüksek kaliteli ve güvenilir değil, aynı zamanda estetik değil sadece olmalı, evlerin modelleri yönünde ile uyum uyum. Merdiven birkaç tipe ayrılabilir. Böylece odnomarshevye, yarı-hız ve trehmarshevye tasarımı tip-ayırt.

ikinci kata merdiven Çeşitli tipleriikinci kata merdiven Çeşitli tipleri

Merdiven şeklinde, garajda bulunan, desenli olabilir farklılık, bahçe JECFA farklı sınıf, bir gölgelik yanı sıra vardır:

 • bobin;
 • dikdörtgen;
 • Direk;
 • raylar Kaldırma;
 • 180 derecede açılması;
 • Katlanabilir;
 • Menteşeli.

Ne merdivenin şekli ve tasarımı olacak yapılır ev iç tarzı ne bağlıdır, tavan yüzeyinin yüksekliği ve kaç alanı metre. Marsh - uçak sayısına, merdiven 1 uçuş ve sınıflar merdivenleri ayrılır. banliyö zemin yapısı 2 için en yaygın bir ya Sustainer 2 yükselir vardır. Helisel veya spiral yapısı o enfes İmparatorluğu, pahalı rokoko, çağdaş modern tarzda tasarlanmıştır binalarda muhteşem görünüyor, özel bir cazibesi vardır. ajur ile spiral merdiven korkuluk masalı, sihirli ilişkili. Ancak, gerçekte bu seçenek rahat değil. Spiral tasarımları kadar geniş bir merdiven inşa etmek imkansızdı küçük alanlara yönelik oluşturulmuştur. konutun olarak, çocuk ve yaşlı aile üyeleri için tehlikeli olabilir.


Klasik yayın ortasında merdivenleri (düz, dikdörtgen, dönen) sık sık kullanılır. Bunlar farklı şekillerde yürütülebilir, kendilerini güvende ve iç herhangi tarzına uygundur.

merdiven yapımı ve raylar

Modern merdiven ve korkuluk - özel fikstürler, ayrı bir kategori olarak tanımlanabilir. Bolz - dikey yüzey boyunca monte montaj edilir. merdiven basamakları duvara sabitlenmiş olan cıvata, bekle.

Modern iç için basamaklar ve küpeşteModern iç için basamaklar ve küpeşte

Modern konut için rasyonel bir seçimdir. Merdiven ve hava, ışık tasarımları rayların Avantajları neredeyse ağırlıksız açık, ışık odanın her köşesine nüfuz sağlar.

tarzı yönde yapılan tasarımlarda kapılar içinde düzenlenir modern iç mekanlar, uygun bütün bu merdivenin en iyisi.yani:

 • Minimalizm.
 • Loft.
 • Konstrüktivizm.

adımların genişliği minimize edilebilir çünkü bu, küçük evler için gerçek bir nimet olduğunu. dar çeperi boyunca adımları, süspansiyon merdiven korkulukları yeterince geniş cihaz gerekli değilse, korkuluk tutmak için gereklidir.

Hangi malzemeler ikinci kattaki evde bir merdivenle yapılabilmektedir

merdiven INTRAHOUSE oluştururken en sık kullanılan birkaç temel malzemeler vardır.

Bunlar:

 • Ağacı.
 • Metal.
 • Beton.
 • Cam.

Metal merdiven VaryantMetal merdiven Varyant

Merdivenler bu veya başka malzemelerin bir kombinasyonundan yapılmış birleştirilebilir. Ülkenin tarzında Suburban bina, geleneksel kulübe veya Provence iyi lake veya el oymalar ve desenlerle dekore edilebilir katı ahşap merdiven süsleyin. Cilalı bakmak ilginç ve özlü ağaç pahalı ırkları değil. Merdiven üretimi kül, ceviz, tik, akçaağaç ve kayın konfigüre edilebilir.

çam, yumuşak ve dış etkenlere karşı dayanıklı değildir olarak çam yapılar verilmez.

Bir daire veya evde Metal merdiven, 50 yılı aşkın sürebilir. Bu paslanmaz çelik kullanmak en iyisidir, bu pasa dayanıklıdır. yaklaşık 5 yıl - Krom veya boyalı çelik çok daha az sürecek. Alüminyum model ya da pirinçten tasarım onlar yumuşak ve sonuçta koyu hale gelebilir, seçim için daha iyi değil. yüksek teknoloji iç stil yöne doğru mükemmel uyum Metal Model. Eğer betondan inşa ediyoruz, biz dayanıklı tasarım elde ederiz.


