Freski we wnętrzu salonu: 3 obraz i przykład doboru – nwhistorycourse.org

The BlogFreski we wnętrzu salonu zrobić to naprawdę niezwykły i oryginalnyFreski we wnętrzu salonu sprawiają, że naprawdę niezwykłe i oryginalne freski - ściana lub sufit obraz, który był wcześniej stosowany do wilgotną tynku. Teraz, za sprawą nowoczesnych materiałów, można stworzyć niepowtarzalny projekt pokoju, i można korzystać z freskami, które mogą być urządzone nie tylko ściany, ale nawet sufit, jak również poszczególne elementy wnętrza.


Oryginalne freski w salonie: zdjęcia, przykłady i próbki

Istnieje wiele rodzajów murali, które są szeroko stosowane w dekoracji pomieszczeń, nie tylko malowane na tynku, ale również wiele innych gatunków. Ponadto, różne typy malowidła mogą być połączone ze sobą, tworząc optymalnej kombinacji. Aby wybrać najlepszą opcję freski, najpierw zobaczyć próbki i zdjęcia gotowych obrazów do wyboru najbardziej lubiłem, tak aby później można je nakładać na powierzchnię.

Freski są dobierane w zależności od stylu pomieszczeniaFreski są dobierane w zależności od stylu pomieszczenia

Warto jednak wziąć pod uwagę szereg niuansów:

 1. Jeśli ściana lub inna powierzchnia jest prawie zawsze oświetlona przez słońce, należy wybrać freski, które są stosowane na mokrym tynku, gdyż ten rodzaj malarstwa jest bardziej odporna na promieniowanie UV.
 2. W wilgotnym środowisku nie należy stosować murale drukowane na płótnie, ponieważ, mimo powłoki z wosku, malowidła te nie tolerują wysokiej wilgotności.

Istnieją inne rodzaje murali, na przykład, na podłożu papierowym, jeśli spojrzeć na próbkach fotograficznych prace już wykonane, można wybrać najbardziej optymalne i piękną kompozycję utworzoną na tej podstawie.


Ponadto, te freski optymalnie nadaje się do dekoracji dużych powierzchni. Są mural przylegają do powierzchni ze specjalnym klejem, w taki sposób, aby szczeliny między elementy nie widoczne freski.

Aby wybrać najlepszą opcję, należy rozważyć plusy i minusy, zobaczyć próbki zdjęć i wybrać najlepszą opcję w oparciu o cechy pokoju.

Używamy freski w salonie, aby utworzyć styl

Każdy chce, aby udekorować pokój i nadać mu pewien styl, na przykład, w stylu renesansu, czy styl francuskich królów w katalogu firmy, która produkuje murale, istnieje wiele modeli, z których można wybrać coś bardziej sympatyczny i optymalnie urządzić lokale, takie jak salon, nadając mu wygląd gotowego i niezwykły.

Na przestronnym salonie w dużym mieszkaniu doskonale nadaje się freski przedstawiające krajobrazyNa przestronnym salonie w dużym mieszkaniu doskonale nadaje się freski przedstawiające krajobrazyNależy wybrać mural w oparciu o łącznej powierzchni mieszkalnej planowanego wnętrza, na przykład:

 1. Dla małego salonu powinny zwiększyć przestrzeń wizualnie, powinno to spowodować powietrzu tak, że obraz płynne przejście do sufitu.
 2. Należy również wybrać określone kolory, to najlepiej udać się do salonu pastelowych kolorach, ale jeśli pokój dzienny jest wykonany w dowolnym określonym stylu, na przykład w języku japońskim, to trzeba wybrać odpowiedni mural.

W pewnym małym mieszkaniu salonu połączonego z kuchnią, w tym przypadku, należy wybrać obraz na muralu martwa natura. Ta sama działka nadaje się do domu na wsi, która jest urządzone w stylu rustykalnym.

Najlepszym rozwiązaniem, a może korzystna, jest konstrukcja freski w salonie krajobrazu, krajobraz może być dowolny. Ten fresk można zidentyfikować tylko niektóre określonej dziedzinie, takich jak strefy relaksacyjnej.

Ciekawy mural we wnętrzu salonu: zrobić samemu

W celu zapewnienia wysokiej jakości mural powinien skontaktować się z profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie w stosowaniu obrazów na praktycznie każdej powierzchni, a także wziąć pod uwagę ogólny styl w salonie i całego pomieszczenia. Fresk jest nakładana na podłoże, przy użyciu specjalnego sprzętu z wykorzystaniem piasku, specjalny plaster, płótno, etc. Ale pod względem finansowym jest to dość drogie, a dla oszczędności finansowych, mogą być stosowane do malunki na ścianach i suficie, jak również niektóre meble, musi korzystać z freski na włókniny podkładu, a także freski na bazie kleju.

