Farklı stilleri yapma: Tavan tasarımı – nwhistorycourse.org

The BlogModern iç bölgelerde bir yeri vardır ve o istediği gibi herkesin evinin tasarımını yapabilirModern iç bölgelerde bir yeri vardır ve o istediği gibi herkesin evinin tasarımını yapabilir


Modern iç - parmak sayılabilir gereksinimleri bir dizi değil. Daha ziyade, ruhun bir yaşam seçimi belirler çok ahenkli bir kavramdır. Özellikle felsefe yok buysa, biz moda örneklerini kopyalamak için gerekli olmadığını söylemek, ancak sadece size yakın olan bir ev veya dairede bir tasarım proje yapmak için bugün fırsatlara atıfta olabilir.

Art Nouveau tarzında modern tavan tasarımı

Nouveau - olabilen bir stil, değilse tipik bir dairede% 100 tekrar, sonra kesinlikle evinizin tasarımı ile kırmızı iplik taşıyan söz. Bu tarz bir sürü iş gerektirir rağmen birçok başarılı onunla baş.

Sen yollardan biriyle devam edebilirsiniz:

 • radikal bir stil yapın - kuralları en küçük elemanlarının yürütür bir stil;
 • Ölçek ve dekoratif stil - esas olarak dekoratif unsurlara sadece ana hattı vurguladı;
 • Yüzey-lite tarzı - sadece ana karakteristik vurgular yanı sıra tercih edilen bir renk haline gelir.

açık ve doğrudan çizgiler var - tavanda art nouveau tasarım hakkında konuşursak, burada stil ana nedenleri izleriaçık ve doğrudan çizgiler var - tavanda art nouveau tasarım hakkında konuşursak, burada stil ana nedenleri izleri


Art Nouveau tarzında Tavan ile karakterizedir:

 • simetrik olmayan bir çizgi akan;
 • Çiçek motifleri;
 • Tasarım bileşenlerin sıkı bir uyum;
 • Kaba malzemeler, cam, metal ve ahşap varlığı.

Art Nouveau tavan pasif rolde, bunun tam duvarın düzlem ile birleştirilir olması arzu edilir. Köşeler ve eklemler sıva yumuşatılır. Duvarlar ve ton üzerinde tonu tavan - bu mükemmel onarım olduğunu.

Tavan Nouveau için uygun değildir: duvar kağıtları, asma inşaat ve plastik paneller.minimalizm tarzında bir evde Tasarım tavan

Minimalizm -, tabii ki, çok küçük bir odada tasarım anlamına gelmez edilir. Ama bu geniş odalar ve kendi elleriyle küçük daireler, sen Minimalist tarzda yer açmak gerçeği ortadan kaldırmamaktadır.

Bu temel formların ilkelerine yükseltir nispeten yeni tarzıdır. Basit çözümler, ışık ve mekan, çok basit dekor ve yumuşak renkler - Bu minimalizm olduğunu. , Kahverengi, gri ve yeşil Bej, - tavan tasarımında kullanılan minimalizm dört baz renkler,.

minimalizm tarzında tavanı:

 • semitones oynayarak Açık renkler;
 • Beyaz için Vurgu ve tercih;
 • Doğal maden tonları;
 • Cam cila.

motifler, basit tuğla ve ahşap sıklıkla kullanılmaktadır. kendinden renkli tavan yüzey ışık - Tavan için en uygun seçenek. Bu streç tavan montaj olabilir.

Çok düzeyli tavanlar ek ışıklandırma efektleri için yapmakÇok düzeyli tavanlar ek ışıklandırma efektleri için yapmak

Provence tarzında tavan tasarımı: seçenekleri

Başlangıçta Provence tarzında parlak renkler hakimdir. İl oldukça sıcak ve mobilya ve diğer iç elementler, ısı yatık güneş ışığı, beyaz içinde çökmeye - Bu kolayca Provence, açıklanmıştır.

Örneğin, Provence tarzında boyanmış veya hafif vodoemulsionkoy veya basit kireç evde ahşap tavan.


Eğer stil evlerin dönüşümün bir plan yaparsanız arada, tavan tasarımında spot terk etmek gereklidir. Bu Provence stiline yabancı birçok nedenden dolayı olduğu için - güzel avizeler organiktir.

Provence tarzı konfor ve rahatlığı vermek ışık tonlarını vardırProvence tarzı konfor ve rahatlığı vermek ışık tonlarını vardır

Yani böyle bir seçenektir: güzel avizeler ile düz beyaz tavan veya açık kahverengi ahşap tavan muhtemelen bir kumaş gölge ile eşleşecek şekilde.

Çoğu zaman, Provence çok makul ülkedeki oluşturmaya çalışan ve tekstil tonları ile hiçbir karmaşık ışık ahşap tavanlar çok yardımcı olacaktır vardır.

hi-tech tarzında tavan tasarımı şekil

Hi-tech - Bu futuristik ortamı ve burada bağlantı yangın, hiçbir oyma elemanları, dekorasyon ve renk hiçbir özel dikkat almayacaktır. Tavan yüksek teknoloji iyi bir çözüm tuval gergin olurdu çünkü.

Büyük bir rol aydınlatma tarafından oynanır - Sistem projektörler ve tavan saydam kumaş ağırlıksız ve vakum belli bir etki yaratır


yüksek teknoloji tavanı:

 • Geometrik (Bununla birlikte, düz daha doğrudan baskın) hassas;
 • Simetri;
 • Simülasyon maddelerin olmaması;
 • Stil yüksek teknoloji.

