elleriyle perdeleri Niş alçıpan – nwhistorycourse.org

The Blogoda tasarımı tamamlayıcı ve perdeleri niş yardımcı olacaktır lezzet katmakoda tasarımı tamamlayıcı ve shtorEst için tamamlayıcı oturma odasında nitelikler, çok sayıda niş yardımcı ve odanın genel görünümünü sağlayacaktır lezzet katmak. güneşlikler monte edildiği Cornice, her zaman iç tasarım için uygun değildir. Orijinal tasarımına göre yapılan niş yardımına gelecek. Meraklı gözlerden, perdeler için saçak ita, kancalar, yüzük veya diğer bağlantı elemanları gizlemek yapabiliyor. Pratik ve kullanışlı. Sen tavandan perdeleri aşağı gidiyor izlenimi yaratabilir. Üretim yerleri niş genellikle alçı yapılmıştır. Bu malzeme bir karmaşıklık bir niş yapımı için gerekli tüm niteliklere sahiptir.


saçak altında Neden Niş alçıpan

Odanızın güzel duvar kağıdı pokleit ise durumda Alçıpan niş düşünmek gerekir, perdeler uygun asmak, plastik pencere yok. Perdeler kendisi güzel görünüyor ama lastik onun bütün görünümünü bozabilir. Bu nedenle iç dekorasyon için bir niş icat etti.

plastik pervaz gizlemek için duvar kağıdı kullanmayın. Böyle bir seçenek bitirmek iyi görünüyor her zaman değil. Genellikle saçma ve kaba görünüyor.

Bir niş yardım çıkıntıya gizli olabilir sayesinde halkalar ya da kanca perde asılı olan. Ve güzel ve doğru bir şekilde yapmak için. Oda tüm perdeleri destek yapısını gizlemek mümkün parlak streç tavanlar, niş vardır ve onlarda yansımaz edin.

Niş alçı dekoratif veya maskeleme işlevi gerçekleştirebilirNiş alçı dekoratif veya maskeleme işlevi gerçekleştirebilir

Niş alçıpan iki işlevi yerine yeteneğine sahiptir:


 • dekoratif;
 • maskeleme;

Nişli Eğer elektrikli sürücü güneşlikler varsa, teller maskelemek için kullanılır. Bu durumda, tüm bir kutu altında gizlenebilir. gizlenmiş değilse mekanizma ile birim çirkin görünecektir.

Talimatlar: nasıl alçıpan üzerine korniş tutturmak için

Daha önce bir oda alçıpan tavanlarda yapılan ve şimdi perdeleri asmak karar verdi. Tavan zarar vermemek için, düzgün ve verimli bir şekilde alçıpan kornişini düzeltmek için gereklidir. , Korniş kendin olabilirsin Fix yükleme talimatlarını izleyin.

Başlangıçta, görmek ve düzgün raptiye yükleme anlamamız gerekir. tavanda alçıpan saclarının montajından yanında çıkıntı yer alacaktır yerinde, tavanlarında ahşap kirişler önceden takın.Bunun yerine ahşap kirişlerin tavan alçı üzerine korniş metal profil monte etmek için de kullanılabilir.

Sonra vidalar veya kendinden dişli vidalarla sabitleyin. Zaten oluşmuş sayfaları montaj, ancak saçak konumu profiline denk vermediğinde, alçıpan yüzeyine zarar vermeden korniş düzeltmek için yollar vardır.

Eğer ahşap kirişler kullanabilirsiniz, alçıpan üzerinde korniş Fix ve süreç çok dikkatli yapılmalıdırEğer ahşap kirişler kullanabilirsiniz, alçıpan üzerinde korniş Fix ve süreç çok dikkatli yapılmalıdır

Saçaklar duvar ya da tavan üzerinde gerçekleştirilmiştir. İki yöntem arasındaki montaj fark yok. Sadece bir duvara sabitlenmiş ve tavanda diğer.

tavana korniş monte etmek için, onları ve alçı levha levha arasına ek düzeltme kullanmalıdır.

yüklemeye devam edin. Bunu yapmak için aşağıdakiler gereklidir:

 • merdiven;
 • Delgeç;
 • Demir Testere;
 • Koruyucu gözlük ve eldiven;
 • bandı ve seviyesini ölçen İnşaat;
 • kırıcı;
 • Tornavida, pense;
 • Alçıpan için dübeller (ve kelebek türünde bir kaç parça);
 • Kalem ve kare.

Eğer saçak üzerinde ağır perdeleri asmak için planlıyorsanız, montaj için güvenilir ankraj cıvataları kullanmak gerekir.

İlk olarak, 10-15 cm Yukarıdaki pencerede izler bırakmaktır. Biz Oluşturucu'nın düzeyi ve bir cetvel kullanarak, düz bir çizgi çizin. Pencerenin her iki tarafındaki etiketleri uygulayın - biz parantez kuracaktır yer. Güvenli dirseklerini. Biz korniş asmak sonra.

perdeler elleriyle alçıpan için bir niş nasıl yapılır

Başlangıçta başladı niş boyutunu belirlemek gerekir. genişliği ve derinliği, uçaklar konumunu tanımlar. etiket yapın. Slugger Milovan iplik duvarlar ve tavana iki şeritler. Girinti az yirmi santimetre olmamalıdır. Bu düzen üzerinde metal profiller (raylar) montajını yapmak. Bunu yapmak için, vida ve plastik çapa kullanmaktan.

