elleriyle bir ahşap tavan inşa etmek – nwhistorycourse.org

The BlogAhşap tavan, bağımsız bir şekilde yapılabilir. bitirmek Bu tip özel evlerde çok popülerAhşap tavan, bağımsız bir şekilde yapılabilir. bitirmek Bu tip özel domahMnogie insanlar özel bir ev ahşap bir tavan yükleme tercih içinde çok popüler. Bu tasarım cazip görünüyor ve çok pratiktir. Buna ek olarak, kendi elleriyle herhangi bir kişinin gücünü ahşap kaburgalar veya kalas ayarlayın. istenirse O, plakanın çeşitli dekoratif unsurlar ile dekore edilebilir. Örneğin, oturma odasının iç güzel oyma tavanları bakmak ve bir yatak odası Kontrplak alışılmadık beyaz tavan, ayarlayabilirsiniz.


Ben tavan parke zemin için bir buhar bariyeri gerekiyor mu

Neme maruz kaldığında, ahşap deforme edilebileceği bilinmektedir. Eğer tavanda bir buhar bariyeri yüklemek için emin olmak gerekir nedeni budur. Eğer bir buhar bariyeri yüklemek için dairede tavan kınına ağacına seçerseniz gerekli değildir.

Buhar bariyeri malzemesi olarak kullanılabilir:

 1. Izospan. Buhar bariyeri IZOSPAN nem almamaları ve yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında deforme olmadığı için, çok uzun hizmet edecek bu malzeme kullanılarak yapılmış.
 2. Alüminyum folyo. Eğer tahtadan yapılmış bir boyalı tavan yapmaya karar verirseniz etkili korozyona dayanıklı ve ısıyı yansıtan beri, bu malzeme kullanın. Ayrıca, alüminyum folyo alışılmadık şekillerle durumunda yüklü ahşap yapılar kullanılır.
 3. Polietilen filmi. Bu materyal, çürüme ve kaburgalar plakasını korur. o sera etkisine neden olabileceğinden Ancak, odanın çevresinde plastik film yasaklanmıştır yüklemek.

buhar bariyeri Her tip belirli özelliklere ahşap tavan için tasarlanmıştırbuhar bariyeri Her tip belirli özelliklere ahşap tavan için tasarlanmıştır

Eğer buhar bariyeri tasarruf etmek istiyorsanız, balmumu emdirilmiş Eko pamuk veya karton kullanabilirsiniz. Ancak, bu maddelerin buhar bariyeri özellikleri çok daha kötü olduğunu akılda tutmak gerekir.

ahşap tavanlar altında Malzemeler

Daha önce, tavan montajı ahşap kenar tahtaları kullanıldı. Bu tasarımlar çok ilkel olduğunu ve kolayca zorlanma yenik düştü. Bizim zaman çerçevesi lambri olarak doğal ahşaptan yapılmış yüksek teknoloji malzemeler kullanılarak yapılır.


ahşap tavanlar için her şey kullanılabilir:

 • Taban tahtası. montajı hızlı olduğu için kayıt tavan için ahşap çoğunlukla bu malzemeyi kullanılır. Duvar lambri çam, meşe ya da ıhlamur yapılmış. Bu malzeme, özel bir çerçeve üzerine monte edilir.
 • Podshivnoy materyal. Bu paneller kaplama dışında yapıştırılır.
 • Ezilmiş kereste. montaja zor olduğundan, bu malzeme, nadiren kullanılır.

düzenlemede, en popüler tavan astarları düzenlemede, en popüler tavan astarları

Ayrı bir grupta tavanlar içerir. Onlar özel modülleri kutu bölümünden toplanır. özel ekipman kurulumu için gerekli olduğundan, yalnızca profesyoneller tarafından tavanlar ayarlayın.

tavan yükleyin, ahşap çerçeve,

sen güzel tavanlara istiyorsanız, ahşap çerçeve, bu iddianın saçma kullanın. Bu malzemenin bir tavan Dosyalama 3-4 saat sürer. Yükleme işlemi hazırlıkları başlar. Bunlar temizlik baz boya kaplamanın yüzeyine ve antiseptik çözelti astar içerir.Kurulum bu sırada yapılır:

 1. Bir çerçeve plakasını olun. onun üretimi için 30x30 santimetre kesitli çubuklar kullanmak gerekir.
 2. Sonra tahtalar ışıkların altında boşluğu yok.
 3. Çivili sandık üzerinde panoları sabitleyin.
 4. tahta artan yük üzerine etki yerlerde, vidaları takın.
 5. Bitmiş tavan boyası uygulayın.
 6. ışıklar yükleyin.

çerçevenin varlığı aydınlatma cihazları seçilmesini de sınırlandırırçerçevenin varlığı aydınlatma cihazları seçilmesini de sınırlandırır

Bu aydınlatma cihazı yüksek özgül ağırlığa sahip olarak aydınlatma cihazı, son derece istenmeyen bir şekilde lambalarını kullanın. LED ışıkları ile nokta aydınlatma kullanmak daha iyidir.

elleri ile ahşap çıtalar tavan

Özel ev veya daire dekorasyon için mükemmel tasarım çözümü - Tavan ahşap çıtalar yapılmıştır. Bu tasarım döşeme çok basittir. Tavan rayları yüklenmeden önce, yüzey kir temizlenmelidir. Ayrıca, gerek ray mantar karşıtı bir karışım elde etmektedir.

ahşap çıtalar açık ve kapalı tavan vardır. İlk durumda komşu levhalar arasında küçük bir boşluk vardır. Eğer rayların kapalı tavanlar yüklemek istiyorsanız, boşluk dekoratif ekler yardımıyla ortadan kaldırılmalıdır.

