The BlogZakup farby do ścian i sufitów nie spowoduje żadnych problemów, gdyż jest po prostu ogromny wybórZakup farby do ścian i sufitów nie spowodować żadnego problemu, ponieważ jego zakres tylko ogromnyyV maluje obecnie na sufitach i ścianach bardzo ogromnej ilości i że nie utopić, trzeba ustalić z wyborem koloru, producent, itd. Ale to nie wystarczy! Konieczne jest również, aby wiedzieć, jak malowanie ścian i sufitów.


Jakie są wewnętrzne farby do ścian i sufitów

Wnętrze farby do ścian i sufitów stosowanych do końcowego materiału dekoracyjnego wykończenia okładziny. To nie działa tylko jako dekoracja, ale także chronić się ściany od wielu czynników zewnętrznych, począwszy od światła ultrafioletowego, kończących się szkodników.

Farby do wnętrz, które są obecnie szeroko stosowane jako projektantów i budowniczych zespołów, są korzystnie na bazie wody.

farba do wnętrz na ścianach i sufitach całkiem dobry i niedrogi sposób, aby zrobić piękny projekt pokojufarba do wnętrz na ścianach i sufitach całkiem dobry i niedrogi sposób, aby zrobić piękny projekt pokoju

Te z kolei dzielą się na:


 • akryl;
 • silikon;
 • mineralny;
 • krzemian.

Różnią się one przede wszystkim do polimeru, który jest stosowany jako substrat. Jednakże istnieją już i te, które obejmują korzyści z dwóch podtypów. W związku z tym, ich struktura i - układy z dodatkiem substancji dodatkowych.

Najbardziej popularne są jednak obecnie farba akrylowa do ścian i sufitów. Są one stosunkowo tanie, trwałe i prezentowane są w ogromnym zakresie, ale nie najlepsze.

Profilyuks malowania ścian i sufitów: korzyści

Profilyuks - dość dobrze znana firma zajmująca się produkcją farb i lakierów. Że zrobiła tak popularnych farb akrylowych i dyspersyjnych. Na swoim koncie - około 170 różne kolory asortyment produktów przeznaczonych do ścian i sufitów. Istnieją również uniwersalne, które nadają się do malowania domów podszewki do użytku wewnątrz pomieszczeń. Wygodnie, konsystencja produkowanych kolorów zostały zoptymalizowane do perfekcji. Oznacza to, że nie trzeba rozcieńczać.

Profilyuks - jeden z najbardziej znanych firm, które produkują wysokiej jakości farby do ścian i sufitówProfilyuks - jeden z najbardziej znanych firm, które produkują wysokiej jakości farby do ścian i sufitówNawiasem mówiąc, farba akrylowa - wodoodporne, ale jeśli dodać lateks, staje się prać. Ale to przestaje przejść przez siebie, dlatego stosowanie takiego wykończenia będą musiały uaktualnić system wentylacyjny.

W przeciwnym wypadku, wnętrze domu lub mieszkania będzie stale podwyższony poziom wilgotności.

Zalety kolorów z Profilyuks:

 • zmywalny;
 • trwały;
 • względnie tani;
 • Może być stosowany za pomocą pistoletu natryskowego.

Jest to jeden z tych przykładów, gdzie amerykańska firma produkuje materiały bardzo wysokiej jakości i po cenach, które mogą konkurować z podobnymi produktami z Rosji.

Co jest zmywalna farba do ścian i sufitów

Jak już opisano powyżej, posiada zmywalną farbą na bazie żywicy akrylowej, i składa się z odpowiednikami lateksu. Jego jedyną znaczącą wadę - jest nieprzyjemny zapach chemiczny. Dla zdrowia to jednak, że nie jest szkodliwe, tak długo kolorowy pokój wietrzyć. Chociaż firmy Veak niedawno wprowadziła zmywalną farbą, która jest wolna od takiej niekorzystnej sytuacji. Jednak to kosztuje dość drogie, a oficjalnie na rosyjskim rynku konsumenckim nie zostało jeszcze wysłane.

Czyszczenie farby używane bardzo często, ponieważ mogą one być wielokrotnie myte i jednocześnie nie tracą swój pierwotny wyglądCzyszczenie farby używane bardzo często, ponieważ mogą one być wielokrotnie myte i jednocześnie nie tracą swój pierwotny wygląd

Technologia jego zastosowania jest bardzo prosta, ponieważ dopuszcza się stosowanie rolek i znajome, i pistolety. Najważniejsze - jak najszybciej go używać po otwarciu banków, gdyż wysycha bardzo szybko.

Ale jeśli obraz jest wykonany z połączenia, na przykład, płyt gipsowo-kartonowych, nie zaleca się stosowania na bazie krzemianów. Jego główną zaletą - lepkość. I tak, to jest także prać. Dzięki niemu możliwe jest również uszczelnienie szczeliny o głębokości i szerokości 2 mm. A tak przy okazji, to produkuje firma nawet domowy Lakra. Koszt farby silikonowej jest dość wysoki, ale będzie służyć znacznie więcej niż kilkanaście lat, nie zmieniając swój pierwotny kolor.

Od innych producentów można wymienić:


 • Dulux;
 • Luxens;
 • Erikollor;
 • Veak.

Jest to szczególnie wygodne w użyciu krzemianowe farby przy malowaniu powierzchni mineralnych lub piany.