İlk kaba merdiven onun ishal bitirdikten sonra, olduğunu. Taş basamaklı merdivenler doğal tarzı tasarım ve stil klasik mükemmel uyum. Onlar döşeme veya suni çim dekore edebilirsiniz. cam dikkatli olmalı. Prefabrik cam merdiven güvenli değildir. Çocukların varsa, o zaman göndermek için daha iyi değil.

fotoğraf seçeneklerinin ikinci kat lobisine merdivenlerden yapma 

Önemli bir merdiven ile apartmanda yazlık, iç tasarımını dikkate almak. Seçenekler ve merdiven değişiyordu ile uzay organize fikirler. İkinci katta erişebilir şık, geniş salonları vardır. merdiven ile bir salon varsa, o zaman sadece özel bir iç tasarım projesi oluşturmak gerekir.

salonda Merdiven yapımı özel bir anlamı oynar. Tasarımı nedeniyle oda, daha geniş ve daha özgün baktı.

küçük Lobide ikinci kata çıkan merdiven monte edilmesi önerilebilirküçük Lobide ikinci kata çıkan merdiven monte edilmesi önerilebilir

Lobi küçükse, merdivenin sarmal tip iyi uygun olacaktır. Bu düzenleme metre kazandırır ve 2. kat girişinde bir güzel ambar yapabilirsiniz. salon büyükse, doğal ahşap, taş büyük bir merdiven inşa etmek uygundur, ve belki de tuğla olacaktır. oda saygın boyutlara sahipse, merdiven yapı pahalı doğal yapı malzemelerinin yapılır, sunuma hazır bir görünüme sahip, uygun bir işleme gerek yoktur.


Kapı konumlandırılabilir ülkesi:

 • Tasarımcı kanepe;
 • Birkaç sandalye;
 • Tablo.

Düzenleme zaman ve çaba alır, o kadar dikkatli olmalı süreci tedavi etmek için, hassas ve zor bir iştir. Burası ev ve kusursuz olmalıdır tasarımın bir kartvizit gibidir, salon, estetik görünüm bitmiş olmalıdır.

İkinci katta bir apartman dairesinde Tasarım merdivenler: örnekler

Anlaşılır, salon iyi aydınlatılmış olmalıdır, elemanların 2-3 birincil ışık kaynağı ve sarkıt oluşturulabilir aydınlatma kalitesini, monte edilecektir. Koridor aydınlatma avantajlı bir çözüm, cihaz kaldırma yapısının adımları hafif bir nokta. Optimum ışıklar benzersiz bir atmosfer yaratır. Birçok bir rüya - Kuşkusuz, konak sahibi. Ama buna küçük bir yerdir koridor, çıkarmak için gereklidir, nadir değildir.

Işık odanın her köşesine nüfuz sağlayan merdiven seçeneğiIşık odanın her köşesine nüfuz sağlayan merdiven seçeneği

Salon dar ise, duvar dekore edilebilir:

 • Orijinal çerçevesinde Fotoğraflar;
 • İlginç panelleri;
 • Münhasır posteri.

genel tasarım ise Ikea satın alınabilir taze çiçekler ya da aksesuarlarla merdiven katmanlı vazo üzerine konabilir. Bu zerafet ekleyip sıcak bir aile ortamı yaratacaktır. Parametreler küçükse, yapı cam olabilir. bağlama rayları, bu ekonomik bir seçenek olabilir. merdiven ile küçük ölçekli konut için en iyi çözüm kurulum aynalar iç süslemeleri, hem de görsel olarak yer genişleyecektir. ışık kaynağının zıt olarak yerleştirilmiş bir ayna olup, ayrıca boşluk aydınlatır.

İç merdiven hakkında birkaç kelime 2 2

Evin her odasında, bu salon merdiven veya bay penceresinde pencereye yakın bir önemi yoktur önemlidir ve koridorda can. Uyumu sürdürmek önemlidir. Bu oda, alan geri kalanına tek bir biçimsel yönde yapılabilir gerektiği anlamına gelir. Bir korku ile 2 kat merdiven başvurmak gerek yok, tam tersine, bu eleman gelecekte alanını artırır.

Buna ek olarak, bir merdiven yapı merdivenlerde elbise dolabı olarak kullanılabilir. Bu rasyonel bir karar küçük bir ev veya dairede değerli yer kazanmak için yardımcı olacaktır.

çekmeceli Rahat merdivençekmeceli Rahat merdiven

diyafram olarak kullanılabilir:

 • iş veya yaratıcı etkinlikler için ek bir alanı;
 • böylece envanter, korunması ve depolanması için. D.
 • kitaplar ve diğer şeylerin saklanması için.

