elleriyle OSB tavan Dosyalama – nwhistorycourse.org

The Blogtavan parçasının OSB kaplama başlıca avantajları - güvenilirlik, düşük maliyet, çekici bir görünüm (ahşap)tavan, oldukça yeni bir malzemeyi dosyalama için çeşitli malzemeler arasında güvenilirlik, düşük maliyetli, çekici görünümü (ahşap) OSB panoları, - tavan tahtaları OSB Kaplama başlıca avantajları. OSB geçenlerde kullanmaya başladı, ama malzeme zaten popülerlik kazanmıştır. Nasıl RSD yardımıyla tavanın bir dosyayı yürütmek için?


OSB Tavan: kalınlık değişimi

En iyi seçenek - 1.5-2 cm. Ayrıca üst monte edilen ısı izolasyon malzemeleri (ya da yalıtım, bazalt) üzerinde ayrı bir katman tavan yapıldığı malzemeye ve yapılmasına bağlıdır.

Plaka kendisi soğuktan faaliyetlerin korunması açısından en iyi performansa sahip olan uzaktır. Bununla birlikte, neme dayanıklıdır. Buna göre, en ince varyasyonlarında seçim durdurmak mümkündür.

Üst ek terbiye monte edilirse böyle satış son derece nadir olmasına rağmen, OSB-levhaları kalınlık, 0.5 santimetreden daha az alabilir.

Bağlayıcı tavan OSB ahşap tahta 0.5 ila 3 cm kalınlığında yapılabilirBağlayıcı tavan OSB ahşap tahta 0.5 ila 3 cm kalınlığında yapılabilir

Dezavantajları ince OSB-levhaları:


 • neme karşı direnci yüksektir;
 • mümkün olan en düşük kritik yük;
 • olmayan nem sürekli artar banyo için uygun olan
 • değil uygun aynı zamanda nokta yönlü lambaları veya diğer integre aydınlatma ekipmanı monte planlıyorsanız.

Tavan OSB kendi elleri dikiş kenarına nasıl

Hem tavan OSB basitçe kendi elleri. Birincil sağlamlaştırıcı olarak (bir poliüretan yapıştırıcı ile ikame edilebilir), vida veya çivi sıvı kullanır zamanda. Ön tedavi ahşap panel gerekli değildir.

Onların kurulum işyerinde üretmek için planlanan eğer rağmen, hala, astar tedaviyi gerçekleştirmek için çürüme, küf, böcek hasarı bağlayıcı ortaya çıkmasını önlemek için tavsiye edilir. mobilya cilası içeren bir karışım ile bu amaçlar, en çok kullanılan yaklaşım ve keten tohumu yağı, ya da çözücüler için. Astar genellikle bunların her kurumaya veren birkaç kat olarak tavsiye edilir.

Eğer seviyeye ana seviyenin planlıyorsanız nasıl tavan bir dosya yapmak için? Önceden tespit edilmiş bir girintili istenilen düzeyde plaka bunun üzerine sabitlenmiş önceden alüminyum profil (kesme) ve yapılan metal çerçeve monte edilmesi önerilir.OSB izin verilen mekanik yük nispeten yüksek olduğu çevre üzerinde sabitlenen profillerin, hizalamak için (diğer bir deyişle, daha önce duvara yatırılır profil), tavsiye edilmez. sarkma için gereken süre ile 3 ya da daha fazla metre oda genişliği oluştuğunda bu vardır.

levhalar kendi ellerini OSB tavan dosyalama için, vida veya sıvı çivi gerekecektirlevhalar kendi ellerini OSB tavan dosyalama için, vida veya sıvı çivi gerekecektir

Tüm bunlar üst bitmiş olabilir? En popüler seçenekleri:

 • sıvı duvar;
 • su bazlı boya;
 • dekoratif sıva;
 • alçı panelleri;
 • Köpük fayans.

Ve tamamen giydirme terk edip açık vernikli OSB bırakarak yapabilirsiniz. Ancak, bu seçenek daireler söz, bir yerleşim bölgesinde cazip görünmüyor pek olası değildir.

Tavan OSB düzeltmek için ipuçları

tercihen bir yapışkan tabaka üzerinde ya da girintili kapaklar (minimum kalınlık) vidalar vasıtası ile tavan taban levhası ahşap OSB iliştirin. Çoğu zaman, bu bakım ekipleri sıvı çivi kullanmaktır. Sadece tamamen eski bitirmek temizlemek için kaba tavan temelini tutkal etmeye gerek olmadan önce. İdeal - buhar jeti kullanarak. kolayca çıkarılabilir ile bile çimento üzerine çıkarılmasını, eski boyayı kolaylaştırır.