Tavan çerçeve elemanlarının ikinci aşamasında tutturulmuştur. kılavuz profilinin içinde eklenmiştir. Biz dış tarafında onun askının. vidalarla sabitleyin. Daha önce diş matkap delikleri geri alındı ​​hattında. Onlar dübellerini yerleştirin. Bunlar süspansiyonlar, sabit ve başka bir tercih ayarlanır.


perdeler elleriyle alçıpan için bir niş yapmak için - süreç karmaşık değildir, ama dikkat gerektirirperdeler elleriyle alçıpan için bir niş yapmak için - süreç karmaşık değildir, ama dikkat gerektirir

Alçıpan vida çerçeve elemanları içinden geçen, bant sabitleyin.

kılavuz profilinin dikey segmentlerin montaj yere sıva girinti yapmak için önceden gerekir.

Baz dikey duvarı bizim niş koymak:

 • tabanını al;
 • alçıpan bir şerit için tutturulmuştur;
 • panoları ve tavan profili kılavuzu kullanarak bağlayın.

profilin uçları korumak gerekir kılavuzun uçları az yirmi santimetre değildir.


Bir duvar niş topladıktan sonra. Bir alçı duvar niş platformunda kurulum yapmak.

bitirme işi sonunda. Shpaklyuem köşeleri, sabitleme yer.

montaj özellikleri: perdeler Alçıpan için gizli saçak

Gizli pervaz binanın uyumlu bir görünüm oluşturmak için gereklidir. Bu korniş asma tavanlı odalar için uygundur. Bu durumda, geleneksel raylar kullanamazsınız.

montaj tas korniş işleri birkaç aşamada gerçekleşir. uzakta pencere bulunduğu duvardan yirmi santimetre mesafeden tavanın beton levha üzerinde ilk sabit nokta. Bir kez boyunca ahşap kirişler monte. Biz bir kirişe orta hatlarıyla ve duvar baskılar sıkın. niş merkezini bulun ve burası korniş monte edin.

Gizli korniş alçıpan perdelerin yükünü taşımak üzere sağlam ve sıkı monte edilmelidirGizli korniş alçıpan perdelerin yükünü taşımak üzere sağlam ve sıkı monte edilmelidir

korniş Bu tip olmalıdır:

 • pratik;
 • rahat;
 • güvenli;
 • Sağ boyutu.

Gizli korniş hiçbir dekoratif özellikleri vardır. Bu halkaların veya kanca hareket edebilmesini sağlamak için, perde ağırlığını dayanmak zorundadır.

elleri ile alçı üzerine perde nasıl düzeltilir?

Birçok kişi duvarlar için alçıpan kullanın. raflar, dolaplar, dekoratif paneller ve perdeler: Ama duvarda, periyodik biz farklı şeyler peygamberlik. Bu hesaba kumaşın bütün nüansları alarak söz konusu hak duvarlarında nesneleri tespit edilmelidir.

Eğer araçlar gerekir alçıpan duvarda perdeleri düzeltmek için:

 • bandı ve seviyesini ölçen İnşaat;
 • tornavida;
 • Parantez.

Alçıpan üzerine perde güvence altına almak için, bir mezura, seviye, tornavida ve bir ayraç gerekirAlçıpan üzerine perde güvence altına almak için, bir mezura, seviye, tornavida ve bir ayraç gerekir

Tüm bu gerekli araçları ile, birkaç dakika için elleriyle perde kurulumunu yapabilirsiniz.

Başlarken. İlk olarak, çok perde yer alacak etiket, olun.

Önemli olan çıkıntı pencereleri açarak müdahale getirmemektir. Bunu yapmak için, pencereden 15 cm mesafeden yerleştirmeniz gerekir.

Düz bir hat geçirmek. Alçı levha duvara penceresinden aynı yükseklikte parantez sabitlenir. Çok perdeler ankraj civataları üzerine monte. Önceden onlar için alçıpan paneller delik yapmak gerekir.

perdeler için bir niş alçıpan (video) nasıl mount

Kutularda şeklinde perdeler karton için Niş genellikle farklı odalarda bulunurlar. iç gibi dekoratif bir eleman üzerine monte edilmiş olan yoluyla yapı gizlemek ve perdeler hareket edebilir. Nishi fonksiyonları çok sayıda çalışırlar. Biz çalışma sırasında talimatları uygularsanız kurulumu düzgün yürütmek için nişler, kendi elleriyle olabilir.

perdeler için Kurulum niş alçıpan (fotoğraf süreci)

7-gotovyj-korob101518823935838341435842631379320784113389n7904504917062011006b6d83229efad501b9f1a1ac4528eb63aC334covingd608429715a02f939d34633e2b09fb04dizajn-nishi-iz-gipsokartona-dlya-shtor-5dlyachegosluzhitnishanapotolkeizgipsokartona2dizajn-nishi-iz-gipsokartona-dlya-shtor-20

Leave a Comment

Your email address will not be published.

3 + 3 =

Adblock
detector