Bu tavan stüdyo dairede olmalı ve ayrı odalarda olabilir. Olası ve güzel kutuları ve renk çok maharetli, ölçülü kullanımı ile alçıpan tavan yapıların yapımını teşvik etti.

Tasarım tavan: Bu bitirme demektir

Yeni çözümler her zaman tercih edilir ve fırsat sahip, birçok kişi onarımını tasarlamayı tercih ediyorum. Bu bireysel ve profesyonel bir yaklaşım olarak tavan çok yeni tipleri, değil. Babbitt birkaç yüz metrekare evler tek odalı daire en iyi iç çözümü oluşturacağını, şık iç mekanı, bir tasarımcı oluşturmak için bir çok şey anlayamadık.

Bir yerde o mütevazı kare görüntüleri ve durumun turuncu vurgu ekler nedeniyle gölgeli olur eğimli tavan, sürümünü bakmak ilginç olacaktır. Bir yerde tasarımcı hacmi ve rahatlama yaratmak için pervaz, dışbükey dekoratif öğeler kullanmaya sunacak.

Kemerli tavanlara sahip bugün ve birleştirilmiş geniş bir oda yapın.

Tasarım tavan - her zaman bireysel ve professiolnalnost olduğunuTasarım tavan - her zaman bireysel ve professiolnalnost olduğunu

tasarımcı kalbinde dikkate tüm detayları alan bir programdır. O da malzemelerin bulunması sorumludur. Eğer fragmanları çikolata rengini kullanan bir düzeyli tavan, yapmaya karar Örneğin, o zaman tam olarak program veya proje kayıtlı çikolata, gölgesini kullanmak yapacağız.

Basit onarımlar oda için de tasarımcıların davet etti. Onlar kendi isteklerine küçük resimlerini oluşturmak ve onlara dairenin organik boşluk yapabilirsiniz.

tavan Dar tasarım: ne düşüneceğimi

Dar tavan - bu genellikle uzun ve dar koridor çok şey var. Bu en konforlu oda birçok modeli evlerde olduğu değil. badana veya boya ve sonra - - kağıdı kaplama, ama hiçbir şey özel Daha önce, böyle bir tavan yüzeyinin tasarımı ile özellikle yoğun değil.

Günümüzde olduğu gibi daha fazla fırsat ve tavanlar daha ilginç yapılmaktadır.

En popüler seçenekleri - tüm tanıdık:

 • Alçıpan (tavan);
 • tavan Asma;
 • Boyama.

Ayrı gerilme yapıları anlatmak için gereklidir - burada gerçekten çok rahat. Özellikle parlak veya aynalı tavan kullanırsanız. Bunun anlamı, dar koridor ve muhtaç, artan mekan yanılsaması yaratacak.

Bunun yerine, büyük avizeler kompakt spot kullandı. Bunlar eşit olarak ağın yüzey geriliminin üzerinden dağıtılır.

Günümüzde bile en dar koridor kolay bir güzel dekore tavan almayaGünümüzde bile en dar koridor kolay bir güzel dekore tavan almaya

Asma tavanlar düzeyli ciddi yükseklik odalar etkilenmez, özellikle de iyi bir seçenektir. Önemli olan bu tavan istenen görsel etkiyi yaptığını - bu duvarı aralandı olarak.

Farklı düzeylerde, nişler, ilginç tavan, daha büyük ve daha geniş hale çeşitli rakamlar şeklinde alçıpan inşaat kullanın. Tavan kadar düşük olursa, öyle görünüyor. Önemli olan aşırıya değildir.

Kayıt dar tavanlarda ipuçları:

 • Kenarlarda büyük ve parlak ışıklar - - sağ ve temel etkisi yetkin aydınlatma, merkezi oluşturur küçük;
 • bu dar odada mobilya elbette düşük, formda çok basit ve;
 • Duvarlarında, dikey desenli duvar kağıdı kullanmak, ancak sınırların üzerinde bile en ince vazgeçmek;
 • renk ile ilgili olarak - tercih soğuk tonları edilmektedir;
 • mat bir dokuya kullanmayı durdurun;
 • Avizeler herhangi olmamalı;
 • Paul de uzayın genişlemesi üzerinde çalışmak zorundadır ve bu nedenle, bir yansıtıcı etkisi vardır.

Bütün bu şartlar yerine getirilirse, hatta en sevimsiz ve dar koridor dönüştürdü.

İç tavanda tasarım çeşitliliği (video)

tavan tasarımı - görünse daha ilginç. Öğrenme fırsatları, malzeme ve tasarım türleri daha önce anlayışsız, hatta işlemez göründü fikirleri gelebilir. Ve bu sadece "dışarı ateş" ve basit ama temiz tavan yapmak ve iç bu elemanın gerekli ilginin vermeyecektir.

İyi iş!

İç (fotoğrafın) 'de tavan tasarımı

11-tavandizaynpotolkovvgostinoy11katalog-image-7Dizayn-potolkov-fotografii-40Dizayn-potolkov-fotografii-41Dizayn-potolkov-fotografii-45Dizayn-potolkov-fotografii-46Dizayn-potolkov-fotografii-49Dizayn-potolkov-fotografii-48Dizayn-potolkov-fotografii-51

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 78 = 86

Adblock
detector