Kaplama bağlı ve aşağıdaki yöntemler vasıtasıyla elde edilebilirler:

 • bir metal profil (dıştan uygulama);
 • dübel ve dübel için;
 • Dekoratif korniş içinde (tahta parçaları sadece yarıklara sokulur ve sonra bu şekilde tutulur);

(O monte ve ısı yalıtım tabakası sağlar, en iyi bir kabul ve kirişlerin arasındaki boşluklar ısıtmaya ekleyin) Delikli tahta çıta sabitlenebilmektedir(O monte ve ısı yalıtım tabakası sağlar, en iyi bir kabul ve kirişlerin arasındaki boşluklar ısıtmaya ekleyin) Delikli tahta çıta sabitlenebilmektedir

Belirli bir ev için hangi seçenek seçilir? Bu sizin mali yetenekleri sadece bağlıdır.


İdeal - profil veya ahşap sandık. Ama kimse dübel (ahşap) üzerindeki her plakayı tutmak için durur. Sadece birkaç yerde endüstriyel binaların dışında bu tür varyasyonları gerektirir.

Tavan OSB nasıl kurulur?

Kurulum hemen önce, döşenecek üzerinde tavan alanı ve odun sobası ölçün. Her bir OSB panelin standart genişlik - 1.5 veya 2 metre. Kesme son çare olarak yapılmalıdır. Yükleme sandık az ise, kiriş dik koydu panoları güçlendirmek için gereklidir. Yani genişliğinde tutulması durumunda, MSB uzunluğu sabittir vardır.

Önemli olan - dikişleri ve lata zaten yanlış tavan monte zaman bu seçenekleri önlemek için aynıdır.

Kesme tahtaları OSB yalnızca son çare olarak gerçekleştirmelisiniz. Malzeme yapısı ihlal değilse daha iyi olurduKesme tahtaları OSB yalnızca son çare olarak gerçekleştirmelisiniz. Malzeme yapısı ihlal değilse daha iyi olurdu

Daha hızlı kurulum için ve hiç kullanılabilir:

 • Basınç tabancası;
 • (OSB en azından 1 santimetre bir derinliğe kadar nüfuz güçlü kayışlarla) İnşaat stipler;
 • perçinler, dübel.

Eğer bir zımba kullanırsanız, klip uzunluğu 1 santimetre eklenmesiyle OSB kalınlığını eşleşmesi gerektiğini akılda tutmalıdır.


OSB ve dekorasyon tavan: Seçenekler

OSB için süsleme bütün ahşap esaslı için kullanılana benzer kullanılabilir. Optimal - (isteğe bağlı bir baz tabakasına sahip) boyama veya alçı. yasak ve vinil duvar kağıdı olacağını, sadece dikkate doku RSD almalıdır.

kullanılan ve köpük fayans iplikle edilebilir. Genellikle yapışkan bir temeli torna vernik üzerine monte edilebilir - bu oldukça yeterli olacaktır.

Eğer dekoratif sıva kullanırsanız, kabartma macun sınıfına aittir birine tercih vermelidir. Bunlar ucuz ve tüketici pazarında seçimi - çok büyük.

MDF paneller - OSB için mükemmel bir yerine tavan kaplamasının için düşük maliyetli ve son derece çekici bir madde,MDF paneller - OSB için mükemmel bir yerine tavan kaplamasının için düşük maliyetli ve son derece çekici bir madde,

Toplam, bitirme konusunda o (tavsiye sırayla) aşağıdaki malzemelerin kullanılması önerilir:

 • MDF paneller;
 • bunların polistiren ve bunların türevleri;
 • Dekoratif ince-tabaka sıvı;
 • Kaplama tipi "renkli";
 • filmin gerilmesi;
 • Sıvı veya duvar kağıdı, dokuma olmayan;
 • (Boya "kauçuk" uygulanması olarak izin verilmiş olmasına rağmen) boya su bazlı.

Daha iyi bir seçim zaten kurulmuş iç tasarımı özel bir oda ile bitirmek fırsatlar profesyonel tasarımcı emanet etmek.

OSB güvenilir mi? Prensip olarak, onlar dayanıklılık ve alçıpan ve plastiklerde düşüktür. Ama uygun bakım (en az bir kez 5 yıl içinde astar) ile bir düzine yıldan çok daha sürecek. Yine OSB balmumu veya parafin vardır içinde, kokuyu absorbe etmek ve etkisiz hale getirmek için bir sünger gibi olduğunu belirtmek gerekir. Yani mutfakta, örneğin, sabitlenmesi tavsiye edilir nedeni budur.

Kurulum tavan levhalar OSB (video)

elleriyle tavana OSB Toplam yükleme - hatta uzak konuların inşaat ve hatta elinde bir çekiç düzenlenen vermemiş olanları işlemek için hangi ile oldukça basit bir görevdir. Ve son ama en az - bu malzeme tavan çalışmıyor mahvetmek. Biraz daha karmaşık ahşap esaslı paneller, metal çıta veya profil üzerine monte eğer olmakla anlamak zor olmayacaktır. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

91 − 83 =

Adblock
detector