Böylece, merdiven 3x12 veya diğer parametrelerle estetik alanının iyileştirilmesi, sorumlu bir yaklaşım gerektirir. Bu bakımdan kritik bir rol evin bir süs haline gelebilir bir merdiven, üzerine sürer. Süreç yaklaşım ve 1200% sonucunda ince ve ev konforu odası söndürmeye önemlidir.

tasarım seçmek için: banyosunda ikinci kata Modern merdiven

 Ergonomik ve görsel cazip seçenek - bir metal desteği ile ahşap merdiven yapısı. veya döner vidalı - yerlerde bir sürü ve belki üçüncü seviye (zemin kat) varsa biraz, eğer bir yürüyüşü olabilir.

Doğrudan modifikasyon yürüyüşleri çok yer almak, ancak uygun cihaz ile, merdiven altında kalan iyi fıçı ve diğer ekipman için bir depo olarak uygulanır.

Ne zaman kare inşaat alanı çok gerekecektir. Skeçler bağımsız yapılabilir ve merdiven kendi ellerini toplamak.

İkinci katta banyosuna merdiven Tornaİkinci katta banyosuna merdiven Torna

banyoda tasarım olabilir:

 • Kapalı;
 • geçici;
 • Evrensel.

Yapımı merdiveni Eğer, doğru, güvenli kaldırma için gerekli olan kaç derece bilmek, birçok faktör dikkate temiz ve dayanıklı yapı malzemesi almalıdır. yetenekleri herhangi bir şüphe varsa, profesyonel inşaatçılar yönelmek daha iyidir. hizmetlerin maliyeti düşük değil, ama sonuç her iki hane, hem de ev misafirler memnun edecek, on yıllar boyunca sürecek.

fotoğraf ve en iyi örnekleri: elleriyle ikinci kata Ahşap merdivenler

Bir ülke ev veya yazlık Modern inşaat öylesine bir merdiven olmadan yapamaz katlarda her kaldırmaya, 2 veya daha fazla kat varlığını varsayar. Bir metal ya da tek başına beton bir merdiven inşa kaynak veya ağır işler için gerekli olan, çok zordur.

Ama ellerinizle 2 katta ağacın modeli - gerçek bir meydan okuma ve erişilebilir bile acemi kalfa ve bazı durumlarda bunun bir testere ve çekiçle vazgeçilebilir. En kolay oluşturma - mart merdiveni, düz yayılma ile yani merdiveni. şeması farklı olabilir.

araçlar asgari seti ile, ahşap bir merdiven bile acemi usta gerçekleştirecekaraçlar asgari seti ile, ahşap bir merdiven bile acemi usta gerçekleştirecek

Mart tasarım Kosour alır. Bu taşıyıcı kurulu. Ve bu adımları kademeli ve kanallı içerir. Hesaplamalar odanın büyüklüğüne uygun olarak yapılır. 37 derece, en uygun eğim açısı. açısı 23 g daha az ise., rampa monte edilebilir. genişlik zor değildir belirlenir.

Marsh genişliğe sahip olabilir:

 • 0,9-1 m;
 • 1.25-1.5 m;
 • 1.2-1.4 m.

merdiven bahçe evde düzenlendiği takdirde, genişlik 0.8 m Yükseklik indirgenebilir -. katta 2 kattan kata mesafedir. yaklaşık 300 cm optimum adım genişliği. genişliği aşamaları sayısı ile çarpılarak ve projeksiyon boyutu elde edilmelidir. Bir Pisagor Teoremi merdivenin genel uzunluğunu belirlemek için.

yapısını kendisi oluşturma sürecinde doğrudan basit hesaplamalar yardımıyla, ahşap merdiven elemanlarının doğru boyutlarını elde edebilirsiniz ve daha sonra malzeme, alet seçimi geçin ve. İnşaat, zor değil sen becerileri varsa, işleyebilir, ancak ustalar bir ekip tutmayı daha iyi olup olmadığını.

ikinci kata merdiven yapımı (video)

Bugün, müteahhit, hızlı ve verimli herhangi bir karmaşıklık çalışmaları gerçekleştirmek şirketlerin bir yeri vardır. Bu arada, çaba ve para harcamadan güzel bir merdiven ve setler inşa edebilirsiniz.

İkinci kattaki evinde Tasarım merdiven (iç fotoğraf)

19265875641151c54ad4c85c804e11022b348d09598238cfe88f8c11bd0379817f47afe2b10216interer729big964874870a78308f0385fff1a0df3306derevyannayalestnica50i-1i-3

Leave a Comment

Your email address will not be published.

84 + = 91

Adblock
detector