elleriyle ısıtmalı tavan montajı – nwhistorycourse.org

The BlogSıcak tavan montajı - bu en kolay değil, ama kendinizi gerçekçi bir iş yapmakSıcak tavan montajı - bu en kolay değil, ama kızılötesi paneller yardımıyla kendi halkına çok realnoMnogie yalıtımlı duvarlar ve zemin işi. Ancak, son yıllarda giderek ısıtma cihazı tavana monte edilir. tavan panellerinin montajı büyük ölçüde benzer bir şekilde bulunmaktadır. Kendi elleri sürece düzgün yüzeyi işlenmiş ve en iyi malzeme seçimi olarak olabilir tasarım ayarlayın.


Sıcak tavan: çalışma prensibi ve bitirme

Panel güç ısınmak ve çevresine ısı serbest başladığınızda. Belli bir süre sonra havanın ısınmaya başlar.

sıcak tavan kurarken bir termostat kullanmak gerekir. O otomatik olarak odadaki sıcaklık ayarlayacaktır. Buna ek olarak, termostat aşırı ısınmaya karşı sistemi önleyecektir.

Film elektrik asma tavan ısıtma ile aynı şekilde çalışmaktadırFilm elektrik asma tavan ısıtma ile aynı şekilde çalışmaktadır

Sıcak tavanlar oluşur:


 1. Fiksaj malzemeleri. Belirli bir ürünün seçilmesi birçok faktöre bağlı olacaktır. örneğin Armstrong tavan kaplaması olarak daha iyi ise U-şekilli askılarının veya baget kullanımı.
 2. İR paneller.
 3. Kasetler.
 4. Termal yansıtıcı katman.

Montaj sonrası İR paneller bir kaplama malzemesi kullanmak gerekir. Alçı bazlı malzemelere tercih vermek için tavsiye edilir. Mükemmel alçı uygun. Kapak, ısıtma ısıtıcı özel yanmaz malzeme zorunlu olarak gerekli olduğu belirtilmelidir. Eğer sıva karışımı kullanmak istemiyorsanız, o zaman ısıtma sisteminin kapasitesini azaltmak gerekir.

Ilık su tavan: faydaları ve özellikleri

Kızılötesi sıcak tavanlar bugün alakalı. yalıtım Bu yöntem çok pratik ve dayanıklıdır. ışından ve dairelerin dekorasyonu için özel evler için uygun Su elektrik tavan dekorasyonu. Ancak, küçük boyutlarda tesislerinde böyle bir sistemi kullanmak için tavsiye edilmez.

Evinizde böyle bir sistemi kullanarak sıcak ama boğucu değildir olacak.

Diğer ısıtıcılar aksine, radyant tavan hava ile kurutun yoktur. Bu özellik odasında optimum hava sıcaklığı seçmenize olanak verirDiğer ısıtıcılar aksine, radyant tavan hava ile kurutun yoktur. Bu özellik odasında optimum hava sıcaklığı seçmenize olanak verirSıcak su tavan faydaları da ele alınabilir:

 • Kolay kurulum. Kurulum birkaç saat içinde yapılabilir. Önemli olan - olmayan ihmal yangın güvenliği ekipmanları yapmak ve talimatları uygulayın.
 • Sessiz. Onlar operasyon sırasında gürültü ve titreşimi oluşturmaz olarak ılık su tavan ısıtma sistemleri, diğerlerinden daha iyi.
 • Sıcak su tavanlar için malzemeler çevre dostu malzemelerden yapılmış.
 • Su tavanlar zararlı radyasyon yaymaz çünkü sağlığına zarar mümkün değildir.
 • Su tavanlar ateş eğilimli değildir.

Sıcak bir elektrik tavan ayarlayın

Montaj uygun malzemelerin seçimi ve hesap tavan ısıtma sistemi ile başlamalıdır. Odanın boyutlarına yalın hesaplamalar sırasında. IR filmlerin güç tüketimi termostat tarafından tüketilen güç aşmaması gerektiğini unutmayın.

Isı dağılımı için, biz doğru yalıtımlı oda olmalıdır. ısı yalıtım malzemesi folyo ile her iki tarafından kaplanan bir köpüklü polistiren, kullanılması tavsiye edilir zamanda.

tavanda filmi düzeltmek için, bir refrakter çapa kullanmak en iyisidirtavanda filmi düzeltmek için, bir refrakter çapa kullanmak en iyisidir

Montaj aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 1. Öncelikle yalıtım rulo düzeltmek gerekir. Onlar eklem ortak güçlendirmek gerekir. malzeme sabitlemek için dübel kullanın. Plastik refrakter çapa tercih vermek önerilir.
 2. folyo bandı kullanarak boşluğu ortadan kaldırın.
 3. ısı yalıtım malzemesi ile bir film tabakası takın.
 4. paralel kesinlikle thermofilm bağlayın. Bunu yapmak için, sırayla, sıkıca pense sıkmak, bakır toplayıcı çubuklar özel terminalleri, bağlanmak gerekiyor.
 5. Termostat bağlı olan bir yerde, Stroebe duvar gerçekleştirin.
 6. Oluklu borunun tel yerleştirin.
 7. Oluklu borunun sensörü yerleştirin. Sadece ısıtma folyo altında sabit olması gerekmektedir. yapışkan bant kullanılarak sabitlenmesi için.
 8. yapının çalışmasını kontrol edin.

Sıcak bir zemin veya tavan: Hangi yüklemek için daha iyidir

Sıcak bir zemin veya tavan sıcak yüklemek için daha iyidir? nüansları bir dizi olduğundan, olamaz açıkça Bu soruyu cevaplamak için. Sıcak tavan faydaları oda belirli bir bölümündeki ısıtma elemanlarının montaj imkanı atfedilebilir. işe yaramaz zemin ile aynı yöntemi uygulayın. 

sıcak bir zeminin önemli bir avantajı, termal hava kütlesinin muntazam bir dağılımıdır.

Isıtma sistemi tavana iyi çalıştı için, yüksek kaliteli ısı yalıtımı bakmak gerekIsıtma sistemi tavana iyi çalıştı için, yüksek kaliteli ısı yalıtımı bakmak gerek

Örneğin, 20-30 dakika süre ile, belli bir ısı için zemin ısı ve daha ekonomik güç ve anahtar yavaşlatmak mümkündür.


Yerden ısıtma dezavantajları şunlardır:

 • Kurulum karmaşıklığı.
 • Gerek su yalıtımı.
 • elektrik Artan tüketimi.

tersine Sıcak tavan veya taban ısıtma (video)

Sıcak tavan birçok avantajı vardır. Bu sistem ısıtıcılar her türlü için mükemmel bir alternatiftir. Ilık su tavanlar yüksek performans sunan ve insanlara zararsızdır, böylece onlar bile kreş kurulabilir. Bu ısıtma sistemi kullanmaya karar verirseniz, tavanın yüzeyini önceden hizalamak ve ısı yalıtımı katmanı yükleyin. Aksi takdirde, ısı harcanmış olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 60 = 67

Adblock
detector