The Blogdövme elemanları sahip mükemmel performans ve estetik özellikleri olan korkulukferforje elemanları ile korkuluk onlar sanat gerçek çalışmalarına baktığımızda mükemmel performans ve tüm insanların estetik özellikleri keyfini var. Evinize misafir ister, kendi merdiven bakıyorum? Bu gerçek şaheserdir - Sonra usta-smith ait çekiç altında devam ferforje parmaklıklar biliyoruz. blacksmiths bireysel siparişlere ek olarak, çok daha ucuz değerinde olacaktır piyasada hazır yapılmış sahte unsurları satın alabilirsiniz.


Dövme parçalar merdiven korkulukları: Varyantlar

Bilindiği gibi, merdiven üzerindeki korkuluk merdiven şeklini tekrarlar. Bu nedenle çitler merdiven ile aynı tipe ayrılmıştır.

Ne merdiven korumaları şunlardır:

 1. Bir merdiven için;
 2. Sarıcı (bobin);
 3. bend ile merdivenleri için.

Dövme merdiven korkulukları boyut, şekil, metal kalınlığı değişebilirDövme merdiven korkulukları boyut, şekil, metal kalınlığı değişebilir

merdiven için ilk seçenek, - Piyasa merdivenlerde en yaygın. Bu tür çevre duvarları parmaklıklar herhangi bir döner ve spiraller olmadan dikdörtgendir.


Zabezhnymi çitler sadece spiral merdivenler tasarımında kullanılır. merdiven tekrarlanması formu modüler merdiven çit - spiral demiryolu.

Ayrı kategorisinde merdiven döndürülmüş bulunmaktadır. yürüyen kaynaktan belirli bir yerde, genellikle 90 ve 180 derece bir açı ile sarılmış olması bakımından farklılık gösterir.

Her zaman dövme güzel ve estetik açıdan hoş görünüyor aslında yanı sıra, aynı zamanda bir sıcak metal işleme olduğunu. Bu durumda, metal ek fiziksel özelliklere sahip olur.kuran metal elde faydalı özellikleri:

 1. Metal daha dayanıklı ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. sertleştirme - Bu metal, plastik deformasyon sırasında taneleri daha sonra ezilmiş ve gerçeğinden kaynaklanmaktadır.
 2. Metal mekanik özellikleri de, dövme işleminden sonra hizalanır. Bu genellikle çıplak ayakla ürünlerinde bulunan herhangi bir "zayıf" yerler vardır, sahte metal kendi alanında eşit derecede güçlü olduğu anlamına gelir.
 3. Yukarıda belirtildiği gibi, dövme sonra metal sanatsal bir ürün haline gelir. Deneyimli ana herhangi bir biçimde metal olmak ve bireysel çit elemanlarından tam bileşimi yapabilir.

zabezhnymi adımlarla merdivenlerden için Dövme korkuluklar: inceleme

Ayrıca çit sarmal (spiral) merdiven belirtmeliyiz.

Sarmal merdiven kendisi özgün ve standart yürüyüşü çoğu zaman daha güzel görünüyor içindedir. Ama iyi bir demirci için yardım dönüm daha da süslemek için mümkündür. O, uygun bir merdiven süsleme çit yayınlayacak.

Dövme korkuluklar zabezhnymi adımlarla dönebilen dahil olmak üzere herhangi merdiven harika görünüyorsunDövme korkuluklar zabezhnymi adımlarla dönebilen dahil olmak üzere herhangi merdiven harika görünüyorsun

Modern bir demircilik içinde merdiven korkulukları ilk aşaması - 3D-modelleme programında kendi tasarımı. Eğer bu dizayn türüne aşina değilseniz, kendinizi bir gelecek merdiven taslağı ve sonra demirci göstermek ve ona ayrıntıları halletmek olabilir.

Ve merdiven korkulukları imalatında son aşaması - tırabzan, soğutma havası olan çeliğin iç strese indi.

Ve ahşap önünde ferforje korkuluk başka avantajı - olası stilleri büyük bir çeşitlilik.