Açık ahşap tavanlar Raf veya kapalı ev veya daire için mükemmeldirAçık ahşap tavanlar Raf veya kapalı ev veya daire için mükemmeldir

ahşap çıtalar bir tavan ayarlama dizisi:

 • Tavan düzeni uygula.
 • Duvar köşelerine takın.
 • vidalarla çubuklarını kilitle.
 • elektrik kablosu aracılığıyla sandık çekin. dalgalanma ile saklamaya unutmayın.
 • rafı yerleştirin. Bunlar yatay ya da bir açıyla monte edilebilir. bara demiryolu düzeltmek için vida kullanmak gerekir.
 • bir su terazisi yardımı ile tasarımın düzgünlüğü kontrol edin. herhangi bir öğe konumlandırılmış doğru bir şekilde inşaat demonte. Demontajı tersi gerçekleştirilir.

Modern bir apartmanda bir ahşap tavan inşa etmek

apartmanda ahşap tavan yapma - basit bir süreç. Dekoratif tavanlar, süslü ahşap, kontrplak dan ayarlanabilir. Bu tasarım, düşük özgül ağırlığı vardır ve çok çekici görünüyor olacaktır.

Eğer tavana kontrplak yüklemeden önce yüzeyi yağdan arındırmak gerekir. Bunu yapmak için, bakır sülfat kullanmak gerekir. Ayrıca astar ve macun vasıtasıyla taban yüzeyini hizalamak gerekir.

Ağacın altında Dekoratif tavanlar - şık ve lüks tasarım çözümüAğacın altında Dekoratif tavanlar - şık ve lüks tasarım çözümü


apartmanda ahşap tavanlı yükleme işlemi:

 1. kaplama 2-3 eşit kısımları kesilir.
 2. tabakanın arka tarafına yapıştırıcı uygulanır.
 3. eşit tabakanın tüm yüzeyi üzerinde Leke yapıştırıcı. Bunu yapmak için, dişli mala kullanmayın.
 4. Sıkıca tavana kaplama ekleyin. Tut levha 1-2 dakikaya ihtiyacım var.
 5. bir peçete ile yapışkan kaldırma.
 6. Tüm sayfaları ayarladıktan sonra tavan ve duvarlar arasında oluşturdular boşlukları ortadan kaldırır. macun veya dolgu macunu kullanarak boşlukları ortadan kaldırmak için.

dekoratif ahşap tavan kirişleri döşemesi

Eğer tavan boşluk ilkel versiyonlarını beğenmezseniz, dekoratif kirişler kullanabilirsiniz. Bu tasarım mükemmel Provence, veya ülkenin tarzı ile birleştirilir. dekoratif kirişlerin imalatı için özel olarak, modern, dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır.

Olağandışı dekor ile misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz, siz "antika" bir ışın yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir tel fırça ile temizleyin ve vernik ince bir tabaka ile kapak gerekir.

Provence tasarımı veya ülke ile mükemmel Dekoratif kirişler Provence tasarımı veya ülke ile mükemmel Dekoratif kirişler

Ahşap kirişler şu sırayla yüklenir:


 • İyice malzemeyi kurutur. kirişlerin antifungal çözüm örtün.
 • kiriş altında duvarda delikler yapın. Ağaç ısı veya nemin etkisi altında genişlerken deliklerin çapı, kiriş çapından biraz daha büyük olmalıdır.
 • Delik açmak için kirişlerin uçlarını takın.
 • kirişler ilk Antiseptik ve vernik örtün.

özel bir evde ağaç headliner

özel bir evde tavan kapsayan için bir döşeme tahtasını kullanılması önerilir. Her zamanki astar daha iyi görünüyor ve daha dayanıklıdır. Buna ek olarak, döşeme iç tasarımı ile adeta gider.

Parke tahtası - assolist ağaç için en iyi seçimParke tahtası - assolist ağaç için en iyi seçim

Eğer döşeme tahtasının yüklemeden önce, montaj yapılacak odasında koymak için gereklidir. Bu prosedür, malzemenin oda sıcaklığının üstüne uyum sağlamak için gereklidir.

tavana ahşap döşeme yükleme:

 1. çerçeve oluşturmak. ızgara güçlü olabilir, bu yüzden sadece alüminyum profiller ve köşeleri kullanmalıdır.
 2. vida vasıtasıyla latasına sayfa ekleyin.
 3. Eğer ayarladıktan sonra tüm yaprak tavan kaidedir takmak gerekir.
 4. Sen vidaları sökün ve istenirse dekoratif bağlantı elemanları yükleyebilirsiniz.

assolist ağaç üzerinde Usta sınıfı (video)

Tavanlar, ahşap panelli, lüks görünüm ve herhangi bir iç büyük bir katkıdır. Eğer ahşap kirişli tavanlar kendiniz yüklemek karar verirseniz, o zaman kurulumdan önce katta buhar bariyeri katmanı koydu. ahşap tavanlar işlenmesi için malzeme seçimi, bireysel tercihlere bağlı olacaktır. Bütçeniz sınırsız ise, tercih parke panoları veya ranza verir. Diğer durumlarda kontrplak levhalar kullanmak daha uygundur.

Ahşap tavan (fotoğraf)

dsc2011kopiya--1--5--07cc82a6af247f3b40cda95fa04735d5--9--15'de--17--44FILEminimizer--000054--2333f6daa780--

Leave a Comment

Your email address will not be published.

30 − = 21

Adblock
detector