Niezależnie, bez większego wysiłku można zrobić mural na włókniny podkładu na ścianach pokojuNiezależnie, bez większego wysiłku można zrobić mural na włókniny podkładu na ścianach pokoju

Stosowania freski na włókninowy podkład, należy wykonać pewne czynności:

 1. Wyrównywanie podkładu ściany i przetwarza je w tej chwili, proszę zamknąć wszystkie okna i drzwi, aby zapobiec przeciągów.
 2. Włókniny, które są stosowane do malowidła, wstępnie powinno być rozłożone na podłodze i gromadzić na rysunku, na ogół, dla każdego modułu jest ponumerowane i zacznie trzymać się malowidła powinna być pierwsza tkanina.
 3. Klej do tapet z włókniny stosowane na ścianie i na tkaninie, a następnie starannie przykleja płótna na ścianie stawu do stawu, w celu dopasowania wszystkich szczegółów obrazu.

W celu całkowitego styl całe życie w ramach wybranej sceny, może również zostać dodany do mebli, stojąc w salonie, klejone specjalną folię pod ogólnym fabuły, ale nie przesadzaj, aby nie przekręcić pokój w niezrozumiałym abstrakcji.

Mozaika we wnętrzu salonu

W sprawie stosowania mozaiki w dekoracji różnych przestrzeniach znanych od czasów starożytnych, a teraz wielu paneli mozaikowych nie traci swoje znaczenie w dekoracji różnych przestrzeniach, w tym i w hali. Mozaika ma niezwykły i doskonały wygląd i jest bardzo odporna na uszkodzenia i mogą być miłe dla oka przez dłuższy czas. Mozaika we wnętrzu pomieszczenia, szczególnie w salonie, przyciąga swych niezwykłych, jasnych kolorach, ale jednocześnie daje rygor i powściągliwości.

Do tej pory, mozaiki mogą być wykonane przy użyciu różnych materiałówDo tej pory, mozaiki mogą być wykonane przy użyciu różnych materiałów


Istnieje wiele odmian mozaiki, które są szeroko stosowane w dekoracji wnętrz:

 1. Mozaika szklana - jest uważany za najbardziej popularny, ma wielką różnorodność kolorów, a także niski koszt.
 2. Ceramiczne - produkowane ze specjalnego arkuszy porcelany, przy układaniu takiej mozaiki jest używany i matowe błyszczące kawałki.
 3. Mozaiki kamienne - marmur jest najczęściej stosowany, ale w zależności od konstrukcji pomieszczeń, może składać się z innymi kamieniami.
 4. Istnieją inne warianty Mosaic - lustro, metal, a nawet drewna.

Po zakończeniu salonu często wykorzystywane pierwsze z tych trzech rodzajów mozaiki, na przykład, w przypadku stosowania szkła mozaiki niego paneli rozprzestrzeniania która po ostatecznym montażu, może być dowolny wzór lub streszczenie dowolnego obrazu integralnego.

Kamienia lub płytek ceramicznych idealnie pasuje w klasycznych wnętrzach nie tylko żywych, ale także w całym pomieszczeniu. I nie można korzystać z naturalnego kamienia, który leżał starannie dostępny tylko przez specjalistę i naśladowania - samoprzylepną elastycznego kamienia, dzięki którym można zrobić wszystko samodzielnie.

Zastosowanie ścienne-mozaiki wnętrzu

Jest jeszcze inny rodzaj dekoracji we wnętrzu - to mural mozaiki. Istotą mozaiki malowidła że wszystkie płytki są wkładane bezpośrednio do mokrej zaprawy. Jest to konieczne do przeprowadzenia takiej pracy tak szybko, jak to możliwe, w tym samym czasie pod względem jakościowym jak 1-2 godzin tynk traci swoją elastyczność, a następnie nie zostaną włożone mozaiki elementów.

Mural mozaika jest uważane za ekskluzywny rodzaj dekoracji, które mogą być wykonywane tylko przez specjalistęMural mozaika jest uważane za ekskluzywny rodzaj dekoracji, które mogą być wykonywane tylko przez specjalistę


Ten rodzaj wystroju pomieszczenia wymaga długiej fazy przygotowawczej i pre-montaż wszystkich elementów. Ze względu na jego intensywność pracy, a także wysokie koszty tego typu dekoracji jest rzadko używany, a zamiast tego możliwe jest, aby udekorować pokój jest już gotowe obrazy, które są wykonane z wyprzedzeniem w ten sposób.

Ale istnieje szereg ograniczeń:

 1. Czyniąc ścienne nie powinna przekraczać długości 3 m, a wysokość - nie więcej niż 1,5 m.
 2. Cena tego rozwiązania jest również wysoka, ceny zaczynają się od 10 000 rubli za metr kwadratowy.

malowidła tapety we wnętrzu salonu (wideo)

Te malowidła ścienne mogą być bezpiecznie zamontowany bezpośrednio na ścianie lub zawieszony za pomocą specjalnych haków i pętle. Stosując kilka z tych freski wykonane w tym samym stylu i kolorze można doskonale udekorować pokój i uczynić je za pomocą podziału strefowego salonu lub innych pomieszczeń.

Szczegół: mural w salonie (zdjęcie we wnętrzu)

1-11-293renessansfresko25-113737-157ff4d4d337f76375

Leave a Comment

Your email address will not be published.

14 − 8 =

Adblock
detector