Amerykańska farba do ścian i sufitów Pittsburgh maluje: zalety

Wśród amerykańskich producentów farb do ścian i sufitów powinny przeznaczyć farb Pittsburgh, Olympic, kolorów. Można je kupić w prawie każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Farby włoski jest głównie gorszej nich, w przeważającej części w odniesieniu do różnorodności i zakresu.

Jakie są zalety farb z farbami Pittsburgh? Po pierwsze, tylko niewielki słoik w 2-3 litrach można malować ściany w prawie każdym domu. Oszczędności uzyskane dzięki unikalnych dodatków, które sprawiają, że farba bazowa jest dość płynny, ale z wysokimi zdolnościami lepkich. To jest jakość firmy i zasłynął w połowie lat 80-tych.


Do tego czasu, prąd produkuje farby na bazie wody, dając pierwszeństwo na bazie silikonu. Wystarczy pamiętać, że jest to konieczne do malowania poprzez pistoletu natryskowego. nie jest odpowiednia dla wszystkich konwencjonalnych rolek.

Pittsburgh farby - amerykańskiej firmy produkujące farby, które wyglądają świetnie, nawet po 5-10 latach użytkowaniaPittsburgh farby - amerykańskiej firmy produkujące farby, które wyglądają świetnie, nawet po 5-10 latach użytkowania

Idealny - barwienie sprężarkę przy bardzo wysokim ciśnieniu (powyżej 4 atmosfer).

Biała farba z Pittsburgh maluje się na podstawie żywic krzemianowych, które są najbardziej wytrzymałe.

Wygląda na to, że jest zawsze olśniewające, nawet 5-10 lat pracy, a Wystrój oparty na nim mogą być wykonywane na następujących materiałów:

 • drzewo;
 • beton;
 • płyty gipsowo-kartonowej;
 • z tworzywa sztucznego (w ramach klasycznej nie zawiera rozpuszczalników);
 • piana;
 • bazalt tkaniny;
 • metali.

Malowanie ścian i sufitów z rękami

Mając do czynienia z tym, co rodzaje farb użytych do zasady, należy również wspomnieć o tym, jak poprawnie wykonać malowanie rękami. Po pierwsze, powinniśmy zacząć od tego, że zawsze jest konieczne, aby kupić dobrą marżę. Oznacza to, że potrzeba wiadra 10 litrów w przeciętnym domu. Jeśli kupisz z różnych stron, mogą być rozróżnialne cienią kilka tonów. Jeśli żądana ilość atramentu jest nie tylko sprzedaż, nie zapomnij o możliwości mieszania.

W celu uzyskania najlepszych wyników farba na ścianach powinny być stosowane jednolicieW celu uzyskania najlepszych wyników farba na ścianach powinny być stosowane jednolicie

W tym samym czasie technologii proste i dobre farbowania - za pomocą pistoletu. Takie urządzenie nie jest drogie, ale to może być i do wynajęcia.

zaleta:

 • Niskie zużycie farby;
 • idealnie płaskiej powierzchni;
 • farbowania prędkości.

Jeśli użycie pistoletu nie jest możliwe, można użyć tradycyjnych rolek, ale zużycie prawie 2-3 razy więcej. Podczas gdy firmy takie jak ekspert i dał generalnie produkują emulsje, które są idealne dla konwencjonalnych ręcznych pistoletów natryskowych. Jednak metoda ta nie może pomalować dużą powierzchnię.

Ekspert farby do ścian i sufitów: jak stosować

Kosmetyki farba klasy „Ekspert” - to idealny wybór do malowania powierzchni bez wcześniejszego ich przygotowania. Należy przede wszystkim malowania sufitu z nią 2-3 warstwy, a następnie do tych ścian. W zasadzie ta reguła ma zastosowanie do każdej malarstwa, oprócz tego, że gdy sufit jest wykonany z tworzywa sztucznego (panele dekoracyjne).

Malowanie „Expert” jest inna niż zwykle:

 • Włączenie do podkładu;
 • bardziej lepką konsystencję (to jest konieczne, aby wniknąć w górną warstwę masy papierniczej);
 • szybkie krzepnięcie (tylko 1-2 godzin).

Jednakże właściwie stosowane - tego samego pistoletu natryskowego wysokim ciśnieniem (powyżej 3 atm). Taka farba jest produkowany przez Bolars, Lateko Tikkurila, i wiele innych.

Dla nieprzygotowanego powierzchni, można użyć farby ekspertaDla nieprzygotowanego powierzchni, można użyć farby eksperta

Malować ściany i biały sufit: Kiedy używać

Przy wyborze białej farby powinien być świadomy, że ma wiele różnych odcieni.

Absolutnie śnieżnobiały w żadnym wypadku nie nadaje się do użytku w pomieszczeniach - nie stworzyć komfortowe warunki. W ramach remontu mieszkań lub do barwienia kąpiel, zaleca się, aby zatrzymać się na wybór optymalnego odcienia, co może być związane z kremu.

nie powinny być mieszane z rozpuszczalnikami to - get brzydki halo z jasnym środku.

Biała farba jest idealna w następujących przypadkach:

 • wykonane nie malowanie duży pokój;
 • Sufit jest wapno;
 • Dekorowanie ścian i sufitu z RSD.

Biała farba DULUX sufit (wideo)

I, oczywiście, przed nabyciem tej czy innej farby należy najpierw przeczytać ci, którzy mają już wykorzystane. Nawet jeśli jest to siostra (akryl, na przykład), jego jakość waha się znacznie pomiędzy producentami.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + 4 =