Sanatsal dövme birçok iç stillerde yapılabilir:


 • Doğu;
 • Barok;
 • Rokoko;
 • klasik;
 • Gotik;
 • Empire;
 • Modern;
 • Avangard.

sahte çit merdivenlerden elleriyle nasıl yapılır

Günümüzde birkaç demircilik becerisine sahip. Ve bunu hakim olanlardan sadece birkaç metal parçasının gerçek bir başyapıt oluşturmak edebiliyoruz. Ancak genel olarak merdiven için çitler vardır?

ferforje bir merdiven imalatı geçmeden önce, kağıt üzerinde bir çizim yapabilir ve eğitici videoyu izlemek gerekirferforje bir merdiven imalatı geçmeden önce, kağıt üzerinde bir çizim yapabilir ve eğitici videoyu izlemek gerekir

Her şeyden önce, tüm gerekli araçları hazırlamak:

 • kaynak;
 • kaynak makinesi Maske;
 • elektrot;
 • Testere-Bulgar;
 • düzeyleri;
 • Bant ölçüsü, cetvel ve iletki.

taslak sonra gelecek korkuluk bir model oluşturmak için gereklidir. Sen iyice ve hızlı bir şekilde her şeyi yapmak 3D-modelleme programlarından yararlanmak, ya da sadece bir kağıt parçası üzerinde bir desen çizebilir.


Klasik merdiven korkuluk yüksekliği 950 mm'dir.

Ne her şeye yeniden başlamak zorunda kalacak nedeniyle düzeninde birkaç milimetre hata, gelecekteki üründe eğim birkaç derece mal olacak - bu durumda son derece önemli doğruluk olduğunu unutmayın.

Sam çitler imalat işleminin çok ilginç: her metal elemanın bir çekiç ile istenen şekli vermek için gereklidir. Sonuçta, büyük olasılıkla, evde demirci bulamazlar? Bu nedenle, acı ve çekiçle soğuk metali işleyecektir.

Çerçeve kaynak makinesi kullanılarak oluşturulur, hazır elemanlar oluşturduktan sonra monte edilir. dikkatlice planlanmış çizim ardından çit toplayın. Yalnızca sonra nihai bitiş tamamlamak için kalır ve merdivenlerde korkuluk monte edilebilir.

sanatsal bir bitiş dövme çit nasıl yapılır

Çerçeve kalan kısımlar engelleri eklendikten sonra, zaman sanat dekorasyon için alınacak.

dövme çitler sanatsal dekorasyon yapmak için, ciddi bir deneyimi olması gerekir, bu yüzden profesyonellere bırakılmalıdır bir görevdirdövme çitler sanatsal dekorasyon yapmak için, ciddi bir deneyimi olması gerekir, bu yüzden profesyonellere bırakılmalıdır bir görevdir

Nasıl merdiven için çit yapmak için:

 1. ilk şey iyi propoliruyte aşındırıcı kullanarak ürünü bitmiş;
 2. Kat bütün eşya bir primer tabaka yüzey. Toprak böylece neme karşı korkuluk korumak korozyona karşı merdiveni kurtaracak.
 3. çit sonra arzu edilen herhangi bir renkte boyanabilir. En popüler seçenek siyah, beyaz ve gümüş renkte.

Ürün tek renk, ancak farklı desenli değil tamamen boyanabilir. Örneğin, dikişler boya platin rengi ile doldurulabilir çitin ana renk ise - siyah.

Kendi monte dövme çitler merdiven gibi (video)

renkler, desenler ve şekiller denemeler! Ve en önemlisi, dikkatle çizim aşamasında proje üzerinde düşünüyorum. Ve sonra nihai sonuç hayal kırıklığına olmayacaktır.

Şık ferforje parmaklıklar ve merdivenler (fotoğraf seçenekleri)

1 20 51 54ffd4fc439625e614521c7e7a579577 56 --- 1024x769 67da524f91b817890737855fc07263c4 70bba113bbc0044e0641ec199437e0cf 1000812 145 13800-3

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + = 10